Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2010., 13:57   #61
Thumbs up

Imam čisti vlasnički list, ne bih se ni upuštala u nešto sl. da ga nemam. Znači hipoteka ne bi bila problem.
Što se tiče redovotih primanja, nula.. Što se tiče sudužnika, ma može mi to biti cijela obitelj.. No, htjela sam ovo izvesti u potpunosti sama, da se napokon osamostalim.. Budući da sam na parcijali ove godine (dovršavam 2. godinu), imala bih taman vremena za potrebne radove.. Kasnije, preporučili su mi da prvu godinu iznajmljujem uz pomoć agencije, a kasnije.. Svi imamo net, relativno se dobro služim stranim jezicima (ako i zaškripi s komunikacijom, imamo danas i ˝google prevoditelj˝ ).

Uglavnom, može li još samo jedno pitanje? Ima li na forumu neka tema o tim poduzetničkim kreditima za mlade, samo da me uputiš linkom (jer sam ovdje sada već zaglibila u off topic) ili.. Unaprijed hvala!
shokica_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 15:06   #62
To ti ne bih znao. Prođi malo ovaj pdf, a možda imaš nešto i na Posao i karijera.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 19:41   #63
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
To ti ne bih znao. Prođi malo ovaj pdf, a možda imaš nešto i na Posao i karijera.
Ma išla sam na trežilicu pa ništa nije konkretno, pa ni slično tome što ja tražim. Pogledat ću na Posao i karijera.
shokica_:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 11:06   #64
kad se zatraži studenski kredit za školovanje, za koliki je vremenski period do isplate novca na račun fakulteta?
__________________
suit up because it will be legend-wait for it-ary
sarkazam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 11:18   #65
pitanje za cekove itd.

Zanima me,student sam ali nemam radnu knjizicu nego radim kao sezonac oko 3 mjeseca te do kraja 10.pa me zanima ako zelim nesto kupiti recimo LCD TV od 3000kn i zelim ga uzet na neke rate ili cekove ili karticu pa otplacivat narednih neznam koliko mjeseci dali ja to mogu i dali ce mi neka banka to odobrit?





Ili ja jos nisam u mnogucnosti? Hvala unaprijed
indeed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 11:27   #66
PBZ nudi redovnim studentima 2. ili više godine studentsku American Express karticu, s mjesečnim limitom od 2000kn i mogućnošću kupovine na rate (to ovisi o prodajnom mjestu), te tekući račun s dopuštenim prekoračenjem od 1000kn i dodatan limit od 1000kn za kupnju na rate Maestro karticom tekućeg računa (ti limiti se, naravno, ne zbrajaju).

Inače, i Diners nudi studentsku karticu kod koje možeš dobiti viši limit, ali ti za nju treba pristanak jednog roditelja i njihova platna lista pa ti na temelju nje daju limit.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 11:52   #67
Quote:
sarkazam kaže: Pogledaj post
kad se zatraži studenski kredit za školovanje, za koliki je vremenski period do isplate novca na račun fakulteta?
ZABA oko 2 tjedna od zaprimanja zahtjeva.
gka14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 16:46   #68
studentski kredit

bok,
zanima me sad taj studentski kredit, jel treba imat jamca za nekih od 1500-2000 eura ili kakva primanja?jel tko dizao od vas koji pisete ovdje i koji su uvjeti?i dali odmah dobijes pare na ruke i pocnes vracati kad se zaposlis posto sam po bolonji i nemam vremena za raditi zbog predavanja i zadnja sam godina diplomskog studija?

hvala
 
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 19:44   #69
Znam da ne dobiješ novce u ruke. Imaš nekoliko vrsta stud. kredita; ako uzmeš onaj za plaćanje školarine, banka sama novce uplati na račun fakulteta.
Ako uzmeš kredit za troškove života tijekom studija, novce ne dobiješ odmah, nego ti se isplaćuju u jednakim mjesečnim iznosima, na rok (i iznos) koji zatražiš.
Znam da Erste nudi i potrošački studentski kredit, ali koliko sam skužio, trebaš donijeti predračun iz trgovine gdje nešto želiš kupiti. Dakle, ni u jednoj varijanti ne dobiješ cijeli iznos na ruke.

