Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 22:04   #241
Uvijek sam probleme rješavala preko učitelja.
Nikada mi nije palo na pamet tražit tuđe dijete ispred škole.

Pogotovo ne "strašnog i opakog" prvašića.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:08   #242
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Uvijek sam probleme rješavala preko učitelja.
Nikada mi nije palo na pamet tražit tuđe dijete ispred škole.

Pogotovo ne "strašnog i opakog" prvašića.
Je, najbolje je jahati po uciteljima i strucnoj sluzbi svaki put kad se klinci posvađaju. Ako se problem nastavi, onda opet treba njih optuzivati da su oni krivi sto nisu problem rijesili.
Zato i mislim da je razrednistvo dupli posao, realno.
Evo, imam jednu prijateljicu razrednicu. Ne znam mozete li zamisliti kako se osjecala prije nekih godinu dana kad se doslovno svaki drugi dan suocavala sa situacijom da je netko iz njezinog razreda napravio neku psinu. Mislila sam da ce zena prošvikat, stvarno.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 12.09.2017. at 22:21.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 02:48   #243
Procitala sam prvu stranicu ove teme. grozota.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:02   #244
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Je, najbolje je jahati po uciteljima i strucnoj sluzbi svaki put kad se klinci posvađaju. Ako se problem nastavi, onda opet treba njih optuzivati da su oni krivi sto nisu problem rijesili.
Zato i mislim da je razrednistvo dupli posao, realno.
Evo, imam jednu prijateljicu razrednicu. Ne znam mozete li zamisliti kako se osjecala prije nekih godinu dana kad se doslovno svaki drugi dan suocavala sa situacijom da je netko iz njezinog razreda napravio neku psinu. Mislila sam da ce zena prošvikat, stvarno.
ucitelji su ti koji inzistiraju u vecini slucajeva da se takve stvari rješavaju preko njih....
inace, osobno sam sklonija najprije kontaktirati roditelja malog nasilnika pa ako razgovor ne urodi plodom, zajedno sa svojim klincem sacekati doticnog ili doticnu pred školom i lijepo razgovarati....pa nek onda njegovi/njeni starci slobodno potraže mene.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:18   #245
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ucitelji su ti koji inzistiraju u vecini slucajeva da se takve stvari rješavaju preko njih....
inace, osobno sam sklonija najprije kontaktirati roditelja malog nasilnika pa ako razgovor ne urodi plodom, zajedno sa svojim klincem sacekati doticnog ili doticnu pred školom i lijepo razgovarati....pa nek onda njegovi/njeni starci slobodno potraže mene.
Ovo je zgodno mjesto da preporucim knjigu Disciplina bez drame o kojoj sam vec pisala na temi Literatura o djeci, odgoju... https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=109

Jer se takve situacije mogu iskoristiti za razvoj djecjeg mozga, za to da steknu uvid u vlastite osjecaje, da im se razvija empatija i da smisle sami rjesenje da opet ne dodje do iste situacije. Za takvo ponasanje se zapravo treba razviti dio mozga, ali bi roditelji ili odgojitelji trebali klincima pomoci, sami ne mogu, a ni kazne nece puno pomoci.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:02   #246
Ne znam baš bih li rješavala situacije s klincima, nekako sam sklonija s klinkom popričati i pustiti da sama riješi problem. Ali moja je velika pa je moguće da nemam više osjećaj kako je s kikićima, a i nikad nije bilo većih drama za hendlanje.

Ali ono što sam vidjela je da postoje roditelji koji jedva čekaju da od muhe naprave krdo slonova. U samom početku prvog razreda bila je situacija s jednim malcem, klinjo je bio malo razmažen i nesocijaliziran, uplela se učiteljica, pa pedagogica, pa pola roditelja... Ispalo je od sitnice da je bio cijeli obračun kod OK korala... Stoga mi se svako smireno i tiho rješavanje takvih problema čini boljim, bar za početak.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:13   #247
Naša učiteljica je također inzistirala da ona rješava takve probleme. S obzirom da je žena bila vrlo učinkovita, i meni je to odgovaralo. Da nije, ne bih imala nikakav problem prvo pokušati riješiti problem s roditeljima (iako je to s roditeljima malih nasilnika najčešće čisto gubljenje vremena), a ako to ne upali, i s djetetom. Bila sam u situaciji kad sam se dvoumila da li je učinkovitije ozbiljno priprijetiti derištu ili navaliti roditeljima socijalnu službu na vrat. S obzirom da se sukob nije dogodio ni u školi ni za vrijeme nastave, nisam htjela upetljavati učiteljicu, ali žena je saznala i riješila i taj problem.

