Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2007., 12:14   #1
Školska torba - kakvu kupiti?

Na jesen ćemo imati prvašića, pa me zanima kakvu mu torbu kupiti? Svakako znam da mora biti anatomska i sa širim naramenicama. Ali, zanima me, da li su OK one iz npr. Metroa, za koje piše da su anatomske, bile su prošlu god. oko 150-180 kn, ak se ne varam, ili bolje uzeti one iz knjižara po 400-500 kn. Znači, kakav je omjer cijene i kvalitete? Kakvu pernicu uzeti, sa 2 ili 3 zatvarača...? Ah, kakve slatke muke, pomagajte savjetima
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 12:22   #2
Quote:
Goga_fina kaže: Pogledaj post
Na jesen ćemo imati prvašića, pa me zanima kakvu mu torbu kupiti? Svakako znam da mora biti anatomska i sa širim naramenicama. Ali, zanima me, da li su OK one iz npr. Metroa, za koje piše da su anatomske, bile su prošlu god. oko 150-180 kn, ak se ne varam, ili bolje uzeti one iz knjižara po 400-500 kn. Znači, kakav je omjer cijene i kvalitete? Kakvu pernicu uzeti, sa 2 ili 3 zatvarača...? Ah, kakve slatke muke, pomagajte savjetima
'supatnice'

naraslo i moje malo čudo pa ga treba uprtit. baš sam jučer vidjela u turbo limachu jedan ruksak (anatomski), a cijena 400 kn. meni je padala napamet i ona torba koja izgleda kao kufer s ručkom i kotačima. zna li netko kako se pokazala u praksi i jel to ok varijanta za dečka?
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 12:23   #3
Pazi samo da nije prevelika i preteška jer kad još unutra utrpa knjige, šlape i tjelesni............
Najbolje je da ti je mališa s tobom kad kupujete, pa mu odmah stavi na leđa da vidiš kak mu "stoji", da li se naramenice mogu prilagoditi njegovoj građi i to....
A što se pernice tiče isto - mislim da im je dovoljna ona sa dva kata - stanu i bojice i flomići, a nije preteška.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 12:37   #4
Treba uzeti više stvari u razmatranje. Torba svakako treba biti kvalitetna, anatomska i sve što ide, ali ne treba pretjerivati s cijenom. Ja sam svojoj kupila možda prekvalitetnu torbu, što mislim s tim, torba je pregenijalna, odlično stoji na leđima, knjige se ne nište, sve b.o. Ali što se događa, dijete mi ide u cjelodnevni boravak i zapravo torbu i ne nosi, dakle s te strane je bilo nepotrebno dati su u takav trošoka. To bi još i prežalila, ali događa se ono čega sam se i bojala, već zadnjeg dana ove školske godine počela počela je tortura: "za drugi razred molim torbu kakvu ima moja prijateljica" Toliko.
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 12:38   #5
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
'supatnice'

naraslo i moje malo čudo pa ga treba uprtit. baš sam jučer vidjela u turbo limachu jedan ruksak (anatomski), a cijena 400 kn. meni je padala napamet i ona torba koja izgleda kao kufer s ručkom i kotačima. zna li netko kako se pokazala u praksi i jel to ok varijanta za dečka?
Mislim da to pedijatri-fizijatri, tko li već, ne preporučaju, jer vrlo vjerojatno taj kofer nije moguće stalno voziti, nego ga treba i nositi ( stepenice i sl. ), pa sa klincima iskrivi kičmica, kad nose u jednoj ruci
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:07   #6
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
'supatnice'

naraslo i moje malo čudo pa ga treba uprtit. baš sam jučer vidjela u turbo limachu jedan ruksak (anatomski), a cijena 400 kn. meni je padala napamet i ona torba koja izgleda kao kufer s ručkom i kotačima. zna li netko kako se pokazala u praksi i jel to ok varijanta za dečka?
Ovisi koliko dugo ti malac treba hodati do škole. Al u konačnici ne preporučujem jer kad pada kiša - sranje, kad je snijeg - onda tek nemre vozit, a te torbe su teže od običnih.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:38   #7
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
'supatnice'

naraslo i moje malo čudo pa ga treba uprtit. baš sam jučer vidjela u turbo limachu jedan ruksak (anatomski), a cijena 400 kn. meni je padala napamet i ona torba koja izgleda kao kufer s ručkom i kotačima. zna li netko kako se pokazala u praksi i jel to ok varijanta za dečka?
meni ta torba na kotačiće izgleda vrlo praktično...
ali..u školi gdje sam radila jedan mali je imao takvu torbu u 1. razredu...bila mi je dosta nezgodna kad ju je morao nositi uz/niz stepenice...
i drugi klinci su ga zbog te torbe zezali...iako ne kužim zašto...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:50   #8
oh vi tako kupujete torbe
Mi gledamo slike
No dobro, kupljena mu je lani u turbo limacha (300kn, anatomska bla bla), na transformerse (mislim ), danima mi nije mogao oprostiti što nema Munjevitog (ko da ih ja proizvodim). Svaki dan bi odlazio u školu a ja trčala za njim s torbom u rukama 'alo mali, oće'l ti trebat možda torba', mrtav hladan odgovara 'ah da'
Ko nova je , kao da uopće nije išla u školu
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:54   #9
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
oh vi tako kupujete torbe
Mi gledamo slike
No dobro, kupljena mu je lani u turbo limacha (300kn, anatomska bla bla), na transformerse (mislim ), danima mi nije mogao oprostiti što nema Munjevitog (ko da ih ja proizvodim). Svaki dan bi odlazio u školu a ja trčala za njim s torbom u rukama 'alo mali, oće'l ti trebat možda torba', mrtav hladan odgovara 'ah da'
Ko nova je , kao da uopće nije išla u školu
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:59   #10
znala sam da ce tija doc i razbit svaku dilemu

goga, najbolje rjesenje ti je otic u samsonite i nemeres fulat jedini je bed cijena, a nagodinu malac oce novu kao sto weiss veli
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:13   #11
ja bih rekla da ispod 200 kn tesko dolazi u obzir, jer nose toliko knjiga da klinci znaju promijenit i tri torbe kroz godinu.

