Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 17:08   #1
Angry Cijelo ljeto u kazni !?

Situacija je sljedeca,u kazni sam cijelo ljeto zbog škole.Proci cu 7.razred sa 4.4 prosjekom.Majka mi je zabranila sve sto volim preko ljeta(računalo,mobitel,more,izlasci)jedino sto mogu raditi je sjediti u sobi 24/7 mogu izaci iz jje uz pratnju i to samo na wc(ne,ne šalim se)Pokusao sam razgovarati s majkom i ocem no međutim samo su me osamarili i poslali u sobu.Sto da radim?Imali netko nekakav savjet?Molim pomoc!Nema sanse da budem u sobi 3 mjeseca,pa poludit cu
viperslow is offline  
Old 10.06.2015., 18:04   #2
Nadam se da tvoji roditelji nisu ozbiljni. Pa to baš i nije neki neuspjeh, nije da padaš razred ili ideš na popravne. Prolaziš s 4, nisi najbolji učenik generacije, neka se pomire s tim.

Šamaranje

Probaj ponovno razgovarati s njima, objasni im razloge popuštanja u školi (pretpostavljam da si do sada bio odličan kad su oni ovako pretjerano reagirali) i probaj dogovoriti s njima neki drugačiji način postupanja po ovom, obećaj da ćeš se popraviti, probaj pridobiti njihovo povjerenje.

Nema ti druge, roditelji su ti i koliko god njihove odluke bile nebulozne, ako se budeš bahatio i protivio, samo će ti se još gore pisati.

Da li su to odlučili nedavno? Jesi probao na smiren način pristupiti problemu i razgovarati s njima? Siguran si da će se držati te odluke?

Baš pretjerana reakcija. Šamaranje nikad nije opravdano, pogotovo ne za ovakve trivijalnosti. A cijelo ljeto u sobi... Neznam što da ti pametno kažem.
zo-ey is offline  
Old 10.06.2015., 19:31   #3
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Nadam se da tvoji roditelji nisu ozbiljni. Pa to baš i nije neki neuspjeh, nije da padaš razred ili ideš na popravne. Prolaziš s 4, nisi najbolji učenik generacije, neka se pomire s tim.

Šamaranje

Probaj ponovno razgovarati s njima, objasni im razloge popuštanja u školi (pretpostavljam da si do sada bio odličan kad su oni ovako pretjerano reagirali) i probaj dogovoriti s njima neki drugačiji način postupanja po ovom, obećaj da ćeš se popraviti, probaj pridobiti njihovo povjerenje.

Nema ti druge, roditelji su ti i koliko god njihove odluke bile nebulozne, ako se budeš bahatio i protivio, samo će ti se još gore pisati.

Da li su to odlučili nedavno? Jesi probao na smiren način pristupiti problemu i razgovarati s njima? Siguran si da će se držati te odluke?

Baš pretjerana reakcija. Šamaranje nikad nije opravdano, pogotovo ne za ovakve trivijalnosti. A cijelo ljeto u sobi... Neznam što da ti pametno kažem.
Smireno pokusavam razgovarati s njima no medutim samo i kazu goni se u p**** mat***** govore mi da nema sanse da idem u gimnaziju koju zelim nego ce me poslati u skolu na rubu grada(zg) pa da tamo "trunem i propadam" vise im ne mogu ni prici.otvore vrata,stave tanjur na pod pa ja trebam jesti stvarno ne znam cemu to.Kad sam pitao zasto sam dobio tu kaznu dobiosam odgovor "Nisi radio nista cijele godine pa nisi nista ni zasluzio"
viperslow is offline  
Old 10.06.2015., 20:17   #4
Kad stupa na snagu to uzimanje interneta? Pošto vidim da ga još koristiš
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 10.06.2015., 20:24   #5
ovo nije normalno...
sve mi se čini da oni očekuju od tebe da budeš štreber/geek sa 5.0 i da valjda, upišeš onu školu koju oni nisu mogli i da budeš ono što oni nisu nikad postigli...
to ne vodi ničemu...
4.4 je odličan prosjek..
možda bi treabao pozvati pedagoga svoje škole i reć što proživljavaš doma pa nek on da savjet.
project zwo is offline  
Old 10.06.2015., 20:38   #6
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Kad stupa na snagu to uzimanje interneta? Pošto vidim da ga još koristiš
Stvarno mi ne trebaju takvi komentari nego trebam savjet sto da napravim ili neki savjet
viperslow is offline  
Old 10.06.2015., 20:41   #7
kakvi su ti inače roditelji?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 10.06.2015., 20:42   #8
Zovi plavi telefon. To sto rade je protuzakonito.
Chris Blue is offline  
Old 10.06.2015., 20:46   #9
Jesu li i prije bili tako radikalni ili je ovo novost u vašem odnosu / njihovom načinu odgoja?

