Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2012., 11:10   #601
Da li se automatski produžuje dopunsko zdravstveno osiguranje za osobu koja ima tjelesno oštećenje 100% nakon isteka godine dana? Ili se nakon isteka godine dana ponovo mora otići u područni ured HZZO-a, sa potvrdom o tjelesnom oštećenju, kako bi se dopunsko zdravstveno osiguranje opet produljilo za slijedećih godinu dana?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 13:06   #602
Ja ne znam koje su to finte oko dugovanja kod HZZO-a! Neki dan stara mi veli da je dobila opomenu od HZZO-a za dopusnko i pita me dal joj mogu izvadit potvrde preko internet bankarstva da odnese njima da provjere jer tvrdi da je sve redovito i uredno plaćala jer joj oni neće produžiti policu ako postoji dugovanje! I reko idem ja provjerit vjerovatno su starci neš fulali jer su stari i čoravi a plaćaju internet bankarstvom. I ja izvadim sve potvrde kad ono vidim da je sve uredno plaćeno za 2011 godinu. I niš pošaljem ja njima dopis i sve potvrde o uplati. Da bih dobio odgovor kako postoji dugovanje za 05/2010 godine! Mislim kako može postojat dugovanje od prije 2 godine a dobila je novu policu za 2011 godinu? Sad moram opet kopat po potvrdama a znam kad sam ja sebi radio novu policu da mi frajer na šalteru nije htio napraviti novu zbog nekog dugovanja od 60 kn i to sam morao podmirit i tek kad su oni proknjižili (kad je saldo bio 0,00 kn) sam ja dobio novu policu za narednu godinu! Jel zna netko kolike su kamate po dugovanju?

Zadnje uređivanje PowerG : 21.03.2012. at 13:18.
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 10:47   #603
pozdrav svima!

Za one koji ne znaju, Croatia zdravstveno osiguranje također provodi dopunsko zdravstveno osiguranje s pokrićem i b liste lijekova, te ako netko ima bilo kakva pitanja ili interes neka se slobodno javi!
croatia zdrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 10:15   #604
imam neka dugovanja za dopunsko od prošle godine i nisu mi produžili policu...sada su mi poslali već drugu opomenu.prva je bila da imam dugovanja i da mi od 22.2 neće produžiti policu ako ih ne platim.a sada piše da mi nisu produžili i da ako u roku od 15 dana ne podmirim cjeloukupno dugovanje da će me tužiti sudskim putem.
samo da pitam ako mogu kako to zavući barem do 6 mj. ili će me fakat tužiti ili neke mjere poduzimati???jel ima tko iskustva ili točno zna??hvala
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 19:59   #605
Javi se u HZZO s dopisom koji si dobila i zatraži obročno plaćanje duga.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 11:14   #606
Znam da je lani ukinuto ono famozno besplatno dopunsko za nezaposlene, medutim kolegica s faxa (vanredni student, uredno prijavljena na zavodu za zaposljavanje) je pred koji mjesec napravila dopunsko, na teret drzave.. Pa da ne cekam dole red bezveze, ako netko zna jel se opet promino to ili sta? Ona je na salteru pokazala samo potvrdu sa zavoda za zaposljavanje i to je to
barbie_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 13:03   #607
Quote:
barbie_st kaže: Pogledaj post
Znam da je lani ukinuto ono famozno besplatno dopunsko za nezaposlene, medutim kolegica s faxa (vanredni student, uredno prijavljena na zavodu za zaposljavanje) je pred koji mjesec napravila dopunsko, na teret drzave.. Pa da ne cekam dole red bezveze, ako netko zna jel se opet promino to ili sta? Ona je na salteru pokazala samo potvrdu sa zavoda za zaposljavanje i to je to
nije to baš od lani, ali nebitno, nema automatskog besplatnog dopunskog za nezaposlene, nego se utvrđuje prosjek primanja za sve članove obitelji, i ako su primanja ispod imovinskog cenzusa (cca 1520 kn po glavi) svi (odrasli) članovi obitelji dobiju dopunsko osiguranje na teret države. ja tako imam već pune 2 god, sad mi je isteklo i ljubazna gospođa na telefonu HZZO-a mi je rekla da donesem prosjek primanja za prošlu godinu, da dokažem da i dalje ispunjavam uvjete i zdravstvene iskaznice članova obitelji, i to je to. od lani imam obnovljivu iskaznicu, ne rade mi svaku godinu novu- ali moram dokazati da i dalje ostvarujem pravo na to.
raspitaj se za svoju konkretnu situaciju koje potvrde moraš donijeti
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 16:09   #608
Meni nešto nije jasno s tim besplatnim dopunskim/na teret države
Kažu da treba prosjek po članu obitelji pa da prema tome vide ima li osiguranik pravo ili ne na to
ALi ako nemaju svi članovi obitelji isto prebivalište NEĆE ni uzeti zahtjev u razmatranje
I što onda?
Mislim ako ne želiš mijenjati prebivalište?
Doneseš recimo od porezne da nemaš ni lipe prihoda u prošloj godini a na toj adresi kao član obitelji je i tvoje dijete. Hoće li onda uzeti zahtjev u razmatranje? Jer naravno u kompu imaju i promjenu prezimena, mislim vidi se da si u braku ali po njima nisi obitelj ako niste svi na istoj adresi prijavili prebivalište.
the redCat is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 15:56   #609
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Meni nešto nije jasno s tim besplatnim dopunskim/na teret države
Kažu da treba prosjek po članu obitelji pa da prema tome vide ima li osiguranik pravo ili ne na to
ALi ako nemaju svi članovi obitelji isto prebivalište NEĆE ni uzeti zahtjev u razmatranje
I što onda?
Mislim ako ne želiš mijenjati prebivalište?
Doneseš recimo od porezne da nemaš ni lipe prihoda u prošloj godini a na toj adresi kao član obitelji je i tvoje dijete. Hoće li onda uzeti zahtjev u razmatranje? Jer naravno u kompu imaju i promjenu prezimena, mislim vidi se da si u braku ali po njima nisi obitelj ako niste svi na istoj adresi prijavili prebivalište.
ne treba ti potvrde o prihodima svih članova obitelji već svih članova kućanstva, dakle svih koji žive na istoj adresi i dijele svoje prihode. pri tome ne moraš navoditi recimo svoje starce ako si ti u braku, već samo suprug/a i djeca koja žive na toj adresi.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 16:21   #610
pokusavam dobit info telefon ali uzalud

