Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2007., 11:45   #1021
Quote:
Default_user kaže: Pogledaj post
u Firstinom slucaju on nije izabrao prekid nego je isao pokusati mijenjati nju i njezin nacin zivota kako bi ga "izbrusio" prema svojim potrebama.
Upravo...a on je imao ideju da me može gaziti, mijenjati, i ponižavati, sve kako bi sam sebe učinio boljim u svojim očima.
To je bolesnik.
Ja ako nemam što lijepo reći o svom partneru...onda se s njim više ne viđam.
Emotivni zlostavljači, paćenici, luzeri....itd. itd. ne operiraju u startu sa jakim uvredama, nego malo po malo ti potkopavaju samopouzdanje i volju za životom.
Ja znam kako je to s nekim biti nekompatibilan. To nije strašno. Ali kada si s nekim nekompatibilan obično ne počneš osječati nervozu, promjene u apetitu i sl. A ja jesam u ovom slučaju.
I inače nisam nimalo depresivna osoba, niti anksiozna.

Ima nekoliko boljih primjera voe torture...ali ne želim ih napisati ovako javno. Jedan primjer je izvrstan, no ako ga napišem, akter u slučaju da nabasa na ovaj forum bi se itekako prepoznao.

Čuj, dokaži da ti nisi on ;-) pa ti pišem na p.m. ;-)
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 12:43   #1022
difolt skini mi se .... po deseti put ti kazem.... sta si cekao dva mjeseca da ja opet nesto napisem na forumu da bi mogao doci srat... ako ti je tak dosadno u zivotu upali si tv
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 12:53   #1023
[QUOTE=Default_user;8910738]
Quote:
mislim da sitna doza ironije u komentarima oko sitnica - a poznavajuci sebe i partnericu - ipak nije znak da me ona ne voli, i kao takva, jednostavno nedovoljno dobar razlog za instant prekid.
Mislim da nitko od početka teme nije nekome savjetovao instant prekid zbog prve sitnice. To bi bilo nezrelo i neodgovorno savjetovati čak i nekome koga dobro poznaš uživo, a kamoli potpunom strancu na forumu. Na kraju krajeva, ovdje se dobije samo jedna strana priče.

No ljudi se ovdje javljaju ili sa svojim već završenim lošim iskustvima da bi drugima pomogli, tada nabroje sve stvari koje su bile problem i nijednom se nije radilo o samo jednoj stvari - sitnoj ili krupnoj, ili se javljaju sa trenutnom situacijom koja im se čini problematična jer su ju sami prepoznali kao problem. Kako god bilo, uvijek se radi o više stvari, odnosno previše stvari koje predstavljaju problem.

Do prekida dolazi kad se nagomilaju nezadovoljavajuće stvari, a ne kad ti partner ili partnerica prvi put kažu da im se ne sviđa npr. tvoja frizura. Problem je kad ti to kažu recimo osam puta. Zar nije bitnije da se frizura sviđa osobi koja ju nosi, i zar ne bi partneru te osobe trebalo biti drago što su im cura ili dečko sretni sa svojom frizurom? Ja bih recimo dobila slom živaca da mi dečko nije zadovoljan svojom frizurom i da mi svaki dan kuka o tome umjesto da ode kod drugog frizera da mu ovaj to nekako uspije popraviti.

Quote:
ne vjerujem - a sumnjam da vjerujes i ti- da postoji potpuno sterilna, beskonfliktna zajednica, i da je ona prirodna i normalna
Dobro sumnjaš, ja vjerujem da takva zajednica ne postoji. Jednostavno je nemoguće da postoji netko s kim se nikada nećeš bar malo zakačiti oko nečega ili imati drugačije mišljenje. Dobro, možda postoji na TV-u, ali mislim da se to ne računa.

Ali ima li ovdje itko tko iskreno vjeruje da je curina majica razlog da dečko ima slom živaca?

