Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2010., 08:26   #101
Djeca su ogledalo svoje obitelji/roditelja.

Mislim da djeca "nemaju" veca prava, nego manje kontrole i odgoja.KAd bi roditelji upregli mozdane vijuge, onda bi se isposhtovale i prava i obveze.

Drushtvo je disfukncionalno, i djeca su odraz toga.Oni su buducnost.A sami ce imati jako teshku buducnost ako se ovako nastavi.

Zasto roditelji sa obrazovnim kadrom ne zahtjevaju da se mjenja statut skole.I uvedu nagrade, sankcije i kazne?!Mozda previshe pitam...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 08:37   #102
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Djeca su ogledalo svoje obitelji/roditelja.

Mislim da djeca "nemaju" veca prava, nego manje kontrole i odgoja.KAd bi roditelji upregli mozdane vijuge, onda bi se isposhtovale i prava i obveze.
Slažem se. Stalno se sve svaljuje na prevelika dječija prava. Znači li to da se trebamo vratiti u vrijeme učitelja sa šibom, šamaranja, čupanja za kosu (moja učiteljica) i sl.?

Quote:
Zasto roditelji sa obrazovnim kadrom ne zahtjevaju da se mjenja statut skole.I uvedu nagrade, sankcije i kazne?!Mozda previshe pitam...
IMHO, jedni misle da su im djeca tako krasna i savršena da nema potrebe (to su oni koji bi vjerojatno mogli i trebali najviše), druge nije briga, treći nemaju vremena od borbe za puko preživljavanje, neki se boje da bi im djeca ispaštala ako zatalasaju...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 09:24   #103
opet isto...

a nish, onda se takvi rezultati i zasluzuju.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:41   #104
kad smo narod koji ne talasa. da talasamo, sigurno bi bilo drugačije. da li bi bilo bolje ili samo drugačije, nećemo saznati dok sjedimo i čekamo. e, sad ovo zvuči kao poziv na revoluciju.

u slučaju maltretiranja djeteta nebi stala samo na papiru, već poduzela sve da to zaustavim. ne može se samo ostaviti problem na institucijama i na djetetu, da samo rješava problem.

neki ovdje kažu da im roditelji nisu znali za maltretiranje. ako je problem ozbiljan, djete šuti, normalan roditelj bi trebao primjetiti što se događa, i poduzeti sve moguće da se stanje popravi i promjeni.

mene ne zanima kolika je profesorska plaća, kako sastavljaju kraj s krajem, maltretiranje se događa na njihovom radnom mjestu i moraju to primjetiti i promjeniti. ni u moje vrijeme nisu bili preplaćeni, bilo je nasilja ali ne u ovom obliku i ovim brojkama.možemo sada moralizirati da im je srozan ugled i autoritet, ali i sami su krivi.

zato posebno talasajmo na svaki problem koji ugrožava djecu!
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 10:54   #105
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
zato posebno talasajmo na svaki problem koji ugrožava djecu!
I ja sam za talasanje. Općenito. Imam nizak prag tolerancije na nepravdu i tuđi nemar na poslu, a naročito kad se tiče moje klinke.

Ali...

Obično se na kraju osjetim sva posrana. Dok se komentira po ćoškovima, ispred vrata i sl., onda svi isto mislimo, svi smo za akciju, ne može to tako i sl. A kad dođe vrijeme da se kaže tamo gdje treba, ja ispadnem aždaja, dežurno prigovaralo, već sam čula da sam previše "napeta"... A ostale, koje su najglasnije bile za akciju, gledaju boju zida, glancaju nokte, fućkaju i laganini se podsmjehuju: vidi budale, šta ta misli da je najpametnija i sl.

Što kaže Happygoose, očito zaslužujemo što imamo...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 11:07   #106
saslušat ću tuđe mišljenje, ali me nije briga što će tko misliti kad popizdim.ima situacija kada lijepo ne ide.imam puno strpljenja, ali kad ga potrošim, jao svima...

ne jednom sam "poturila leđa" u situacijama ajmo djelovat, pa se onda povuku, ali nije mi žao. bila sam luda, frustrirana, živčana, neuljudna...ali se pomaknulo. znam da u borbi netko mora i "umrijeti" za viši cilj.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 12:09   #107
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
saslušat ću tuđe mišljenje, ali me nije briga što će tko misliti kad popizdim.ima situacija kada lijepo ne ide.imam puno strpljenja, ali kad ga potrošim, jao svima...

ne jednom sam "poturila leđa" u situacijama ajmo djelovat, pa se onda povuku, ali nije mi žao. bila sam luda, frustrirana, živčana, neuljudna...ali se pomaknulo. znam da u borbi netko mora i "umrijeti" za viši cilj.
Nije u pitanju kako ja prođem. Nego da imam osjećaj (bojim se opravdan) da postižem kontraefekat. Nije važno što ja ispadam bukač, nego što ispadne da je u pitanju jedan bezrazložni bukač i sto onih koji se slažu. Pa oni protiv čijeg sam se postupka pobunila zaključe (s pravom) da imaju dobro zaleđe za ono što rade.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 12:40   #108
ne znam onda kako nešto promjeniti. možemo se pokriti ušima i moliti da nam se tako nešto ne dogodi.a događa se manje-više svima.

