Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2007., 00:58   #21
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
e draga moja onda moras vjezbati koncentraciju.
upisi neku meditativnu borilacku vjestinu, tipa kempo.
tu ces nauciti usmjeravati energiju.
mene strah takvih stvari
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:58   #22
Quote:
Itchy kaže: Pogledaj post
mene strah takvih stvari
onda pocni ucit kuhat.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:58   #23
Quote:
Itchy kaže: Pogledaj post
piše u prvom postu sam editirala možda kasnije nego što si ga pročitala...
Aha, ja sam zabrijala da sam ja to napisala :ego:

Ti si ipak letačica
Što da ti čovjek kaže.. Imam jednu takvu prijateljicu. Gura školovanje, uz ponešto muke, ali diplomirat će, evo samo što nije.
Moraš naći vremena da se baviš stvarima koje voliš i koje te vuku. Pa nije valjda da se uvijek izgubiš?
Što te zaista zanima?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:01   #24
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ti si onda odsutna. E, to je problem
Bojiš li se neuspjeha?
Kako primaš kritike?
Neuspjeha-ovisi u kojoj situaciji i pred kim.
Kritike ne volim primati jer me ljudi skroz krivo procijenjuju i tumače...čak i moja mama ja joj jedno govorim-ona meni počme pričat da sam je ovakva i onakva a to nema veze s tim što sam ja htjela reć...
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:02   #25
Quote:
Itchy kaže: Pogledaj post
Neuspjeha-ovisi u kojoj situaciji i pred kim.
Kritike ne volim primati jer me ljudi skroz krivo procijenjuju i tumače...čak i moja mama ja joj jedno govorim-ona meni počme pričat da sam je ovakva i onakva a to nema veze s tim što sam ja htjela reć...
Dobro, jer inače smatram da ljudi koji teško primaju kritike vrlo lako odlete i izgube se.
No nije sada to važno. Ajmo vidjet čime se rado baviš ili bi se htjela bavit?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:02   #26
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
onda pocni ucit kuhat.
jako sam nespretna i nemam baš vremena za to.
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:09   #27
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
mozda ju jednostavno ne zanima ni odbojka ni ucenje.
itchy, sto te zanima?
decki?
samo jedan ali to nije razlog moje dekoncentriranosti-oduvijek sam takva

zanima me medicina(znam jako puno dijelova tijela na latinskom(ucim anatomiju),znam dosta toga što mi brat uči iz psihologije(al sama sebe nemogu razumijet),mogu pričat do besvijesti o narkoticima i dijlovanju na mozak,o hormonima...mozgu,srcu itd.Obožavam Housa i Uvod u anatomiju i samo crpim informacije iz tih serija.

Ja sam također i computer geek-znam dosta dobro html kod,znam dosta toga neobičnog na kompu-rofl...kompjuter me sluša i pomažem štreberima na informatici....popravljam tuđe kompove i tako,jedini razlog zašto sad mogu sjedit nastolici je taj što sam usmjerila koncentraciju na to što mi je zanimljivo. Sad bi se moj mama ljutila i govorila mi da odem spavat i da sam mogla učit za sve ovo vrijeme koje sam provela na kompu...ali nisam mogla jer jednostavno nemam volje više danas učit...


ajd neda mi se pisat više
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:11   #28
Super
Stisni zube do faksa, svi u srednjoj moramo slušati hrpu stvari koje nas ne zanimaju.
I ubacit ćeš me preko reda jednog dana kad budeš doktorica
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:11   #29
Quote:
Itchy kaže: Pogledaj post
samo jedan ali to nije razlog moje dekoncentriranosti-oduvijek sam takva

zanima me medicina(znam jako puno dijelova tijela na latinskom(ucim anatomiju),znam dosta toga što mi brat uči iz psihologije(al sama sebe nemogu razumijet),mogu pričat do besvijesti o narkoticima i dijlovanju na mozak,o hormonima...mozgu,srcu itd.Obožavam Housa i Uvod u anatomiju i samo crpim informacije iz tih serija.

Ja sam također i computer geek-znam dosta dobro html kod,znam dosta toga neobičnog na kompu-rofl...kompjuter me sluša i pomažem štreberima na informatici....
cuj, tebi jednostavno mozak nije najbolje povezan s tijelom, odnosno morala bi ga malo bolje upoznati s tijelom i iskoordinirati ih.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:15   #30
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Super
Stisni zube do faksa, svi u srednjoj moramo slušati hrpu stvari koje nas ne zanimaju.
I ubacit ćeš me preko reda jednog dana kad budeš doktorica
može

