Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2003., 20:59   #41
DOKAZ 1 i dokaz 1

Za onoga koji smatra da je KURRAN nešto drugo osim BOŽIJEG govora evo dokaza:
DOKAZ 1
U Francuskoj, Islam se veoma brzo širi među ljudima, koji su poznati u raznim naučnim oblastima. Danas, broj ljudi koji su napustili kršćanstvo i primili Islam dostigao je 100 000. Arhbišop pariški francuske katoličke crkve je službeno potvrdio ovu cifru. Među onima koji preferiraju Islam, nisu samo ljudi iz radničke klase i službenici, među njima su i veoma poznati ljudi. Veliki francuski naučnik - okeanograf, inicijator istraživanja dubina mora i okeana, izumitelj, (akvalunga) aparature za autonomno ronjenje, podvodne kuće, autor mnogih popularnih knjiga i dokumentarnih filmova, Žak Kusto je poznat u cijelom svijetu. Međutim mali broj ljudi zna, da naučna istraživanja koja je on otkrio i činjenica da su se ta naučna otkrića reflektirala u Kur’anu su ga navela da prihvati Islam i umre kao Musliman. Dobro poznat cijelom svijetu, istraživač podvodne okoline je izjavio, da je izbor Islama najbolja i najispravnija odluka u njegovom životu. U TV serijama “ŽIVO MORE”, kapetan Kusto otkriva svijetu iznenađujući svijet pod morima, rijekama i okeanima. Istraživajući vode na otvorenim mjestima ispred Gibraltara, otkrio je iznenađujuću činjenicu koju nauka nije mogla objasniti. Otkrio je dva vodena sloja, koja se ne miješaju. Podjeljena su kao da imaju između sebe određenu granicu. Oba imaju temperaturu, slanost, životinjski i biljni svijet. Ovo su vode Mediteranskog mora i Atlanskog okeana koje se dodiruju ispred Gibraltara. "1962, - govori Žak Kusto – njemački naučnici su otkrili da u Bab el Mandeb, gdje se vode zaliva Adena i Crvenog mora međusobno dodiruju, vode Crvenog mora i Indijskog okeana se ne miješaju. Prateći primjer kolega, počeli smo da istražujemo da li se vode Mediteranskog mora i Atlanskog okeana miješaju. Prvo smo istraživali vodu Mediteranskog mora – prirodni nivo slanosti, gustoće i oblike života koji je svojstven u tim vodama. Isto smo uradili u Atlanskom okeanu. Ove dvije vode se dodiruju ispred Gibraltara već hiljadama godina i bilo bi logično, da ove velike količine vode su se trebale davno izmiješati – njihova slanost i gustoća trebali bi da su identične ili makar slične. Međutim, čak i na mjestima gdje se međusobno dodiruju svaka od tih voda zadržava svoja svojstva. Drugim rječima, na mjestima gdje se valovi dodiruju, vodena pregrada sprječava miješanje voda. Nakon ove jasne i nevjerovatne činjenice naučnik je bio veoma iznenađen. "Dugo sam se odmarao na pohvalama ovog fenomena kojeg nisu objasnili zakoni fizike i hemije", - piše Kusto. Međutim, naučnik se je još više iznenadio kada je čuo da je o tome zapisano u Kur’anu još prije 1400 godina. To je saznao od francuskog doktora Morisa Bukaya koji je prihvatio Islam prije njega. "Kada sam mu rekao o onome šta sam otkrio, on mi je skeptično odgovorio, da je Kur’an još prije 1400 godina rekao o tome. Za mene je to bilo kao udar groma iz vedra neba. I zaista, kad sam pročitao prevod Kur’ana tako je stajalo. Nakon toga sam uzviknuo: "Kunem se, da ovaj Ku’ran, za kojim moderna nauka kasni 1400 godina, ne može biti govor čovjeka. To je zaista govor Svemogućeg." Nakon toga sam prihvatio Islam i svaki dan sam bio zadivljen istinom, pravdom, lahkoćom, korisnosti ove vjere. Neizmjerno sam zahvalan Onome Koji je otvorio moje oči da vidim Istinu, - dalje piše Kusto.
[25.53] I On je Taj koji je pustio dva
mora: ovo pitko, slatko, a ovo
slano, gorko; i naèinio je izmeðu
njih dvoje berzeh i prepreku
nesavladivu.
DOKAZ O ALLAHOVOM POSLANIKU MUHAMMEDU S.A.V.S.
Prije 1400 godina Poslanik Muhammed sallallahu alejhi ve sellem najavio u hadisu u kojem je rekao: "Pred kraj ovog života moga ummeta biće ljudi koji će jahati na udobnim sjedalima. Dolaziće tako pred džamijska vrata, …" Bilježi Ahmed. I TO JE JEDNA OD NJEGOVIH MUDŽIZA KOJU MU JE ALLAH S.V.T. DAO DA VITI DANAŠNJICU, PA NAM JE KAZAO I ZA AUTOMOBILE DA ĆE POSTOJATI.

