Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2016., 12:54   #41
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Osvetoljubivost i sadizam nikad nisu bile poželjne karakteristike Violeta..
U prošlosti su žene imale svoju jasno definiranu ulogu u obitelji i društvu, raditi je bilo teško i radilo se mnogo duže nego danas i preko 16 sati dnevno, što znači da su muškarci crnčili od jutra do mraka u poljima, tvornicama, žena se brinula za obitelj..
A opet submisivnost koliko izlazi iz karaktera stvar je osobnog izbora, mnoge žene su u prošlosti dobrano izdominirale muškarce kako to rade i danas. Imanje kičme je univerzalna kategorija, možeš biti bez love ali ne moraš izgubiti muda zbog toga, žene su oduvijek bile ovisne osobe i biti će, jebe vas mentalni sklop koji je emocionalno baziran i traži sigurnost, želite muškarca pored sebe a ne slabića, lova je dugoročno nebitna kategorija jer ste dugoročno uz jakog muškarca podatne i meke za oblikovanje poput plastelina...
Kad on dobije kičmu uloga će se automatski promjeniti i to gotovo preko noći, nevjerojatno je kako se brzo vaga pomjeri na drugu stranu...

** Iz ovog isključujem biološke greške u razvoju kao što su žene sa muškim mozgom zarobljene u pogrešnom tijelu...**
Nisam osvetoljubiva, samo se malo šalim.
Slažem se oko jakih muškaraca posve, samo tu ima problem. Jaki muškarci mogu samo kratko biti bespomoćni i ovisni i to ih ne kastrira, niti im oduzima kičmu. Ali se to malo teže uči i postiže, pomiče vaga na drugu stranu.
Slažem se i da nije štos u lovi, broju nula, mnogo sam to puta napisala ovuda. Ali jak, normalan, muškarac uvijek u razumnom vremenu nađe prihatljiv izlaz i rješenje, pa lova prestaje biti problem u egzistencijalnim razmjerima. Pogotovo nema govora o materijalnoj ovisnosti koja hoćeš-nećeš ipak s vremenom, i uz najbolje namjere, implicira probleme u vezi.
Ukratko, kukati u ženinom stanu kao jedinom realnom rješenju i posve ovisan o njezinim financijama baš nije odlika jakih muškaraca. Čak niti sasvim običnih, svakodnevnih. Pa i dalje malo sumnjam da se iz tih vizura samo tako jedno jutro iznenada nađu jaja, kičma, ili što već potrebno.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 13:14   #42
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Nisam osvetoljubiva, samo se malo šalim.
Slažem se oko jakih muškaraca posve, samo tu ima problem. Jaki muškarci mogu samo kratko biti bespomoćni i ovisni i to ih ne kastrira, niti im oduzima kičmu. Ali se to malo teže uči i postiže, pomiče vaga na drugu stranu.
Slažem se i da nije štos u lovi, broju nula, mnogo sam to puta napisala ovuda. Ali jak, normalan, muškarac uvijek u razumnom vremenu nađe prihatljiv izlaz i rješenje, pa lova prestaje biti problem u egzistencijalnim razmjerima. Pogotovo nema govora o materijalnoj ovisnosti koja hoćeš-nećeš ipak s vremenom, i uz najbolje namjere, implicira probleme u vezi.
Ukratko, kukati u ženinom stanu kao jedinom realnom rješenju i posve ovisan o njezinim financijama baš nije odlika jakih muškaraca. Čak niti sasvim običnih, svakodnevnih. Pa i dalje malo sumnjam da se iz tih vizura samo tako jedno jutro iznenada nađu jaja, kičma, ili što već potrebno.
Papak vulgaris se garantirano neće jedno jutro probuditi kao jak i odgovoran muškarac, ali onaj tko se na ovaj ili onaj način našao u za muškarca nezavidnoj poziciji, neiskustva ili životnih okolnosti radi, vjerojatno hoće...
Ljudi se uče dok su živi a naročito žene jako dobro znaju koliko malo treba da odustanemo od sebe i postanemo ovisni o partneru možda zbog iluzije ljubavi koja nam se prije ili kasnije obije o glavu. Naša sloboda i samostalnoj je uz zdravlje najvrednije što posjedujemo u životu, i trebala bi biti ispred novca, ljubavi ili čega već... Kada postanemo ovisni postanemo otirač...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:36   #43
Jarane, ozenio si azdaju
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:39   #44
Quote:
overtajm kaže: Pogledaj post
Jarane, ozenio si azdaju
Aždajama obično odsjecaju glavu, barem tako piše u bajkama...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:46   #45
ja volim žene ale, aždaje i zmajeve. baš volim.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:48   #46
Quote:
sicario kaže: Pogledaj post
Ne želim roman pisati kao na prethodnim temama, pa ću što sažetije..supruzina riječ je uvijek zadnja! Kako se isčupati iz te pozicije i staviti u malo dominantniju? Moram da napomenem da je prilično ljubomorna inače..pa evo primjera..dolaze mi u grad kolege i kolegice s faxa uskoro, nisam ih dosta dugo vidio, rekao supruzi za to, da bi otišao na piće s njima a ona odmah se počne o ženskom dijelu ispitivati, tko su, koliko ih dugo znamo, koliko smo dobri, da li sam nešto imao s kojom, da li se sviđam kojoj i sl..i naravno dala mi je sat vremena max. da se brzo vratim kući inaće bu sranja..ovo je samo jedan od primjera, uvijek radi to kada poželim otići na kavu s nekime, uvijek me grč u želucu hvata, bojim se što će sada reći, što će me sada krenuti ispitivati, da li će mi dozvoliti uopće da izađem..naravno dosta puta sam znao izaći s kolegama s posla van, no rekao bih da firma ima neki službeni tulum, uvijek se moram vaditi s isprikama kojekakvima jer je prilično ljubomorna koliko je god uvjeravao da je nisam s nikime prevario niti budem, uglavnom sama poanta teme je kako izaći na kraj s partnerom koji je u startu već zauzeo dominantnu poziciju i čini mi se nemoguće ga skinuti s te pozicije..nisam inaće tip od svađa, ne sjećam se kada sam glas uopće povisio nad njom, jednostavno nisam taj tip, izbjegavam svađu maksimalno..u prilog mi naravno ne ide ni činjenica da živim u njenom stanju, da ona čini veći dio prihoda kućanstva, već vidim s čime će se početi prijetiti ukoliko bi do svađe i došlo..eto ukratko situacija, pa molim bilo kakve korisne savjete kako s takvom osobom i mislite li da je to u redu to mi prilično ograničava viđanja s kolegama i kolegicama..
Da ali ne kuzim kaj je to ponasanje pocelo nedavno, ili ti do sada nije smetalo, odnosno da li si prelazio preko toga.

