Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2010., 19:50   #41
Quote:
gwendolynD kaže: Pogledaj post
Nažalost, škola NE MOŽE ništa konkretno napraviti. Sve moguće akcije se svode na mlaćenje prazne slame i jaaako dugotrajno pomaganje češće nasilniku negoli žrtvi. Sve se svodi na to koliko su roditelji nasilnika spremni na suradnju. Početkom godine nam je stigao novi pravilnik o pedagoškim mjerama koji traži pismeni zahtjev za izricanje bilo koje pedag. mjere i obavještavanje roditelja poštom o izricanju iste, a kad se dogodi sranje, onda nasilnik prolazi obradu u trajanju od tri (3!!!) mjeseca, naravno za to vrijeme ga se ne izdvaja iz razreda ili škole, već mu se daje još prilika da maltretira druge. Nešto je jako trulo u državi našoj.
Da,nazalost.

Ne moze se siroto,agresivno djetesce cak ni ukoriti,jer u protivnom smo primitivni Balkanci.

Fuj!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 02:31   #42
Hmmm...vidim da ovo nije usamljeni slučaj...i nije mi drago.
Kod mene je situacija još malo zakomplicirana time što sam rastavljen i klinci žive samnom, tako da od prvog razreda imam odličnu komunikaciju na relaciji škola( ravnatelj, pedagog, nastavnici)- ja.
To je razlog zašto želim iči civiliziranim putem i dati sistemu šansu da nešto učini. Stvar nije benigna, i ako se netko postavi benigno prema tome, neče biti dobro.
Mali definitivno kreče na karate, i to ASAP!
Netko je spomenuo da zašto ja ne odem i ne obračunam se sa nasilnikom? To je klinac, koji ima svoje roditelje, i ne pada mi na pamet da ja idem nešto njemu pričati, ili se nedaj Bože prijetiti, je ću tada JA postati nasilnik.Ali, da ću otiči u privat posjet ako ovo civilizirano ne uspije, hoču.
Klince učim da fizička snaga nije način razgovora, ili dokazivanja nečega. Fizičku silu primjenjuju ljudi bez argumenata, i to je to. Klince ne tučem, ali koristim jezik, tj. razgovaram sa njima, tako da znaju o čemu pričam, i nikako ne želim buditi agresivnost u djeci, jer je iste i onako previše oko nas. Sizifov posao? Da, možda, ali mislim da je to ispravno, i onako, kroz par godina će sami odabrati kako će dalje, pacifistički ili nasilno.

Samo se nadam da će ovo dobro proči u startu, jer ne želim da me izazovu, i da se napravi neko ...hmmm...sranje....jer će to i mene dohvatiti, jer ipak samohrani otac koji okolo tuče7dovodi u red druge roditelje, i ne zvuči baš najbolje, a i siguran sam da mi tu CZS reagirao prontno, naravno , na moju štetu.

Hvala svima!
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 20:23   #43
Evo samo bih htjela dati podrsku ovom hrabrom i nadasve smirenom tati, skidam kapu..
radim u skoli kao uciteljica, ima nas svakakvih, ali nitko ne tolerira nasilje i sustavno zlostavljanje..
i kod mene u skoli ima nekolicina ucenika koji tko zna zbog cega vole podizati svoj ego maltretirajuci druge.. i ako imas posla s roditeljima koji ne prihvacaju da je njihovo dijete takvo, mi nazalost, kao ni ravnatelj i pedagog, ne mozemo uciniti dovoljno.. jer su nam ruke vezane..

a evo i netko je spomenuo cak i policiju koja isto tak doslovno ne moze nista.. sve ide kvragu da oprostite, i nasilje se ne smije rjesavati nasiljem, ali roditelji bi trebali stisnuti to dijete i dovesti ga u red..
jer mi govorimo o djeci koja bez prekida zlostavljaju druge, njima to cini gust, oni su face.. i to im je postao normalan obrazac ponasanja.. a ta faca ce jednog dana donijeti noz u skolu, baciti stolac na ucenika, ucitelja, pljunuti na profesora.. ili pricekati nekoga na stanici i prebiti ga zbog mobitela (ne zavaravajmo se, on to ne radi zbog mobitela)..