Ako nećete vjerovati Vi onda posvjedočite da sam ja Musliman

Inšallah
sutra novi dokazi
 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 21:40   #42
Ni sam Muhamed nije vjerovao i razumio pravog Boga, i ne znam čemu smeta moja tema na islambosni da su mi je izbrisali.
 
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 04:31   #43
Kršćanine,
ne znam na koju temu sa IslamBosne misliš, ali mene zbunjuje to što sam ovdje odgovorio na tvoj post od 29-01-2003 u 23:15 h. u kome ti iznosiš optužbu da muslimani, navodno, "ne mogu vjerovati u Boga, jer ne vjeruju u Božijeg sina". Ja sam ti na to odgovorio, ali ti nisi replicirao, a sad iznosiš sasvim novu optužbu, i to ne na muslimane, nego i na samog Muhammeda (s.a) govoreći da on nije vjerovao u Boga. Njegova spoznaja je bila velika, a najbolji pokazatelj za to je Qur'an časni. A ti pročitaj tu knjigu, umjesto da lupetaš ovako...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 04:49   #44
Quote:
krshcanin kaže:
Ni znam čemu smeta moja tema na islambosni da su mi je izbrisali.
to nije islam bosna vec Taliban bosna
ja neznam Krscanine sta ti trazis tamo medju ovim fanaticima koji su dosli iz nekog jungle , i koji su tako odvratni i tako okrutni da nemju veze ni sa Bogom ni sa narodom bio si svedok svega , pokusala sam na najprijateskiji nacin da im iskazem na njihove greske ali nevrijedi , moj savjet da tamo vise ne ides jer tamo vlada politika:
ako nisi snama onda si protiv

licemjeri , nesto uce a drugo praktikuju , nesto misle a drugo pricaju
slave ubice i kriminalce poput Bin ladena a taj tip (bas taj Osama na talibanbosna.com) zivi u ameriku , jede i pije , prima sigurno i novcanu pomoc (sadaka) a slavi americki neprijatelj broj jedan , to moze samo musliman uraditi
pa moj savjet da vise niko i ne ide tamo jer tamo kao imaju Dijalog sa nemuslimanima a u stvari to je vrijedjanja nemuslimane i masakriranja ne istomisljenika

pozdrav
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 05:17   #45
Slažem se sa Rimom. Ono je klasični "taliban-bosna" sajt, i slažem se da su ljudi koji drže sajt okrutni. Posebno su prema Rimi neki od njih pokazali netrpeljivost, kada je Rima dirnula u neke njihove laži, ali i Rima je njima znala uzvratiti, što jeste jeste. Takodjer, mnogi su tamo stali na Riminu stranu, ne znam da li je Rima to možda zaboravila.

Slažem se sa Rimom i u tome da su vlasnici islam-Bosne licemjerni, jer jedno govore a drugo rade (to je i inače odlika licemjera). I slažem se u tome da je podforum "Dijalog sa nemuslimanima" samo "vrijedjanje nemuslimana i masakriranje neistomisljenika", a takav je oduvijek bio, čak i onda kad je Rima na njemu bila moderator.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 05:36   #46
Quote:
Shady kaže:

, čak i onda kad je Rima na njemu bila moderator.
kao i obicno Shady lukav, podmukli odgovori koji mnogo vise ne govore nego sto govore
dvije greske sto sam napravila na internetu , za koje sam se stvarno pokajala:
prvo:
vjerovala sam te u pocetku da si drug , pa sam te povjerila svoj zivot i licne probleme.,to je bila ogromna greska
druga greska , kad sam prihvatila tu funkciju

ja mislim Shady da je tebe krivo sto nisu tebi nudili ovu funkciju , zadnji sam put citala odgovor hosta (Faruk) tebi kako te otjera ,
ali takav tip kao sto si ti BEZ OBRAZA , to ti nista ne znaci ..
ja da sam na tvoje mesto Edibe ja bi sama sebi stavila u jednu crnu kesu (znas vec zasto)

molba : neobracaj mi se vise
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 07:04   #47
Rima,
ok, neću ti se više obraćati, nakon ovoga (ovo moram da ti odgovorim da ti ne ostane krivo na mene).
_________

Vidiš, Rima, kako ti emocionalno reagiraš! Nije moj odgovor podmukao, ti si meni draga, Bog mi je svjedok. Samo, ja ne mogu gaziti islam za tvoju ljubav.
Kada vidim da neko nije u pravu ja mu to i kažem, pa makar da mi je rod rodjeni. Ti znaš da sam ja takav. Shady - to je moj usud!