Quote:
ali se slazem da se, ukoliko su konflikti trajni i cesci, treba ozbiljno zapitati o vezi.
Točno, i upravo je takva svaka veza koja se našla na ovoj temi. Nitko nije nijednom ovdje postavio post: ''Dečko mi je rekao da mi je majica ružna, da li da ga ostavim?'', mislim da bi im to odmah preselili na Teense, nego su svi nabrojali cijeli niz stvari koje nisu u redu baš zato što su svjesni da postoji problem.

Quote:
u Firstinom slucaju on nije izabrao prekid nego je isao pokusati mijenjati nju i njezin nacin zivota kako bi ga "izbrusio" prema svojim potrebama. Osobno, onog trenutka kada bih vidio koliko me toga smeta kod nje i koliko negativno reagira na primjedbe, vjerovatno bih se udaljio iz te veze..
Odrasla, izgrađena, samosvjesna, samopouzdana osoba koja je zadovoljna samom sobom na nečiji pokušaj njenog mijenjanja jedino i može reagirati negativno. To je moje mišljenje. Jedna osoba nema zašto pokušavati promijeniti drugu osobu, ili joj se sviđa kakva je, ili joj se ne sviđa. Ako joj se ne sviđa nešto, neka to kaže naglas, ali ako se partner ne složi s tom primjedbom i zadovoljan je sobom, nema se tu puno što napraviti.

Naravno, ovo se ne odnosi na slučajeve kada si partner na neki način šteti, drogiranjem, opijanjem do besvijesti i slično. Tada ćeš vjerojatno učiniti sve da to promijeniš i tada je to u redu, ali i tada se često događa da pomoć bude odbijena i ne možeš ništa drugo nego otići, radi sebe i/ili djece. No, i u tim slučajevim do prekida dolazi tek nakon nekoliko godina pokušavanja da se situacija i partner spasi.

Quote:
Tesko mi je ne shvatiti krivo tvoj "Covjece" komentar.
Ja sam shvatila da te ostave i više se nikad ne jave - prekid.

Quote:
granicu postavljam kada je rijec o osobnim sitnicama. Pri tom partnericin eventualni pokusaj zadiranja mi definitivno nije razlog da ju odmah kvalificiram kao neprikladnu i loseg partnera, nego radije najprije dajem do znanja da je moja odluka - moja.
I to je potpuno ispravan postupak, nakon kojeg vjerojatno očekuješ da te partnerica shvati i pusti na miru oko te konkretne stvari.

No, sve cure koje su ovdje pisale o svom problemu imaju malo drugačiju situaciju, zato ću ja iskoristiti onu saganinu i firstinu majicu jer su baš te majice krivo shvaćene na nekoliko posljednjih stranica.

Majica je curina osobna sitnica. Nadam se da se svi slažu s tim. Ako se dečku ta majica ne svidi kad ju vidi prvi put i on to kaže, a cura kaže što i Default user - meni se sviđa i to je moja odluka, on bi to trebao prihvatiti i situacija bi trebala biti OK. Tako to rade zreli ljudi. Opet, nadam se da se svi slažemo.

No, saganin dečko nastavlja prigovarati njenim majicama do te mjere da joj kupuje one koje se sviđaju njemu, a njoj ne i pokušava ju na neki način prisiliti da se promijeni. To je problem.

Firstin dečko prigovara boji odjeće koju ona nosi. Moram li uopće naglasiti gdje je tu problem?

Te stvari su takve sitnice da ne bi uopće trebale predstavljati problem.

Da me ne bi krivo shvatili, ne radi se ovdje o majici ili njenoj boji. Radi se o svim stvarima koje muški i ženski zlostavljači u vezama rade na bilo kojem nivou - fizičkom ili psihičkom. Nikada to nije samo jedna stvar, uvijek je cijeli niz - malih i velikih.
Nika1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 13:02   #1024
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Da me nikad ne bi udario već da mi prijeti u afektu kad je jako ljut.
Podsjetila ga zašta je sve znao "samo prijetiti" (gluposti).
Ja bih se samo na ovo očitovala.