autoru teme drzim fige i zelim uspjesno rjesavanje situacije, i savjetujem razgovor s roditeljima, uz ravnatelja i razrednika.. obasniti kako stvari stoje, ravnatelj bi trebao malo stroze predstaviti sankcije i mozda se nesto pomakne.. a mozda i ne.. i opet smo na pocetku..
Zeljkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 10:47   #44
Hvala učiteljice
Da, to je dvosmjerna cesta. Mogu postiči da se ta djeca dovedu u red, i da moje djete ostave na miru, a opet moguče je da ću pojačati pritisak na maloga od strane ovo dvoje.
Zato mali kreče na boks, i za mjesec-dva će biti druga situacija, ali svejedno, ja ću nastaviti borbu legalnim i dostupnim sredstvima, pa makar ako će trebati, dovedem sve i na sud. Ne želim, ali zbilja ne želim da me spuste na njihovu razinu i da se ja upletem na način da fizičkom silom krotim nesavjesne roditelje, i njihove potomke. Ali, kako rekoh, neću se libiti ni toga, ali samo kao krajnje sredstvo. Nisam ni ja baš cvrčak, ima me, i prošao sam svega + rat, i onako me smatraju u školi opasnim ,pa ako će trebati, opravdat ću image
Naime, sve se to dešava u jednom lijepom i relativno mirnom kvartu, gdje se svi malte ne poznamo, i to je razlog što želim sve riješiti mirno.
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 11:11   #45
Ček sad, karate ili boks?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 11:25   #46
boks!

nasilja među djecom je bilo i uvijek će biti. uvijek se najde neka grupica, obično predvođena nekim napuhancem-agresivnim vođom čopora i onda svi skup traže žrtve da se malo ispušu i naprave jako važni.

i moji klinci imaju takva iskustva. nastojala sam im objasniti zašto se to događa, ali ih i naučiti da postoje dvije metode: ignorirati, smoći duhovne snage da se ne osjećaš toliko ugroženo, isprovocirano i da ne dopustiš samom sebi da se spustiš na nasilnikov nivo. da izbjegneš susret s njim kad god je moguće i mrtvo-hladno ne reagiraš. teško izvedivo! druga je metoda da ga naučiš da na verbalnom planu bude jači, da zna potražiti pomoć odraslih bez osjećaja da je cinker, i na koncu konca da se zna i fizički postaviti i suprostaviti ugnjetaču.
to su metode da se pomogne djetetu-žrtvi.

no u okviru svih događanja kojima su izloženi naši klinci (od luke ritza, sve one pretučene i izmaltretirane djece čija se imena povlače po novinama do anonimnih svakodnevnih čarki u školskom dvorištu) zaključci ove diskusije su zapravo jedini mogući:

- razgovarati s djetetom
- razgovarati (barem pokušati) s roditeljima nasilnika i samim maltretatorima
- uključiti u problem razrednike, školske pedagoge, psihologe, ravnatelja
- prijaviti slučaj socijalnom radu, pa makar trajalo do beskraja
- od socijalaca očekivati razgovor sa svim umiješanima, te uputu zlostavljaču i njegovim starcima u modus, kukuljevićevu, ili već neku takvu ustanovu koja se bavi tom problematikom , eventualno ako se radi o gadnim ozljedama socijalci takve slučajeve prijavljuju policiji; sve u svemu, od toga ne očekivati previše
- sam prijaviti slučaj policiji ukoliko navedene mjere ne ishode rezultata
- zaprijetiti djeci ili roditeljima (ne baš preporučljiva metoda jer onda si sam obilježen kao nasilnik)
- šakama i nogom se obračunati s istima (još manje preporučljivo)
- moliti dragog Boga da svi skupa sazriju i da ih prođe nasilnički period odrastanja (također malo vjerojatno, jer se upravo od takvih malih agresivaca regrutiraju budući mobingaši, potencijalni kriminalci i društveni nasilnici svakoje vrste)

sve u svemu, želim ti uspjeh, čvrstinu i puuuuuno strpljenja
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 15:20   #47
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ček sad, karate ili boks?
Bilo sto.