Rima, shvati, ti si onda bila ista kao oni, i nanosila si štetu islamu, kao što i oni sada nanose štetu! I ja sam tražio da te skinu.
Medjutim, ti si sada vidjela gdje si, a oni (na taliban-bosna) i dalje ne vide. Kužiš? Ti si meni draga, i baš će ti pravi prijatelj reći kad nisi u pravu.

Ti se sjećaš da sam te i javno i tajno molio da prekineš svoje postupke prema nemuslimanima. To ti je mogao reći samo prijatelj.
A neprijatelj ili licemjer će te uvijek tapšati po ramenu. A ja nisam takav.
________

p.s. Evo, ja ću ispuniti tvoju molbu i neću ti se više obraćati, a ti ako se nekad sjetiš shadya, i ako ti bilo kada zatrebam javi mi se slobodno.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 16:08   #48
Quote:
Shady kaže:
Kršćanine,
ne znam na koju temu sa IslamBosne misliš, ali mene zbunjuje to što sam ovdje odgovorio na tvoj post od 29-01-2003 u 23:15 h. u kome ti iznosiš optužbu da muslimani, navodno, "ne mogu vjerovati u Boga, jer ne vjeruju u Božijeg sina". Ja sam ti na to odgovorio, ali ti nisi replicirao, a sad iznosiš sasvim novu optužbu, i to ne na muslimane, nego i na samog Muhammeda (s.a) govoreći da on nije vjerovao u Boga. Njegova spoznaja je bila velika, a najbolji pokazatelj za to je Qur'an časni. A ti pročitaj tu knjigu, umjesto da lupetaš ovako...
Postavio sam temu 'Otac i Sin' pa su mi je izbrisali.

Nije to nikakva moja optužba nego je tako sam Isus rekao, 'da nitko ne može doći Ocu osim preko Sina' piše negdje u Ivanovom Evanđelju. A Muhamed možda i je imao pozitivnih stvari u svom životu ali ipak mislim da nije razumio osnovne istine prave božje vjere.

Pročitaj i ti malo ovo sve što sam napisao pa će ti možda biti jasnije.
 
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 16:13   #49
Quote:
Rima kaže:
to nije islam bosna vec Taliban bosna
ja neznam Krscanine sta ti trazis tamo medju ovim fanaticima koji su dosli iz nekog jungle , i koji su tako odvratni i tako okrutni da nemju veze ni sa Bogom ni sa narodom bio si svedok svega , pokusala sam na najprijateskiji nacin da im iskazem na njihove greske ali nevrijedi , moj savjet da tamo vise ne ides jer tamo vlada politika:
ako nisi snama onda si protiv

licemjeri , nesto uce a drugo praktikuju , nesto misle a drugo pricaju
slave ubice i kriminalce poput Bin ladena a taj tip (bas taj Osama na talibanbosna.com) zivi u ameriku , jede i pije , prima sigurno i novcanu pomoc (sadaka) a slavi americki neprijatelj broj jedan , to moze samo musliman uraditi
pa moj savjet da vise niko i ne ide tamo jer tamo kao imaju Dijalog sa nemuslimanima a u stvari to je vrijedjanja nemuslimane i masakriranja ne istomisljenika

pozdrav
Rima, možda više neću ni ići jer neki ne dozvoljavaju da im se niti obratim, drugi vrijeđaju, treći ignoriraju itd. tako da nema smisla. Mislim da je to najviše šteta za sve muslimane iz BiH, ima i solidni ljudi tamo. Nadam se da će oni to sami uvidjeti i riješiti među sobom.

pozdrav i svako dobro
 
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 16:59   #50
Talking Ševala, don't give up.