ja sam svoju preplatila (uopce me nemojte pitati koliko, kuma je sponzorirala pola ), ali ju je mala nosila 3 godine, kad joj je ipak dopizdila. torba je oprana i apsolutno neostecena, ko nova poslana dalje na koristenje.

na ove torbe s kotacicima se bune jer su "papacke", pa ih zajebavaju, osim toga na putu doma se igraju, jedu, naganjaju, tako da ne mogu sudjelovat ravnopravno. plus sve ovo sto ste vec rekli-teze su i neprakticne za stepenice.

pernicu bih preporucila samo s jednim cifom, tj. na dva kata, ne na tri, jer su ove predebele i ne stanu u torbu.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:14   #12
Quote:
Weiss kaže: Pogledaj post
događa se ono čega sam se i bojala, već zadnjeg dana ove školske godine počela počela je tortura: "za drugi razred molim torbu kakvu ima moja prijateljica"
prodaj.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:20   #13
O bez brige, kupila sam ja mula i pripadajuću pernicu uz torbu, nosila ju je dva tjedna, "nije joj se boja uklapala uz majcu" Sad joj kupujem skoro svaki mjesec drugu pernicu (one po 10 kunića u Intersparu i sl.), katastrofa.

Ale3x, nisam previše raspravljala o kupovini nove torbe s njom, dogovor je još jednu godinu nosi ovu torbu i točka.
__________________
Blaga je noć
Weiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:51   #14
samo nemoj tešku



imala sam prilike vidjet jednu torbu sada već drugašice.. sama torba ima bar 2 kile (al morala je bit ta jer ima lik barbie na sebi), ja je jedva podignem s mukom zamišljajući kako to izgleda kad nosiš unutra 4 predmeta i možda tjelesni nabijem im onda anatomiju i sve

samo lagano da je, ostalo je tak sporedno
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 15:39   #15
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
znala sam da ce tija doc i razbit svaku dilemu

goga, najbolje rjesenje ti je otic u samsonite i nemeres fulat jedini je bed cijena, a nagodinu malac oce novu kao sto weiss veli
Cijena cca 280 kn prošle godine. Još je ko nova
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 15:43   #16
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
samo nemoj tešku



imala sam prilike vidjet jednu torbu sada već drugašice.. sama torba ima bar 2 kile (al morala je bit ta jer ima lik barbie na sebi), ja je jedva podignem s mukom zamišljajući kako to izgleda kad nosiš unutra 4 predmeta i možda tjelesni nabijem im onda anatomiju i sve

samo lagano da je, ostalo je tak sporedno
nda...jedino sto nema tako lagane torbe u kojoj bi tezina samih fucking knjiga, biljeznica, zbirki, vjezbenica, udzbenika, nastavnih listica i ostalog smeca bila podnosljiva.

treba izmislit antigravitacijsku torbu
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 15:43   #17
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Cijena cca 280 kn prošle godine. Još je ko nova
Jel može kakva slička, i uputa gdje se nalazi dućan?
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 15:46   #18
Slicke nemam, probaj proguglat na samsonite -imaju za dečke kornjače mislim. Dućan je jedan u Bogovićevoj, jedan u city centru
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 15:50   #19
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
nda...jedino sto nema tako lagane torbe u kojoj bi tezina samih fucking knjiga, biljeznica, zbirki, vjezbenica, udzbenika, nastavnih listica i ostalog smeca bila podnosljiva.

treba izmislit antigravitacijsku torbu
ali da sama torba teži dvije kile, hej.. to nije normalno.. ludi su oni što proizvode to, a još luđi roditelji što to kupuju

kvragu.. ja sam kroz svoju osnovnu i srednju školu promijenila 2 (dvije) torbe.. ova druga je bila ona obična krpa na kojoj nema šta bit teško prva je bila ona kockasta jelte za prvašiće, al ni blizu ovim blindiranim današnjim
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 16:09   #20
Quote:
gottcha kaže: Pogledaj post
ali da sama torba teži dvije kile, hej.. to nije normalno.. ludi su oni što proizvode to, a još luđi roditelji što to kupuju

kvragu.. ja sam kroz svoju osnovnu i srednju školu promijenila 2 (dvije) torbe.. ova druga je bila ona obična krpa na kojoj nema šta bit teško prva je bila ona kockasta jelte za prvašiće, al ni blizu ovim blindiranim današnjim
ti si ipak mlajsa

moja torba za prvi razred je bila najmodernija i naskuplja, ali bome i najteza (nije da se sjecam, tak stara tvrdi ) prava kozna, crvena. i danas imam spondilozu i sve ostale bolesti kraljeznice

a ovih blindiranih ima mraaak cvrste, lagane ko perce i cca 100 ojra
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.