Šamaranje, psovanje, vrijeđanje i prijetnje nisu baš neke jake pedagoške mjere i ne znam tko bi htio imati takav odnos s vlastitim djetetom. Tužno.

Ako ne žele razgovarati, probaj im napisati pismo, opiši kako se osjećaš, pokušaj ih urazumiti i prikazati na neki njima razumljiv način razloge svog (po njima) neuspjeha u školi (nemoj krivo shvatiti, ja ne smatram da je taj prosjek ocjena neuspjeh) i da nađete zajedno neki normalniji pristup "problemu".

To ti je ako želiš zadržati normalan odnos s ovim ne toliko normalnim ljudima.
zo-ey is offline  
Old 10.06.2015., 22:23   #10
Quote:
viperslow kaže: Pogledaj post
Smireno pokusavam razgovarati s njima no medutim samo i kazu goni se u p**** mat***** govore mi da nema sanse da idem u gimnaziju koju zelim nego ce me poslati u skolu na rubu grada(zg) pa da tamo "trunem i propadam" vise im ne mogu ni prici.otvore vrata,stave tanjur na pod pa ja trebam jesti stvarno ne znam cemu to.Kad sam pitao zasto sam dobio tu kaznu dobiosam odgovor "Nisi radio nista cijele godine pa nisi nista ni zasluzio"

O mišu mali, baš mi je žao... nije istina da nisi ništa radio, jer da zbilja nisi, ne bi prošao razred. Ispričaj to što se dešava razredniku, otiđi pedagogu ili ako imate u školi psihologa, obrati se njemu.

Tvoji roditelji te ne smiju šamarati, niti tretirati na takav način.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 10.06.2015., 23:06   #11
http://www.hrabritelefon.hr/djeca-i-...djecu-116-111/

Besplatno je i ne pojavljuje se na ispisu poziva.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 10.06.2015., 23:13   #12
U 5.r sam prosao sa 4.8 bilo je slicno.Nema nicega preko ljeta osim gledanja u plafon.
Zo-ey ovako postupanje je novost kao sto rekoh u 5.r je bilo slicno.Ali ove fore s hranom na podu nikad nije bilo.Ne znam kako da im pridem,da jednostavno cekam neko vrijeme dok se smire pa da im pridem ili nesto drugo?Nemam zivaca cijeli dan opet gledati u plaafon cijeli dan
viperslow is offline  
Old 10.06.2015., 23:16   #13
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
http://www.hrabritelefon.hr/djeca-i-...djecu-116-111/

Besplatno je i ne pojavljuje se na ispisu poziva.
Mislim da me ne "mlate" u tolikoj mjeri da je doslo do potrebe za plavim telefonom.Ali ipak hvala na savjetu
viperslow is offline  
Old 10.06.2015., 23:19   #14
To što ti rade je zlostavljanje iako te ne mlate.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 10.06.2015., 23:23   #15
S obzirom na sve rečeno, možda bi bilo najbolje da im isprintaš tekst ovog videa https://www.youtube.com/watch?v=oe_-Jhk0-S8

Za sve ostalo, na tebi je da demonstriraš da si zrelija osoba od nikad odraslih roditelja.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Old 11.06.2015., 00:50   #16
Ovo je zlostavljanje. Obrati se nekom stručnjaku za pomoć jer ti ne smiju raditi to što ti rade. To što te ne mlate "toliko" ne znači da trebaš trpiti maltretiranje.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 11.06.2015., 01:05   #17
Kad sam pročitao naslov, mislio sam si "ziher klinac koji se napio/nadrogirao/poplavio školu, šta on ima kakati", -kad ono . . .
Quote:
viperslow kaže: Pogledaj post
Situacija je sljedeca,u kazni sam cijelo ljeto zbog škole.Proci cu 7.razred sa 4.4 prosjekom.Majka mi je zabranila sve sto volim preko ljeta(računalo,mobitel,more,izlasci)jedino sto mogu raditi je sjediti u sobi 24/7 mogu izaci iz jje uz pratnju i to samo na wc(ne,ne šalim se)Pokusao sam razgovarati s majkom i ocem no međutim samo su me osamarili i poslali u sobu.Sto da radim?Imali netko nekakav savjet?Molim pomoc!Nema sanse da budem u sobi 3 mjeseca,pa poludit cu
Kao netko tko je prošao 7.razred s 5.0 odgovorno tvrdim da su tvoji roditelji jbni idioti. 4.4 je sjajan prosjek. Nedostatak bodova zbog uspjeha uvijek se može skompenzirat natjecanjima i dobro napisanim prijemnim (nisam baš u toku, jesu li to već uveli ovoj generaciji?).