Vidim da si hrabra osoba, iskrena i poštena.

Budi malo još mrvicu lucidna i pokaži mu što to znači.

Danas navečer iz čista mira popizdi, zvizni nečim o pod (čaša, ključevi, nešto što zveči) digni se, unesi mu se u facu, i procijedi kroz zube "da nisi sad prozborio ni riječi ili...". Luđački pogled obavezan, nek ti se malo sline procijedi niz ugao ustiju.

Onda sjedni, zapali cigaretu i nastavi normalno razgovor.

Jer ne treba se uzbuđivat oko toga, nervozna si, teško ti je. Samo malo prijetiš.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 13:07   #1025
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ja bih se samo na ovo očitovala.

Vidim da si hrabra osoba, iskrena i poštena.

Budi malo još mrvicu lucidna i pokaži mu što to znači.

Danas navečer iz čista mira popizdi, zvizni nečim o pod (čaša, ključevi, nešto što zveči) digni se, unesi mu se u facu, i procijedi kroz zube "da nisi sad prozborio ni riječi ili...". Luđački pogled obavezan, nek ti se malo sline procijedi niz ugao ustiju.

Onda sjedni, zapali cigaretu i nastavi normalno razgovor.

Jer ne treba se uzbuđivat oko toga, nervozna si, teško ti je. Samo malo prijetiš.


Ovo je jedna od najboljih stvari koje sam ikad pročitala!
Netko bi stvarno trebao isprobati.
Nika1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 13:08   #1026
evo čitam vaše komentare i razmišljam dali da nešto kažem ili ne. Kao prvo šamarčina ponekad boli manje od rječi i znam, vjerujte, znam, kako ti takva veza može uništiti život, samopouzdanje. Dali se to primjećuje odmah? Na žalost NE!!!
Ne znam dali neke osobe postaju takve ili su oduvjek takve samo mi to ne vidimo jer je dobro skriveneo ili sami sebi ne dozvoljavamo da vidimo. Živim takvu vezu duže vrjeme. Počelo postepeno,tu i tamo koja uvreda, kao ne namjerno, pa teatralno "oprosti" čak ponekad i suze, pa ja te volim, nisam tako mislio, ne znam što mi bi....i sl.
nakon nekog vremena sve češće, sve više, sve bolnije,sve grublje....iskreno kad kažem šamar boli manje od rječi.
Ne znam što reći na sve to, glupača što sve to trpim ali znate, nakon nekog vremena otupite na sve. Imate osjećaj zaslužila sam sve to i tako mi i treba, sama sam to izabrala. Kao da postanete ovisnok o njemu. često se pitam zašto i takve ovisnosti ne smatraju bolestima i ne lječe ih. i toliko žena postoji koje nisu ni svjesne da su žrtve nasilja upravo zato jer nema udaraca ali i psihičko zlostavljanje se tretira kao nasilje.
krivim pomalo i društvo u kojem živimo jer nas odgaja upravo tako.
eto htjela sam samo malo podjeliti sve ovo sa vama
shimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 13:29   #1027
Quote:
shimer kaže: Pogledaj post
evo čitam vaše komentare i razmišljam dali da nešto kažem ili ne. Kao prvo šamarčina ponekad boli manje od rječi i znam, vjerujte, znam, kako ti takva veza može uništiti život, samopouzdanje. Dali se to primjećuje odmah? Na žalost NE!!!
Ne znam dali neke osobe postaju takve ili su oduvjek takve samo mi to ne vidimo jer je dobro skriveneo ili sami sebi ne dozvoljavamo da vidimo. Živim takvu vezu duže vrjeme. Počelo postepeno,tu i tamo koja uvreda, kao ne namjerno, pa teatralno "oprosti" čak ponekad i suze, pa ja te volim, nisam tako mislio, ne znam što mi bi....i sl.
nakon nekog vremena sve češće, sve više, sve bolnije,sve grublje....iskreno kad kažem šamar boli manje od rječi.
Ne znam što reći na sve to, glupača što sve to trpim ali znate, nakon nekog vremena otupite na sve. Imate osjećaj zaslužila sam sve to i tako mi i treba, sama sam to izabrala. Kao da postanete ovisnok o njemu. često se pitam zašto i takve ovisnosti ne smatraju bolestima i ne lječe ih. i toliko žena postoji koje nisu ni svjesne da su žrtve nasilja upravo zato jer nema udaraca ali i psihičko zlostavljanje se tretira kao nasilje.krivim pomalo i društvo u kojem živimo jer nas odgaja upravo tako.
eto htjela sam samo malo podjeliti sve ovo sa vama
Nisi ti nikakva glupača i nitko ne zaslužuje zlostavljanje.

