Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2010., 00:21   #81
dtomas

i ja sam iz tog vremena, mi smo znali i packe dobiti. ali nitko nije trčao kući žaliti se starcima jer tamo je kazna mogla biti i gora.

bilo je i pisanja poruka crvenom kemijskom o nepoćudnom ponašanju, a moraš doći sa potpisom roditelja.

ali danas su druga vremena, klinci nemaju autoritete niti strah od roditelja, ne nužno temeljen na batinama.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 01:00   #82
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
i ja sam iz tog vremena, mi smo znali i packe dobiti. ali nitko nije trčao kući žaliti se starcima jer tamo je kazna mogla biti i gora.

bilo je i pisanja poruka crvenom kemijskom o nepoćudnom ponašanju, a moraš doći sa potpisom roditelja.

ali danas su druga vremena, klinci nemaju autoritete niti strah od roditelja, ne nužno temeljen na batinama.
Ma ja nisam za packe i sl. jer se eto.... u mojoj školi moglo i bez njih. Situacija se zaista danas promjenila i klinci drže "volan", određuju kakvi će ići u školu i kakav će mobitel imati. No to nije problem školstva nego nenormalnog društva...

Eto ti jedna ilustrasion

dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 01:38   #83
Radim više poslova od kojih je jedan vezan uz prosvjetu, drugi uz tehničku podršku i servis, treći uz lektoriranje (SC, honorarno..)

Nakon samo 4 godine vratila sam se u istu školu koju sam završila, ali ovaj put s druge strane katedre (praksa)... Ta djeca SU SE PROMIJENILA! Nemaju poštovanja ni prema kome, ni prema čemu. Nikada se nisam zamišljala kao zločestu profesoricu koja će tihim glasom širit jezu razredom i nacistički uletjeti u razred i umjesto predstavljanja i opizditi imenikom po stolu. Nemam izbora. Ne smijem ih poslati ni ravnateljici, ni pedagoginji, niti dati neopravdani (ako su već došli na sat..)

Već nakon 7 g. djeteta odgoj u roditeljskoj kući je gotov. Roditelji, to ne znači da trebate dignuti ruke od djece. Trebate ih USMJERAVATI. Nikakve kazne tu više ne pomažu, samo razgovori i konstantno UPOZNAVANJE vlastite djece koju odgajaju TV, inFernet i vršnjaci. Što ćete više znati o njima, bolje ćete ih razumjeti i moći im pomoći.

Jednom malom osnovcu, autsajderu, držim instrukcije već oko 2 g. Znam više o njegovim problemima od njegove obitelji. On mi sam, svojim riječima, kaže da vrijednosti više ne postoje među njegovim vršnjacima, a to dolazi od starijih osnovaca (13-15 g.). Maltretiraju se međusobno ako tko ima SLABIJI mobitel, nema novi PS3, ima školske knjige u jednom komadu (jer to znači da će ih ili kasnije prodati ili ih čuva za sebe... Nemati novaca je manje zlo od biti štreber..) Dečki se međusobno naguravaju i odmjeravaju fizički/ kroz LAN partije, a djevojčice imaju vrlo podmukle načine pokazati drugome da NE VALJA (očijukaju za sledoled ili bon za mobitel, ganjaju starije dečkiće jer su im oni vlastite dobi djetinjasti... A ako ih tko odbije ili se ne složi, osvetit će se masnim tračem ili najgore- isključivanjem iz društva). Kod curica je uvijek jedna glavna kokoš, a kod dečkića mali čopor od dvojice- trojice.


Moj se mali dobro snašao. Bio je na meti starijih kratko vrijeme. Brzo je odreagirao i sve je ostalo samo na verbalnom jer je pokazao da je na "njihovoj razini". I srećom, ne zanimaju ga supkulture.. Za 12-godišnjaka su mu emači gej, reperi glupi, metalaca ni nema u njegovoj dobi jer su im tekstovi i glazba prekompleksni, pankeri su oni koji se jako šminkaju i ne pričaju previše, cajkeri su oni koji puše iza škole i šeću s upaljenim mobitelom po hodniku da svi čuju Mile Kitića.

