Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2010., 14:46   #21
obično su ta djeca-zlostavljači i sama zlostavljana i zanemarivana od strane svojih roditelja tako da (uglavnom) razgovori sa roditeljima ne daju neke senzacionalne rezultate. znam slučaj gdje su roditelji jedne curice sve poduzeli i na kraju bili prisiljeni prebaciti dijete u drugu školu.
dobar je savjet upisati dijete na judo, karate ili neku sličnu borilačku vještinu kako bi steklo samopouzdanje i moglo se obraniti od nasilnika
green_apple is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 14:55   #22
Nažalost, državni aparat je spor pri riješavanju i ovakvih problema i nema neke brzopotezne mjere.
Može biti i da se radi o neprepoznatom organski uvjetovanom poremećaju u ponašanju.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:02   #23
Quote:
Blue_Angel kaže: Pogledaj post
Meni je stvarno blesavo angažirati institucije koje problem riješavaju godinama...

Pa zar stvarno ne postoji nekakva mjera da se zlostavljači isti tren sankcioniraju??? Ja nemogu vjerovati da žrtva mora mjesecima trpiti sranja dok ne prođe "procedura".

Šta se dogodilo s onim divnim ukorima pred isključenje i izbacivanjem iz škole-to je ukinuto ili???
Nazalost,tako je.

Zakonski,djeci zlostavljacima u Osnovnoj bas i ne mogu puno...
Osnovna je obavezna,a koliko znam i roditelji djeteta zlostavljaca se moraju sloziti sa prebacivanjem u drugu skolu.
To nisu ceste situacije i nema bas puno efekta,jer se problem (dijete zlostavljac) samo prebaci na drugog i onda maltretira drugu djecu.

Po meni,bi rjesenje bilo u preventivnoj edukaciji-ono sto su radili u Norveskoj,dakle sprijeciti problem umjesto lijeciti stetu,ali...kod nas je to "Krepaj magarce do zelene trave"...
Nema novaca,nema ljudi za taj projekt koji uopce nije jeftin.

Nazalost,djecu moramo nauciti da se znaju obraniti (jer je skolski sustav poprilicno nemocan i jer ima puno bahatih roditelja koji ne daju vjetru vijat na njihovo dijetesce )

Curicu cemo,sasvim sigurno upisat na neki tecaj samoobrane kad krene u skolu.
Ne znam kao ce se to slagati sa baletom na koji vec ide,ali sto se mora-mora se.
Sina bogme nitko ne dira-ima zeleni pojas iz dzudoa.
Kad se samo sjetim koliko sam bila protiv toga sporta...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:06   #24
Quote:
green_apple kaže: Pogledaj post
dobar je savjet upisati dijete na judo, karate ili neku sličnu borilačku vještinu kako bi steklo samopouzdanje i moglo se obraniti od nasilnika
To je dobar savjet, ali na žalost...

Pa zar smo došli do toga (retoričko pitanje - izgleda da jesmo ) da će nam djeca silom prilika morati izgledati i ponašati se kao pripadnici Delta Forcea samo da bi progurali kroz školu...

Ja jednostano ne shvaćam da se malim nasilnicima ne može stati u kraj. Prije će biti da onima koji bi trebali brinuti o tome nije stalo... Prosvjetari ne mogu ništa, nemaju ovlasti? Nije istina, neka prijave policiji ili CZSS. Policija još i možda, ali CZSS da obavi svoj posao? E to treba dočekati... A mogli bi... Ako se roditelji malog zlostavljača ogluše, roditelje kazniti, a malu zvijer oduzeti i strpati u obitelj koja bi bila voljna voditi računa o djetetu ili u dom... Ali za to bi trebalo promijeniti i postojeće zakone koji štite nasilnika, a ne žrtvu. Roditeljima nasilnika treba omogućiti da umjesto svog miljenika odvale zatvorsku kaznu. Sigurno bi se našlo načina. Kada bi se htjelo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:38   #25
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja jednostano ne shvaćam da se malim nasilnicima ne može stati u kraj.
Ovo ni meni niakko ne ide u glavu...pa jebemu mater (ispričavam se, jako sam ljuta kad je riječ o nasilju nad djecom ) zar nitko, ništa ne može napraviti?! Ja to jednostavno odbijam vjerovati!

