Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2003., 22:21   #21
oke a kad ce moje koljeno proci ? Doktor ne zna. Pala sam prije nekih dva tjednai opako natukla koljeno, pulsiralo mi je drugi dan pa i duze ( koristila Voltaren gel protvi bolova ) i imala bandazu.

Neku s gelom punjenu kao kroz trenje se potice oporavak, masira, bolje cirkulira itd.

Modrica prosla ( izmjenile se sve zive boje) a svjedno me boli i to posteno kad kleknem makar i na krevet ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:36   #22
Ovisi sto ti se tocno dogodilo s koljenom. Imas postavljenu dijagnozu?

Ako su, recimo, istegnuti ligamenti, treba i par tjedana da to prodje.

Strpi se jos malo i drugi put gledaj kud hodas
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 10:28   #23
Valjda se Leptirica nece ljutiti, imam i ja jedno pitanje vezano za koljeno:
Naime, moju seku, negjde od predpubertetskih dana svako malo pobolijeva jedno koljeno i kuliminiralo je nedavno (dakle to je sad vec desetak godina star problem, i jos nema dijagnoze():
Prvo ju je znalo povremeno boljeti "iz cista mira". Neovisno o pokretu ili mirovanju. Znala je reci da ima osjecaj ko da "skripi" dok ga savija. I to se javljalo povremeno. Onda bi sve prestalo nakon tjedan-dva, i pojavilo se opet za par mjeseci. Par puta se bol javljala u drugom koljenu, a ja je se sjecam i da se znala tuziti na ramena. Isla je lijecniku opce prakse koji je uvijek, nakon sto na rtg snimku nije nalazio nista, govorio da se udarila vjerojatno i da ce proci. Drugi lijecnik je sugerirao da joj nije nista i da se radi o "bolovima rasta". U mejduvremenu, ona je odrasla, ne raste vise, a ti povremeni bolovi u tom koljenu su ostali. Nedavno je kulminiralo - jednu noc ju je probudio bol u koljenu, htjela je ustati uzeti nesto protiv bolova, ali je pala u nesvijest. Kolejno je bilo jako nateceno. Sutra kod lijecnika specijaliste, konacno, nije mogla stati na nogu, punktirano koljeno, izvuceno podosta sadrzaja (mama kaze 2 zdjelice?? koja je to mjera??), preporuceno da stavlja led na koljeno, nalazi pokazali dosta bakterija u tome sto je izvuzeno iz koljena. Poslana kod reumatologa - to jos nije obavljeno, bez obzira na "puno bakterija" nije dobila antibiotike, dakle, samo ledene obloge i mirovanje. Dijagnoze nema. Samoinicijativno je popila kuru nekakvih antibiotika sirokog spektra. Otok je vremenom splasnuo i gotovo se ne vidi vise. Bolovi su prestali cim je koljeno punktirano. No i dalje neznamo ni uzrok ni dijagnozu ni hoce li se i kad sve ponoviti.
Ispricavam se na ovako dugom postu. Frka mi je. Dok je rasla mogla sam prihvatiti pricu o hodajucim bolovima i rastu. ALi sad to vise nije to. I predugo traje. I otice.
Eto, i ako bi neko moga preporuciti kakvog adekvatnog lijecnika na podrucju Rijeke...bila bih zahvalna.
opet_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 12:26   #24
Quote:
lahor kaže:
Ovisi sto ti se tocno dogodilo s koljenom. Imas postavljenu dijagnozu?

Ako su, recimo, istegnuti ligamenti, treba i par tjedana da to prodje.

Strpi se jos malo i drugi put gledaj kud hodas
moj kucni doktor tj. ica ( kod kojega prvo ides, pa ako treba on ti savjetuje gdje dalje je rekla da je samo opako natuceno) I da ce proci za par dana. To rekla nakon slikanja, prvo je i sama mislila da je nesto potrgano, kad sam stigla k njoj koljeno je bilo pod malo cudnim kutem.

Ne prolazi.

Mislim oteklina i modrice prosle ali boli kad koljeno opteretim.