Tko bi još pored tolikih stresova i stigao misliti na školu?

Roditelji, dajte se uozbiljite...
__________________
الوعد هو سحابة ؛ والوفاء هو المطر
Vergißmeinnicht is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 11:48   #84
nije baš vezano za ovu temu ali ima poveznice sa gore navedenom pričom.

sjeća li se netko kuta?strašne tamnoplave , grozila sam se, ali danas bi nešto takvo možda imalo smisla, s obziroma na obleku različitih cijena, odakle kreće svaka podjela kod klinaca.

slažem se da je društvo zakazalo, da su se stvarne vrijednosti pogubile unatrag 20-ak godina.imam malu u vrtiću , pa već tu kreću priče o ljepoti,odjeći...od kuda klinki od 4 godine u riječniku da se neko djete ružno obuklo jer mu mama i tata nemaju novca.?

u zgbu je bila pokrenuta škola za roditelje, mislim da bi je svaka osoba trebala proći.a i nekakav bon-ton uvesti kao obavezu, tek toliko da se ljudi upoznaju što je i kome prihvatljivo govoriti.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 12:04   #85
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
nije baš vezano za ovu temu ali ima poveznice sa gore navedenom pričom.

sjeća li se netko kuta?strašne tamnoplave , grozila sam se, ali danas bi nešto takvo možda imalo smisla, s obziroma na obleku različitih cijena, odakle kreće svaka podjela kod klinaca.

slažem se da je društvo zakazalo, da su se stvarne vrijednosti pogubile unatrag 20-ak godina.imam malu u vrtiću , pa već tu kreću priče o ljepoti,odjeći...od kuda klinki od 4 godine u riječniku da se neko djete ružno obuklo jer mu mama i tata nemaju novca.?

u zgbu je bila pokrenuta škola za roditelje, mislim da bi je svaka osoba trebala proći.a i nekakav bon-ton uvesti kao obavezu, tek toliko da se ljudi upoznaju što je i kome prihvatljivo govoriti.
Roditelji kojima je jasno da se dobro vidi jedino srcem tj. koji znaju da prave vrijednosti ne leže u stvarima, takva škola ne treba, a oni koji gledaju samo očima tu školicu mogli bi doživjeti kao liječenje frustracija siromašnijih roditelja.
Ljudi su takvi, lako se kvare, a sustav je zakazao - sačinjavaju ga isti takvi, koji imaju i potenciraju IMATI, a ne BITI.

Roditelj koji uspije unatoč svemu tome izaći na kraj bez frustracija u svog djeteta koje odlazi u školu ... zavrijeđuje više od zlatne medalje za dobar odgoj.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 12:05   #86
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post

Eto ti jedna ilustrasion

__________________
A kad mi dođeš ti,i osmijeh vratiš mi,sva patnja i bol života mog,će proć...:( <3 <3
heleny 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 12:11   #87
Quote:
Vergißmeinnicht kaže: Pogledaj post
Radim više poslova od kojih je jedan vezan uz prosvjetu, drugi uz tehničku podršku i servis, treći uz lektoriranje (SC, honorarno..)

Nakon samo 4 godine vratila sam se u istu školu koju sam završila, ali ovaj put s druge strane katedre (praksa)... Ta djeca SU SE PROMIJENILA! Nemaju poštovanja ni prema kome, ni prema čemu. Nikada se nisam zamišljala kao zločestu profesoricu koja će tihim glasom širit jezu razredom i nacistički uletjeti u razred i umjesto predstavljanja i opizditi imenikom po stolu. Nemam izbora. Ne smijem ih poslati ni ravnateljici, ni pedagoginji, niti dati neopravdani (ako su već došli na sat..)

Već nakon 7 g. djeteta odgoj u roditeljskoj kući je gotov. Roditelji, to ne znači da trebate dignuti ruke od djece. Trebate ih USMJERAVATI. Nikakve kazne tu više ne pomažu, samo razgovori i konstantno UPOZNAVANJE vlastite djece koju odgajaju TV, inFernet i vršnjaci. Što ćete više znati o njima, bolje ćete ih razumjeti i moći im pomoći.

