Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 01:34   #1
Poražavajuća anketa.

Evo ga danas je portal posao objavio stravične podatke.
Anketa je provedena na 954 ispitanika, njih čak 56 posto ne vidi budućnost u RH a 65 posto bi ih izvan RH radilo i tvrde bolje bi zarađivali.
Većinom bi u zemlje EU-a, onda u Ameriku i Kanadu.
I to su ispitanici u dobi od 25 do 34 godine, s područja zagreba i zagrebačke županije.
I sam iden na rad u australiju u 10 mjesec zauvijek i više nikad se neću vraćati u hrvatsku,ali ovo je poražavajuće.uh kosorica umire od muke kad čita ovo,a milanović uživa.A tek tito smije se u grobu i govori ovoga nije bilo u moje doba.
slavery is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 05:41   #2
Quote:
slavery kaže: Pogledaj post
,ali ovo je poražavajuće.uh kosorica umire od muke kad čita ovo...

Možda si imao prilike gledati nekidan na TVu "Clear and present danger" sa Harrisonom Fordom gdje jedan lik u filmu kaže turboesencijalnu želju ama baš svakog političara: drugi (slijedeći) mandat. Puca Kosorici za te statistike, bitni su samo slijedeći izbori i kako ih dobiti.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 08:41   #3
Quote:
slavery kaže: Pogledaj post
.A tek tito smije se u grobu i govori ovoga nije bilo u moje doba.
Ma kaj bi bilo. To su 70-tih masovno odlazili na ljetovanje u Njemačku
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 08:56   #4
Quote:
slavery kaže: Pogledaj post
Evo ga danas je portal posao objavio stravične podatke.
Anketa je provedena na 954 ispitanika, njih čak 56 posto ne vidi budućnost u RH a 65 posto bi ih izvan RH radilo i tvrde bolje bi zarađivali.
Većinom bi u zemlje EU-a, onda u Ameriku i Kanadu.
I to su ispitanici u dobi od 25 do 34 godine, s područja zagreba i zagrebačke županije.
I sam iden na rad u australiju u 10 mjesec zauvijek i više nikad se neću vraćati u hrvatsku,ali ovo je poražavajuće.uh kosorica umire od muke kad čita ovo,a milanović uživa.A tek tito smije se u grobu i govori ovoga nije bilo u moje doba.


Kak znaš da se nećeš vraćati? Možda tsunami otplavi firmu pa neće biti posla. I evo tebe nazad.

Zezam se.

Nije baš neka anketa, ali mislim da se radi o obrazovanijim ljudima koji nemaju posla, a uložili su u sebe puno i sada su frustrirani.
I sam sam takav bio prije prvog posla. Ljut i srdit, ali kada sam počeo raditi, malo po malo su stvari sjele na svoje mjesto.
Neće ih puno otići van, jer ih nitko tam ne treba (osim nekih deficitarnih zanimanja).
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:33   #5
goli otok bi i danas imal posla, a imamo i puno potencijalnih stanara!
i dobro je ak tuca borisa, a ne boris njega!


EDIT: @casio, nestao ti je post. trebala sam te kvotat...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:54   #6
Quote:
slavery kaže: Pogledaj post
.A tek tito smije se u grobu i govori ovoga nije bilo u moje doba.
Oni koji u titino doba nisu uspjeli otići vanka ti su tucali kamen na Golom Otoku, dok je on na Brijunima tucao Sofiju Loren i druge ocvale dive. Jbga, možda se zato okreće u grobu jer sad se tamo drugi tucaju.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:23   #7
te su ankete takve u jako vellkom broju zemalja. no mnogi ne shvaćaju da ni drugdje ne teće med i mljeko, da i oni imaj usvoje merifetluke i probleme.
recimo 2/3 poljaka koji su otišli u britaniju nakon 2005. se vratilo u poljsku.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:44   #8
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Oni koji u titino doba nisu uspjeli otići vanka ti su tucali kamen na Golom Otoku, dok je on na Brijunima tucao Sofiju Loren i druge ocvale dive. Jbga, možda se zato okreće u grobu jer sad se tamo drugi tucaju.
Jbg-a onda se u Jugi jako dobro živjelo ako nitko nije radio
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:50   #9
Tragično tužna,poražavajuće očajna anketa..
Prvo partija,pa HDZ..jeb...im mat...svima.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:59   #10
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ma kaj bi bilo. To su 70-tih masovno odlazili na ljetovanje u Njemačku

__________________
Klik!
Teufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:00   #11
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Jbg-a onda se u Jugi jako dobro živjelo ako nitko nije radio
Nismo nista imali pa smo trosili na hranu i cugu,danas se vise trosi na tehnicka dostignuca nego na sebe.Prividno je da se bolje zivjelo,danasnji standard je neusporedivo veci u odnosu na period 80-90 godine.
Problem nastaje kad se ljudi prezaduze i kad to zadizenje postane opterecenje za kucni proracun.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:19   #12
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Nismo nista imali pa smo trosili na hranu i cugu,danas se vise trosi na tehnicka dostignuca nego na sebe.Prividno je da se bolje zivjelo,danasnji standard je neusporedivo veci u odnosu na period 80-90 godine.
Problem nastaje kad se ljudi prezaduze i kad to zadizenje postane opterecenje za kucni proracun.
Standard se dizao u svim zemljama Evrope, pa i u Jugi iako nešto sporije.
Sigurno je da bi danas imali veći standard nego 90-tih.
Problem je što smo današnji standard ostvarili zaduženjem a ne samo radom i kao što kažeš, postao je to veliki problem za mnoge građane, poduzeća i državu
Sada nam slijedi pad tog standarda uz mnogo odricanja, socijalnih tenzija i sličnog.
Nema čarobnog štapića da mi riješimo unutarnje gospodarske i ine probleme i morat ćemo to sami uz odricanja.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:29   #13
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Standard se dizao u svim zemljama Evrope, pa i u Jugi iako nešto sporije.
Sigurno je da bi danas imali veći standard nego 90-tih.
Problem je što smo današnji standard ostvarili zaduženjem a ne samo radom i kao što kažeš, postao je to veliki problem za mnoge građane, poduzeća i državu
Sada nam slijedi pad tog standarda uz mnogo odricanja, socijalnih tenzija i sličnog.Nema čarobnog štapića da mi riješimo unutarnje gospodarske i ine probleme i morat ćemo to sami uz odricanja.
Kako kome. Meni pad standarda ne slijedi, jer nikada nisam troško više od onoga kaj sam zaradio (imam prosječnu RH plaću) i sve sam radio malo po malo uz maksimalnu štednju.