Quote:
Navajo
Apsolutno se slažem s tobom. Čovječanstvo se nikada neće opametiti. Ali zato će mnogi ipak progledati u pogledu egzoterijskih religija, osobito ovih triju monoteističkih, koje su umjesto "turističke agencije za raj" postale katapultom u pakao.
Čovječanstvo se već opametilo. To mogu odgovorno tvrditi.
Sa svih 9 milijardi sam neki dan pričao – ljudi su preobraženi.
Duhovi se ukazuju svugdje. Nevjerovatno, koliko ih se rađa svakoga dana.
Dolaze bolji dani.
Vjerujte.
Otvaraju se turist-biroi za raj. I tu nije kraj. Svaki čovjek traži daj mi daj, al nije to ni kraj ni raj.
Samo ti duh koga osvojiš pomoću posebnog postupka može u tome pomoć.
To možete pronać u mojoj najnovijoj knjizi, sutra se pojavljuje u knjižari Moderna vremena – cijena tričavih 500 kuna.
Cijena prvog tečaja mi je 10.000 USD (američkih dolara), pa možete doći.
Pravim i psihograme.
U slobodno vrijeme šijem.
Volim bilje, uzgajam rižu na Ilici.
Vodim privatne zabave, organizujem partyje, završavam Filozofiju vanrednu – druga i po sam godina.
Mijenjam sekretarice po potrebi nadležnim šefovima – prvo iskoristi jednu, pa onda isto oproba s drugom.
Vozim kamione.
Jedrilice opravljam.
Možemo i o religiji preko ajsikjua, noću, kad sam u pidžami – tad me vodiči i posjećuju.
Quote:
krshcanin
Kako netko može obožavati Allaha (Boga) bez vjere u Sina Bozjeg
Poentiro si ko što niko dosad nije.
Krshcanine, svaka ti dala (morao sam reći, znam da nije pristojno, al, oprostićemi valjda drugi).
Svaka ti dala I halala (da napomenem).
To ja muslićima neprestano ponavljam, oni ni da čuju. Te balije su nepopravljive.
Eto, molim te ne vjerovati u sina Božjeg, heeej, zemljo arabijo, tunguzijo, I nekadašnja ponosna helvetio – ne vjeruju u ono u šta mi vjerujemo.
Pusti ih, nemoj se nervirat – nisu ni zaslužili ni da ti odgovore.
Iovako misionare ovdje. Pa, pogledaj samo kako izgledaju…
Quote:
Rima
to nije islam bosna vec Taliban bosna
Svaka ti čast. Konačno je neko rekao pravustvar, to su talibani.
Majku im njihovu, kako su stigli sadpasad iz afganistana. A sve se prave nevini.ne daj se (iz) Rima (s nekim frajerom iz rima, luduju za njom u podmoskovlju I šta se sad zbiva, pusti to).
Ne daj rima tako ti živog isusa na sebe, ne zaboravljaj ko si ti, žensko si, oni moraju imati distancu posebno u odnošaju s tobom.
Rima – samo s njima oštro I u suru. Ožeži… pa nisi ti od jučer.
 
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 17:58   #51
NAUCITE I KLANJAJTE SE SVOM STVORITELJU

