Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 23:14   #9081
Quote:
Laureana kaže: Pogledaj post
Ciao, zanima me mogu li se lagano nepravilni zubi ispraviti metodom ljepljenja ljuskica? I ukoliko da, koliko je okvirna cijena rada npr. na dva zuba?
Unaprijed hvala na odgovoru
Najvjerojatnije mogu, ali za točan odgovor potrebno je napraviti pregled i probnmo modeliranje.
Ljuskice se kreću 2000-4000 kn.
borna07 is offline  
Old 29.04.2011., 23:18   #9082
Quote:
KK_Bosna kaže: Pogledaj post
......
e sad ja kao laik mislim da je to cista... ako jeste, da li to moze cekati do iza 1. maja ili se mora hitno odstraniti i da li se moze povecati do tada?
Nije cista, to je samo organizirana nakupina gnoja, jer upala "zrije" pod djelovanjem antibiotika, nije više tako raširena već se organizira na jednom mjestu i to uvijek tamo gdje probije kroz kost na zubno meso. To je normalan slijed nakon antibiotika. Odi na termin kako si naručen, ništa se neće desiti do drugog tjedna.
borna07 is offline  
Old 29.04.2011., 23:21   #9083
Quote:
discreet kaže: Pogledaj post
A ovi bolovi, oko donjih jedinica mi se upalilo meso danas i crveni se. Nisam bolesna ni prehlađena. Je li moguće da je početak neke bolesti desni, zbog pušenja možda? Na to su me već upozoravali da prestanem. Imam 30 i dugo pušim. Jesu li mi zubi u opasnosti? Tako se brinem.
Hvala na odgovoru.
Traži stomatologa da te pošalje na ortopan. Pomoću njega ćeš dobiti sve odgovore na pitanja.
borna07 is offline  
Old 29.04.2011., 23:40   #9084
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Otrov djeluje puno duže nego što mu treba da nekrotizira živac, zato se obavezno nakon 14 dana mora vaditi van. Ako živac nije odumro do kraja može se ponoviti na tjedan dana ili se daje anestezija i napravi endodoncija.

Možeš malo pojasnit , evo npr. ja sam jucer trebao u zubara to rjesit ali imam fibru i zvao sam ga,a on je rekao da se javim kad prođe fibra.E sad slijedi najčešće pitanje na podforumu.Hoće li biti problema tj. nekakve boli?
lolich123 is offline  
Old 30.04.2011., 00:02   #9085
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Traži stomatologa da te pošalje na ortopan. Pomoću njega ćeš dobiti sve odgovore na pitanja.
Hvala, neću puno daviti ali možeš li mi reći šta je ortopan. Ako je snimak cijele vilice to sam radila prije mjesec i po iz nekih drugih razloga i kažu da je sve u redu.
Dva-tri zubara su to gledala i nisu primjetili ništa na donjim zubima, tada me nisu ni bolili niti sam za njih pitala ali valjda je bar jedan od njih to detaljno gledao.
Samo još jedno pitanje, šta mislite da li na stomatološkom fakultetu kvalitetno popravljaju zube i da li se bez problema može dobiti uputnica. I da li se tamo nešto plaća? Puno sam se istrošila kod privatnog stomatologa prošlog mjeseca. To je to što me interesuje, a otići ću pogledati, hvala.
__________________
"If you're going through hell, keep going"
discreet is offline  
Old 30.04.2011., 10:18   #9086
Quote:
Paraklet kaže: Pogledaj post
otekla si zato što je tu upala već duže vremena prisutna a velika je pa kad se takav zub otvori često dođe do oticanja.Samo treba čekati da to splasne ili se oteklina zareže da gnoj može curiti van.Liječenje je klasično čišćenje i punjenje korjenskog kanala.Resekcija se radi tek kad se nakon više pokušaja ne uspije izliječiti zub ili je liječenje nemoguće zbog zalomljenog instrumenta ili nadogradnje.Resekcija nije baš preporučljiva jer se time oslabljuje zub pa ako se drugačije može izliječiti radije se nešto drugo radi.Inače to je krajnja metoda prije vađenja zuba tj.radije odrezati vrh korjena nego vaditi zub koji se ne može izliječiti.A danas se skoro svaki zub može izliječiti samo treba naći sposobnog stomatologa
HVALA Paraklet. Brine me što se edem ne smanjiva, oko cijelog oka do dna vilice.
Ovaj stomatolog kod kojed idem je sposoban samo za dentalni turizam, nažalost, al tako je
emilyy is offline  
Old 30.04.2011., 10:45   #9087
Gnoj se javio odmah nakon stavljanja implantanta i brzo je to prošlo.
Od tada tri mjeseca sam čekala da vidimo hoće li se primiti. I kad sam
napokon prije dvadesetak dana došla do kirurga on je to potvrdio (nije se
primilo i najbolje ga je vaditi).
Međutim prije par dana javila se upala (bez gnoja) i moj doktor ga je
htio izvaditi ali je on skroz srastao s kosti. On nije siguran od čega
je upala. Inače mom doktoru (ortodontu) je to prvo vađenje implantanta,
sam je rekao, i ne bih kod njega to išla raditi.
Bila kod svoje zubarice jučer, ona kaže da pričekamo. Pogledao me paradentolog
i nije imao puno za reći.

