Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2012., 08:22   #341
Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje. Gdje je ljudstvo Baratheona? Na čijoj su oni strani poslije Crnovode? U 5 knjizi je Krajoluja još uvijek za Stannisa, čini mi se sa cca 200 vojnika.. Ako svako kraljevstvo može dati >15000 gdje je ljudstvo koje živi pod kučom Baratheon?

Jedino što mi pada na pamet je da je završilo u Crnovodi i pod Kraljevim Grudobranom, ali opet da je jedan veliki prostor spao na max 500 vojnika...
Dio ih je prešao na stranu Lanistera tj. tada aktualnog kralja ( Joffa) odmah nakon bitke. Dio koji nije ostao u Krajoluji (a ostao je samo mali broj ljudi) je otišao sa Stanisom na sjever - u 5. knjizi se negdje spominje da Stanisovih vojnika (zajedno s sjevernacima) ima 5 tisuća.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 09:04   #342
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Dio ih je prešao na stranu Lanistera tj. tada aktualnog kralja ( Joffa) odmah nakon bitke. Dio koji nije ostao u Krajoluji (a ostao je samo mali broj ljudi) je otišao sa Stanisom na sjever - u 5. knjizi se negdje spominje da Stanisovih vojnika (zajedno s sjevernacima) ima 5 tisuća.
Da, ali sjevernjaci čine 80% tog ljudstva. Pa pobjedu pod zidom izvukao je sa maksimalno 1500 ljudi.

Čitam jucer malo stare teme i svi hvale Victariona kao opakog frajera, a lik ima nekoliko puta sječanje kako ga je Stannis razvalio kao idiota
w1k1ng is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 09:38   #343
Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Da, ali sjevernjaci čine 80% tog ljudstva. Pa pobjedu pod zidom izvukao je sa maksimalno 1500 ljudi.

Čitam jucer malo stare teme i svi hvale Victariona kao opakog frajera, a lik ima nekoliko puta sječanje kako ga je Stannis razvalio kao idiota
Nije Stanis imao toliko puno ljudi od početka...a i ono što je imao otišlo je k Lanisterima nakom Crnovode.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 14:15   #344
Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Čitam jucer malo stare teme i svi hvale Victariona kao opakog frajera, a lik ima nekoliko puta sječanje kako ga je Stannis razvalio kao idiota
stanis je victoriana razvalio tako što mu je s flotom došao s leđa i napao ga dok je on opsjedao (čini mi se malo sam zaboravio) luku Lanis tako da victorian našao između dvije vatre

neka me netko ispravi ako griješim malo mi se sjećanje na to muti

po meni njih su dvoje možda dva najsličnije lika u knjigama
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 15:01   #345
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Nije Stanis imao toliko puno ljudi od početka...a i ono što je imao otišlo je k Lanisterima nakom Crnovode.
Prešli su uglavnom bivši Renlyevi ljudi
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 08:07   #346
Stannis je od svih pretendenata na krunu od početka imao najmanje ljudstva, i to se par puta ističe, još je bio ljut kako su njegovi vazali na strani Renlya (ti isti kasnije su prešli k njemu, pa nakon Blackwatera Lannisterima). Stannis je tamo doživio takav kolosalni poraz da mu je ostala možda šestina početne vojske, od kojih je neke morao ostaviti iza sebe na Dragonstoneu tako da je na kraju došao sa cca 1500 ljudi na Wall, polagano se boostajući sa sjevernjacima. I dalje je to najmanja vojska od jednog "kralja".
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 10:21   #347
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
stanis je victoriana razvalio tako što mu je s flotom došao s leđa i napao ga dok je on opsjedao (čini mi se malo sam zaboravio) luku Lanis tako da victorian našao između dvije vatre