Ako nisi kreditno sposoban, trebat će ti sudužnik (npr., jedan od roditelja). Obzirom da se radi o malom iznosu, mislim da je to dovoljno. No najbolje ti se raspitati u banci (možeš im i poslati mail; svi odgovaraju u roku od maksimalno 24 sata).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 19:05   #70
Zahtjev za mirovanje studentskog kredita

Da li netko zna kako treba izgledati zahtjev za mirovanje studentskog kredita? Hvala
mala_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 19:46   #71
Kako sa studentskim kreditom a da starci ne znaju??

Ljudiiiii... trebam pomoć

ukratko: upisala sam vern čija godina dođe gotovo 30 000kn,moram uskoro platiti prvu ratu od otprilike 12 000kn,a roditeljima sam rekla da sam već to sredila,budući da sam ljetos puno radila. istina jest da nisam ništa sredila,jer sam njima dala novce da im pomognem,htjela sam im smanjiti brige jer su oboje bolesni,stari i imaju svoja 2 kredita zbog kojih teško izlaze na kraj svaki mjesec i sa sestrom srednjoškolkom... kako da dignem studentski kredit,a da njih ne uplićem,zbog jamaca i slč.? molim vas pomagajte s bilo kakvim savjetima...
__________________
Kaje?
taradma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 19:55   #72
Za studentski kredit ti treba kreditno sposoban sudužnik dakle, netko tko je zaposlen (i to vjerojatno na neodređeno).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 08:01   #73
Quote:
taradma kaže: Pogledaj post
Ljudiiiii... trebam pomoć

ukratko: upisala sam vern čija godina dođe gotovo 30 000kn,moram uskoro platiti prvu ratu od otprilike 12 000kn,a roditeljima sam rekla da sam već to sredila,budući da sam ljetos puno radila. istina jest da nisam ništa sredila,jer sam njima dala novce da im pomognem,htjela sam im smanjiti brige jer su oboje bolesni,stari i imaju svoja 2 kredita zbog kojih teško izlaze na kraj svaki mjesec i sa sestrom srednjoškolkom... kako da dignem studentski kredit,a da njih ne uplićem,zbog jamaca i slč.? molim vas pomagajte s bilo kakvim savjetima...
zasto si uopce isla upisivati vern u takvoj situaciji dijete drago

zar nije bilo jeftinijih opcija?

Ali eto jedino rjesenje bi ti bilo da nadjes nekog prijatelja da ti bude suduznik, ako imas nekog tko bi ti vjerovao da ces moci sama vratit novce inace ne znam sto bi ti pomoglo

Ne postoje krediti bez jamaca koji ti mogu iskesirati toliku svotu odjednom bez ikakve garancije, a ako slucajno naidjes na njih na kojekakvom letku u tramvaju, zaobidji nasiroko inace ces zavrsit u duznickom ropstvu
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 17:33   #74
Zg banka - Studentski kredit za troškove života !?

Budući da namjeravam upisati studij u Zagrebu ove godine, a nisam u mogućnosti studirat i radit, mislim da ne bih mogla uskladit učenje i nekakav redovan posao koji zahtjeva dnevne smjene od 8 do 10 sati, [barem ne u početku] , razmišljam o dizanju kredita u Zagrebačkoj banci za troškove života.
Na financijsku pomoć roditelja ne mogu računati pa mi se dizanje kredita trenutno čini kao jedino dobro rješenje.

Zanima me ima li tko kakav savjet u vezi toga, je li to zaista isplativo kako se čini ovak na prvi pogled po činjenicama koje su oni iznijeli na web stranici, (budući da se i ne razumijem baš,da budem iskrena..), je li već netko od forumaša korisnik takvog kredita i slično?

