Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2015., 15:22   #5241
Sve za buhe, a neke i za oboje. Uzmi Fryst Combo, jeftiniji od ostalih ali ucinkovit.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 21:28   #5242
advantix ti je i protiv klopovova, buha, komaraca, papatača...
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 07:24   #5243
Dio postova je prebačen na temu Češljanje pasa, pribor za češljanje ... , dio na temu Furminator , mada ne znam čime je Furminator zaslužio zasebnu temu
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 08:15   #5244
Quote:
Twinkle T kaže: Pogledaj post
(...) mada ne znam čime je Furminator zaslužio zasebnu temu
U doba kad je tema otvorena ovdje je Furminator bio zadnji krik, nešto jako posebno i neobično, a naručivao se isključivo izvana, Poslije su se u temu uključili "uvoznici" - ljudi koji su furminatore naručivali za druge, a dio zarađenog novca u jednom je slučaju, bar koliko ja znam, išao za napuštene mace. Onda se pojavio Mambonator, kao jeftinija varijanta, a i u vezi s njime ima priča - možeš je dobiti u privatnoj poruci ako te zanima. Tako da su te spravice privukle posebnu pažnju i tema se razvila.

Slažem se s tobom, kefa k'o kefa, nekome je dobro ovo, nekome ono.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 16:48   #5245
Kad je vase stene imalo prvi kontakt s drugim psima?
Jutros sretnem susjedu seta malo stene boxerice i tako krene prica kaze izbjegava pse... odmah ja sta zasto... do cjepiva za bjesnocu... stenac je 4 mj... i idu ju cijepit kroz mj dva kao oko 6 mj starosti im rekao veterinar...
je to opcenito nekakvo pravilo da ne socijaliziras stene ili?
Nema mi lovike...nalast ga nece niti jedan odrasli pas al kakve bolesti sta..ako je primio sva cjepiva do sad?.... hmm

...Life is much better with a french bulldog...
__________________
...San je ono što se želi, a život je buđenje...
Heraclea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 16:51   #5246
Baš smo sreli malo štene, gospodin ga miče jer se ne smije družiti s drugim psima dok psić istovremeno njuška i ide po travi gdje psi obično seru i pišaju.

Kad već veterinari idu s tim kao da pes ne smije među druge pse, onda bi bilo logično i da vele pa pes ne smije okolo njuškati i da prije ulaska u kuću moraš dezinficirati cipele jer si možda donio bolest na njima.

Mi smo nažalost vjerovali veterinarima jer smo bili glupi, s drugim psom bih išla među druge odmah nakon prvog cjepiva, a to je ionak vrijeme kad psić s osam tjedana dođe k tebi.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 17:35   #5247
Imamo štene patuljastog šnaucera od 2mj i 3 tj. Pet dana je kod nas. Prekrasna je, vesela i zaigrana . Ide van svaka 3 sata i više nuždu ne obavlja u stanu, osim jednom noću. Brzo uči, naučila je sjedni, dođi...

Jedini problem je lajanje. Kad smo vani laje na svakog čovjeka koji prođe i na svakog psa. Upravo smo bili vani i naišao je Haski bez lajne, a vlasnik 30 m dalje. Ona je počela lajati kao luda. Srećom nije krenuo na nju, ali kako ima svakakvih vlasnika i pasa htjeli bi kontrolirati lajanje ali ne znamo kako. Pokušala sam s oštrim Ne, ali uopće ne reagira na to.. Molim pomoć.
tweety bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 18:07   #5248
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Baš smo sreli malo štene, gospodin ga miče jer se ne smije družiti s drugim psima dok psić istovremeno njuška i ide po travi gdje psi obično seru i pišaju.

Kad već veterinari idu s tim kao da pes ne smije među druge pse, onda bi bilo logično i da vele pa pes ne smije okolo njuškati i da prije ulaska u kuću moraš dezinficirati cipele jer si možda donio bolest na njima.