Čak i to što kažeš da si otupila na sve ti pokazuje da nisi, nego baš suprotno, sve ti osjećaš, inače niti ne bi odlučila čitati ovu temu a kamoli staviti ovaj post.

Sad kad si postala svjesna što se dogodilo imaš najbolje šanse izvući se iz toga i živjeti život kakav stvarno želiš. Za sreću nikad nije kasno.

Žrtva zlostavljanja je uvijek jača od zlostavljača jer si ona ima šansu pomoći i to na vrijeme. Za zlostavljače je gotovo uvijek prekasno.
Nika1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 13:32   #1028
Quote:
shimer kaže: Pogledaj post
Imate osjećaj zaslužila sam sve to i tako mi i treba, sama sam to izabrala.
Imala si ti i prije taj osjećaj. Zato i nisi odmah to u startu srezala.

U tom je cijela mudrost. Sve zlostavljane žene i svi zlostavljani muškarci ustvari duboko u sebi misle da im tako i treba. Ne vjeruju da zaslužuju nešto bolje. Da su vrijedni.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 13:38   #1029
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
U tom je cijela mudrost. Sve zlostavljane žene i svi zlostavljani muškarci ustvari duboko u sebi misle da im tako i treba. Ne vjeruju da zaslužuju nešto bolje. Da su vrijedni.
Zato je dobro biti umjereno narcisoidan i samo malo preponosan. Jednostavno moraš voljeti sebe kao da ti život o tome ovisi, jer ako ikad naletiš na nekog manijaka baš te ljubav prema sebi i vlastito samopoštovanje mogu na vrijeme maknuti od njega.
Nika1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 14:26   #1030
Unhappy

problem je u tome što ni ne znam što samopouzdanje znači. Znam, žalosno ali tako je. od malena sam živjela u obitelji gdje je majka bila gažena, šutila i gutala. Otac je bio diktator, sve je moralo biti kako on kaže. U školi sam morala biti najbolja, u svemu...
i cjeli sam život slušala ti to ne možeš, ne smiješ, nisi sposobna za ništa, ništa ne znaš, glupa si, ružna, debela....
i tako ja uvjek najbolja u svemu, anoreksična samo da ne budem debela. izbacivana iz kuće od strane oca stalno jer živim pod njegovim krovom da sad sve ne nabrajam.
Skupila snage, otišla od kuće, preživkjavala, živjela na ulici dok nisam imala kamo i onda upoznam nakon nekog vremena njega, ljubav prevelika. I konačno pomislih sreća, i strah ja to ne zaslužujem, tko bi mene uopće mogao voljeti. i tako prolazi vrjeme a moj dragi se pretvara u mog oca, vrjeđanje, izbacivanje... i sada vi meni recite o kakvom samopouzdanju da govorim?1
Ponekad mislim da sam zato i rođena da budem krivac za sve i svakome i eto zato i pomisao da to možda i zaslužujem
shimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:33   #1031
Quote:
shimer kaže: Pogledaj post
problem je u tome što ni ne znam što samopouzdanje znači. Znam, žalosno ali tako je. od malena sam živjela u obitelji gdje je majka bila gažena, šutila i gutala. Otac je bio diktator, sve je moralo biti kako on kaže. U školi sam morala biti najbolja, u svemu...
i cjeli sam život slušala ti to ne možeš, ne smiješ, nisi sposobna za ništa, ništa ne znaš, glupa si, ružna, debela....
i tako ja uvjek najbolja u svemu, anoreksična samo da ne budem debela. izbacivana iz kuće od strane oca stalno jer živim pod njegovim krovom da sad sve ne nabrajam.
Skupila snage, otišla od kuće, preživkjavala, živjela na ulici dok nisam imala kamo i onda upoznam nakon nekog vremena njega, ljubav prevelika. I konačno pomislih sreća, i strah ja to ne zaslužujem, tko bi mene uopće mogao voljeti. i tako prolazi vrjeme a moj dragi se pretvara u mog oca, vrjeđanje, izbacivanje... i sada vi meni recite o kakvom samopouzdanju da govorim?1
Ponekad mislim da sam zato i rođena da budem krivac za sve i svakome i eto zato i pomisao da to možda i zaslužujem