Nego, što je mali nasilnik htio postići skidanjem hlača i gaća drugom djetetu nego posramiti drugo dijete? I onda da se ja brinem kad stanem u obranu svog djeteta jer će možda malog nasilnika biti sram? Pa nek ga bude, možda nauči nešto iz toga.

Zbog takvih roditeljskih nebuloza i prezaštićivanja mali nasilnici ostaju nasilnici.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:57   #248
Nasilje u razredu

U razredu moje djevojčice odvija se bullyng jednog dječaka nad petero najslabije djece u razredu, uključujući i nju. Radi se o težim fizičkim napadima na dijete kada dotičnom nije nešto po volji ili nemože od njih dobiti nešto što u tom trenutku zahtjeva.
Na primjer traži ih da mu daju svoju marendu (najčešće), ili nešto od školskog pribora itd. Nasilje koje se točno u danom trenutku odvija je udarac u trbuh, potkoljenicu, glavu, pljuvanje, psovanje, naguravanje.. čini i ostale gadosti poput lizanja biljeznice, pernica, ljepljenje smrkalja iz nosa na osobu ili školski pribor.
To traje od početka prvog razreda osnovne škole, sada smo drugi i tom djetetu se nemože stati na kraj.
Neznam više ni broj koliko smo puta ja i suprug bili kod razrednice i psihologice, isto tako i roditelji ostale maltretiranje djece. Psihologica tvrdi da se stvari vezane uz njegovo ponašanje ne mijenjaju preko noći, a u međuvremenu naša djeca i dalje trpe nasilje.
Kod jače i veće djece u razredu koje je primjenio nasilje, a vratili su mu istom mjerom njih više ne dira, nego je usredotočen na njih petero najslabijih.
Rastom je najveći u razredu i svaki njegov udarac i te kako boli! Maltretiranje se u većini slučaja odvija naravno kada učiteljica nije prisutna i za vrijeme odmora.
Često ostala djeca u razredu staju u obranu kada se odvija njegov napad, u smislu da ga počinju vući, razdvajati ili ga opkolile do dolaska učiteljice. Ali u više slučajeva je već kasno i dijete bude izudarano!
Nakon dvije jače ozljede koje je moje dijete pretrpjelo prošli tjedan, rekli smo dosta je!
Od sada ćemo poduzeti sve šta je u našoj moći da to prestane, obratiti ćemo se svim nadležnim institucijama da se tome stane na kraj. Ako imate još bilo kakav savjet što učiniti, napišite!
Leatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:06   #249
Quote:
Leatrice kaže: Pogledaj post
U razredu moje djevojčice odvija se bullyng jednog dječaka nad petero najslabije djece u razredu, uključujući i nju. Radi se o težim fizičkim napadima na dijete kada dotičnom nije nešto po volji ili nemože od njih dobiti nešto što u tom trenutku zahtjeva.
Na primjer traži ih da mu daju svoju marendu (najčešće), ili nešto od školskog pribora itd. Nasilje koje se točno u danom trenutku odvija je udarac u trbuh, potkoljenicu, glavu, pljuvanje, psovanje, naguravanje.. čini i ostale gadosti poput lizanja biljeznice, pernica, ljepljenje smrkalja iz nosa na osobu ili školski pribor.
To traje od početka prvog razreda osnovne škole, sada smo drugi i tom djetetu se nemože stati na kraj.
Neznam više ni broj koliko smo puta ja i suprug bili kod razrednice i psihologice, isto tako i roditelji ostale maltretiranje djece. Psihologica tvrdi da se stvari vezane uz njegovo ponašanje ne mijenjaju preko noći, a u međuvremenu naša djeca i dalje trpe nasilje.
Kod jače i veće djece u razredu koje je primjenio nasilje, a vratili su mu istom mjerom njih više ne dira, nego je usredotočen na njih petero najslabijih.
Rastom je najveći u razredu i svaki njegov udarac i te kako boli! Maltretiranje se u većini slučaja odvija naravno kada učiteljica nije prisutna i za vrijeme odmora.
Često ostala djeca u razredu staju u obranu kada se odvija njegov napad, u smislu da ga počinju vući, razdvajati ili ga opkolile do dolaska učiteljice. Ali u više slučajeva je već kasno i dijete bude izudarano!
Nakon dvije jače ozljede koje je moje dijete pretrpio prošli tjedan, rekli smo dosta je! Od sada ćemo poduzeti sve šta je u našoj moći da to prestane, obratiti ćemo se svim nadležnim institucijama da se tome stane na kraj. Ako imate još bilo kakav savjet što učiniti, napišite!
Prijava socijalnoj sluzbi i Agenciji za odgoj i obrazovanje obavezno.
Agencija za odgoj i obrazovanje ce ce usredotociti najvise na to sto skola ne poduzima mjere koje je trebala poduzeti.