Nego ovako se postavlja pitanje, ti trpis sranja, zbog cega?
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 11:30   #47
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Papak vulgaris se garantirano neće jedno jutro probuditi kao jak i odgovoran muškarac, ali onaj tko se na ovaj ili onaj način našao u za muškarca nezavidnoj poziciji, neiskustva ili životnih okolnosti radi, vjerojatno hoće...
Ljudi se uče dok su živi a naročito žene jako dobro znaju koliko malo treba da odustanemo od sebe i postanemo ovisni o partneru možda zbog iluzije ljubavi koja nam se prije ili kasnije obije o glavu. Naša sloboda i samostalnoj je uz zdravlje najvrednije što posjedujemo u životu, i trebala bi biti ispred novca, ljubavi ili čega već... Kada postanemo ovisni postanemo otirač...
Naravno! Uvijek me je čudilo kada vidim da neki ljudi, češće žene, ne žele biti samostalni. Naprosto čak odbijaju, ne samo da ne nastoje. Kao da imaju potrebu samo prelaziti iz ruke u ruku, od oca mužu, pa onda eventualno nekom slijedećem. Katastrofalno pogrešan odgoj?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 11:51   #48
Quote:
sicario kaže: Pogledaj post
Ne želim roman pisati kao na prethodnim temama, pa ću što sažetije..supruzina riječ je uvijek zadnja!
Možda njoj samo treba malo dulje da razmisli, nego tebi


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 12:34   #49
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Naravno! Uvijek me je čudilo kada vidim da neki ljudi, češće žene, ne žele biti samostalni. Naprosto čak odbijaju, ne samo da ne nastoje. Kao da imaju potrebu samo prelaziti iz ruke u ruku, od oca mužu, pa onda eventualno nekom slijedećem. Katastrofalno pogrešan odgoj?
Ljudi su dobro plaćeni jer:
a) imaju znanja i sposobnosti koje drugima trebaju a mogu na njima dobro zaraditi
b) jer su u stanju prihvatiti odgovornost
c) sve navedeno

Dakle odgovornost i samostalnost su na cijeni s razlogom, malo je ljudi koji imaju takve sposobnosti, odgovornost je teška i zahtjevna, kao što je djetetu traumatično odvajanje od roditelja u smislu preuzimanja odgovornosti za svoj samostalan život.. mnogi ljudi nikad ne odrastu već se šlepaju drugima, ima to veze i sa karakterom i sa odgojem, a ponajviše kod žena kojima se usađuje da se trebaju dobro udati, slušaju muža i slično, dakle usađuje im se ovisničko ponašanje o partneru.