A ovo za hodanje - verfpist dich ( sto puta sam prosla tim stepenicama jesu mramorne i mokre ali rekoh 100 puta super 101 raspad sistema. )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 14:51   #25
re: opet_ja

Svakako treba saznati sto se tocno dogadja s koljenom. Reumatolog bi trebao pomoci.
Ovako na prvi pogled nalaz bakterija u punktatu ne zvuci bas dobro, ali opet - nema smisla nagadjati.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 14:54   #26
re: Winona

Kako mislis pod cudnim kutom?

Ozljeda ligamenata se ionako ne vidi na rentgenu.
Cuj, ako to ne prolazi mislim da ti je najpametniije konzultirati se s ortopedom. Cisto za svaki slucaj.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 14:57   #27
Bakterije u punktatu mogu ukazivati i na bursitis, upalu burse ili vrecice koja sadrzhi tekucinu koja podmazuje zglob. Upala obichno zahvaca rame, lakat, kuk ili koljeno...vrlo je neugodan i dugo gnjavi ali nije tako zabrinjavajuce.

Zna se javiti nakon nekih drugih superinfekcija, kad bakterije prodru u podruchje velikih zglobova.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 15:28   #28
Magic, fulala si karijeru
Pa otkud to sve chupas?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 15:55   #29
Znam ja da bakterije ne zvuce dobro. Zato me i jeste frka, zato i tu pitam. I sama sam kao dijete imala osteomijelitis koji je vrlo kasno otkriven, pa su mi morali to operativno rjesavati...a nije moralo tako biti. Kad sam pocela uciti citati i pisati negdje u petoj godini - ponovo sam ucila i hodati A ovo sa sestrom mi se cini opet ista nonsalancija kod lijecnika. Je li normalno da se nadju bakterije (dakle nekakav upalni proces) a ne primijeni kakva antibiotska terapija? Nisam pristalica onog "sam svoj majstor" kad je zdravlje u pitanju, ali sto kad covjek izgubi povjerenje u "ovlasteni servis"? Nemoguce da se 10 godina ne moze nesto dijagnosticirati, dovraga .
I sto ako je magic u pravu i radi se o nekakvom infektu koji "tinja" u njoj pa je ovo samo jedna od posljedica/manifestacija...
Zato sam i pitala za preporuku lijecnika, priv. klinike, bilo cega (ne zivim u RI i nazalost neznam). Daleko sam od nje, a bojim se da ni ona sama a ni roditelji, svako iz svojih razloga, nece to izgurati do kraja. Razmisljam se da ju za Bozic kad ih posjetim, copim za ruku i odvedem negdje gdje cemo to obaviti jednom do kraja i znati o cemu se radi i sta napraviti.
Neznam...mozda su moje reakcije pretjerane, i ovaj post je OT...ali me je zbilja strah...koliko god mi je lakse jer je to akutno stanje proslo, toliko me je frka sto ce biti ako se to ne istjera do kraja.
opet_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 17:08   #30
A cuj, ne mora to biti nista strasno, ali nikako se ne smije zanemariti. Treba tocno ispitati sto se dogadja, a ako su bakterije koje su. Glede terapije medikamentima ti mogu odgovoriti samo laicki jer to nije moje podrucje, ali meni je malo cudno da nije prepisana nikakva terapija osim leda i da nije obavljena dodatna dijagnostika s obzirom da nalaz pukntata nije uredan.

Nisam iz Rijeke pa ti lijecnike ne mogu preporuciti. Najbolje da ona sad ode do reumatologa i da on provede cjelokupnu dijagnostiku i postavi dijagnozu, a ako ce biti potrebno odvedi je ti za Bozic kod nekog privatnika po jos jedno misljenje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 17:47   #31
lahor, magic
hvala na sugestijama i "glasu razuma"
opet_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 20:24   #32
Rijeka?

Dr. Lucian Vukelic, Lovran, Ortopedska Kliika
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 20:27   #33
Quote:
lahor kaže:
Magic, fulala si karijeru
Pa otkud to sve chupas?
Junior ~ bronhitis, pochetak pneumonije, vodene kozice, prije 10 godina...

Neizdrzhivi bolovi u lijevome kuku.... Enciclopedia Medica Garzanti - nepogreshiva dijagnoza
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 21:31   #34
Re: re: Winona

Quote:
lahor kaže:
Kako mislis pod cudnim kutom?