neznam kako ću na prijamnom-ima puno fizike-razumijem fiziku ali mi trebaju godine da izračunam zadatak jer mi je matematika-
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:16   #31
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
cuj, tebi jednostavno mozak nije najbolje povezan s tijelom, odnosno morala bi ga malo bolje upoznati s tijelom i iskoordinirati ih.
objasni malo
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 01:39   #32
Može se zaključiti da je tebi problem motivacije, učiš samo ono što ti se sviđa a ostalo na raznorazne načine, uglavnom nesvjesno, sabotiraš.
Možda ti je bitno da je nešto u trendu, IN, npr. medicina, računala pa ti je to onda zanimljivo.
Probaj u tebi nezanimljivim stvarima pronaći nešto tebi zanimljivo ... ili pokušati povezati, nadovezati na nešto zanimljivo, na nešto već poznato ... također dobro je u učenju sve problematizirati, kako bi se sa materijom koju učim moglo nešto riješiti...matematika se da dobro povezati sa filozofijom...
pantigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 10:34   #33
Quote:
pantigana kaže: Pogledaj post
Može se zaključiti da je tebi problem motivacije, učiš samo ono što ti se sviđa a ostalo na raznorazne načine, uglavnom nesvjesno, sabotiraš.
Možda ti je bitno da je nešto u trendu, IN, npr. medicina, računala pa ti je to onda zanimljivo.
Probaj u tebi nezanimljivim stvarima pronaći nešto tebi zanimljivo ... ili pokušati povezati, nadovezati na nešto zanimljivo, na nešto već poznato ... također dobro je u učenju sve problematizirati, kako bi se sa materijom koju učim moglo nešto riješiti...matematika se da dobro povezati sa filozofijom...
Većinu gradiva koje učimo smatram opće neporebnim...moj brat ide na faks,neide baš na predavanja,na praksu ajde tu i tamo. Sjedne prije ispota-koncentrira se i sve nauči i dobije 3,4...tako je za prijemni sve gradivo gimnaziju učio napamet u par mjeseci. On se super zabavlja i ima vremena za sve plus ga stara ne tlači ko mene i riješava se toga vrlo brzo...moj drugi brat sada radi u londonu i uči za svoj novi posao tamo nakon što je u tri godine zavšio faks menađmenta i magistriro maeđunarodne odnose i evropske studije-ono,učenik generacije i uvijek sve pet nula...
tako da ja kao ja ispadam complete freak u obitelji:lijena(jesam ponekad,ali nije do lijenosti),stara mi svaki dan prigovara da se neznam organizirat,nemiješ me ništa zadužit jer ću zaboravit sve...

...ovo gradivo koje učimo iz geo bi tebalo bit kao zanimljivo-svemir, zvijezde i to...meni i je pomalo interesantno ali kad videm knjigu odmah osjetim neki umor i neznam od kud da počmem,ako čak odlučim da ču učiti maksimum mi je sat vremena jer se ond moram izgibat,stavit muziku,pjevat...nemogu dugo bit na miru
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 21:12   #34
Danas mi se prije škole desilo ono moje ''zaboravljanje''-uočim kroz masu ljudi jednu curu-onako poznata mi je,nemogu se sjetit od kud,mislim da je možda iz osnovne neznam
približi se-vidim njenu prijateljicu i odmah mi se vrati sjećanje i sjetim se da one idu samnom u razred već više od mjesec dana i ova jedna me zagrli i sjeim se svega
kažem to staroj i kaže mi da sam zaljubljena i da neću priznat.
Kupila mi je neke tablete za koncentraciju i obnovu neurona..valjda mi bude pomoglo...
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 22:38   #35
Quote:
Itchy kaže: Pogledaj post
...i obnovu neurona..
To je valjda kupila na top-shopu
.zig. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 23:33   #36
Quote:
Itchy kaže: Pogledaj post
Čim počme škola,tikovi mi postanu češći i grizem dugo uzgajane i uređivane nokte od nervoze.
...i uopće nemogu povezat neke jednostavne stvari kada su se zbile...što je bila realnost a što snovi?
A o kakvim je točno tikovima riječ tinchy? To mi se čini malo neuobičajeno za tako mladu curu...
Da li se lako budiš izjutra? Kako stojiš sa snovima, sanjaš li bilo što što bi se moglo okarakterizirati kao čudnije?
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 23:54   #37
imas ADD odnosno ADHD
__________________

"neosjecam atmosferu kroz koje putuju emocije"
petrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 00:08   #38
taman sam htjela napisati imaš ADD ali mi se nije dalo čitat ostale postove da vidim je li ti to tko napisao kad sam vidjela da ti je upravo to napisao neko prije mene. To je poremećaj u koncentraciji. Ima dosta sajtova na tu temu i nedavno sam to proučavala. To se tretira kao poremećaj, ali velike ličnosti tipa Mozart, Einstein, pa i Bil GAtes imale su ili imaju taj "poremećaj". Novija istraživanja su pokazala da te osobe šta se više trebaju koncentrirati da tim manje to mogu, jer im je mozak drukčije umrežen nego kod ostalih ljudi. naime to nije poremećaj nego samo različito funkcioniranje mozga. Kod normalno umreženog mozga frontalni djelovi mozga se aktiviraju pri koncentraciji. Kod add ljudi se kod jače koncentracije deaktiviraju što izaziva da što se više koncentriraju manje se mogu koncentrirati i sve im odvlači pažnju i jako puno zaboravljaju, zbrčkani su, neorganizirani itd.

Rješenja su vrlo jednostavno. od toga da sve pišeš, planiraš, tako da ti planer postane ekstenzija frontalnog režnja, pa do toga da radiš na tome da stvari učiniš kreativnijima da više koristiš maštu i vizualizaiciju. zapravo se radi o vrlo vrlo pametnim ljudima. Malo pretraži internet imaš puno puno puno savjeta koji su korisni i mogu ti pomoći da sama sebi pomogneš i iskoristiš zapravo ovu svoju naoko manu da radi u tvoju korist. Ndavodno add ljudi imaju izuzetno velike kapacitete za kreativna rješenja i mogu u biti obavljati više poslova odjednom..... ali u biti sama istraži.

Naravno možda griješim, molim te ne shvaćaj me preozbiljno ovo je samo tema da je malo proučiš, jer možda te jednostavno puca pubertet i to će proći ..... kad se isto kemija mozga promjeni i hormoni stabiliziraju.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 11:47   #39
Ja se ne mogu nositi s kreditima pa od toga ne pravim problem. Daj se spusti na zemlju!
paklenikraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 13:47   #40
Pa klasicni primjer lijenosti, nije nikome od nas lako zadrzati koncentraciju i sjediti za knjigom 3 sata, ali moramo. Jednostavno se moras natjerati.
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:08.