Ne zelim biti u vasoj kozi jer su to gadne stvari, ali ako sada ne stanete tome na kraj uopce ne zelim pomisljati kako ce o izgledati kasnije jer je vec sada prevrsilo svaku mjeru.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:50   #250
Je li škola išta konkretno poduzela u vezi nasilja? Razgovori s nasilnikom, žrtvama, cijelim razredom, roditeljima nasilnika, roditeljima žrtava, radionice za djecu i roditelje...? Ako ne, onda ih imate pravo prijaviti jer nisu obavili svoj posao. Ako da, onda je očito problem vrlo složen i škola i nema baš što radikalnije poduzeti od gore navedenih postupaka i u tom slučaju bih ja išla na prijavu CZSS.

Budući da je riječ o malom djetetu, pedagoške mjere tu nemaju nekog učinka jer kakvog smisla ima dati drugašiću npr. ukor ako on ni ne shvaća što to znači? Jedino što bi djeci žrtvama u tom slučaju značilo je premještaj u drugu školu, ali to je samo prebacivanje problema na druge i stvaranje novih žrtava...
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:00   #251
Iz mojeg iskustva, obraćanje nadležnim institucijama i osobama neće vam mnogo pomoći, jer će njihov odgovor biti da morate raditi na osnaživanju vlastitog djeteta (da otrpi nasilje), i neće zaustaviti nasilno ponašanje.
trocadero is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:13   #252
Quote:
trocadero kaže: Pogledaj post
Iz mojeg iskustva, obraćanje nadležnim institucijama i osobama neće vam mnogo pomoći, jer će njihov odgovor biti da morate raditi na osnaživanju vlastitog djeteta (da otrpi nasilje), i neće zaustaviti nasilno ponašanje.
Osobno sam se obratila AZOO-u i sve smo rijesili - tako da eto, imam samo pozitivna iskustva.

Osnazivanje djeteta nema nikakve veze sa mobingom bullingom - jedno je pomoc dijeci da se snađu u situaciji a jedno je sprijeciti uzasopno nasilje i/ili matretiranje.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:49   #253
Quote:
trocadero kaže: Pogledaj post
Iz mojeg iskustva, obraćanje nadležnim institucijama i osobama neće vam mnogo pomoći, jer će njihov odgovor biti da morate raditi na osnaživanju vlastitog djeteta (da otrpi nasilje), i neće zaustaviti nasilno ponašanje.
ali dio suzbijanja nasilja i jest da ti vlastito dijete osnazis da se odupre, da odmah prijavi, da vice....

cesto se desava da neko dijete zajebava drugo, a da se to ne zna, upravo iz razloga sto djeca ne prijavljuju odmah.
isto tako, djeca koja imaju kapacitet za ucenje (a velika vecina na pocetku skolovanja jos uvijek ima), naucit ce nesto i iz situacije u kojoj nastavnik odmah reagira na njegovo neprimjereno ponasanje.
ovo da dijete bude maltretirano, pa dodje doma i to prica roditeljima, pa to roditelj prica ucitelju, pa ucitelj prica drugim roditeljima, pa ukljucuju ove i one, je da prostite sranje. i naravno da se klinci nastave nasilno ponasat, kada vide da ih nitko ne sankcionira, a da su odrasli beskonacno bespomocni.

stvarno pisem iz iskustva, kada se reagira u situaciji ili neposredno nakon, stvari se rjesavaju!
(a da ne spominjem da postoji masa nastavnika, koje ne vole da im roditelji dodju prijavit da oni nesto nisu odreagirali, jer se odmah osjete krivim i prozvanim, i umjesto da rjesavaju situaciju s odgodom, oni se brane na nacin da se to nije dogodilo ili da to nije bilo bas tako, a znaju i dijete optuziit za neka druga posanja i bla bla bla)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 11:13   #254
Pozdrav ekipa, imam pitanje, malu nam već neko vrijeme maltretiraju u školi verbalno do toga da je nedavno jedan od učenika je opalio po glavi, to su osnovnoškolci. Jedino što smo od škole dobili je "isprika", e pa mene sad zanima kako pravno možemo tražiti da se istog tog mulca kazni nekim ukorom(da se meni pita izletio bi iz škole) jer ista ta škola propagira na sva zvona 0-tu toleranciju na nasilje
__________________
...i kad prođe sve pjevat ću i tad...
cobra1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 01:56   #255
Quote:
cobra1312 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, imam pitanje, malu nam već neko vrijeme maltretiraju u školi verbalno do toga da je nedavno jedan od učenika je opalio po glavi, to su osnovnoškolci. Jedino što smo od škole dobili je "isprika", e pa mene sad zanima kako pravno možemo tražiti da se istog tog mulca kazni nekim ukorom(da se meni pita izletio bi iz škole) jer ista ta škola propagira na sva zvona 0-tu toleranciju na nasilje