E da, Plavi telefon, apsolutno. Nemoj im to dopuštati.

Ali tek iz znatiželje, bez osude, da pitam - zbog čega si popustio?
Walkman is offline  
Old 11.06.2015., 01:31   #18
Tvoj prosjek je odličan, ja sam imala 49 bodova na kraju 8. razreda i upisala sam Jezičnu gimnaziju jer sam željela. A prag je bio valjda 48.. s tim da sam ja imala puno lošije ocjene od tebe.



I usput, nema veze što te ošamare (ima, naravno), ali meni bi definitivno najgore padalo ovo ostavljanje hrane na podu (kao da si životinja), nimalo privatnosti i 3 mjeseca života u samici. Mislim da bi već nakon mjesec dana dobila ozbiljniji psihički poremećaj.. ili bih ubila sebe ili njih. Ali dobro, nemoj mene slušati, ja sam pomalo labilna i sklona depri. U svakom slučaju, obrati se nekakvoj službi jer ovo zlostavljanje koje trpiš je GORE od šamara koji si dobio. Svatko od nas je dobio šamar za neko sranje koje je napravio, on zaboli i prođe, progutaš ponos.. ali ovo je baš sustavno ponižavanje i psihičko zlostavljanje. Da znam kako se zoveš pozvala bih ti socijalnog radnika na vrata.

Jedan savjet dok se to ne sredi, uzmi neke knjige i čitaj.. zanimljive, koji žanr ti već odgovara i brže će ti proći vrijeme, a i nećeš poluditi. Možda i oni popuste kad vise da ''učiš''.
GipsyKings is offline  
Old 11.06.2015., 07:08   #19
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Kad sam pročitao naslov, mislio sam si "ziher klinac koji se napio/nadrogirao/poplavio školu, šta on ima kakati", -kad ono . . .

Kao netko tko je prošao 7.razred s 5.0 odgovorno tvrdim da su tvoji roditelji jbni idiplakala im je sjajan prosjek. Nedostatak bodova zbog uspjeha uvijek se može skompenzirat natjecanjima i dobro napisanim prijemnim (nisam baš u toku, jesu li to već uveli ovoj generaciji?).

E da, Plavi telefon, apsolutno. Nemoj im to dopuštati.

Ali tek iz znatiželje, bez osude, da pitam - zbog čega si popustio?
Popustio sam jer vise nisam imao zivaca ni za što zbog bake koja je tu bila 3,4,5 mjesec i nije shvacala da trebam mir za ucenje.sjela bi i plakala.Mama ju nije mogla podnijeti(jer je kukala,ckoktala,smetala mi)Dok sam ucio ona bi uslau sobu i plakala:"Jadni moj Luka sta je umra" Pa bi onda morao ustati i tjesiti je.Do 3.mj imao sam 4.6 prosjek.Razgovarao sam s bratom(28g)i on je rekao da ce popricati s mamom u vezi kazne tako da se nadam da ce ju on smiriti
viperslow is offline  
Old 11.06.2015., 07:27   #20
Quote:
viperslow kaže: Pogledaj post
Situacija je sljedeca,u kazni sam cijelo ljeto zbog škole.Proci cu 7.razred sa 4.4 prosjekom.Majka mi je zabranila sve sto volim preko ljeta(računalo,mobitel,more,izlasci)jedino sto mogu raditi je sjediti u sobi 24/7 mogu izaci iz jje uz pratnju i to samo na wc(ne,ne šalim se)Pokusao sam razgovarati s majkom i ocem no međutim samo su me osamarili i poslali u sobu.Sto da radim?Imali netko nekakav savjet?Molim pomoc!Nema sanse da budem u sobi 3 mjeseca,pa poludit cu
Naravno da nema sanse da budes tri mjeseca u sobi.

No pustimo sada zabranu po strani ono sto mene zanima je od kuda dolazi takvo ponasanje roditelja? Spominjes majku da je ona to naredila, jel ima ona nekih psihickih problema mozda da su poznati u obitelji? Sta je sa ocem? Rade li?

Kakva je situacija sa njima kada su ti ok ocjene u smislu jel se brinu samo za tvoje ocjene ili pricaju sa tobom o svemu, kakva vam je generalno situacija oko toga? Kazes imas brata jel zivi sa vama ili ne, imas li jos brace ili sestara?

Puno pitanja znam ali ti si jos dijete i jako je tesko procijeniti cjelokupnu situaciju na objektivan nacin preko jednog upisa, odnosi u svim obiteljima su inace jako komplicirani...
kuroishijin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.