Ozljeda ligamenata se ionako ne vidi na rentgenu.
Cuj, ako to ne prolazi mislim da ti je najpametniije konzultirati se s ortopedom. Cisto za svaki slucaj.
hvala, ima frend ordinaciju. Ortopedsku. Obecala sam mu doci do kraja tjedna.

Ono pod cudnim kutem, to literarno receno, ali od udarca do doktora nisam mogla vratiti nogu u normalan polozaj, suze su mi same tekle od bola ( pazi ja se voskom i u intimnoj zoni, znaci nisam neka cica maca) .
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:59   #35
Super, onda ti nije bed, a i nece te sfushati. Ajde javi sto je rekao, moze i na pm. Klinicka znatizelja , sto ces.

Ja se nadam da ti je u koljenu sve na broju i u komadu
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 12:42   #36
Quote:
magic kaže:
Dr. Lucian Vukelic, Lovran, Ortopedska Kliika
hvala gdje cula i gdje necula
opet_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2004., 13:26   #37
Rolanje i ozljeđeno koljeno

Da li itko ima iskustva sa rolanjem, a da je imao povredu na koljenu?

Stalno si govorim kako cu uzeti role, pa cu i ja kao oni polu-nabildani tipovi juriti po jarunu, ali se bojim zbog koljena.
Naime, na desnom koljenu imam puknuti (rupturu) predjeg ukrizenog ligamenta, napravljena mi je meniscektomija medijalnog meniska (ne znam da li je parcijalna).
Pri tome imam sklerozu patele, a pri testiranju su mi prije nalazili onaj "fenomen prednje ladice", te mi seta koljeno nekih 20 stupnjeva lijevo desno.
Da, pri operaciji je nadjen i tzv. "dvostruki bucket-handle", odnosno uklonjen sredisnji meniskus iznad patele.

Trenutno nemam u blizini niti jednog ortopeda da ga mogu pitati, a ne znam da li bi mi se desilo iskakanje koljena pri pokretima ustranu. Ono, ne bi htio experimentirati, pa zavrsiti u gipsu kao vec 20-tak puta.
Ajde, sada kad sam vec kao kod doktora, vjezbao sam redovno bicikl, tako da je obim misica jednak na obje noge, a kvadriceps jaci na desnoj nozi (onoj bez ligamenta).

I ?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2004., 17:00   #38
Rolanje samo po sebi ne predstavlja neko veliko opterecenje za koljena, no velika je opasnost od ozljeda. Tvoje koljeno je samo po sebi nestabilno i moglo bi biti gadno ako padnes. U svakom slucaju, ako se odlucis na rolanje trebao bi koristiti zastitu za koljena.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2004., 23:01   #39
Quote:
lahor kaže:
Rolanje samo po sebi ne predstavlja neko veliko opterecenje za koljena, no velika je opasnost od ozljeda. Tvoje koljeno je samo po sebi nestabilno i moglo bi biti gadno ako padnes. U svakom slucaju, ako se odlucis na rolanje trebao bi koristiti zastitu za koljena.
slazem se

uz to, stitnike bi trebalo nositi bez obzira imali prije povredu ili ne

previse ljudi se folira i hoce izgledati kul ( i ja sam bila medju njima, kao sto cu ja izgledati kao robocop a imala sam i stitnike one kao polurukavice, za rucni zglob i one za laktove) e onda sam se bez sve te opreme raspala tak da sam cijelo ljeto lizala rane...sad nosim stitnike za koljena (kad je hladnije ispod trenirke) i ono za rucni zglob...i picim bez straha ( i s kolicima, ovaj moj to obozava)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 08:02   #40
Jes, tnx

samo... meni je bed da mi ne dodje do iskakanja koljena pri pokretima lijevo-desno. hm.. kako da kazem...
kada savijem koljeno u anatomski polozaj (znaci ne ful ravno, nego 30 stupnjeva savijem), ono oma otvoreno koljeno, te mi moze doci do popustanja, jer nema ligamenta.
recimo da mi sam pad ne bi nanio prevelike stete, barem u odnosu na ovo
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.