Obzirom da se žene sve češće potiče da budu "aždaje" odnosno da ne ovise o muškarcu a opet od muškaraca se svejedno očekuje da voze ispred mnogi muškarci se pogube kada naiđu na dominantnu, zahtjevnu, samostalnu ženu.. jer naprosto nemaju alternativu, ne znaju kako se ponašati, slabi muškarac pusti ženu naprijed i postane papučar.. gubitak sebe i za ženu i za muškarca vodi u ovisničko ponašanje, gubitak svlastite slobode, samopouzdanja i veličine u očima partnera.. Trebamo biti svoji ma kakvi god bili..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 16:47   #50
Quote:
sicario kaže: Pogledaj post
Ne želim roman pisati kao na prethodnim temama, pa ću što sažetije..supruzina riječ je uvijek zadnja! Kako se isčupati iz te pozicije i staviti u malo dominantniju?
grow a pair of balls...

Mada, sko si ovdje dosao po takav savjet, nema pomoci..
el-ing is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 17:12   #51
Svakakvih sam se čudnih veza nagledala pa ljudi dragi ima muškaraca koji vole ne žene jakog karaktera, ne samostalne žene, ne drage i pametne već prave rospije, gospodarice, domine koje njima upravljaju a najčeše ih iskorištavaju itd.
Uživaju siromaki iako jamraju, biti potlačeni, slabi, beu prava i mozga i da im žena kakti rospija gospodari. Da manipulira sa njima kao sa lutkama na koncu.
Ima tu i pravde... sad su šoto kuco papučari i mukice jer nisu cijenili dobru ženu koja ih je voljale. Zna teta karma svoj posel.
Kako to te rade sa bedastim muflonima ?
Nekada grubo a nekada u rukavicama ovisno o stupnju manjaka inteligencije kod takvih "muškaraca".
Vole manipulatorice i "mamice" koje ih kontroliraju.
Ima svakakvih čudaka. Ima onih koji vole da žena sa njima upravlja, da im govori kaj da misle i govore, da im glumi mamu a on je maji zjocesti decko ili glupan i fol nesposobnjaković (takvi su odnosi)
Zato da mu ovo ne paše ne bi živio sa takvom ekstremnom mamicom gospodaricom. Slabići vole ovakve grubijanke u vezi.

Dajte si mira, čovjek se došao samo pohvaliti.
Ima i takvih mukica.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 17:17   #52
Kod nas cigana nema toga. Daj ju koji tjedan na preodgoj - vraćam ti ju kakva treba da bude.
Ne treba da platiš ništa al nemoj da se sekiraš ako bude malo orajbana.

I ne pitaj puno. Ono što ne znaš ne može da te boli.

Zdrav ti meni bio i u muškarca izrasto.
muzej vibracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 10:26   #53
Nije njezina zadnja. Muževa je uvijek zadnja: Da draga
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 20:38   #54
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ljudi su dobro plaćeni jer:
a) imaju znanja i sposobnosti koje drugima trebaju a mogu na njima dobro zaraditi
b) jer su u stanju prihvatiti odgovornost
c) sve navedeno

Dakle odgovornost i samostalnost su na cijeni s razlogom, malo je ljudi koji imaju takve sposobnosti, odgovornost je teška i zahtjevna, kao što je djetetu traumatično odvajanje od roditelja u smislu preuzimanja odgovornosti za svoj samostalan život.. mnogi ljudi nikad ne odrastu već se šlepaju drugima, ima to veze i sa karakterom i sa odgojem, a ponajviše kod žena kojima se usađuje da se trebaju dobro udati, slušaju muža i slično, dakle usađuje im se ovisničko ponašanje o partneru.