Mi smo nažalost vjerovali veterinarima jer smo bili glupi, s drugim psom bih išla među druge odmah nakon prvog cjepiva, a to je ionak vrijeme kad psić s osam tjedana dođe k tebi.
Ok to mi ima neke logike bakcili i pa neka bolest ...al cek ... ako opet gledam nekim svojim pogledom... Pa ne stvara li se tako i imunitet...mislim stene prije nego dode k vlasniku primi cjepiva za sve i svasta... u mom slucaju ostaje samo bjesnoca ... i sta ja sad trebam bjezat okolo i drzat psa u rukama i takve gluposti.. bezveze mi je to... pa odrasta s tribodrasla i nekoliko stenaca na selu u dvoristu i nist im nije...ganjaju konje i trce po livadi... pa valjda stvori nekakav imunitet i tad.. :/ ...

...Life is much better with a french bulldog...
__________________
...San je ono što se želi, a život je buđenje...
Heraclea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 18:10   #5249
Ma ne treba. Velim ti, zaraziti se može tako što ćeš ti doma donijeti komadić zaraženog dreka na cipeli koji nećeš skužiti. Ideš s pesom okolo, paziš da su oni s kojima se druži cijepljeni.

A ne ekipa u kvartu, uzme štene, redovito nema niti osam tjedana, i onda ga šeću po travnjacima di svi sereju i pišaju, a kad ide Bella vrište da još nije cijepljeno. Onak, od nje se pas ne može zaraziti kad je redovito cijepljena. Ali sam ko naša vlada, nedamise, maknemo se i idemo dalje, a štene i dalje šeće, njuška i papa travu.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 18:57   #5250
Minijaturni je vec nakon drugog cjepiva isao van, izbjegavali smo mjesta masovnog okupljanja pasa.

Ljudi ne znaju da je upravo to doba kad ih drze ispod staklenog zvona najbitnije za kvalitetnu socijalizaciju tj. kad jednom prode vise se nece ponoviti.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 19:56   #5251
Moja su oba šteneta, i Dick i Jucko, oboje došli s dva mjeseca, cijepljeni jednom, odmah išli među pse. U Dickyjevo vrijeme nije bilo psećih parkova pa smo šetali s psima po kvartu (Križanićeva, Krešimirac), a Jucko je prošla sve pseće parkove i livade po gradu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 22:39   #5252
čim smo došli iz trogira, imala je prvi kontakt sa sestrinom retrivericom.

ali mi je bila cijepljena tuto kompleto.

i kakva su sranja cijepljenje protiv bjesnoće sa 6 mj? pa s tri mora bit cijepljen, ako je čipiran. kaj ne?



tweety, mi lajanje kontrolirano oštrim ŠŠŠŠŠŠ, i taknem joj prstom (doslovno taknem, prislonim prst) na njenu njušku. cesar milan style

i pali, i sluša. povremeno dobije i nagradu.


više ne nosim van hrpu nagrada. sada je povremeno nagrađujem poslasticama, ali svaki put kad posluša dobije bravo i pomazim je.

a čim čuje bravo, odma sjeda i čeka nagradu
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 22:59   #5253
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
i kakva su sranja cijepljenje protiv bjesnoće sa 6 mj? pa s tri mora bit cijepljen, ako je čipiran. kaj ne?
Čipiranje i cijepljenje protiv bjesnoće nisu međusobno povezani. Judita je iz uzgajivačnice došla s čipom - drukčije i ne može dobiti rodovnik, ali nije bila cijepljena protiv bjesnoće jer su joj bila tek dva mjeseca.

Osobno se zalažem za cijepljenje protiv bjesnoće svake godine, ali ne i za prerano cijepljenje. Tako da je Jucko protiv bjesnoće cijepljna tek s pet mjeseci, a bila bi i kasnije da nismo išle na more. Prekršila sam propis i nadala se da, uz toliko necijepljenih i nečipiranih pasa, neće baš mene naći zajebavati, alii sam bila spremna snositi i posljedice jer sam smatrala da je to za mojeg psa bolje. Točka.

Dickyja smo protiv bjesnoće prvi put cijepili u dobi od osam mjeseci, ali je onda i kontrola bila blaža i nije bilo čipiranja.

Mnogi vlasnici izbjegavaju redovito godišnje cijepljenje odraslih pasa. I svatko ima svoje razloge. Moji su bili isključivo zdravstveni i mislim da je ranija odredba o navršena četiri mjeseca bila daleko bolja i primjerenija psećem razvoju.