neka me netko ispravi ako griješim malo mi se sjećanje na to muti

po meni njih su dvoje možda dva najsličnije lika u knjigama
??? Mora da onda čitamo totalno različite knjige. Jedina stvar po kojoj su slični je da oboje smatraju da zaslužuju svoje prijestolje i da su oboje ratnici prvo, ali to je zajedničko mnogima.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 10:32   #348
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
??? Mora da onda čitamo totalno različite knjige. Jedina stvar po kojoj su slični je da oboje smatraju da zaslužuju svoje prijestolje i da su oboje ratnici prvo, ali to je zajedničko mnogima.
rekao sa meni
tako sam ih ja dožiovio
oba imaju problema s braćom za koje su odrađivali i još odrađuju dužnosti
victorion se slagao s Balonom dok za Eurona nema neku lijepu riječ kao što je Stanis uvijek potajno prezirao Roberta a o Renly da i ne pričamo
a imaju neki svoj kodeks časti od kojeg ne odstupaju ni milimetra
te neke male sitnice su ono što ih meni čini sličnime i oba su mi lika draga
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 10:46   #349
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
??? Mora da onda čitamo totalno različite knjige. Jedina stvar po kojoj su slični je da oboje smatraju da zaslužuju svoje prijestolje i da su oboje ratnici prvo, ali to je zajedničko mnogima.
Obojica zamjeraju braći, ali bili su poslušna mlađa braća zakonitim kraljevima, imaju probleme sa ženama, petljaju s magijom, admirali, imaju nekakav čudan, tvrdokoran pristup časti, ljudi ih ne vole slijediti zbog te teške naravi..
Nije da su pljunuti, ali ima nekih sličnosti.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 17:23   #350
Victariona ljudi ne vole slijediti? Lol? Kapetan najveće flote? Heroj rata? On bi osvojio Kingsmoot da nije Euron imao onaj rog.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 18:27   #351
Heroj kojeg rata?
I ja mislim da bi osvojio Kingsmoot da nije bilo Eurona, ali ga ne bi voljeli slijediti. On je fizički jak, i to je to. Nema niš drugo.
Asha u jednom trenutku na Kingsmootu kaže Victarionu da otkad se Euron vratio Ironborn pričaju samo o njemu i njegovim pobjedama i čudesima koja je vidio. On je karizmatičan i opasan na način na koji Victarion nikad neće biti.
Čak i njegovi vlastiti ljudi rogobore protiv njega sad kad je počeo šurovati s Moqorrom.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 23:12   #352
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Heroj kojeg rata?
I ja mislim da bi osvojio Kingsmoot da nije bilo Eurona, ali ga ne bi voljeli slijediti. On je fizički jak, i to je to. Nema niš drugo.
Asha u jednom trenutku na Kingsmootu kaže Victarionu da otkad se Euron vratio Ironborn pričaju samo o njemu i njegovim pobjedama i čudesima koja je vidio. On je karizmatičan i opasan na način na koji Victarion nikad neće biti.
Čak i njegovi vlastiti ljudi rogobore protiv njega sad kad je počeo šurovati s Moqorrom.
vi šel si, šel si