Jednom malom osnovcu, autsajderu, držim instrukcije već oko 2 g. Znam više o njegovim problemima od njegove obitelji. On mi sam, svojim riječima, kaže da vrijednosti više ne postoje među njegovim vršnjacima, a to dolazi od starijih osnovaca (13-15 g.). Maltretiraju se međusobno ako tko ima SLABIJI mobitel, nema novi PS3, ima školske knjige u jednom komadu (jer to znači da će ih ili kasnije prodati ili ih čuva za sebe... Nemati novaca je manje zlo od biti štreber..) Dečki se međusobno naguravaju i odmjeravaju fizički/ kroz LAN partije, a djevojčice imaju vrlo podmukle načine pokazati drugome da NE VALJA (očijukaju za sledoled ili bon za mobitel, ganjaju starije dečkiće jer su im oni vlastite dobi djetinjasti... A ako ih tko odbije ili se ne složi, osvetit će se masnim tračem ili najgore- isključivanjem iz društva). Kod curica je uvijek jedna glavna kokoš, a kod dečkića mali čopor od dvojice- trojice.


Moj se mali dobro snašao. Bio je na meti starijih kratko vrijeme. Brzo je odreagirao i sve je ostalo samo na verbalnom jer je pokazao da je na "njihovoj razini". I srećom, ne zanimaju ga supkulture.. Za 12-godišnjaka su mu emači gej, reperi glupi, metalaca ni nema u njegovoj dobi jer su im tekstovi i glazba prekompleksni, pankeri su oni koji se jako šminkaju i ne pričaju previše, cajkeri su oni koji puše iza škole i šeću s upaljenim mobitelom po hodniku da svi čuju Mile Kitića.

Tko bi još pored tolikih stresova i stigao misliti na školu?

Roditelji, dajte se uozbiljite...
TO!!! To ja već svojima godinama objasnjavan,a nikako da im uđe u tikve.I još k tome san i bila maltletirana, ništa.Škola,škola i samo škola.Izbori se za sebe,ko te šljivi.Ti si kriva što imaš tako loše ocjene.To se naravno,na mene odnosilo.
__________________
A kad mi dođeš ti,i osmijeh vratiš mi,sva patnja i bol života mog,će proć...:( <3 <3
heleny 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 12:32   #88
Quote:
heleny 15 kaže: Pogledaj post
TO!!! To ja već svojima godinama objasnjavan,a nikako da im uđe u tikve.I još k tome san i bila maltletirana, ništa.Škola,škola i samo škola.Izbori se za sebe,ko te šljivi.Ti si kriva što imaš tako loše ocjene.To se naravno,na mene odnosilo.
Nema jednoznačnog odgovora na tu školsku situaciju. Materija nije homogena pa je nemoguće sve slučajeve rješavati na isti način pa ipak, jedna stvar stoji u nekom postotku...

Ako se u svom životu sama ne zauzmeš za sebe, iznimno je mala vjerojatnost da će se netko drugi naći tko će ostvariti tvoja prava i sretan život. To klinci osjete odmah i oni koji jače osjete, jače se za sebe bore, no ne razumiju kako ratuju na pogrešnom frontu! Mjesto borbe sa školskim gradivom, oni se bore i takmiče u tome tko je skuplje odjeven, opremljeniji boljim... modernim igračkicama i sl.

Ocjene su najčešće pokazatelj koliko je učitelj uspio dobro prenjeti znanje đacima, a i motivirati ih, objasniti im kako se nešto rješava i sl. U lancu tog uspjeha treba imati u vidu i talentiranost djeteta, a i eventualne npr. neurorizične smetnje... i to je to!