NISI. Riješi taj problem prilika u obitelji kojemu si dugo bila izložena i poradi na samopouzdanju, nakon toga nema više šansi da ti se lijepe kreteni, a da ih ti odmah neprepoznaš ili kada pokažu svoju lošu stranu da ne pobjegneš.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 15:58   #1032
nazalost , nije to samo u obitelji
cijeli sistem je do nedavno bio podijeljen na tko puzi - tko guzi
svima nam treba i vremena i snage da shvatimo da smo mi ti koji su vazni i da ne postoji nitko tko nas ima pravo gaziti

ipak , prvi korak uvijek je svijest o sebi i ljubav i postovanje prema sebi
jednom kad to steknemo , otvore nam se vidici i postane nam neizdrzivo kad shvatimo da netko gradi svoju srecu i udobnost na nasim kostima , zivcima ...
ako se dogada u pocetku , sklon sam misliti da je moguce staviti se na zadnje noge i odbiti prijetnju
na zalost , misljenja sam da iz okostale lose veze treba izaci , jer popravak kosta vise nego sto cijela prica vrijedi
da , treba pobijediti sebe i svoje ropstvo navici i treba smoci ideju o sebi i hrabrost da se to prekine , ali mislim da je osjecaj slobode i cinjenica da mozemo prdnuti bez dozvole u tri primjerka vrijedna svega i u korijenu ljudskog bica
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 17:25   #1033
Quote:
shimer kaže: Pogledaj post
i sada vi meni recite o kakvom samopouzdanju da govorim?
O onom kojeg si sakupila kad si otišla iz roditeljske kuće.

Jednom si to napravila. Mora da je bilo preteško, ne mogu ni zamisliti.

Drugi put mora biti lakše. Samo kreni.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 21:38   #1034
Halloooooo!!!