BISMILLAHI RAHMANI RAHIM


ZAŠTO POSTOJIMO ?
[51.56] A stvorio sam ljude i džinne jedino da Me obožavaju.
[98.5] A naređeno im je da obožavaju jedino Allaha, Njegovoj vjeri, hanife da budu i obavljaju salat i daju zekat, a to je vjera prava.
[15.98] Zato slavi sa hvalom Gospodara svog, i budi od onih koji padaju na sedždu,
-ABDEST - Uzima se tako što se počne sa bismilom pa se po tri puta - operu ruke, - isperu usta, - ispere nos, - opere lice, - operu ruke do iza laktova, - potare mokrom rukom po glavi i ušima, - operu noge do iza zglavaka. Obuče se lijepa i propisna odjeća jer se staje pred Allaha, okrenemo se prema Kibli (istoku), zanijetimo (odlučimo) u srcu koji ćemo namaz klanjati, podignemo ruke i donesemo tekbir ALLAHU EKBER.
1 REKAT-
Svežemo ruke i na stajanju učimo: "Subhaneke-l-Lahumme ve bi hamdike ve tebareke-smuke ve te‘ala džedduke ve la ilahe gajruke." - Tebi slava pripada, Allahu moj, i uvijek si hvaljen. Blagoslovljeno je Tvoje Ime, uzvišena je Tvoja veličina i nema boga osim Tebe.
[1.1] Bismillahirrahmanirrahim [1.2] El hamdü lillahi rabbil alemin
[1.3] Er rahmanir rahýym [1.4] Maliki yevmid din
[1.5] Ýyyake na'büdü ve iyyake nesteýyn [1.6] Ýhdinas sýratal müstekýym
[1.7] Sýratallezine en'amte aleyhim gayril magdubi aleyhim ve lad dallin
I jednu suru: Bismillahirrahmanirrahim
[112.1] Kul hüvallahü ehad [112.2] Allahüs samed
[112.3] Lem yelid ve lem yuled [112.4] Ve lem yekün lehu küfüven ehad
Donesemo tekbir i idemo na Ruku učeći:
"Subhane Rabije-l-azim" (3x) - Neka si slavljen, Gospodaru moj Veliki
Povratimo se sa Rukua i kažemo:
."Semi a-l-Lahu limen hamideh" - Čuo Allah onoga ko Ga hvali.
"Rabbena ve leke-l-hamd" - Gospodaru naš, Tebi hvala.
Donesemo tekbir i idemo na sedždu Allahu, na sedždi izgovaramo:
"Subhane Rabbije-l-e'ala" (3x) - Neka Si slavljen, moj najviši Gospodaru!
Ispravimo se sjedeći između dvije sedžde učeći:
."Rabbi-gfir li, Rabbi-gfir li" - Gospodaru moj, oprosti mi, Gospodaru moj, oprosti mi!
A zatim učinimo i drugu sedždu (isto se uči) i ustajemo na drugi rekat sa tekbirom
2. REKAT uči se: EUZA, BISMILA, FATIHA I JOŠ JEDNA SURA zatim se ponovo ide na Rukuu, pa se ispravlja, pa se ide na Sedždu. Poslije drugog rekata ostajemo na sjedenju i učimo:
" Ettehijjatu li-l-Lahi ve-s-salevatu ve-t-tajjibatu, esselamu alejke ejjuhe-n-nebijju ve rahmetu-l-Lahi ve berekatuhu, esse-lamu alejna ve ala ibadi-l-Lahi-s-salihin. Ešhedu en la ilaheille-l-Lahu ve ešhedu enne Muhammeden abduhu veRasuluhu " - Najljepši selami Allahu, blagoslovi i dobrodati; selam tebi, Vjerovjesniče, i Allahova milost i Njegova blagodat; mir nama i dobrim All-ahovim robovima. Svjedočim da nema boga osim Allaha i svjedočim da je Muhammed Njegov rob i NjegovPoslanik. AKO KLANJAMO FARZ OVDJE SE DIŽEMO NA TREĆI REKAT. A ako klanjamo sunet učimo još i salavate:
."Allahumme salli'ala Muhammedin ve'ala ali Muhammedin , kema sallejte ala Ibrahime ve'ala ali Ibrahime, inneke hamidun medžid. Allahumme barik'ala Muhammedin ve'ala ali Muhammedin kema barekte'ala Ibrahime ve'ala ali Ibrahime inneke hamidun medžid."Allahu moj, smiluj se Muhammedu, a.s., i njegovom potomstvu, kao što si se smilovao Ibrahimu, a.s., i njegovom potomstvu. Zaista si Ti Hvaljeni i Vječni. Allahu moj, blagoslovi Muhammeda, a.s., i njegovo potomstvo, kao što si blagoslovio Ibrahima, a.s., i njegovo potomstvo. Doista si Ti Hvaljen i Vječan.
3. REKAT Ako klanjamo Fraz namaz onda učimo samo BISMILU I FATIHU
Ako klanjamo sunet učimo SUBHANEKE, EUZU I BISMILU, FATIHU I JEDNU SURU Zatim obavimo sve isto.
4. REKAT Ako klanjamo Fraz namaz onda učimo samo BISMILU I FATIHU
Ako klanjamo sunet učimo EUZU I BISMILU, FATIHU I JEDNU SURU
Zatim obavimo sve isto a ostanemo na sjedenju. Na završnom sjedenju učimo i ETEHIJATU i SALAVATE a zatim učimo dove:
” Rabena atina fidunija hasenetan ve fil ahireti haseneten ve kina azabe nar “ rabena gifr li ve lil valideje ve lil mumine jevme jekumul hisab"- Allahu moj, daj mi dobro I na ovom I na onom svijetu I sačuvajme od vatre - gospodaru oprosti meni, mojima, I svim vjernicima na svijetu. Zatim se preda selam na desnu pa na lijevu stranu, i namaz je gotov.