Obzirom da se žene sve češće potiče da budu "aždaje" odnosno da ne ovise o muškarcu a opet od muškaraca se svejedno očekuje da voze ispred mnogi muškarci se pogube kada naiđu na dominantnu, zahtjevnu, samostalnu ženu.. jer naprosto nemaju alternativu, ne znaju kako se ponašati, slabi muškarac pusti ženu naprijed i postane papučar.. gubitak sebe i za ženu i za muškarca vodi u ovisničko ponašanje, gubitak svlastite slobode, samopouzdanja i veličine u očima partnera.. Trebamo biti svoji ma kakvi god bili..
zašto bi se muškarci pogubili,i to mnogi, kada nađu dominatnu,zahtjevnu,samostalnu ženu?
K tome ako su je izabrali za partnericu-onda zasigurno postoji razlog.
normalno da se svatko pogubi ispred dominatne osobe-neovisno o spolu-
ako pokazuje isključivo negativne strane takvog karaktera.
međutim,takve osobe i žene i muškarci se biraju zbog pozitivne strane osobina osobe koja je dominatna,zahtjevna,samostalna.
nitko ne bira onog kojeg se boji nego onog/one u kojem se pronalazi,
i od takve osobe uživa sve benefite.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 21:03   #55
Došla ekipa priki koji ima opasnu ženu ispod prozora i zovu ga na balun, ovi izađe na prozor i vikne im "čekajte da kažem ženi da idem s vama", čuju ovi nekakvu galamu, kad izlazi prika i viče im" ma ajte vi, ko nju jebe"

morala sam
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 22:55   #56
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
zašto bi se muškarci pogubili,i to mnogi, kada nađu dominatnu,zahtjevnu,samostalnu ženu?
K tome ako su je izabrali za partnericu-onda zasigurno postoji razlog.
normalno da se svatko pogubi ispred dominatne osobe-neovisno o spolu-
ako pokazuje isključivo negativne strane takvog karaktera.
međutim,takve osobe i žene i muškarci se biraju zbog pozitivne strane osobina osobe koja je dominatna,zahtjevna,samostalna.
nitko ne bira onog kojeg se boji nego onog/one u kojem se pronalazi,
i od takve osobe uživa sve benefite.
Uvijek lonac nađe poklopac, kako u pozitivnom tako i u negativnom smislu. Gubitak identiteta ne spada u benefite, niti je u redu da mi kao ljudi padnemo pod moć i utjecaj bilo koga a naročito partnera. Nikad...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 23:09   #57
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Uvijek lonac nađe poklopac, kako u pozitivnom tako i u negativnom smislu. Gubitak identiteta ne spada u benefite, niti je u redu da mi kao ljudi padnemo pod moć i utjecaj bilo koga a naročito partnera. Nikad...
ebatga..moć..gubitak identiteta..
pa nisu svi partneri/ice babaroge i nemaju pametnijeg posla u životu
nego se igrati pičkastih igrica cijeli dan.
pričam o sasvim drugim benefitima,ali nemam živaca se nad.ebavati
sa gledištima pomaknutim samo u negativnom tumačenju.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 23:33   #58
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Osvetoljubivost i sadizam nikad nisu bile poželjne karakteristike Violeta..
U prošlosti su žene imale svoju jasno definiranu ulogu u obitelji i društvu, raditi je bilo teško i radilo se mnogo duže nego danas i preko 16 sati dnevno, što znači da su muškarci crnčili od jutra do mraka u poljima, tvornicama, žena se brinula za obitelj..
A opet submisivnost koliko izlazi iz karaktera stvar je osobnog izbora, mnoge žene su u prošlosti dobrano izdominirale muškarce kako to rade i danas. Imanje kičme je univerzalna kategorija, možeš biti bez love ali ne moraš izgubiti muda zbog toga, žene su oduvijek bile ovisne osobe i biti će, jebe vas mentalni sklop koji je emocionalno baziran i traži sigurnost, želite muškarca pored sebe a ne slabića, lova je dugoročno nebitna kategorija jer ste dugoročno uz jakog muškarca podatne i meke za oblikovanje poput plastelina...
Kad on dobije kičmu uloga će se automatski promjeniti i to gotovo preko noći, nevjerojatno je kako se brzo vaga pomjeri na drugu stranu...

** Iz ovog isključujem biološke greške u razvoju kao što su žene sa muškim mozgom zarobljene u pogrešnom tijelu...**
malo hazardiraš kada olako govoriš da žene su bile oduvijek i bit će ovisnički tipovi-jer ih.ebe mentalni sklop koji je emocionalno baziran i trži sigurnost
(valjda misliš u muškarcu),naime nemam takav mentalni sklop-
i uvijek me druga strana "vukla za rukav" po pitanju emocija i ponajem mnogo takvih žena s tim da nijedna sebe ne doživljava niti ih partneri doživljavaju kao nekakav extremni problem.
podatna sam i mekana za oblikovanje poput pastelina-kompletnoj osobi
sa svim svojim karakteristikama-a ne prema onom što navodiš kao jakog muškarca.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 23:47   #59
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
ebatga..moć..gubitak identiteta..
pa nisu svi partneri/ice babaroge i nemaju pametnijeg posla u životu
nego se igrati pičkastih igrica cijeli dan.
pričam o sasvim drugim benefitima,ali nemam živaca se nad.ebavati
sa gledištima pomaknutim samo u negativnom tumačenju.
Ne treba netko biti babaroga u vezi, treba(mo) samo ponekad i beznačajno i neprimjetno prepustiti vodstvo svojih misli, želja i osjećaja drugoj osobi, i postavio je vlastiti temelj za gubitak identiteta... Svi ovdje misle da su loši partneri neki sadisti koji iz ovih slabijih isisaju zadnju kapljicu krvi, upravo suprotno mi sami preuzmemo ulogu žrtve jer nismo dovoljno snažni i osvješteni da sami čvrsto držimo uzde svog života. To se ne prepoznaje tako lako, često bude da se čovjek jedno jutro probudi sa ženom koja mu više nije po guštu, sa vezom koja je otišla potpuno u lijevo i gdje se više ne osjeća samostalnim, sretnim, zadovoljnim , nepogubljenim itd...

Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
malo hazardiraš kada olako govoriš da žene su bile oduvijek i bit će ovisnički tipovi-jer ih.ebe mentalni sklop koji je emocionalno baziran i trži sigurnost
(valjda misliš u muškarcu),naime nemam takav mentalni sklop-
i uvijek me druga strana "vukla za rukav" po pitanju emocija i ponajem mnogo takvih žena s tim da nijedna sebe ne doživljava niti ih partneri doživljavaju kao nekakav extremni problem.
podatna sam i mekana za oblikovanje poput pastelina-kompletnoj osobi
sa svim svojim karakteristikama-a ne prema onom što navodiš kao jakog muškarca.
Ako te druga strana potezala za rukav i trčala za tobom tada nisi podatna i mekana kao plastelin... Može biti da si svjesna sebe i izgrađena u dovoljnoj mjeri, no i dalje si žena u odnosu na jednako takvog muškarca...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 01:25   #60
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ne treba netko biti babaroga u vezi, treba(mo) samo ponekad i beznačajno i neprimjetno prepustiti vodstvo svojih misli, želja i osjećaja drugoj osobi, i postavio je vlastiti temelj za gubitak identiteta... Svi ovdje misle da su loši partneri neki sadisti koji iz ovih slabijih isisaju zadnju kapljicu krvi, upravo suprotno mi sami preuzmemo ulogu žrtve jer nismo dovoljno snažni i osvješteni da sami čvrsto držimo uzde svog života. To se ne prepoznaje tako lako, često bude da se čovjek jedno jutro probudi sa ženom koja mu više nije po guštu, sa vezom koja je otišla potpuno u lijevo i gdje se više ne osjeća samostalnim, sretnim, zadovoljnim , nepogubljenim itd...



Ako te druga strana potezala za rukav i trčala za tobom tada nisi podatna i mekana kao plastelin... Može biti da si svjesna sebe i izgrađena u dovoljnoj mjeri, no i dalje si žena u odnosu na jednako takvog muškarca...
čitam ovaj prvi dio posta o potrebi držanja uzda svog života-
pravo prepuštanje partneru/ici jest kada kada kola sumanuto jure prema provaliji biti spreman/a s povjerenjem prepustiti uzde kola(kontrola svog života) u ruke partnera/ice jer znaš da će učiniti sve da kola ne završe u ambisu.i ujutro se budiš bez straha da ćeš se pogubiti.
što se tiče mekog i podatnog pastelina spremnog za oblikovanje tko se ne bi prepustio pravom meštroviću/meštrovici kada će iz tebe(mene)odvaljati ono najljepše što imaš u sebi.preostaje još imati hrabrosti diviti se tom djelu-odnosno voljeti sebe.možda je to(po mom razmišljanju)jedina moć koji imaju partneri i ne treba ju se bojati.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.