U mom razredu bila je jedna cura sa poteškoćama, no svi su se odnosili sa razumijevanjem i ocjenjivali njene radove, zadatke potpuno autonomno u odnosu na ostatak razreda. Da nije bilo tako, vjerojatno bi i sada bila u prvom srednje. Što želim reći? Društvu (generalno) ne bi bilo na odmet biti malo tolerantnije i suosjećajnije. Tako bi i roditelji trebali odgajati svoju djecu posebno onih klinaca koji su evidentno napredniji (u bilo kojem smislu). To je idealizam, sve više i više... neostvarivog tipa.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 13:17   #89
I mene su gnjavili par puta u osnovnoj...prvi put neki cigić koji je bio par godina stariji od mene...stari je to riješio po kratkom postupku..našao ga na ulici zgrabio za vrat, opizdio dva muška šamara i odonda je lik bježao od mene na drugu stranu ulice

Drugi slučaj u 6-om razredu sam sam riješio...trpio sam neko vrijeme ali kad mi je pukao film...ubio sam boga u najglasnijem od čopora i to je bilo to.

Smatram da djecu u osnovnoj treba poticati i učiti da se sami što prije i učinkovitije obrane od nasilnika. U srednjoj treba biti dodatno oprezan jer su klinci stariji i u stanju su napraviti puno gore stvari nego osnovci.
A od tih naših institucija nema kruha...možda i pomognu ako je nasilnik dijete nikoga važnog. Čim je neki glavonja od roditelja u pitanju manji su od makovog zrna...to znam iz tuđih iskustava.

Sa tim razgovorima i službama se postiže samo to da ti je dijete duže izloženo maltretiranju...treba iste sekunde KULTURNO staviti na znanje i djeci i roditeljima nasilnika da ćeš im se mame najebati ako to ne prestane.
Ukoliko se stvar ponovi onda im stvarno mamu jebati pa neka se oni žale i sude samnom koliko žele..moje dijete će biti mirno od nasilnika.
Morgoth_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 14:24   #90


@dtomas,bila san prvi osnovne kad su me maltletirali.
__________________
A kad mi dođeš ti,i osmijeh vratiš mi,sva patnja i bol života mog,će proć...:( <3 <3
heleny 15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 14:46   #91
srećom još nismo imali, koliko se sjećam situaciju isfrustriranog klinca koji je pobio neki broj kolega, profesora i sebe. ali na dobrom smo putu, ako agresiju rješavamo agresijom.

sumnjam da je poučno klincu govoriti: ako te netko bude zajebavao, ubiću boga u njemu.

opet, djeca odgajana srcem, obično naje.. ja se trudim koristiti srce i pamet, pa ako nas je više, možda što promjenimo.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 21:32   #92
Quote:
Vergißmeinnicht kaže: Pogledaj post
Radim više poslova od kojih je jedan vezan uz prosvjetu, drugi uz tehničku podršku i servis, treći uz lektoriranje (SC, honorarno..)

Nakon samo 4 godine vratila sam se u istu školu koju sam završila, ali ovaj put s druge strane katedre (praksa)... Ta djeca SU SE PROMIJENILA! Nemaju poštovanja ni prema kome, ni prema čemu. Nikada se nisam zamišljala kao zločestu profesoricu koja će tihim glasom širit jezu razredom i nacistički uletjeti u razred i umjesto predstavljanja i opizditi imenikom po stolu. Nemam izbora. Ne smijem ih poslati ni ravnateljici, ni pedagoginji, niti dati neopravdani (ako su već došli na sat..)

Već nakon 7 g. djeteta odgoj u roditeljskoj kući je gotov. Roditelji, to ne znači da trebate dignuti ruke od djece. Trebate ih USMJERAVATI. Nikakve kazne tu više ne pomažu, samo razgovori i konstantno UPOZNAVANJE vlastite djece koju odgajaju TV, inFernet i vršnjaci. Što ćete više znati o njima, bolje ćete ih razumjeti i moći im pomoći.

Jednom malom osnovcu, autsajderu, držim instrukcije već oko 2 g. Znam više o njegovim problemima od njegove obitelji. On mi sam, svojim riječima, kaže da vrijednosti više ne postoje među njegovim vršnjacima, a to dolazi od starijih osnovaca (13-15 g.). Maltretiraju se međusobno ako tko ima SLABIJI mobitel, nema novi PS3, ima školske knjige u jednom komadu (jer to znači da će ih ili kasnije prodati ili ih čuva za sebe... Nemati novaca je manje zlo od biti štreber..) Dečki se međusobno naguravaju i odmjeravaju fizički/ kroz LAN partije, a djevojčice imaju vrlo podmukle načine pokazati drugome da NE VALJA (očijukaju za sledoled ili bon za mobitel, ganjaju starije dečkiće jer su im oni vlastite dobi djetinjasti... A ako ih tko odbije ili se ne složi, osvetit će se masnim tračem ili najgore- isključivanjem iz društva). Kod curica je uvijek jedna glavna kokoš, a kod dečkića mali čopor od dvojice- trojice.