Uglavnom da li da s obzirom na sve ove probleme idem ga vaditi ili da pričekam
još??? Trenutno upala na istom nivou, nije strašno ali opet je tu.
bananarama is offline  
Old 30.04.2011., 10:55   #9088
moze li netko odgovorit na moj prijasnji post jer neznam hoću ić odmah zvat opet zubara ili cu pricekat da mi fibra padne ako nije tako bitno
lolich123 is offline  
Old 30.04.2011., 13:11   #9089
Quote:
lolich123 kaže: Pogledaj post
Možeš malo pojasnit , evo npr. ja sam jucer trebao u zubara to rjesit ali imam fibru i zvao sam ga,a on je rekao da se javim kad prođe fibra.E sad slijedi najčešće pitanje na podforumu.Hoće li biti problema tj. nekakve boli?
pa ne bi trebalo bit nikakvih problema ako odes dan, dva, tri kasnije, ali nemoj zapostavit ili zaboravit pa da ostane cim te malo prodje odi odma
Karlovski is offline  
Old 30.04.2011., 17:28   #9090
tm zglob

vec duze vrimena me zeza taj zglob i zvacni misici; nosin vec 20ak dana akrilatnu nagriznu udlagu, ali bez rezultata.ok, mozda je malo prebrzo, ali...cuja san se sa prijateljen koji je doktor van hrvatske, koji nije niti stomatolog niti gnatolog koji kaze da bi triba napravit kontrolu "drzanja" (posturu) i elektromiogram (ili tako nesto koji kontrolira misice), na koje me naravno nisu poslali.

sta da radin?
Ajax81 is offline  
Old 30.04.2011., 20:46   #9091
Quote:
discreet kaže: Pogledaj post
A ovi bolovi, oko donjih jedinica mi se upalilo meso danas i crveni se. Nisam bolesna ni prehlađena. Je li moguće da je početak neke bolesti desni, zbog pušenja možda? Na to su me već upozoravali da prestanem. Imam 30 i dugo pušim. Jesu li mi zubi u opasnosti? Tako se brinem.
Hvala na odgovoru.

Joj ima li iko da pomogne, sve desni me bole i gornje i donje, kao da će otpasti, crvene se, peku, kao da me bole i korijenovi zuba, posebno donjih jedinica. Pijem tablete za bolove, ispiram žalfijom i slanom vodom (pročitala na netu). Naručila sam se u srijedu. Šta da radim do tada? Od čega je to?
__________________
"If you're going through hell, keep going"
discreet is offline  
Old 30.04.2011., 23:25   #9092
zna li netko možda kolika je cijena bezmetalnih (keramičkih) krunica u poliklinici šlaj. anić u zg? i kako se kreću cijene drugdje? hvala
IVANA_99 is offline  
Old 01.05.2011., 05:38   #9093
Quote:
Ajax81 kaže: Pogledaj post
vec duze vrimena me zeza taj zglob i zvacni misici; nosin vec 20ak dana akrilatnu nagriznu udlagu, ali bez rezultata.ok, mozda je malo prebrzo, ali...cuja san se sa prijateljen koji je doktor van hrvatske, koji nije niti stomatolog niti gnatolog koji kaze da bi triba napravit kontrolu "drzanja" (posturu) i elektromiogram (ili tako nesto koji kontrolira misice), na koje me naravno nisu poslali.

sta da radin?
prijatelj te jako dobro uputio...ali to je kod nas jako tesko naci jer se izuzetno mali broj ljudi bavi time...
da se to rijesiti i kod nas ali treba se konzultirati s vrlo specificnim ljudima...javi se ako te zanima..
Chain is offline  
Old 01.05.2011., 09:19   #9094
Da li može zub iz kojeg je izvađen živac boliti na hladno ili toplo, odnosno na termičke podržaje? Meni se upravo to događa sa doljnjom peticom. Mislim da je iz tog zuba izvađen živac, skoro sigurno, još prije dvije godine. Od prije mjesec dana me boli ta petica na hladno, ponekad i na toplo. Bila sam kod stomatologa i pitala sam za taj zub i dr kaže da to može i samo zubni vrat biti osjetljiv, pa da me od toga boli. Trenutno popravljam zube u gornjoj čeljusti jer su se neke bijele plombe malo odlomile. Da li da napravim rengensku sliku te doljnje petice i što bi trebalo napraviti da se riješi taj problem? Na doljnjoj sedmici sa te iste strane gdje je i ta bolna petica, je neka rubna pukotina na bijeloj plombi, meni se čini kao da dobro ne prijanja ta plomba, a za to mi je dr rekla da tu ništa ne treba raditi niti skidati tu plombu, ta sedmica je živi zub. Da li bi ipak trebalo staviti malo nove bijele plombe da se popravi pukotina na toj sedmici ili da se skida cijela plomba što dr kaže da nije potrebno?
prilika is offline  
Old 01.05.2011., 09:36   #9095
Da li mi netko od prisutnih stomatologa na topicu može reći okvirnu cijenu za koštani nadomjestak za cijelu donju čeljust koji je potreban da bi se stavila dva implantata u svrhu stavljanja proteze?