Eto, svaki savjet je dobrodošao!
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:46   #75
Za dizanje tog kredita ti treba kreditno sposoban sudužnik i/ili jamac dakle, netko sa stalnim primanjima.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 19:14   #76
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Za dizanje tog kredita ti treba kreditno sposoban sudužnik i/ili jamac dakle, netko sa stalnim primanjima.
Jamac mi može bit bilo tko, ne mora nužno roditelj? Jer su mi neki rekli da mi roditelji trebaju bit sudužnici za studentski kredit?!
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 19:44   #77
Da, jamac ti može biti bilo tko tko je kreditno sposoban. Na njihovim stranicama piše:

"Kredit je bez instrumenata osiguranja. Potrebno je samo udovoljiti uvjetima kreditne sposobnosti tražitelja kredita (moguće sudužništvo)."

Znači, treba ti sudužnik. Sumnjam da ti sudužnik može biti samo roditelji. Najbolje ti je poslati mail u Zabu.

Nego, jesi li sigurna da ti je taj kredit baš nužno potreban, i još bolje pitanje, jesi li sigurna da ćeš se odmah nakon završetka fakulteta uspjeti zaposliti i da ćeš ga moći vraćati?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:14   #78
Aha, tako sam i pretpostavljala...

Pa prema trenutnoj situaciji,mislim da mi je nužan, jer mi roditelji nisu u mogućnosti slati novce za stan,režije i hranu, a kao redovan student ne mogu raditi po 8 sati dnevno. Osim možda vikendom, ili neki sitni usputni poslovi za đeparac,koliko toliko...
Naravno da nisam sigurna da ću se zaposliti nakon završetka fakulteta,to nikome nije sigurno, ali je stvar u tome da trenutno vodimo sudski spor sa nekom stranom firmom, koji će se odužiti na još maksimalno 3 godine. Završetkom tog spora, trebali bi dobiti poveću svotu novca kojim bi onda otplatila taj kredit. Malo je zamršena priča oko tog suda i ne bih to iznosila na forum u detalje.
Znam da je rizik da se tako zadužujem ovak mlada, dižem kredit i trošim novac unaprijed , ne znajući 100% hoću li ga moći vratiti odmah po završetku,ili ranije kako planiram.
Zato pitam jel se to uopće isplati ako nemam drugog izbora!?
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 07:48   #79
Dizanje kredita, ako ga ne trebaš, se nikad ne isplati.

Ti znaš da li ga uistinu trebaš.

To ti je odgovor na zadnje pitanje.
BMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 19:59   #80
Question Studentski kredit za troškove života

c/p sa http://www.erstebank.hr/ErsteClub/Er...ti01012010.pdf


II. KREDITI ZA TROŠKOVE TIJEKOM ŠKOLOVANJA

Kredit je namijenjen korisnicima Erste Club paketa za financiranje troškova školovanja na dodiplomskim i
poslije diplomskim studijima u RH i inozemstvu (smještaj, prehrana, studijska putovanja, udžbenici i oprema)

Iznos kredita: do 40.000,00 eura u kunskoj protuvrijednosti, uz valutnu klauzulu
Rok povrata: do 7 godina uz mogućnost počeka do 12 mjeseci
Način korištenja: mjesečni ili kvartalni obroci do završetka studija (max. 7 godina)

Instrumenti osiguranja
- do 10.000,00 eura bez dodatnih instrumenta osiguranja
- od 10.000,01 do 20.000,00 eura kreditno sposoban jamac ili polica osiguranja života uz 10%
depozita ili hipoteka u omjeru 1:1,5
- od 20.000,01 do 40.000,00 eura hipoteka u omjeru 1:1,5

Sudužnik je obvezan kod kredita za financiranje studiranja u inozemstvu
Ukoliko je korisnik kredita stariji od 25 godina ili je u stalnom radnom odnosu, nije obvezno korištenje Erste
Club paketa.




pa me zanima sljedeće pošto je naglašeno da sudužnik je obavezan kod kredita za financiranje studiranja u inozemstvu i da za kredite do 10000€ netrebaju dodatni instrumenti osiguranja, dal to znači da za dizanje studentskog kredita za troškove života ne treba niti sudužnik niti jamac?

Hvala...
panjina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.