Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2008., 13:22   #1
Mačje pišanje - nema gdje ne!

Molim vas iskusne sa mačkama, recite mi što da radim kad mi mačke stalno pišaju po balkonima, po ulaznim vratima, nema gdje ne obilježe. Zlo mi je već od čišćenja, jer ako ne očistim, netko od ukućana zagazi na to, i unese mi smrad u kuću. I taj smrad mi je posebno neugodan. Ima li neki trik, nešto odbojno što ima smeta? Pa možda odustanu od pišanja pred mojim vratima, i odu pišati kod svojih vlasnika. Jenom sam kupila neko sredstvo koje ima, navodno smrdi i tjera ih. Nikakve koristi.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:13   #2
Jedini lijek je kastracija,jer nakon svakog čiščenja one će ponovno obilježiti svoj teritorij....pokušajte razgovarati sa vlasnicima...
jinx999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:35   #3
Da li to isto vrijedi i za ženske mačke? Znam da su sterilizirane, a jednu od njih sam ulovila u nedjelu. To je što se tiče mačaka jedne susjede. A nažalost, vlasnik onih ostalih je idiot s kojim nitko u ulici ne može izaći na kraj.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 19:40   #4
Moja jedna maca je bila kastrirana i vjecito je zapisavala citav stan. Dali smo je kod moje tete gdje ima drustvo (3 mace i jedan macan) i nikad vise nije pisala po stanu. Vjerujem da je bila nesretna jer sam ja taj period puno radio i nisam bas bio kuci cesto...
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 19:51   #5
sve oprati sa jabučnim ili običnim octom. prekrit će već postojeće mirise a mace će odbiti.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 19:57   #6
da ,dešava se i zapišavanje nakon kastracije ali mokreća onda puno manje smrdi...
jinx999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 07:12   #7
Hvala na odgovorima. Pokušat ću ovo sa octom. Imam malu klinku koja u šamaru znatiželje svugdje gura prste. I nekako, pun mi je kufer da mi je stalno napameti ribanje balkona prije nego je pustim da se igra vani (to ide toplijih mjeseci).
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.