Moj se mali dobro snašao. Bio je na meti starijih kratko vrijeme. Brzo je odreagirao i sve je ostalo samo na verbalnom jer je pokazao da je na "njihovoj razini". I srećom, ne zanimaju ga supkulture.. Za 12-godišnjaka su mu emači gej, reperi glupi, metalaca ni nema u njegovoj dobi jer su im tekstovi i glazba prekompleksni, pankeri su oni koji se jako šminkaju i ne pričaju previše, cajkeri su oni koji puše iza škole i šeću s upaljenim mobitelom po hodniku da svi čuju Mile Kitića.

Tko bi još pored tolikih stresova i stigao misliti na školu?

Roditelji, dajte se uozbiljite...
Nazalost,tako je.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 01:51   #93
Quote:
heleny 15 kaže: Pogledaj post


@dtomas,bila san prvi osnovne kad su me maltletirali.
i, nemam što dodati.

Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
srećom još nismo imali, koliko se sjećam situaciju isfrustriranog klinca koji je pobio neki broj kolega, profesora i sebe. ali na dobrom smo putu, ako agresiju rješavamo agresijom.

sumnjam da je poučno klincu govoriti: ako te netko bude zajebavao, ubiću boga u njemu.

opet, djeca odgajana srcem, obično naje.. ja se trudim koristiti srce i pamet, pa ako nas je više, možda što promjenimo.
Problem je što i danas vladaju oni sa dozom agresije, prodornosti i koji ne misle previše na druge već 99% na sebe. Mi odgajamo djecu u duhu suosjećanja i tolerancije, a onda imamo to što imamo! Toleranciju na glupost, bahatluk i agresivnost u širokom smislu.

Kako se toga osloboditi?

Očito kombinacijom odgoja: dijete budi dobar i pažljiv, suosjećaj s onima koji ne mogu kao ti, pomozi im, a veseli se uspjehu onih koji mogu bolje od tebe. Ne maltretiraj duhovno ni fizički druge, izbjegni sukob pod svaku cijenu, ali ako se nađe neki lik kojeg ne možeš skinuti s grbače, onda mu odgovori i to što hitnije onim "jezikom kojeg on najbolje razumije" > on šamar tebi, ti njemu bar dvaput jači i onda se dostojanstveno povuci + pazi leđa.

Treba imati još nešto na pameti, a to je mogućnost nailaska na osobu, zlostavljača koji ima psihičkih problema i tada treba alarmirati sve moguće službe, što prije to bolje! Psihopatu je nemoguće objasniti da tebe boli, jer njega upravo to zanima i producira užitak.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 11:23   #94
dtomas

tih 80-ih sam i ja znala dobiti...nekada izgladila sama, nekada nastavnici...bilo je da sam dobila ali i da sam vratila.nemam frustracije iz tog vremena.

bilo je podjela na ove i one, ali danas su podjele višestruko veće.nekako računam na zdrav razum i ostalih roditelja, da su policija i službe tek nužno zlo ako je situacija stvarno nerješiva normalnom komunikacijom.

slažem se da među djecom nema empatije, a o njoj se da naučiti.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 11:52   #95
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
tih 80-ih sam i ja znala dobiti...nekada izgladila sama, nekada nastavnici...bilo je da sam dobila ali i da sam vratila.nemam frustracije iz tog vremena.

bilo je podjela na ove i one, ali danas su podjele višestruko veće.nekako računam na zdrav razum i ostalih roditelja, da su policija i službe tek nužno zlo ako je situacija stvarno nerješiva normalnom komunikacijom.

slažem se da među djecom nema empatije, a o njoj se da naučiti.
Pa kada je zlostavljač klinac koji je sveoubuhvatno problematičan (radi sranja gdje god stigne, a ne samo u školi), najvjerojatnije će i policajci imati posla. Lako je s onim "normalnim" klincem koji te klepi, pa ti njemu vratiš i time mu pokažeš kako to BOLI i on skuži da je i tebe boljelo. >> Tu je kraj konflikta.