Već je i verbalno maltretiranje ogroman problem a kamoli lupanje po glavi. Iskreno ne vjerujem da ce dobiti ukor taj ucenik jer djeca u osnovnoj i za puno teze stvari ne dobivaju ukore. Vjerojatno ce sve ostati na razgovoru i ''neformalnom'' rjesavanju problema. Sad ne znam kako je u vasoj skoli ali cesto se za takve stvari u osnovnim skolama misli da su djecja igra i ne pristupa se problemu ozbiljno. Ono sto bih vam savjetovala je da se fokusirate na to kako se vasa kcer osjeca, ima li prijatelje u tom razredu, jeste li primijetili neke promjene u ponasanju itd. Zlostavljanje u osnovnoj skoli, koliko god bezazleno izgledalo, moze obiljeziti osobu za citav zivot, a sustav cesto zakaze kada treba sprijeciti nasilje.
Esteraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:45   #256
Quote:
cobra1312 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, imam pitanje, malu nam već neko vrijeme maltretiraju u školi verbalno do toga da je nedavno jedan od učenika je opalio po glavi, to su osnovnoškolci. Jedino što smo od škole dobili je "isprika", e pa mene sad zanima kako pravno možemo tražiti da se istog tog mulca kazni nekim ukorom(da se meni pita izletio bi iz škole) jer ista ta škola propagira na sva zvona 0-tu toleranciju na nasilje
Dali je bio kakav sastanak s stručnim osobljem,ravnateljicom/em?
imaš li zapisinik sa sastanka?

Ovaj dio odradite ti i otac, traži napismeno utvrđenje činjenica da je dijete maltretirano i zlostavljano,pretpostavljam da možeš obavijestit ministarstvo i pravobraniteljicu za djecu,- mislim da moraš reagirati-pa će i oni,ovako će sve ispod tepiha... a ako neće imati ćeš pisani trag za dalje...

A s djetetom pričaj,ovaj gore savjet mi se čini ok
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:13   #257
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
Dali je bio kakav sastanak s stručnim osobljem,ravnateljicom/em?
imaš li zapisinik sa sastanka?

Ovaj dio odradite ti i otac, traži napismeno utvrđenje činjenica da je dijete maltretirano i zlostavljano,pretpostavljam da možeš obavijestit ministarstvo i pravobraniteljicu za djecu,- mislim da moraš reagirati-pa će i oni,ovako će sve ispod tepiha... a ako neće imati ćeš pisani trag za dalje...

A s djetetom pričaj,ovaj gore savjet mi se čini ok
Hvala puno, pozvani smo na službeni razgovor drugi tjedan kod ravnateljice, već smo razmišljali obavjestit i centar za socijalnu skrb i AZOO. Pričali smo s njom tako smo i saznali i krenuli jer nitko od prof ne reagira ili zažmiri na jedno oko ili šta već jer navodno taj razred je problematičan sam po sebi već godinama ali nitko ih ne sankcionira....najgore kad vidite da se dijete boji što će tek sad joj napraviti kad smo pokrenuli ovo
__________________
...i kad prođe sve pjevat ću i tad...
cobra1312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 23:04   #258
Pozdrav dragi roditelji.
Obraćam se ovdje jer mi možda netko može pomoći vlastitim iskustvom.

Zanima me protokol i što očekivati i na koji način rješavanje vršnjačkog nasilja.
Zbog teške tjelesne povrede (lom kosti) je doktor po službenoj dužnosti pozvao policiju zbog vršnjačkog nasilja. Od strane policije je sa žrtvom obavljen razgovor kao i sa dijelom svjedoka (ostale djece). Incident se dogodio pod odmorom, znači u školi za vrijeme nastave.
Što očekivati od mjerodavnih (škola, policija....) da se zaštiti žrtva? Udaljavanje nasilnika? Što?

Svaki savjet je dobrodošao. Hvala.
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 23:22   #259
Quote:
cobra1312 kaže: Pogledaj post
Hvala puno, pozvani smo na službeni razgovor drugi tjedan kod ravnateljice, već smo razmišljali obavjestit i centar za socijalnu skrb i AZOO. Pričali smo s njom tako smo i saznali i krenuli jer nitko od prof ne reagira ili zažmiri na jedno oko ili šta već jer navodno taj razred je problematičan sam po sebi već godinama ali nitko ih ne sankcionira....najgore kad vidite da se dijete boji što će tek sad joj napraviti kad smo pokrenuli ovo
Cobra1312, kako prošlo i koji je zaključak svega?
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 21:48   #260
Slučajno sam danas nabasala na ovaj link pa sam ostala zatečena blago rečeno. Je li ovo vjerodostojno?

http://www.7dnevno.hr/izdvajanja/oku...distu-zagreba/
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.