uzela sam to dopunsko i na onom papiru (kao ugovoru?) napisala da cu placat polugodisnje i sad mene zanima jel mogu promijenit nacin placanja? da placam mjesecno ili nemogu i oni ce me ic ovrsit ako ne platim za 6 mj odjednom?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 19:36   #611
Ne možeš promijeniti način plaćanja, jedino možeš poništiti policu s polugodišnjim plaćanjem i potpisati novu ponudu s mjesečnim plaćanjem.
Ovrhu nećeš dobiti ako plaćaš mjesečno, jedino pazi da do polugodišnjeg roka dospijeća platiš svih 6 mjesečnih rata.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 15:37   #612
da li jos uvijek vrijedi ono ako nemas dopunsko da ima neki limit kolko ti mjesecno mogu naplatit kod ljecnika , uputnice, preglede...?
znam da je prije koju god bilo 40 kn
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 18:41   #613
Nema tog limita više.
Maksimalan iznos naplaćenog sudjelovanja po jednom računu iznosi 2000 kn.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 18:46   #614
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
nije to baš od lani, ali nebitno, nema automatskog besplatnog dopunskog za nezaposlene, nego se utvrđuje prosjek primanja za sve članove obitelji, i ako su primanja ispod imovinskog cenzusa (cca 1520 kn po glavi) svi (odrasli) članovi obitelji dobiju dopunsko osiguranje na teret države. ja tako imam već pune 2 god, sad mi je isteklo i ljubazna gospođa na telefonu HZZO-a mi je rekla da donesem prosjek primanja za prošlu godinu, da dokažem da i dalje ispunjavam uvjete i zdravstvene iskaznice članova obitelji, i to je to. od lani imam obnovljivu iskaznicu, ne rade mi svaku godinu novu- ali moram dokazati da i dalje ostvarujem pravo na to.
raspitaj se za svoju konkretnu situaciju koje potvrde moraš donijeti
a na koji nacin se gleda tko je clan obitelji?
kod mene smo muz, ja i dijete, ni ove godine nam primanja po glavi ne prelaze cenzus pa me zanima sljedece:
na koji nacin dokazujemo da smo "jedno kucanstvo", s obzirom da nemamo isto prebivaliste (dijete i ja jedno, a tata drugo), iako zivimo zajedno, naravno.

moze li onda barem muz imati besplatno dop. zdravstveno, nije zaposlen i sam je na svojoj adresi? ili kako to vec ide?
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 18:50   #615
Muž ne može imati besplatno dopunsko, jer nezaposlene osobe plaćaju dopunsko osiguranje.
Zajedničko kućanstvo se dokazuje istim prebivalištem ili boravištem.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 19:08   #616
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Muž ne može imati besplatno dopunsko, jer nezaposlene osobe plaćaju dopunsko osiguranje.
prošle godine ga je imao, tj. ima ga i sad
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 19:17   #617
Onda nije imao na temelju nezaposlenosti, već temeljem neke druge osnove.
Sama i nezaposlena osoba plaća dopunsko.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 07:12   #618
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
a na koji nacin se gleda tko je clan obitelji?
kod mene smo muz, ja i dijete, ni ove godine nam primanja po glavi ne prelaze cenzus pa me zanima sljedece:
na koji nacin dokazujemo da smo "jedno kucanstvo", s obzirom da nemamo isto prebivaliste (dijete i ja jedno, a tata drugo), iako zivimo zajedno, naravno.

moze li onda barem muz imati besplatno dop. zdravstveno, nije zaposlen i sam je na svojoj adresi? ili kako to vec ide?
pa ustvari neznam , kod nas brojčano isto tako, ali svi smo na istoj adresi-za prvi put sam nosila sve tri zdravstvene i 2 osobne,
valjda je ovako kako Zikomid kaže-prema prebivalištu-zato osobne (a i imaju već u evidenciji).
ako kojim slučajem primaš dječji, svakako pokušaj sa rješenjem od dječjeg ishoditi besplatno dopunsko (to priznaju kao dokaz kućanstva i primanja,cenzus na hzzo je i manji nego za dječji)

Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Onda nije imao na temelju nezaposlenosti, već temeljem neke druge osnove.
Sama i nezaposlena osoba plaća dopunsko.
nemaju temeljem nezaposlenosti, ali imaju temeljem (ne)primanja, a to najčešće ide ruku pod ruku nezaposlenost & 0,00 kn primanja.
ako nezaposleni samac osoba ima naknadu sa hzz 3000 kn/mj, onda nema pravo na besplatno, ali ako nema nikakva primanja ( mislim da dosta nezaposlenih nema, bar oni dugotrajno nezaposleni) onda ima pravo na besplatno dopunsko


sa hzzo:
Quote:
Koliki mora biti prihodovni cenzus za ostvarivanje prava na plaćanje premije dopunskog zdravstvenog osiguranja na teret državnog proračuna?
Osigurane osobe mogu ostvariti pravo na plaćanje premije dopunskog zdravstvenog osiguranja na teret državnog proračuna ako njihov ukupan prihod u prethodnoj kalendarskoj godini, iskazan po članu obitelji, mjesečno ne prelazi iznos od:

1.516,32 kune
1.939,39 kuna - za osiguranika umirovljenika - samca.
Pri utvrđivanje prihodovnog cenzusa u obzir se uzima prihod svih osoba koje žive u zajedničkom kućanstvu. Što sve ulazi u prihod objavljeno je pod poglavljem "DZO koje provodi Zavod".
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 13:40   #619
ja sam prošle godine u srpnju potpisala ugovor za dopunsko i uredno platila 2 mjeseca nakon kojih sam ostala trudna. Prestala sam plaćat jer sam smatrala da kao trudnica ne moram,s time da me nitko na šalteru nije obavijestio da sam morala prekinuti ugovor, iako su, kao, umreženi (očito su umreženi samo kad njima paše), a šaltre za dopunsko je odmah do onog za trudnice i naknade u trudnoći.
Nedavno sam dobila opomenu da sam dužna cca 950 kn za sve ove mjesece koje nisam kao trudnica plaćala - da li imam osnove za žalbu?
zvrkasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 19:37   #620
Ja imam Ugovor o dopunskom osiguranju te je automatizmom produžen te redovito i plačam 80 kn mjesečno jer sam pri ugovaranju imala primanja manja od 5000 kn. Od prošle godine u travnju meni su se primanja povečala i po tome sam morala prijaviti to i plaćati mjesečnu policu od 130 kn.Kako sam to zaboravila i nisam prijavila u HZZO nastavila sam plaćati premiju koju plačam i danas,ali sam trudnica i opet spadam u kategoriju od 80 kn mjesečno.Sada me brine da li će mi HZZO poslati razliku po policama i kako oni provode kontrolu mjesečnih primanja i da li trebam ja prijaviti to retroaktivno ili da jednostavno nastavim i dalje kao do sada da plačam 80 kn i ne prijavljujem razliku u dohotku koja se dogodila prošle godine u.Svaki mjesec redovito plačam i ne primam nikakve opomene ni obavijesti od HZZO.Imate li kakav savijet???
__________________
Ela
magela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.