I točno je kako djeca nisu sa empatijom na "ti" no bili bi joj bliže da ih roditelji odgoje, a i upute u korektno ponašanje prema učiteljima, kao i prema djeci kada su u školi. Za sve to roditelj ne treba biti doktor sci.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:09   #96
sjećam se još onih priča moje razrednice iz prvih dana prvog razreda.paziti na manje i slabije, pomoći drugome... i radili smo koješta kao zajednica, moram priznati da smo ratovali sa drugim razredima, ali manji i slabiji se nisu dirali, to je bio svojevrsni kodeks.tako je bilo i kasnije. jednostavno nije bilo normalno premlatiti nekog slabog, a o grupnom batinjanju nije bilo niti govora.

užasavam se ovih priča o premlaćivanju mršavih tinejđera od strane razularene gomile, zbog mobitela ili nešto kuna, ili jednostavno jer im je došlo da nekoga prebiju.

ne znam rade li djeca u školama išta kao zajednica, smatram da i to može pomoći.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 14:27   #97
Moram se i ja pridružit sa svojim iskustvom.

Od 4-8 razreda maltretiranje... od raznih osoba.. što verbalno što fizički... Neki put sam bila samo ja pitanju a neki put sve cure iz razreda.

Verbalno zlostavljanje sam ignorirala... jednostavno pustila budale da pričaju.. nisam se obazirala.

U 7 razredu kad su pomalo cice počeli rasti i dečki su poludili... nisu znali kako privući pažnju cura pa je bilo čupanja.. bacanja torbi.. ma svašta... kod nas u razred je došao sin od profesorice kemije i biologije... prebacila ga je kod nas u školu jer je u prijašnjoj radio probleme. I tako mene uzeo na pik... dok mi jednom nije pukao film.. pa sam ga zgrabila za onu dugu plavu kosu (furao se na Brad Pitta ) i malo ga prošetala po podu vukući ga za kosu... nakon toga otišla njegovoj mami i rekla što je on napravio i što sam ja... nakraju mi se morao ispričat pred cijelim razredom i više me nikad nije pipnuo..

Onda je bio slučaj kad su tri dečka iz razreda maltretirala sve cure.. vukli nas za uši.. čupali.. davali nam fige (ne znam kako vi to zovete ali to je ono kad vas prstom opali po glavi.. )... i naravno rekle smo to razrednici... i onda je ona njih poslagala u red a mi cure smo išle od jednog do drugog i napravile im ono što su oni nama... svakog povukle za uho i opalile im figu... ali svejedno nas je bilo strah puknut ih jer nikad ne znaš kako ti poslije škole može vratit... ali bili su i kod ravnatelja i kod pedagogice a prije su oni više izazivali strah nego što danas izazivaju kod djece tako su oni ipak prestali... ali verbalno zlostavljanje se nastavilo..

I onaj koji mi je najviše uvredi dijelio... joj kako ga nisam mogla smislit.. ja sam znala sanjat kako ga mlatim... jedva sam čekala da se maknem iz osnovne...
I dođem ja u srednju.. a pošto je u mojoj srednjoj bilo više struka u jednoj školi taj debil je završio u mojoj srednjoj i to u mojoj smjeni.. .. ali na svu sreću tamo me pustio na miru.. tu i tamo je znao nešto dobacit.. ali sam i ja njemu sočno vratila pa je nakon nekog vremena odustao..

A roditeljima nikad ništa nisam rekla..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 23:06   #98
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Moram se i ja pridružit sa svojim iskustvom.