Frka je ljudima koji su si npr. kupovali kuhinju za 60 000 kn, a imaš super kuhinju za 20 000 kn, frka je ljudima koji se na kredit voze u velikom autu, a nisu ga kupili. Ja se vozim u starom autiču i nemam nikakav kompleks radi toga itd itd ...

Zadnje uređivanje bomac : 14.09.2010. at 11:35.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:37   #14
Quote:
bomac kaže: Pogledaj post
Kako kome. Meni pad standarda ne slijedi, jer nikada nisam troško više od onoga kaj sam zaradio (imam prosječnu RH plaću) i sve sam radio malo po malo uz maksimalnu štednju.
Raduje me to i ja sam u slićnoj situaciji iako teže prodajem ribu nego ranije.

No ne gledam to samo iz svojeg dvorišta i 5-10% onih koji će i dalje na skijanja i egzotićne destinacije, nego iz rakursa ostalih 90-95% posto građana, ma koliko bili krivi za svoju situaciju.

Da ne dođemo u tu poziciju biramo vođe, koji su debelo zakazali
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:37   #15
Quote:
slavery kaže: Pogledaj post
Evo ga danas je portal posao objavio stravične podatke.
Anketa je provedena na 954 ispitanika, njih čak 56 posto ne vidi budućnost u RH a 65 posto bi ih izvan RH radilo i tvrde bolje bi zarađivali.
Većinom bi u zemlje EU-a, onda u Ameriku i Kanadu.
I to su ispitanici u dobi od 25 do 34 godine, s područja zagreba i zagrebačke županije..
Pred kojih 5-10 godina u Njemačkoj su objavljivane ankete po kojima 65% mladih Nijemaca ne želi živjeti uNjemačkoj, nego poglavito u bivšim britanskim kolonijama (SAD, Kanada,..).

Quote:
I sam iden na rad u australiju u 10 mjesec zauvijek i više nikad se neću vraćati u hrvatsku,ali ovo je poražavajuće.uh kosorica umire od muke kad čita ovo,a milanović uživa.A tek tito smije se u grobu i govori ovoga nije bilo u moje doba.
Sretan puuut
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:38   #16
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Jbg-a onda se u Jugi jako dobro živjelo ako nitko nije radio
Je, ode tito u nesvrstane, svežu mu jelena za stablo, on ga upuca, oni mu se dive i vrati se sa kreditom, usput pojebe koju babu i to je to.A kako se u jugi živjelo to najbolje znaju oni koji su u tom vremenu radili i živjeli, red za kavu, red za deteržent, red za gorivo na parne i neparne datume...nije bilo mobitela, interneta, kompjutora i svog čuda dašanjeg vremena.......svi sretni i zadovoljni, jer diš titi reć da nije dobro kad su sinoć u središnjem dnevniku prikazali udarnike kako hvale tita i partiju, vrte janjca,plešu užičko, a odmah iza toga narodna armija ima svoju emisiju o velikim manevrima..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:44   #17
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
nije bilo mobitela, interneta, kompjutora i svog čuda dašanjeg vremena.......
Je, to je Tito i komunizam kriv. Jer su ameri masovno već skidali HD filmove na iPadove u sedamdesetima.
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:45   #18
Quote:
bomac kaže: Pogledaj post

Nije baš neka anketa, ali mislim da se radi o obrazovanijim ljudima koji nemaju posla, a uložili su u sebe puno i sada su frustrirani.
Je, velik broj ljudi koji su sad završili tehničke fakultete, a koji su tokom cijelog studija slušali priče kako su strašno perspektivni i kako neće imati problema s traženjem posla(ferovci, strojari i slični), je sad užasno isfrustriran.

Ako se ova kriza otegne kroz neko dulje razdoblje, sigurno će veći broj njih potražiti sreću vani.
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:46   #19
ANketa je nerealna jer je rađena po Zagrebu a ne cijeloj RH
I 50% mladih Skandinavaca želi otići u SAD, pa što?
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:47   #20
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Je, velik broj ljudi koji su sad završili tehničke fakultete, a koji su tokom cijelog studija slušali priče kako su strašno perspektivni i kako neće imati problema s traženjem posla(ferovci, strojari i slični), je sad užasno isfrustriran.
X. Ja sam jedan od njih. Frend na ekonomiji, ja na FERu. On prodaje zjake po cijele dane, ima prosjek 4.2, ja pišam krv za ne pasti godinu. Cijelo vrijeme si mislim "sve je to u redu, zato budem ja lakše našel posel kad završim faks"... Brus. Našli smo posel otpilike u isto vrijeme, imamo sličnu plaću, ali ja sam 5 godina studiral a on je 5 godina "studiral".
__________________
Sve ima kraj. Osim hrenovki. One imaju dva kraja.
darthraven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.