ima još tu toga dosta da se desi u idućim knjigama
ja iščekivam samo to što će se desit s rogom tj. kako funkcioniše
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 00:59   #353
Koji vam su vam najdraži, a koji naj manje dragi likovi?
Čisto pojedinačno i subjektivno
quemme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 02:15   #354
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Heroj kojeg rata?
I ja mislim da bi osvojio Kingsmoot da nije bilo Eurona, ali ga ne bi voljeli slijediti. On je fizički jak, i to je to. Nema niš drugo.
Asha u jednom trenutku na Kingsmootu kaže Victarionu da otkad se Euron vratio Ironborn pričaju samo o njemu i njegovim pobjedama i čudesima koja je vidio. On je karizmatičan i opasan na način na koji Victarion nikad neće biti.
Čak i njegovi vlastiti ljudi rogobore protiv njega sad kad je počeo šurovati s Moqorrom.
To su željezni; slijedit će onoga koga poštuju, koga se boje. Ne možeš biti zapovjednik Željezne flote, a da te ljudstvo ne voli slijediti.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 02:55   #355
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
To su željezni; slijedit će onoga koga poštuju, koga se boje. Ne možeš biti zapovjednik Željezne flote, a da te ljudstvo ne voli slijediti.
ma železni njega sljede kao admirala i kapetana ali ne i kao kralja
sličan problem ima i stanis u Stormendu
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:59   #356
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Heroj kojeg rata?
I ja mislim da bi osvojio Kingsmoot da nije bilo Eurona, ali ga ne bi voljeli slijediti. On je fizički jak, i to je to. Nema niš drugo.
Asha u jednom trenutku na Kingsmootu kaže Victarionu da otkad se Euron vratio Ironborn pričaju samo o njemu i njegovim pobjedama i čudesima koja je vidio. On je karizmatičan i opasan na način na koji Victarion nikad neće biti.
Čak i njegovi vlastiti ljudi rogobore protiv njega sad kad je počeo šurovati s Moqorrom.
Imao je pobjedu kod Lannisporta (prije nego je došao Stannis). To se više puta spominjalo kao njegova velika pobjeda (ali on nije jako sretan jer Euron je napravio plan kako da to izvedu).
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:13   #357
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Imao je pobjedu kod Lannisporta (prije nego je došao Stannis). To se više puta spominjalo kao njegova velika pobjeda (ali on nije jako sretan jer Euron je napravio plan kako da to izvedu).
Ono kad je spalio Tywinovu flotu, da.. Al heroj je malo teška riječ s obzirom kako je u tom istom ratu nadmudren i razbijen tak da ga i danas peče.
Uglavnom, slažemo se da je dobar general, netko tko provodi tuđe ideje i planove, ali po meni nema ono nešto zbog čega bi ga ljudi voljeli slijediti, kao ni Stannis.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:18   #358
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Ono kad je spalio Tywinovu flotu, da.. Al heroj je malo teška riječ s obzirom kako je u tom istom ratu nadmudren i razbijen tak da ga i danas peče.
Uglavnom, slažemo se da je dobar general, netko tko provodi tuđe ideje i planove, ali po meni nema ono nešto zbog čega bi ga ljudi voljeli slijediti, kao ni Stannis.
Da ako gledaš po kriterijima Andala. Ali Iron Men na to gledaju drugačije. Victarion je prema Iron Man puuuuno drugačiji nego Stannis prema svojim.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 16:34   #359
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
To su željezni; slijedit će onoga koga poštuju, koga se boje. Ne možeš biti zapovjednik Željezne flote, a da te ljudstvo ne voli slijediti.
Opet, njih su kao zamislili kao neku vrstu klingonaca,ali nisu mi baš izgledali zastrašujuće oni koji su okupirali Oštrozimlje.

Nemam neko strahopoštovanje prema njima,više mi djeluju kao neki gusari,koji su hrabri,protiv slabijih neprijatelja
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:32   #360
Quote:
quemme kaže: Pogledaj post
Koji vam su vam najdraži, a koji naj manje dragi likovi?
Čisto pojedinačno i subjektivno
najdraži - Jaime, Tyrion ( njih dvojica su mi daleko broj jedan ispred svih iako mi je Tyrion počeo ić na nerve u Plesu), Arya, Arianne Martel, Melisandre, Varys i Baelish

najmanje dragi - Dany (iskreno, dopi..ila i bogu i vragu, u prvoj knjizi bila mi je jedva podnošljiva, u Plesu sam njena poglavlja napola preskočila, antipatična do bola), Jon Snow (dosadan za krepat), Robb, Bran

od likova koji mi ispočetka nisu bili nešto pa su me kasnije zainteresirali - Stannis (što više ide radnja, meni je sve draži) Mance Ryder, Theon i Asha

Nit smrde nit mirišu - Sansa, Caitlin, Cersei (iako postaje bolja s vremenom), Brienne, Victarion

Od sporednih likova - Bronn je broj 1, Shae, Sandor Clegane ( drugi najdraži sporedni lik), Tywin - bog i batina, sjajan lik, Baristan Selmy
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken

Zadnje uređivanje Garfieldica 007 : 23.03.2012. at 20:45.
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.