Samo da zna u samoobrani zamahnut sakom po necijoj nadobudnoj,agresivnoj njuski!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 17:54   #48
Ja sam, recimo, više za judo. Na taj način može presložiti bilo koga tko mu se postavlja, a nije agresivan.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 19:47   #49
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Moja curka ima sličan problem, isto 6. razred...jedan dječak ju zadnjih mjesec dana vrbalno zlostavlja...i to tako da galami i vrijeđa uvijek pred publikom, fizički ne, osi što joj je bacao torbu po podu...uvrijede su od toga ..."Daj se operi smrdiš" do toga.."šta tu stojiš, makni se, ko te zvao"...ona nije jedina, ali na nju ima najveći pik i tko god mu nešto prigovori kad ju napadne i njega. Prve dan nisam reagirala, ali kad je 3-4 puta došla uplakana rekla sam da ode razrednici što je i učinila...obavljen je razgovor i on je blebnuo prvo što mu je palo na pamet, a to je da svi ti druga njega prvog izazivaju...rekla sam da ako sada ništa nebude drugačije da moramo otići mi roditelji u školu i evo možda se to sljedeći tjedan i dogodi....u školi to sve pripisuju ljubavi...to je razrednica i njoj nasamo u šali spomenula, ali i ona je svjesna da cura nemože dugo ovako. Nemogu vkerovati da ću ići zbog toga u školu raspravljati se s njegovim roditeljima...mislila sam da se to događa nekom drugom...ali nesmijem relativizirati stvar jer ju on ganja i kad se igraju vani i na kraju moram pomoći djetetu...živi jako blizu...dakle zna se...prvo rješavanje s njim, zatim razrednica, nakon toga roditelji, djeca i razrednica i na kraju stručne službe i ravnatelj.
kod mene gotovo ista situacija... sestra ide u šesti razred i neki balonja (mislim, meni je balonja) ide s njom u razred a 3 godine je stariji i maltreitira ju... redovito ju ošamari, udari po glavi, baca joj stvari u smeće... zamisli, klipan 3 godine stariji od nje... i to sam sinoć saznala kad sam poludila jer joj stalno kupujemo školski pribor a isti stalno nestaje... nije nikom rekla jer je razrednica rekla da neće ić na ekskurziju ako ne budu dobri

mislim, znala sam da je "prijateljice" maltretiraju verbalno, ali to se doma nekako još i uspijeva riješiti razgovorom, objasnimo joj da ona nije ružna, da nije glupa i sve ostale gluposti koje joj govore...

idem u srijedu na informacije, vidit ću s razrednicom... no pretpostavljam da je sve uzalud... najviše se bojim toga da se ništa ne dogodi osim da njoj bude gore, da je još više maltretira...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 10:01   #50
joooj Bože, kako mene ovakve stvari ljute , ja bih te sve nasilnike stavila u ćeliju s malo starijim nasilnicima, pa da osjete na svojoj koži kako je to
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 11:16   #51
Eto, odluka donesena....ni karate, ni boks...kreče na Wing chun. http://www.wingchun.hr/webUI/
Sviđa mi se što je samoobrana, i ne riskira se da djete dođe doma sa povredom. Ne treba skupa oprema, trenirka, majca, tenisice.
I još čekam da mi jave iz škole kada imam razgovor sa roditeljima, razrednicom, voditeljicom grupe koju svi involvirani pohađaju, te pedagoginjom.....
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 12:09   #52
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
Eto, odluka donesena....ni karate, ni boks...kreče na Wing chun. http://www.wingchun.hr/webUI/
Sviđa mi se što je samoobrana, i ne riskira se da djete dođe doma sa povredom. Ne treba skupa oprema, trenirka, majca, tenisice.
I još čekam da mi jave iz škole kada imam razgovor sa roditeljima, razrednicom, voditeljicom grupe koju svi involvirani pohađaju, te pedagoginjom.....