Pa šta je ovo, jeboteeee!!!! Zalutah na ovu temu, ne znam ni sam kako i sada se pitam ŠTA JE OVO JEBOTE!!! Pa nije ovo Afganistan, da te gad može zgaziti i poslije dobiti večeru, a ako je raspoložen onda i felatio. PA ŠTA JE VAMA ŽENAMA??!! Šutni psa ove sekunde, pizda mu materina, od koga je dobio pravo da te gazi? Pa zar je to toliki problem? Tvoja sloboda je neprocjenjiva,a ako te gazi sada ovako zdravu i normalnu, kako će te tek gaziti kada padneš, duhom i tijelom. A kada bi ja skotu zviznuo šamarčinu, dajem ruku da bi zvao muriju, cvileći da je pretučen. Pamet u glavu i put pod noge.
HR Maximus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 22:47   #1035
Quote:
HR Maximus kaže: Pogledaj post
Pa šta je ovo, jeboteeee!!!! Zalutah na ovu temu, ne znam ni sam kako i sada se pitam ŠTA JE OVO JEBOTE!!! Pa nije ovo Afganistan, da te gad može zgaziti i poslije dobiti večeru, a ako je raspoložen onda i felatio. PA ŠTA JE VAMA ŽENAMA??!! Šutni psa ove sekunde, pizda mu materina, od koga je dobio pravo da te gazi? Pa zar je to toliki problem? Tvoja sloboda je neprocjenjiva,a ako te gazi sada ovako zdravu i normalnu, kako će te tek gaziti kada padneš, duhom i tijelom. A kada bi ja skotu zviznuo šamarčinu, dajem ruku da bi zvao muriju, cvileći da je pretučen. Pamet u glavu i put pod noge.
Pa vidis li ti covjece kako se ti izrazavas?
Iz tvojih tako grubih rijeci koje izgovaras,dalo bi se naslutiti da si i ti poprilicno nasilan lik!

Nista se ne desava bez razloga..za sve postoji uzrok i posljedica!
Osudjivati nekoga ,a ne poznavati situaciju...je smao jedan od povoda da se lose stvari dogadjaju!

Upravo tvoj komentar je takav!
Great^pretender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 00:35   #1036
@maximus: ovdje nije riječ o čistim sadistima, nego u suptilnim zlostavljačima



Quote:
jer popravak kosta vise nego sto cijela prica vrijedi
ne slažem se, pre izgeneralizirano...
svi smo ljudi i svi griješimo

Quote:
pokaže da ima mane!

i šta sad?
ko ih nema?
DobriZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 00:44   #1037
postoje mane koje ti mrvicu smetaju, one za koje te baš briga, a postoje i one radi kojih se osjećaš stvarno loše.

postoji velika razlika između tipa kod kojeg te najviše nervira to što drka po teletekstu dok gleda tv, i onog čije se mane manifestiraju tako da se osjećaš loše zbog njega. kad se zbog načina na koji se netko odnosi prema tebi osjećaš loše, a razgovor ne djeluje, treba otići.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 01:22   #1038
razgovor je relativan pojam po nacinu, duzini i kvaliteti

ne znam koliko ovih tipova ovdje je spremno na kompromis,
al ja jesam poprilicno. samo sto sam na psihicko zlostavljanje uzvracao fizickim.
i da, pravim se zrtva i trazim opravdanja
DobriZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 02:53   #1039
nema mi gore od iscrpljujuce dugih i ucviljenih razgovora koji se vrte u krug... pogotovo ako druga strana koristi emocionalne ucjene i slicne simpaticne taktike... izmrcvari te do krajnjih granica.. dok vise nemas snage za nista drugo osim slegnuti ramenima.... to je kao rijesilo probleme.. mos mislit.....
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 09:20   #1040
Quote:
Great^pretender kaže: Pogledaj post
Pa vidis li ti covjece kako se ti izrazavas?
Iz tvojih tako grubih rijeci koje izgovaras,dalo bi se naslutiti da si i ti poprilicno nasilan lik!

Nista se ne desava bez razloga..za sve postoji uzrok i posljedica!
Osudjivati nekoga ,a ne poznavati situaciju...je smao jedan od povoda da se lose stvari dogadjaju!

Upravo tvoj komentar je takav!
Pa ovo nije za vjerovati! Tip ju gazi, uništava ju na najperverzniji način, a ovaj se zgraža nad mojim komentarom. Kako jadno! Čisti gubitak vremena, pisanje ovih tekstova i čitanje ovakvih tema. Još samo jedna stvar za kraj. Potpuno sam neagresivna osoba, ali iživljvanje nad slabijim u meni budi ogromnu dozu agresivnosti, pa što god vi mislili o tome.
HR Maximus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger