Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2005., 19:07   #1
Oldboy (2003)

Eto... da pridonesem malo bojkotiranju Hollywooda! Nikad mi nece biti jasno zasto filmovi koji nisu striktno sa engleskog govornog podrucja ili apsolutno poznati iz nekih drugih razloga, bilo to iz reklama ili drugih medija, skupljaju prasinu na policama videoteka iako se radi o prvoklasnim primjercima kinematografije! Dobro, sto je tako tesko odluciti se i pogledati film u kojem necete cuti engleski, vidjeti poznate glumce ili razmisljati kako vam zapravo svi ti azijati izgledaju potpuno isto!? Uh, filmski rasizam!

Oh Dae-Su (Choi Min-sik) je obican obiteljski covjek sa malo prevelikom ljubavi za alkoholom... jedne veceri (Film pocinje 1988. godine!) zbog svoja naravi zavrsi u policijskoj stanici iz koje ga uz veliku muku izvlaci prijatelj... kratko potom, Dae-Su bude otet od nepoznatog otmicara i bude zatvoren u sobu punih 15 godina bez ikakvog saznanja tko ga je oteo te zasto... Jedini dodir sa vanjskim svijetom mu je TV na kojem ubrzo saznaje da mu je zena brutalno ubijena te da je on glavni osumnjiceni... I, isto tako kako je otet, nakon 15 godina, jednostavno bude pusten na slobodu bez ikakvih razloga! Pogadjate, vrijeme je za osvetu te saznanje sto se dogodilo i pri tome stari Dae-Su ima tocno 5 dana!

Viziualno savrsen... Glumacki odlicno portretiran... Odlican primjer koreanske kinematografije... Steta sto, prilicno sam siguran, film ce u vecini slucajeva skupljati prasinu na policama videoteka!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 19:57   #2
Pa ovo je nevjerojatno...danas ga baš dobio i već ima topic.

Brijem da ću si ga pogledat čim mi prođu ispiti.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 22:52   #3
Kratko&jasno: remek-delo!

- u mojoj (sada promenjenoj) listi najboljih za 2004. ovaj film bi isao na br.1
Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 21:43   #4
Re: Oldboy

Quote:
Undertow kaže:
Eto... da pridonesem malo bojkotiranju Hollywooda! Nikad mi nece biti jasno zasto filmovi koji nisu striktno sa engleskog govornog podrucja ili apsolutno poznati iz nekih drugih razloga, bilo to iz reklama ili drugih medija, skupljaju prasinu na policama videoteka iako se radi o prvoklasnim primjercima kinematografije!
Vec pripremaju americki remake. Mislim da su Johnny Depp i Gary Oldman pristali na uloge. Pise se da Nick Cage pokusava dobiti glavnu ulogu. Toliko o tome.
__________________
The scientific theory I like best is that the rings of Saturn are composed entirely of lost airline luggage.
--Mark Russell
Drenowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 22:31   #5
Re: Re: Oldboy

Quote:
Drenowski kaže:
Vec pripremaju americki remake. Mislim da su Johnny Depp i Gary Oldman pristali na uloge. Pise se da Nick Cage pokusava dobiti glavnu ulogu. Toliko o tome.
Figures.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 00:49   #6
Quote:
Icepick kaže:
Pa ovo je nevjerojatno...danas ga baš dobio i već ima topic.
A ja sam bas jucer slucajno naletio na komentar tog filma ovdje . Ful me zanima taj film. Di tog ima? kod mene u videjoteci garant ne.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 10:40   #7
Quote:
glupinickname kaže:
A ja sam bas jucer slucajno naletio na komentar tog filma ovdje . Ful me zanima taj film. Di tog ima? kod mene u videjoteci garant ne.
Jel' ti mene i imaš na ignore ili jednostavno ne čitaš Oazu više???
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 12:46   #8
Quote:
Icepick kaže:
Jel' ti mene i imaš na ignore ili jednostavno ne čitaš Oazu više???
Jel' ti mene i imaš na ignore ili jednostavno ne čitaš Oazu više???
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 15:21   #9
Nakon pola godine bezuspješnog traženja tog filma, došao je u hrvatske videoteke. Naravno, odmah sam ga posudio.

Film je zaista nešto posebno, i u svojem zapletu, i u režiji. Svakako pogledati.

I još nešto: nije za one slabijeg želuca.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 16:24   #10
Quote:
Cop 663 kaže:
Kratko&jasno: remek-delo!

- u mojoj (sada promenjenoj) listi najboljih za 2004. ovaj film bi isao na br.1

Vidim i po avataru! Svakako, ja bi film u svojoj DVD kolekciji ali, na zalost, distribuirali su ga oni papci iz UCD-a sa tankim omotom, losom slikom i bez ijednog dodatka te sugavim hrvatskim menijem!!!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 16:25   #11
Re: Re: Oldboy

Quote:
Drenowski kaže:
Vec pripremaju americki remake. Mislim da su Johnny Depp i Gary Oldman pristali na uloge. Pise se da Nick Cage pokusava dobiti glavnu ulogu. Toliko o tome.

Yap! Cuo sam o tome... sto da ti kazem!? Vjerujem da ce biti - shit!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 16:26   #12
Quote:
glupinickname kaže:
A ja sam bas jucer slucajno naletio na komentar tog filma ovdje . Ful me zanima taj film. Di tog ima? kod mene u videjoteci garant ne.

Cuj, ne znam u kojem si mjestu ali, ja sam iz ZG-a i kod mene u videoteci film je dosao prije cca 7. dana!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 16:28   #13
Quote:
I još nešto: nije za one slabijeg želuca.

Svakako, drago mi je sto je zapravo svo nasilje onako... "imaginarno", tj., ne prikazuje ga kamera vec samo sugerira sto se dogadja! I drago mi je sto to nasilje nije u filmu samo zbog "nasilja" vec u sluzbi price!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 16:46   #14
Quote:
Undertow kaže:
Cuj, ne znam u kojem si mjestu ali, ja sam iz ZG-a i kod mene u videoteci film je dosao prije cca 7. dana!
Ja sam iz Zagreba, ali moja videoteka to vrlo cesto nije.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:02   #15
Quote:
glupinickname kaže:
Ja sam iz Zagreba, ali moja videoteka to vrlo cesto nije.

To ti ja zovem "sindromom engleskog jezika" iliti prosjecni gledaoc ce zaobici film koji nije na engleskom makar je film pravo, malo remek dijelo! I, naravno, po tome je film nerentabilan i skuplja prasinu na policama!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:50   #16
Quote:
Undertow kaže:
To ti ja zovem "sindromom engleskog jezika" iliti prosjecni gledaoc ce zaobici film koji nije na engleskom makar je film pravo, malo remek dijelo! I, naravno, po tome je film nerentabilan i skuplja prasinu na policama!
Kad ljudi neznaju šta valja...

Btw. Koja vam je scena najbolja?
Meni je hebena ona kada s čekićom lema likove u hodniku.Scena je tipa "One against ALL"...Ludnica...

Jel neko gledao Battle Royale i Krug orginal,a ne onaj remake?
__________________
Seljakova rules....
vulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 18:09   #17
Quote:
Undertow kaže:
To ti ja zovem "sindromom engleskog jezika" iliti prosjecni gledaoc ce zaobici film koji nije na engleskom makar je film pravo, malo remek dijelo! I, naravno, po tome je film nerentabilan i skuplja prasinu na policama!
<shurgs>
U obranu videoteke moram reci da su imal ii par dobrih ne-engleskih filmova, recimo originalnu japansku verziju "Kruga" ili pak "Zaplesimo". Ne mogu bit dva razlicitija filma, al ne zalim se.
Quote:
vulex kaže:
Jel neko gledao Battle Royale i Krug orginal,a ne onaj remake?
Gledo original. Nedugo je na Sloveniji bio ciklus od sva tri japanska "Kruga": drugi dio mi je bio mozda i strasniji nek prvi.

Da ne bi bilo da sam velicam Japance : jel znate da je japanski "Krug" pak inspiriran americkim hororom "Changeling" , ful dobrim filmom sa George C. Scottom u glavnoj ulozi. Bio je na HRT-u u nekom lijevom terminu prije koji 8 mjeseci. Imao sam ga snimljenog al sam ga presnimio sto mi je sad zao ko psu.



Kaj se tice Battle Royala, gledal sam ga ali mi do dana danasnjeg nije jasno jel taj film zamisljen ko ozbiljan (Joj, gle kak tjeraju jadnu djecu da se ubijaju) ili ko japanska verzija crne komedije?
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 18:26   #18
Battle Royale je lektira! A, sto se tice Kruga, prvo sam gledao remake pa tek onda original i, kako to vec biva, remake mi je puno bolje sjeo... a znam, da je bilo obrnuto, original bi mi bio bolji!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 19:26   #19
Quote:
vulex kaže:
Btw. Koja vam je scena najbolja?
Najdraža mi je scena u razgovoru Mido i Oh-Dae sua, kada razgovaraju o usamljenosti i zatim prikažu nju u podzemnoj gdje vidi divovskog mrava.

Scena koja traje možda nekih 5-6 sekundi, ali tih nekoliko sekundi pokazuje osamljenost tog lika.

I naravno, zadnjih 15 minuta. Tko preživi, pričat će
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 20:43   #20
Quote:
Undertow kaže:
To ti ja zovem "sindromom engleskog jezika" iliti prosjecni gledaoc ce zaobici film koji nije na engleskom makar je film pravo, malo remek dijelo! I, naravno, po tome je film nerentabilan i skuplja prasinu na policama!
...mi u videoteci imamo 5 komada i mogu reći da je prosjek od 4 iznajmljivanja dnevno...

..iako moram priznati da ih ljudi uzimaju (skeptici) tek nakon dugog nagovaranja...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.