Drži se, istjeraj stvar do kraja.
Mada, zbog vlastitog iskustva ( stvarno smo pokušali stvar istjerati do kraja ), nisam previše optimističan.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 12:10   #53
judo je super, isla sam na to 5 godina

naucis se padati a da se ne ozlijedis, izmicati i po potrebi svladati nekoga (neagresivno vec tehnicki)

samo zbog toga me kasnije nitko nije pipnuo, inace bih bila glavna vreca za istresanje kao sto sam bila nasilnicima u osnovnoj
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 09:55   #54
Dakle, prvi trening je prošao odlično, trener je super, popričao je prvo sa malim, objasnio mu sve, te su krenuli na zagrijavanje, vježbe i sl. Drago mi je da su polaznici tečaja mahom studenti, naočigled bez poroka, ni duhan, a kamo li neke droge, nema macho tipova koji izgledaju opasno, djeluju opasno, u principu, kada sam ih sve pogledao, izgledaju kao geekovi koji imaju isti problem kao i moj sin, sa činjenicom da je moj sin najmlađi među njima, što ih ipak nije spriječilo da se upoznaju sa njim i da mu ponude pomoć, što ga je oduševilo. 200. kn mjesečne članarine, za 2 x tjedno, po 2, sata treninga mi se uopće ne čini puno, s time da je u zdravoj okolini.

Jako sam zadovoljan
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 21:23   #55
Bravo agramer,bas mi je drago!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 01:45   #56
Hmmm...eto...
Ne želim završiti ovako....

http://www.jutarnji.hr/ocajni-otac--...o-sina/621935/
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 02:06   #57
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ne znam što bih pametno rekla. Samo znam da se bojim takvih mogućih situacija jednom u budućnosti, a još imam i eksplozivnu narav...

Ali nedavno sam pročitala nešto, pa sam sada potražila. Bilo mi je tako simpatično, tako mudro, a još i sa happy endom:

http://aquamarina.bloger.hr/post/mal...i/2156984.aspx

...tak je bio i moj happyending...i poslije me više nitko nije gnjavio...jedan vrlo problematičan dečko je gnjavio, ne samo mene, nego skoro cijelu generaciju, i svi smo mu se uglavnom sklanjali s puta i molili boga da si taj dan nađe neku drugu zanimaciju osim nas
...i jedan dan sam ja došla red, opet, i maltretirao me skoro cijeli dan, čak i preko školskog sata jedne mlade učiteljice koja je bila na zamjeni i iako ga je više puta upozoravala, očito ga se nije usudila izbacit...i meni se u jednom trenu doslovno zamračilo, nakon nemoći me preplavio neopisiv bijes i skočila sam na njega i rukama i nogama, a završila opakom šamarčinom posred nosa...a njegov vječiti odvratni cerek se u trenu pretvorio u plač i sam je pobjegao iz razreda...ja sam ostala u strahu da me negdje vani čeka s nekakvom batinom, ali nije se ništa dogodilo, već od sljedećeg dana mi se čak pomalo počeo ulizivati...
...moram napomenuti da smo prije toga išli ne pojedinačno, nego u grupama kod razrednice se žalit, čak su i satovi razredne nastave na kojima se on ne bi ni pojavljivao bili posvećeni njemu, ali jednostavno nitko ništa konkretno nije poduzimao...tada je, a mislim da još uvijek vrijedi pravilo da se iz osnovne škole baš i ne izbacuju djeca, kakva god bila

