Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2015., 15:45   #41
Strašno, sjećam ga se s forumskih rasprava, kao elokventnog i ustrajnog u branjenju svojih stavova. Pogodilo me jer ga se sjećam još i kao cp. tara. Počivao u miru.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:58   #42
Njega se sjećam da je učio kineski.
Počivaj u miru kolega.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:49   #43
Silno mi je drago vidjeti nekadašnju dezeovsku ekipu na okupu, premda je povod užasno tužan. Imali smo mi ovdje lijepih trenutaka.

Zasad je još preteško i previše friško, ali vjerujem da će se naći načina da Lastan živi (i) na ovom mjestu. Bio je dijaloški tip i sav je njegov opus zapravo u dijalozima i polemikama, tako da ga je teško sažeti i prikupiti. Da ćemo ga se sjetiti i citirati, u to sam sigurna, ali mislim da bi se moglo razmišljati i o nekoj retrospektivi ili usustaviti to u nekom drugom obliku.
__________________
Hoće li forum umeti da peva kao što su sužnji pevali o njem?
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:48   #44
Lastane, prijatelju dragi, mir duši tvojoj. Tvojoj obitelji i prijateljima želim puno strpljenja,
a tebi da Bog primi tvoju dobrotu, da ti oprosti grijehe i ustostruči tvoja dobročinstva, amin.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 01:25   #45
Fak, fak, fak

Zbogom dragi virtualni prijatelju, bio si najbolje što je ovaj forum imao za ponuditi,
lijepo od administracije da ti se odužila ostavivši toj opus zauvijek,
trebati će nekim novim klincima.

Evo i zadnja trotočka, just to piss you off...
__________________
I`m Jacks complete lack of surprise
el.beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:45   #46
Drago mi je da je bio puno veselija osoba nego što se meni činilo po njegovim postovima. Jako mi je žao što ga nikad nisam upoznao, iako sam ja nitko za njega. Bilo mi ga je žao kad sam naletio na upise o majci i obitelji.

Nadam se da je bio voljen i da je to znao.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 17:08   #47
Dragi Lastane

Prvi dan

Dan tvoje smrti bio je ledeno plav. Trebalo je zaustaviti sve bicikliste, pušačima izbiti pljuge iz gubica i na nebu ispisati broj 404. Sori, nisam stigla. Šokiralo me.


Drugi dan

"I sad se samo sjetim priče s početka jednog kineskog filma: Jedan je pjesnik u kamen uklesao pjesmu naslovljenu “Gubitak”, najbolju pjesmu koju je ikad napisao. I onda je dlijetom uništio sve znakove osim naslova. Jer gubitak ne možeš vidjeti; možeš ga samo osjetiti."


https://www.forum.hr/showpost.php?p=42545891&postcount=665



Treći dan

Svako jutro svijet je zamagljen.

Stavljam leće Zeiss-Nikon i vidim sve.

Armije klerofašističkih klonova.
Modove brze na okidaču.
Tupe trolove naoružane C-zrakama gluposti.
Kanibalističke kokoši hrvatice.
Genetski modificirane morske pse.

A ti si offline.
To nije tvoj cirkus, to nisu tvoji majmuni.

Svijet je ponovno u magli.
Anđeli klopaju kokice i gledaju Big Brother.
Pakao je forum pun kreacionista.
Špagetasto čudovište upravo čita tvoj profil na LinkedInu.
Možda konačno dobiješ posao iz snova.

Molim te, javi mi novu adresu.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:04   #48
Lijep post.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:37   #49
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Lijep post.
Najbolji!
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 21:48   #50
Sjećam se jedne teme ovdje na kojoj smo zajedno sudjelovali, ima bit će koja godina.... o imenima. Dobro smo se nasmijali.


Kad umiru tako mladi ljudi, zapitaš se čemu život uopće. :/


R.I.P.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 01:42   #51
Lijep post, Leteća.

Ne mogu prestati razmišljati o svim bitkama koje nisam vodila jer sam znala da ima tko će. Bilo je razdoblja kad se dulje ne bismo čuli, ali sam nekako bila mirna znajući da negdje tamo čini svijet podnošljivijim. Sad me spopada nespokoj od pomisli na to da je pametniji popustio i ostavio svijet budalama na raznim bojištima.
__________________
Hoće li forum umeti da peva kao što su sužnji pevali o njem?
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 08:09   #52
Leteća, naljepše oproštajne riječi ti si izrekla.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 22:18   #53
Danas je umro Terry Pratchett. Mislim da ga je Lastan vrlo cijenio.

A i ovo se pojavilo u novinama.

http://www.theguardian.com/world/pic...tness-wildlife


I ja bih isto da mi javi novu adresu. I ovaj bih ga put izbombardirala pitanjima o svemu onome sto sam oduvijek zeljela znati a nisam ga se usudila pitati.

@Leteca - jako lijepo.

Zadnje uređivanje rokolina : 12.03.2015. at 22:38.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 04:54   #54
Jednom sam htio, onako iz zajebancije, otvoriti temu 'Što se događa kad forumaš umre?'. I stvarno, na lip se način uprava foruma oprostila od kolege Lastana, život mu udahnula.
Nisam s Lastanom nikad niti rič razminio, tek bih ga čitao, ali me je njegov odlazak baš iznenadio i rastužio. Posebno zato što se ugasio jedan mladi život..pun života.

Nema pravde ni nasuprot.

__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 08:57   #55
respekt.
jedan od vrijednih na ovom forumu.
Neka ti je Rahmet!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 18:46   #56
Jako mi je žao zbog smrti dragog forumaša.
Počivao u miru i neka te anđeli čuvaju!
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 18:52   #57
Nismo se poznavali u stvarnom životu, ali Lastan je godinama bio vrlo važan dio pokretačkog mehanizma projektora moje forumske osobnosti. S guštom sam ga čitala i poslije, i ovdje i drugdje po netu. Nedavno smo se našli na istoj strani u virtualnoj borbi protiv zadrtosti pa mi je poslao poruku na FB. Nisam mu rekla da se poznajemo s DZ.

A sad ovo pišem kroz suze. Osjećam iskrenu, duboku tugu i strašno mi je žao što ga više nema. Bio mi je vrlo drag, ostavio je traga u mom životu. Voljela bih da sam mu to rekla u onoj poruci. Ne znam bi li mu to što značilo. Ali značilo bi meni.

Zato sad kažem vama ostalima (znate koji ste): dragi ste mi, ostavili ste traga u mom životu, često vas se sjetim.
Budite dobro.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 19:38   #58
Blast from the past!

Lijepo je, a istovremeno i pomalo tuzno, ponovo sresti neke davne poznanike. Tako to cesto biva na sprovodima, pa i onim virtualnim.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:48   #59
Quote:
xibalba kaže: Pogledaj post
Zato sad kažem vama ostalima (znate koji ste): dragi ste mi, ostavili ste traga u mom životu, često vas se sjetim.
Budite dobro.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 07:57   #60
Da, bit će teško zaboraviti Lastana :/
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.