ZIKR POSLIJE NAMAZA
Zikr je spominjanje Allaha pa se poslije namaza uči: "Esta-gfiru-l-Lahe - (3puta), Allahumme Ente-s-Selamu ve minke-s-Selamu, tebarekte ja ze-l-dželali ve-l-ikrami" - Allaha za oprost molim -(3 puta), Allahu, Ti si Mir i Ti ga daješ, blagodaran si Ti, Posjedovatelju veličine i plemenitosti. ."Subhane-l-Lahi - (33x) ve-l-hamdu li-l-Lahi - (33x) va-l-Lahu ekber - (33x), la ilahe ille-l-Lahu vahdehu la šerike lehu, lehu-l-mulku ve lehu-l-hamdu ve Huve 'alakulli šej in kadir" Slava Allahu i svaka Mu hvala. Allah je najveći (33x), nema boga osim Allaha Jedinog, Koji druga nema. Njemu pripada vlast i hvala. On nad svim moć ima. Zatim se podignu ruke, zahvali se Gospodaru i donese se salavat na poslanika s.a.v.s. i od Allaha se moli za svaku potrebu..v.s. i od Allaha se moli za svaku potrebu.
FADILETI ABDESTA I NAMAZA
Imam Musim u svom Sahihu prenosi od Ebu-Hurejre da je Božiji Poslanik, sallallahu 'alejhi ve sellem, rekao:
Kada čovjek musliman ili vjernik uzimajući abdest opere lice, s njegovog lica putem vode ili s posljednjom kapi iščezne svaki grijeh. Kada opere ruke, s vodom ili posljednjom kapi vode iščezne svaki grijeh koje su počinile njegove ruke. Kada opere noge, svi grijesi prema kojima su hodile njegove noge sa vodom ili posljednjom kapi vode iščeznu, i tako sve dok ne ostane potpuno čist od grijeha.
U Sahihima Buharije i Muslima prenosi se od Ebu-Hurejre, radijallahu 'anhu, da je čuo Božjieg Poslanika, sallallahu 'alejhi ve sellem, kako kaže: Šta mislite da je pred vratima nekog od vas rijeka u kojoj se svaki dan kupa, pet puta, da li bi ista ostalo od njegove prljavštine? Odgovorili su da ne bi ništa ostalo. Tako je to i sa pet dnevnih namaza. Allah njima briše grijehe. (Feth el-bari: 11/2)Boziji Poslanik, sallallahu 'alejhi ve sellem, kaže: Na tebi je da mnogo činis sedždu u ime Allaha. Pa ti odista nikada ne učiniš sedždu, a da te Allah njome uzdigne za jedan stepen i da ti njome ne umanji grijehe. (Muslim)
TEBELERNI PRIKAZ DNEVNIH NAMAZA
Sunet Farz Sunet Vitr
Sabah 2 rekata 2 rekata
Podne 4 rekata 4 rekata 2 rekata
Ikindija 4 rekata 4 rekata
Akšam 3 rekata 2 rekata
Jacija 4 rekata 4 rekata 2 rekata 3 rekata
1re. 2re. Sjedenje 3re. 4re. Sjedenje
Sunet SubhanekeEuza bismila Fatiha I sura Euza bismila Fatiha I sura EtehijatuSalavati SubhanekeEuza bismila Fatiha I sura Euza bismila Fatiha I sura EtehijatuSlavati I dovePredaja selama
Farz SubhanekeEuza bismila Fatiha I sura Euza bismila Fatiha I sura Etehijatu Euza bismila Fatiha Euza bismila Fatiha EtehijatuSlavati I dovePredaja selama
Vitr SubhanekeEuza bismila Fatiha I sura Euza bismila Fatiha I sura Etehijatu Euza bismila Fatiha I suraVitr dova EtehijatuSlavati I dovePredaja selama
 
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 21:36   #52
Quote:
Žak Kusto je poznat u cijelom svijetu

Ovo je jedna od najvećih laži koju širi islamska propaganda, kao što je 60-tih širila priču kako je na islam prešao i Neil Arsmtrong.

Žan Žak Kusto je umro i sahranjen kao katolik. Pomen mu je držan u Notre Dame katedrali u Parizu.

Evo na ovoj adresi imaš i potvrdu Kustoovog instituta, u kojoj se EKSPLICITNO potvrđuje da profesor Kusto nikada nije prešao na Islam:

http://www.answering-islam.org.uk/Hoaxes/cousteau.gif

Prijevod na engleski:


Fondation Cousteau

Monsieur Charles TUCKER
11A Chemin de Pennachy
69230 ST GENIS LAVAL


FC/DC
Paris, November 2, 1991

Sir,

We have received your letter and we thank you for your interest in
our activities.

We state precisely to you that Commander Cousteau has not become a
Muslim and that this rumor passes around without foundation.

Very cordially,




Didier CERCEAU
chargé de mission


Prijevod na bosanski/hrvatski/srpski:


FONDACIJA COUSTEAU

Monsieur Charles TUCKER
11A Chemin de Pennachy
69230 ST GENIS LAVAL


FC/DC
Paris, November 2, 1991

Poštovani gospodine...


Odgovorno vam tvrdimo daKomandant Cousteau nije postao musliman i da se ova glasina širi bez ikakve osnove.