Izgleda da ćemo se morati baciti u politiku

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Prije će biti da onima koji bi trebali brinuti o tome nije stalo... Prosvjetari ne mogu ništa, nemaju ovlasti? Nije istina, neka prijave policiji ili CZSS. Policija još i možda, ali CZSS da obavi svoj posao? E to treba dočekati... A mogli bi... Ako se roditelji malog zlostavljača ogluše, roditelje kazniti, a malu zvijer oduzeti i strpati u obitelj koja bi bila voljna voditi računa o djetetu ili u dom... Ali za to bi trebalo promijeniti i postojeće zakone koji štite nasilnika, a ne žrtvu. Roditeljima nasilnika treba omogućiti da umjesto svog miljenika odvale zatvorsku kaznu. Sigurno bi se našlo načina. Kada bi se htjelo.
ključni problem je u boladnom

izgleda da je u našoj državi opće prihvatljivo bacanje vrućeg krumpira drugom u ruke
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:40   #26
Mali mora dati batine, usput i pokupiti batine, ali jedini način da odjebu s njega je da im da po pičci. Roditelji tu samo odmažu.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:44   #27
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Mali mora dati batine, usput i pokupiti batine, ali jedini način da odjebu s njega je da im da po pičci. Roditelji tu samo odmažu.


na žalost, živa istina
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:48   #28


Strašno

Moja je visoka i jaka pa je se valjda ne usude maltretirati (fizički).. Ne znam.. ako razrednik i ravnatelj ne bi ništa poduzeli u roku hitno.. nisam sigurna da bih se kontrolirala
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:50   #29
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Mali mora dati batine, usput i pokupiti batine, ali jedini način da odjebu s njega je da im da po pičci. Roditelji tu samo odmažu.
Istina.
Roditelj eventualno može dati drugom roditelju po pički ako ne zauzda nasilnika.

U svakom slučaju grozno
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:55   #30
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Mali mora dati batine, usput i pokupiti batine, ali jedini način da odjebu s njega je da im da po pičci. Roditelji tu samo odmažu.
Ma to je ok dok je u nekakvim zdravim granicama...

Znam za jedan slučaj 9godišnjaka kojeg su stalno tukli u školi. Učiteljica silnim razgovorima niš nije postigla. Onda je mali jedan dan popizdio i ubio boga u jednom klincu koji ga je maltretirao(izbio par zuba i slomio neku kost)...

Mislim da djeci šaljemo krivu poruku ako ih podržavamo u zakonu najjačeg...
__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 17:06   #31
jedan je klinac opsovao nastavnicu. raska je rekla roditelju što je bilo, a ovaj se počeo kesiti (smijati). bilo mu je zabavno kak mu je mali strašan (valjda)
eto toliko o roditeljskoj suradnji.
i kaj onda možeš očekivati?
djeca su ogledalo nas samih. ako se doma tučemo, psujemo, pijemo i drogiramo i oni će poprimit te obrasce ponašanja. smiješno je očekivati da će takvi roditelji moći uspješno odgajati i pravilno reagirati na devijantnost svoje djece.
sorry na offu.
green_apple is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 17:43   #32
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
To je dobar savjet, ali na žalost...

Pa zar smo došli do toga (retoričko pitanje - izgleda da jesmo ) da će nam djeca silom prilika morati izgledati i ponašati se kao pripadnici Delta Forcea samo da bi progurali kroz školu...

Ja jednostano ne shvaćam da se malim nasilnicima ne može stati u kraj. Prije će biti da onima koji bi trebali brinuti o tome nije stalo... Prosvjetari ne mogu ništa, nemaju ovlasti? Nije istina, neka prijave policiji ili CZSS. Policija još i možda, ali CZSS da obavi svoj posao? E to treba dočekati... A mogli bi... Ako se roditelji malog zlostavljača ogluše, roditelje kazniti, a malu zvijer oduzeti i strpati u obitelj koja bi bila voljna voditi računa o djetetu ili u dom... Ali za to bi trebalo promijeniti i postojeće zakone koji štite nasilnika, a ne žrtvu. Roditeljima nasilnika treba omogućiti da umjesto svog miljenika odvale zatvorsku kaznu. Sigurno bi se našlo načina. Kada bi se htjelo.
Eh...

U skoli mojeg sina je bio problematican djecak-7.razred.
Roditelji djece zrtava isli ravnatelju,pa ravnatelj angazirao i psihologa i pedagoga,pa su spominjali (tocnije prijetili ) iskljucenjem iz te skole...
Roditelji zlostavljaca su uglavnom mlatli praznu slamu,branili sina,bla,bla,bla...
A onda je ravnatelj osobno zvao policiju,vise je covjeku pukao film.
I nazalost-nista.
Neki inspektor iz policije (ili sto li je vec bio ) je razgovarao sa malim nasilnikom ali nista,bas nista nije mogao konkretno poduzeti-ni protiv njega,ni protiv roditelja mu.Valjda je tako po Zakonu,ne znam.
Nitko nije isao u zatvor,nikog nisu "opalili" po novcaniku,cak su se na kraju roditelji zlostavljaca tuzili zasto je policajski inspektor nasamo razgovarao sa njihovim sinom,kao protuzakonito je,ovaj je maloljetan...

Nista,bas nista se nije desilo. Decko bi se malo primirio,a onda opet tukao i vrijedjao slabije od sebe.
Sve dok nije zavrsio Osnovnu skolu.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 17:48   #33
Quote:
Blue_Angel kaže: Pogledaj post

Znam za jedan slučaj 9godišnjaka kojeg su stalno tukli u školi. Učiteljica silnim razgovorima niš nije postigla.

Mislim da djeci šaljemo krivu poruku ako ih podržavamo u zakonu najjačeg...
A kakvu poruku šaljemo ovim boldanim?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 17:49   #34
Quote:
Blue_Angel kaže: Pogledaj post
Ma to je ok dok je u nekakvim zdravim granicama...

Znam za jedan slučaj 9godišnjaka kojeg su stalno tukli u školi. Učiteljica silnim razgovorima niš nije postigla. Onda je mali jedan dan popizdio i ubio boga u jednom klincu koji ga je maltretirao(izbio par zuba i slomio neku kost)...

Mislim da djeci šaljemo krivu poruku ako ih podržavamo u zakonu najjačeg...
pa taj je još i dobro prošao.
i neka mu je to napravio.

sranje je kad dijete dođe s pištoljem u školu, kako se u Americi događa... pa da vidiš sreće i zabave.

ja ne mislim da šaljemo krivu poruku.

ako sistem ne funkcionira i ne brani žrtve, koji kurac će nam uopće država?

anarhija, anarhija
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 18:29   #35
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
A kakvu poruku šaljemo ovim boldanim?
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ako sistem ne funkcionira i ne brani žrtve, koji kurac će nam uopće država?

anarhija, anarhija
Eto, DOA odgovorila umjesto mene

Živjela anarhija!!!!!

__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 18:38   #36
Ovo s upisima na karate je mlačenje prazne slame - trenirala sam karate prek 15 g. i na njemu se nitko nikad nije "naučio tući", bože sačuvaj... Mali samo može dobiti lažnu sigurnost, pa da nasilnik opet u njemu ubije boga, a on bude ravnopravni sudionik tučnjave, dakle i to otpada

Iz iskustva (nažalost ) znam da nema kruha od razgovora s učiteljicama, razrednicima, pedagozima, školskim psiholozima, ni ravnateljima. Sin mi je bio sustavno maltretiran skoro punih 8 g. od strane nekolicine učenika, koji su btw držali u strahu cijeli razred, tako da je sve ostalo na podjelama krivnje jer nitko iz razreda nije potvrdio naše tvrdnje, relativiziranju, sastančenju, joj pa nismo znali - znate vaš I. se njima bacao pod noge (kad je bio iscipelaren). Sad nam je sin srednjoškolac, i hvala bogu SRETAN jer se maknuo od te glupe okoline, ima sreću i razred mu je o.k., a dijete sretno ide u školu. Tek sad vidim da sam fulala i daaavnih dana ga trebala ispisati i premjestiti negdje drugdje (ili razred ili školu), ali eto - znam sad za 2. i 3. dijete.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 18:48   #37
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Iz iskustva (nažalost ) znam da nema kruha od razgovora s učiteljicama, razrednicima, pedagozima, školskim psiholozima, ni ravnateljima. Sin mi je bio sustavno maltretiran skoro punih 8 g. od strane nekolicine učenika, koji su btw držali u strahu cijeli razred, tako da je sve ostalo na podjelama krivnje jer nitko iz razreda nije potvrdio naše tvrdnje, relativiziranju, sastančenju, joj pa nismo znali - znate vaš I. se njima bacao pod noge (kad je bio iscipelaren). Sad nam je sin srednjoškolac, i hvala bogu SRETAN jer se maknuo od te glupe okoline, ima sreću i razred mu je o.k., a dijete sretno ide u školu. Tek sad vidim da sam fulala i daaavnih dana ga trebala ispisati i premjestiti negdje drugdje (ili razred ili školu), ali eto - znam sad za 2. i 3. dijete.
Da te pitam...

Jesi li ti ikad otišla u školu i ono generalno popizdila da se cijela škola tresla???

Jesi li ikad kontaktirala policiju (npr. kada su ti sina iscipelarili)???

Jeste li se ti ili muž sukobili sa zlostavljačima???
__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 19:30   #38
Nažalost, škola NE MOŽE ništa konkretno napraviti. Sve moguće akcije se svode na mlaćenje prazne slame i jaaako dugotrajno pomaganje češće nasilniku negoli žrtvi. Sve se svodi na to koliko su roditelji nasilnika spremni na suradnju. Početkom godine nam je stigao novi pravilnik o pedagoškim mjerama koji traži pismeni zahtjev za izricanje bilo koje pedag. mjere i obavještavanje roditelja poštom o izricanju iste, a kad se dogodi sranje, onda nasilnik prolazi obradu u trajanju od tri (3!!!) mjeseca, naravno za to vrijeme ga se ne izdvaja iz razreda ili škole, već mu se daje još prilika da maltretira druge. Nešto je jako trulo u državi našoj.
__________________
Život je ono što se događa dok ti planiraš
gwendolynD is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 19:31   #39
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Ovo s upisima na karate je mlačenje prazne slame - trenirala sam karate prek 15 g. i na njemu se nitko nikad nije "naučio tući"
.
a onda niste trenirali karate.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 19:42   #40
[QUOTE=winnerica;25373997]


[B][/B]Ovo s upisima na karate je mlačenje prazne slame - trenirala sam karate prek 15 g. i na njemu se nitko nikad nije "naučio tući", bože sačuvaj... Mali samo može dobiti lažnu sigurnost, pa da nasilnik opet u njemu ubije boga, a on bude ravnopravni sudionik tučnjave, dakle i to otpada





E,ovo ti ne vjerujem.

Moj je muz trenirao dzudo i bogme mu je ta vjestina bila dobrodosla u studentskim danima (bilo je nekih,hm ,situacija...)

Itekako se znao obraniti.

Moj mali od nepunih 10 godina bi glatko mogao bacit mene na pod (a ja imam 70-ak kila,dakle vise od njega...)
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.