Na netu nalazim cijene implantata, ali za kost ništa ne nalazim.

Pretty please za odgovor
N.Maloney is offline  
Old 01.05.2011., 10:36   #9096
Quote:
bananarama kaže: Pogledaj post
Gnoj se javio odmah nakon stavljanja implantanta i brzo je to prošlo.
Od tada tri mjeseca sam čekala da vidimo hoće li se primiti. I kad sam
napokon prije dvadesetak dana došla do kirurga on je to potvrdio (nije se
primilo i najbolje ga je vaditi).
Međutim prije par dana javila se upala (bez gnoja) i moj doktor ga je
htio izvaditi ali je on skroz srastao s kosti. On nije siguran od čega
je upala. Inače mom doktoru (ortodontu) je to prvo vađenje implantanta,
sam je rekao, i ne bih kod njega to išla raditi.
Bila kod svoje zubarice jučer, ona kaže da pričekamo. Pogledao me paradentolog
i nije imao puno za reći.

Uglavnom da li da s obzirom na sve ove probleme idem ga vaditi ili da pričekam
još??? Trenutno upala na istom nivou, nije strašno ali opet je tu.
Gle, nemaš što više čekati. Čekanjem se ništa neće postići. Treba napraviti RTG, vidjeti nivo kosti oko impalntata, izmjeriti čvrstoću i donijeti odluku...ili van s njime ili završiti rad. Ali odluka ne smije i ne može biti prepuštena tebi.

Doktori koji su ti ga ugradili dužni su te informirati o svim činjenicama i dužni su sebe educirati s potrebnom količinom znanja za donositi takve odluke.

Ako tvoj dr ortodont nema iskustva s vađenjem impl, valjda može pozvati u ord nekoga tko ima i zna...
borna07 is offline  
Old 01.05.2011., 10:47   #9097
Quote:
discreet kaže: Pogledaj post
Joj ima li iko da pomogne, sve desni me bole i gornje i donje, kao da će otpasti, crvene se, peku, kao da me bole i korijenovi zuba, posebno donjih jedinica. Pijem tablete za bolove, ispiram žalfijom i slanom vodom (pročitala na netu). Naručila sam se u srijedu. Šta da radim do tada? Od čega je to?
Očito nekakva akutna upala..uzrok nemoguće reći ovako. Kupi u apoteci neku tekućinu za ispiranje na bazi klorhexitidina ( tipa Curasept, Corsodil), mućkaj njome 2 puta na dan po 1 minutu i nježno, mekom četkicom obvezno četkaj i masiraj zubno meso. To je sve što možeš sama napraviti prije pregleda kod stomatologa.
borna07 is offline  
Old 01.05.2011., 10:51   #9098
Quote:
N.Maloney kaže: Pogledaj post
Da li mi netko od prisutnih stomatologa na topicu može reći okvirnu cijenu za koštani nadomjestak za cijelu donju čeljust koji je potreban da bi se stavila dva implantata u svrhu stavljanja proteze?

Na netu nalazim cijene implantata, ali za kost ništa ne nalazim.

Pretty please za odgovor
Augmentacije kosti rade se na puno načina i u velikom rasponu cijena ( od 1500-10000kn). Koja, kakva, koliko...ovisi od slučaja do slučaja.
Ugl kod izrade proteze augmentira se samo područje gdje se postavljaju implantati ne cijela čeljust.
borna07 is offline  
Old 01.05.2011., 11:00   #9099
Quote:
N.Maloney kaže: Pogledaj post
Da li mi netko od prisutnih stomatologa na topicu može reći okvirnu cijenu za koštani nadomjestak za cijelu donju čeljust koji je potreban da bi se stavila dva implantata u svrhu stavljanja proteze?

Na netu nalazim cijene implantata, ali za kost ništa ne nalazim.

Pretty please za odgovor
Izrazito je malo vjerojatno da je za ovakav oblik terapije potrebno raditi augmentaciju kosti.
xx23 is offline  
Old 01.05.2011., 14:19   #9100
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
prijatelj te jako dobro uputio...ali to je kod nas jako tesko naci jer se izuzetno mali broj ljudi bavi time...
da se to rijesiti i kod nas ali treba se konzultirati s vrlo specificnim ljudima...javi se ako te zanima..
naravno da me zanima, ali ja san u splitu, ali pronasa san gnatologa tj. onoga koji ce mi napravit cilu funkcijsku dijagnostiku.

svejedno fala.

nego, moze li se to u bolnici napravit ili samo kod privatnika?
Ajax81 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.