Srdačno,

Didier CERCEAU
chargé de mission


Islamske vjerske vođe odavno su i same porekle ovu dezinformaciju:

http://www.answering-islam.org.uk/Hoaxes/jackson.html
__________________

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2003., 23:30   #53
Semargl...

Nisam puno ni vjerovao u te dezinformacije, ali ipak hvala na trudu.
 
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 05:33   #54
Re: NAUCITE I KLANJAJTE SE SVOM STVORITELJU

Quote:
SVJEDOK kaže:
BISMILLAHI RAHMANI RAHIM


-ABDEST -

tekbir ALLAHU EKBER.

1 REKAT-
Subhaneke-l-Lahumme ve bi hamdike ve tebareke-smuke ve te‘ala džedduke ve la ilahe gajruke." -

[1.1] Bismillahirrahmanirrahim [1.2] El hamdü lillahi rabbil alemin
[1.3] Er rahmanir rahýym [1.4] Maliki yevmid din
[1.5] Ýyyake na'büdü ve iyyake nesteýyn [1.6] Ýhdinas sýratal müstekýym
[1.7] Sýratallezine en'amte aleyhim gayril magdubi aleyhim ve lad dallin
I jednu suru: Bismillahirrahmanirrahim
[112.1] Kul hüvallahü ehad [112.2] Allahüs samed
[112.3] Lem yelid ve lem yuled [112.4] Ve lem yekün lehu küfüven ehad
Donesemo tekbir i idemo na Ruku učeći:
"Subhane Rabije-l-azim" (3x) -
nije kritika Boga mi Svedok nego nesto mi nije jasno:

u islamu ima mnogo rituala , radnja , slijedenja , spustanja , ustajanja , uciti tudji jezik ..a nimalo duhovnost

Muslimani mnogo rade ali nimalo duhovnost , ja mislim da Bogu je milije i vaznije , duhovna veza nego gimnastika , i ponavljanje arapske izraze kao Papagaj

svaka cast muslimanima sto se mnogo trude da pokazu svoje obozavanje (IBADET) , ali brate gubite duhovna veza

po ovome sto si ti obajsnio SVEDOCE , ispada da islam je vrlo teska vjera ,nemoj zamjeriti molim te , samo raspravljamo , ti klanjaj kako hoces to ja postujem ..svaka cast

selam i mir stobom
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 21:08   #55
Re: Re: NAUCITE I KLANJAJTE SE SVOM STVORITELJU

Quote:
Rima kaže:
nije kritika Boga mi Svedok nego nesto mi nije jasno:

u islamu ima mnogo rituala , radnja , slijedenja , spustanja , ustajanja , uciti tudji jezik ..a nimalo duhovnost ??????!!!!!!!!!!
????arapske izraze kao Papagaj??????!!!!!!!!

????ti klanjaj kako hoces to ja postujem???? A DALI TI KLANJAŠ UOPŠTE?

selam i mir stobom
vE ALEJK
U ime Allaha Milostivog Samilosnog

I te kako imamo pojma o čemu govorimo, samo vi nemate pojma. Evo na primjer jedan Kuraanski ajet da obrazložim, a svi su takvi.
Uzvišeni Allah kaže:

[29.41] Meselüllezýnet tehazu min
dunillahi evliyae ke meselil
ankebut* ittehazet beyta* ve inne
evhenel büyuti le beytül ankebut*
lev kanu ya'lemun

PRIMJER ONIH KOJI UZIMAJU MIMO ALLAHA ZAŠTITNIKE JE KAO PRIMJER PAUKA KOJI ISPLETE KUĆU (Meselüllezýnet tehazu min dunillahi evliyae ke meselil ankebut)
- Allah s.v.t. uzima primjer paukove mreže jer zaista, oni koji su u zabludu pali I tražE zaštitu mimo zaštite Stvoritelja svega Allaha Svečujnog I Sveznajnog, su zapali u lijepljivu paukovu mrežu iz koje se nemogu izvući. Njihov primjer je zaista kao primjer pauka koji isplete kuću, pa misli da je na čvrstoj građevini, a obični vjetar je razvali. U nastavku ovog ajeta Allah s.v.t. nam otkriva da je sveznajući:
NJENA KUĆA (ittehazet beyta)
- Kumiri (lažna božanstva) na jeziku Kuraana su ženskog roda, dakle Allah jasno naznačava da one (oni) kumiri to jest lažna božanstva, koji ljudi uzimaju sebi za zaštitnike. Ali to nije sve, Allah kaže NJENA KUĆA i iz sledećeg razloga: Pauk na jeziku Kuraana je kao i kod nas muškog roda, pa je objašnjenje NJENA KUĆA, objašnjenje da je ONA ženka pauka – plete. Nauka je tek desetak stoljeća kasnije otkrila da samo ženka pauka plete kuću. Mužijak ne.
A NEMA LOŠIJE KUĆE OD KUĆE PAUKA (ve inne evhenel büyuti le beytül ankebut)
- Zaista će te se uvjeriti skidajući paučinu sa lica kada prolazite kroz šumu da nema lošije kuće od kuće pauka, ali Allah Mudri, ne kaže to samo iz tog razloga. TO JE NAJLOŠJA KUĆA jer odmah poslije parenja ženka ubije i pojede svog mužijaka, nakon što izađu iz jajašcadi, malu paukovi moraju bježati od gladne majke, a svaki gost koji dođe u tu kuću, propao je i biva pojeden.

KADA BI SAMO ZNALI (lev kanu ya'lemun)

Kurran je riječ Allaha Svemoćnog, ovo je samo jedan ajet a svi su takvi, KADA BI SAMO ZNALI !!!
 
Odgovori s citatom
Old 02.02.2003., 21:13   #56
Zar zaista mislite

Da cionisti, masoni, pa ako hoćete i Sotona koji je star nekoliko miliona godina da neće prekopati kaburove i Anštajnu i Kustou i svima ustalima i ubaciti u leševe krst samo da bi to zadovoljilo vešu perverznu verziju laži dok putujete ekspresnom brzinom u džehenem.
 
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 01:16   #57
Re: Zar zaista mislite

Quote:
SVJEDOK kaže:
ubaciti u leševe krst samo da bi to zadovoljilo vešu perverznu verziju laži dok putujete ekspresnom brzinom u džehenem.
a ti si taj koji stoji tu na vrata i broji koliko ce ici u raj i koliko ce u Dzehenem
Svjedok:
skaces iz teme u temu , citala sam one divne Kuranske ajeti sto si ti postirao gore , ali to ne odgovaraju na moja pitanja koja glasi:

sta je vaznije , ritualna radnja , klanjanje , ustajanje i sedenje, gimnastika ili DUHOVNA VEZA ??

mislim da muslimani gube tu vezu za manja vaznija djela ..naravno ja te nezelim uvjeriti , to je samo moje licno misljenje

sad :ko ce ici u raju a ko ce zavrsiti u paklu , to samo ON zna, ti isto kao i ja nemamo blage veze , niti imamo pravo da odlucujemo ..sud je Boziji

selam
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 01:17   #58
svjedok:
-------------------------------------------
I te kako imamo pojma o čemu govorimo, samo vi nemate pojma
---------------------------------------


Nemamo mi pojma,ali saznat ćemo svi kad dođe vrijeme,pa i ti zajedno s nama.


-----------------------------------------------------------------------------
..zadovoljilo vešu perverznu verziju laži dok putujete ekspresnom brzinom u džehenem.
------------------------------------------------------------------------

Neka ti Bog da mrvicu Isusove ljubavi

mir s tobom
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 09:42   #59
Lightbulb

Hvala vam sto ste me potsjetili zasto sam ateista.

Gott ist tot. Zivio Bog!
bono is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2003., 23:11   #60
ONI DOLAZE

[21.33] I On je Taj koji je stvorio
noæ i dan i Sunce i Mjesec:
Svakoje u orbiti plovi.

[21.35] Svakoj duši (predstoji)
kušanje smrti, a iskušavamo vas
zlom i dobrom kušnjom, i Nama æete
biti povraæeni.

[21.36] A kad te vide oni koji ne
vjeruju, samo te uzimaju ruglom:
“Je li ovo onaj koji spominje bogove
vaše?” A oni su na spomen
Milostivog nevjernici.

[21.38] I govore: “Kad æe ovo
obeæanje, ako istinu govorite?”

[21.39] Da znaju oni koji ne vjeruju
(vrijeme) kad neæe od lica svojih
otkloniti vatru, niti s leða svojih,
niti æe oni biti pomognuti ...

[21.40] Naprotiv, doæi æe im
iznenada, pa æe ih preneraziti. Tad
to neæe moæi odbiti, niti æe im se
odložiti.

[21.44] Naprotiv, dali smo da
uživaju ovi i oèevi njihovi, dok im
nije odužio život. Pa zar ne vide da
Mi dolazimo Zemlji, umanjujuæi je s
krajeva njenih? Pa zar æe oni biti
pobjednici?

[21.45] Reci: “Samo vas opominjem
Objavom.” A gluhi ne èuju poziv,
kad budu opomenuti.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.