Od 4-8 razreda maltretiranje... od raznih osoba.. što verbalno što fizički... Neki put sam bila samo ja pitanju a neki put sve cure iz razreda.
....
I dođem ja u srednju.. a pošto je u mojoj srednjoj bilo više struka u jednoj školi taj debil je završio u mojoj srednjoj i to u mojoj smjeni.. .. ali na svu sreću tamo me pustio na miru.. tu i tamo je znao nešto dobacit.. ali sam i ja njemu sočno vratila pa je nakon nekog vremena odustao..

A roditeljima nikad ništa nisam rekla..
Oho! Da si išla u moj osnovnjak, imale bi žensku bandu.. Kaj smo mi radile onima 2 g. starijima koji su se tako ponašali (iskorišteni uložak u zadaću..) Moja osnovna je baš bila Texas. Stari mi je u to vrijeme radio kao zaštitar (kao i većina tata u to vrijeme...), rekla sam mu da je jedan od pametnjakovića koji je pao 8. razred frendici iz 6. potrgao uho jer ju je povukao za naušnicu jer se nije htjela ljubit s njim, da isti meni dobacuje, da je bacio suzavac u WC curama...

Imam pamentog oca koji me naučio što je NUŽNA sila i pokazao mi nekoliko poteza. Kad je došao red na mene, pustila sam kretenu da se približi i stavi mi ruke oko vrata. Klasika- noga u jaja, glava u zid, pravac njegovoj razrednici i ukor. Nisam se dala zaj.. Kasnije mi je to u nekoliko navrata jako dobro došlo. Taj isti debil još uvijek živi u mom istom kvartu- ima malu curicu od 2 g. Vidjela sam da su šetali po parkiću. Skužio je tko sam i samo se kiselo nasmiješio...
__________________
الوعد هو سحابة ؛ والوفاء هو المطر
Vergißmeinnicht is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 01:25   #99
Quote:
Vergißmeinnicht kaže: Pogledaj post
Oho! Da si išla u moj osnovnjak, imale bi žensku bandu.. Kaj smo mi radile onima 2 g. starijima koji su se tako ponašali (iskorišteni uložak u zadaću..) Moja osnovna je baš bila Texas.
Ovo s uloškom sam napravila... ne iskorišteni... ali je crvena olovka za usne poslužila da izgleda tako...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 07:49   #100
Quote:
XzX kaže: Pogledaj post
Jasno da imaju obvezu djelovati, samo mislim da to nije posao razrednika i ostalih učitelja. Njihov posao je da nakon zaprimljene prijave obavijeste ravnatelja/icu i stručnu službu ako postoji u školi ( pedagog, psiholog ). E na njima je da djeluju, jer su dužni poduzeti mjere ( ne samo zbog gore navedenog protokola). Po meni je isto tako važno da se pritužba podnese i pismeno, jer tada je reakcija na pritužbu sigurnija. Ta nisu ama baš svi korumpirani, bar ja tako vjerujem. Ako ne poduzmu ništa nakon pismene pritužbe ( i potpisane) e tada se s pravom možete obratiti inspekcijama, koje zaista tada izlaze na teren!
Čuj, ako sam ja roditelj školskog djeteta, onda me boli ona stvar čiji je to posao unutar škole, tko će se kako organizirati, tko će koga obavijestiti itd. Predala sam moje djete njima na brigu određeno vrijeme i za to vrijeme hoću da je moje djete sigurno, i fizički i psihički. Kako će škola to urediti, to je njihova stvar.

Ako nitko ne reagira, ako svaka afera koja dospije do medija počne i završi sa navodnim neznanjem učitelja i profesora, ili onim meni najgadljivijim: to su samo dječije čarke (kad to čujem, zbljuje mi se, takva gamad mi ne bi više ni ulicu čistila, a kamoli djete obrazovala), što da onda mislim nego da je u pitanju zataškavanje. Čuvanje vlastite lijene, korumpirane, nesposobne, politički podobne guzice. Svaka čast onima koji nisu takvi, ali ti valjda u svojim školama naprave dovoljno reda da se za njih i ne čuje.

A ovo što si ti navela meni izgleda kao birokratizacija problema. Ja ću lopticu prebaciti na nekog drugog, pa kad pukne sranje, ja imam papir da sam predala dalje - neka netko drugi bude kriv. To je loptanje problemom, a ne rješavanje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.