...uglavnom, ja sam uvijek za samoobranu...naravno, ne ishitreno skakat na svakog tko te takne, ali kad se to opetovano ponavlja mislim da nema drugog načina...nasilniku je potreban hladan tuš...i iskreno, uopće me ne bi bilo briga da me netko etiketira kao nasilnicu u tom slučaju, jer ja znam što je istina i zašto sam posegnula za nasiljem ...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 13:50   #58
bila sam na informacijama... one sekunde kad sam pitala razrednicu jel zna da je moja sestra svakodnevno verbalno i fizički zlostavljana od ostalih učenika iz razreda mama od malog se stvorila pored nas - i ona je došla na informacije... razrednica je otišla po njega a ona je viknula nek dovede i "nju"... meni mrak pao na oči... moš mislit, najpametnija ideja je suočit ih pred mamom i sestrom

uglavnom on poriče da je IKAD udario sestru, ali zato je ona (skupa s jednom malom) navodno pokazivala njemu srednji prst i bacila njegovu torbu jednom kad su išli na tjelesni... on nju taknuo nije... naravno ja ne sumnjam da je ona pokazala srednji prst i bacila torbu (ima ona svoje bjesne ispade) ali lagala nam sigurno nije... ne vidim zašt bi plakala od muke i trpila maksimalno, čekala da joj pukne da bi priznala da ju mali udara o glavi, šamara, baca torbu, baca pribor u smeće...

najsmiješnije od svega je da on od nje manji za glavu i da hoće može ga zviznit, okrenio bi se oko svoje osi no opet, i ja sam bila zlostavljana u osnovnoj od manjih od sebe i znam kako joj je...

ukratko - ispada da i on i ona lažu i razrednica je rekla da će obadvoje dobit ukor ako ne progovore eto riješenja

ja sam mišljenja da ona nije htjela sve reć pred njim, njegovom mamom i učiteljicom, a on opet nije mutav da prizna da ju udara... eto... i šta će sad bit od svega ovoga? ništa... ali ako samo čujem da ju još više gnjavi...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 22:40   #59
Quote:
agramer kaže: Pogledaj post
Dakle, prvi trening je prošao odlično, trener je super, popričao je prvo sa malim, objasnio mu sve, te su krenuli na zagrijavanje, vježbe i sl. Drago mi je da su polaznici tečaja mahom studenti, naočigled bez poroka, ni duhan, a kamo li neke droge, nema macho tipova koji izgledaju opasno, djeluju opasno, u principu, kada sam ih sve pogledao, izgledaju kao geekovi koji imaju isti problem kao i moj sin, sa činjenicom da je moj sin najmlađi među njima, što ih ipak nije spriječilo da se upoznaju sa njim i da mu ponude pomoć, što ga je oduševilo. 200. kn mjesečne članarine, za 2 x tjedno, po 2, sata treninga mi se uopće ne čini puno, s time da je u zdravoj okolini.

Jako sam zadovoljan
Ja tražim neku aktivnost za svog sina
Ako sam dobro shvatila vaš sin je jedino dijete među odraslima ,pa mi je to malo bed
Ako ste u zagrebu na kojoj lokaciji ste ga upisal ,ako moj bude htio da ima društvo
white-angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 01:19   #60
Quote:
white-angel kaže: Pogledaj post
Ja tražim neku aktivnost za svog sina
Ako sam dobro shvatila vaš sin je jedino dijete među odraslima ,pa mi je to malo bed
Ako ste u zagrebu na kojoj lokaciji ste ga upisal ,ako moj bude htio da ima društvo
Nije bed što je najmlađi. Zašto? Jer neče to shvatiti kao potpunu igru, te će raditi kako treba i pod pravim nadzorom. Bavljenje ovakvim vidom sporta treba usredotočenost, a ne da na kraju ispadne da se njih 5-6 lovi po dvorani. Samo će pojačati i njegov elan, da što prije dođe u rang "starijih". A što je najbolje, ti stariji su jako Ok ljudi.
Evo, ovdje piše sve, nazovi, pitaj., a ako imaš dodadtnih pitanja, može i na PM.
http://www.wingchun.hr/webUI/Klubovi.aspx?id=1157
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.