Veterinari koji tvrde da se štene mora istovremeno čipirati i cijepiti protiv bjesnoće jednostavno lažu. To vrijedi za nađene pse, ničije pse, čija se povijest ne zna.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 23:13   #5254
ma ja sam samo naišla na podatak da je zakonski obavezno cijepiti s 3 mj.

nebi ni moja bila cijepljena da je došla ranije kod mene.. a kako je došla par dana nakon 3 mj, bilo je sve obavljeno
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 06:19   #5255
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
ma ja sam samo naišla na podatak da je zakonski obavezno cijepiti s 3 mj.

nebi ni moja bila cijepljena da je došla ranije kod mene.. a kako je došla par dana nakon 3 mj, bilo je sve obavljeno
Meni su dva beza rekla da cekam dok ne navrsi bar 6. mj ua cijepljenje protiv bjesnoce i tako ce najbjerovatnije biti... isto je i mamin njoj rekao ua staffa pa su cekali dakle 3 razlicita veterinara 8maju istu pricu i tazloge. Nesto s cjepivom i razvojem,nezz svatko tu ima svoje...

...Life is much better with a french bulldog...
__________________
...San je ono što se želi, a život je buđenje...
Heraclea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 13:21   #5256
možda uzgajivači moraju cijepiti ako je štene kod njih više od 3 mj?

evo, zbilja ne znam...
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 19:16   #5257
Nema veze s ovime što , trenutno, pišete ali moram napisati; jer , eto, opet sam vidjela i tako mi se to gadi. Znam, počet ću gubiti sve poznanike i nitko me neće pozdravljati i tako to......

Pet dana se spominje po faceu kako se ide po štene, pa se stavljaju fotke pa se traže savjeti ( pa me se često kontaktira, pa ja redovito odgovaram, trudim se , napišem sve kaj znam, ono kaj ne znam uputim dalje i tako to.... )

I onda, slikica - stigla je naša ljubav, cicimici, topimoseodsreće

Sutradan : Mi na kavici



I mrzim, mrzim to i skoro pa mrzim ( a nisam lik koji ikoga mrzi ) svakoga novog ljuda koji friško skućeno/kupljeno/udomljeno štene odma drugi dan vodi na jebenu kavu sa sobom.

Koji vam je kurac ljudi?? Fakat preveć GMO usrane hrane i Mekdrekova.

Ono, novo živo biće; nebitno koje...pas, čovjek, krokodil, kornjaća, zmija........ima da si doma s njim prvih par dana. Nemoš mi štene od dva mjeseca odma sutradan vodati po gradu, natezati s lajnom, metati na stolicu u bircu...... daj mu tri dana da odahne , da nauči kaj je kuća, di je doma i tak to.......


Uh...sjebana sam; možda još i dodatno; jer sam upravo s "terena" , ostavljena kujica sa dva štenca u šumi...........predivna bića, svo troje.

Ma, nabijem vas sve, sve sve sve............


zaista, mrzim ljude, mnoge, ne sve....al mnoge - DA!

Hvala na slušanju!

Idem sad na opuštanje sa našim psima,
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 21:59   #5258
to je zato što ljudi nisu naučeni koristiti mozak.

evo primjera moje poznanice koja je svojevremeno štene jrt-a vodila gledati vatromet. kao što je svojevremeno djecu dok su bili mali.
štenac joj je od straha izletio iz naručja i u gomili pobjegao. dobro da ga nitko nije nagazio. našla ga je pedesetak metara dalje, nepoznata žena ga je spazila, podigla i čvrsto privila. naravno da se pas plaši vatrometa, petardi i slično. dobro je da se ne plaši gužve.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 22:14   #5259
Jao to me izludjuje! Stalno vidjam ljude i po shopping centrima i po bircevima sa stencima, kako ih okolo navlace, nose u narucju ili na lajni. Najgora kombiancija mi je kad djeca vode pse pa vidis kako je pas previsoko, prakticki hoda samo na zadnjim nogama. Naravno, uglavnom je rijec o manjim pasminama.
I onda se mene popisa zato sto mi pas nije naucen na boravak u zadimljenom bircu, kao trebala sam ga uciti. Jbg, ja ga radije izvedem u sumu umjesto na pivu.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 22:26   #5260
ja imam štene, imam i dijete. naravno da je ponekad i ona vodi u šetnji. ali hodaju normalno, i jedna i druga.

niti je nateže niti hippy hoda na zadnjim nogama.

također je otfuram i na kavu s nama. obično u jedan birc koji je u parkiću...
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.