moja je dužnost kao roditelja napraviti sve za dobrobit moga djeteta, išla putem birokracije ili vike i dreke po seljački. kao što i sama kažeš, birokracija može i u glavnom ne mora napraviti ništa, a mi joj možemo služiti ili pitati tko ih plaća. na kraju oni su naš servis, mi im dajemo to zaleđe.onda to zaleđe u svojim foteljama radi privid da ništa ne možeš promjeniti.a možeš.

iskreno se nadam da će se ova tranzicijskoneokapitalističkokvazidemokracijsko društvo promjeniti na bolje. maltretiranja po školama će uvijek biti, ali ga treba svesti na što manju moguću mjeru.talasanjem, što privatno što po medijima.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:38   #109
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
ne znam onda kako nešto promjeniti. možemo se pokriti ušima i moliti da nam se tako nešto ne dogodi.a događa se manje-više svima.

moja je dužnost kao roditelja napraviti sve za dobrobit moga djeteta, išla putem birokracije ili vike i dreke po seljački. kao što i sama kažeš, birokracija može i u glavnom ne mora napraviti ništa, a mi joj možemo služiti ili pitati tko ih plaća. na kraju oni su naš servis, mi im dajemo to zaleđe.onda to zaleđe u svojim foteljama radi privid da ništa ne možeš promjeniti.a možeš.

iskreno se nadam da će se ova tranzicijskoneokapitalističkokvazidemokracijsko društvo promjeniti na bolje. maltretiranja po školama će uvijek biti, ali ga treba svesti na što manju moguću mjeru.talasanjem, što privatno što po medijima.
Slazem se da puno toga mozemo promjeniti,ovako ili onako.

Najgore moguce rjesenje je trpiti bilo kakvo maltretiranje djeteta (i od druge djece i od nastavnika i od osoblja) uz objasnjenje da se nista ne moze uciniti.

Pri tom ne mislim samo na fizicko maltretiranje,vec i verbalno.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 16:51   #110
Quote:
agibagi kaže: Pogledaj post
saslušat ću tuđe mišljenje, ali me nije briga što će tko misliti kad popizdim.ima situacija kada lijepo ne ide.imam puno strpljenja, ali kad ga potrošim, jao svima...

ne jednom sam "poturila leđa" u situacijama ajmo djelovat, pa se onda povuku, ali nije mi žao. bila sam luda, frustrirana, živčana, neuljudna...ali se pomaknulo. znam da u borbi netko mora i "umrijeti" za viši cilj.
Za svoje dijete cu uvijek tjerat mak na konac,a za tudje cu pruzit punu podrsku i pomoc;prvenstvo cu ipak,prepustiti njegovim/njegovom roditelju

Ja se nisam libila uciteljici zaprijetiti prosvjetnom inspekcijom kad je mog sina uvrijedila da ne zna koliko su dva i dva,a zato zna biti glasan na velikom odmoru u skolskom dvoristu.
Mali ima cetvorku iz matematike (a i da nema,njen postupak je ruzan)

Zivo mi se fucka sto je zena pomislila o meni,dal sam frustrirana ili sitnicava,uglavnom,efekat je postignut.
Od tada,samo sto se mom sinu ne obraca sa "vi"...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 17:18   #111
Nisam još u toj situaciji, dijete mi je maleno još, a što me čeka bojim se i pomisliti.
Nego, mene zanima, kakva je čija nadležnost? u školi konkretno. Na ulici - Božepomagaj. Ali u školi?
Nastavnik/profesor ima pravo što ? Istjerati iz razreda (to više ne, ili da...?), poslati pedagogu, prijaviti ravnatelju. Pedagog onda može - što, pozvati inspekciju? Koja je to inspekcija ? jesu oni u kontaktu sa CZSS? Nekako bi mi to bilo logično - ako stigne prijava da je dijete nasilno u školi, onda reagira i CZSS u kući nasilnika...
Da li roditelj može snositi ikakve posljedice ako mu dijete pretuče nekog drugo dijete u školi (ili na ulici.. A mislim da nikad ne snose pravne posljedice, ako ih ima. Samo se sjetim slučajeva premlaćivanja po novinama kaj su bili). Ma užas. Treba tome stati na kraj već jednom.
Katja Pe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 17:26   #112
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Za svoje dijete cu uvijek tjerat mak na konac,a za tudje cu pruzit punu podrsku i pomoc;prvenstvo cu ipak,prepustiti njegovim/njegovom roditelju

Ja se nisam libila uciteljici zaprijetiti prosvjetnom inspekcijom kad je mog sina uvrijedila da ne zna koliko su dva i dva,a zato zna biti glasan na velikom odmoru u skolskom dvoristu.
Mali ima cetvorku iz matematike (a i da nema,njen postupak je ruzan)

Zivo mi se fucka sto je zena pomislila o meni,dal sam frustrirana ili sitnicava,uglavnom,efekat je postignut.
Od tada,samo sto se mom sinu ne obraca sa "vi"...
I dobro si postupila. Ja ne mogu prežaliti što prof. iz mat. nisam štošta rekla...mali je bio super iz matematike, uvijek najbolji(radilo se o sedmom razredu), natjecanja, petice...došao mu period da je malo stao , a ona ga pred cijelim razredom popljuvala, kao on to ne zna itd....čak su neki dečki digli glas u razredu, kao pa što, ni mi to ne znamo...Time je ubila njegovo samopouzdanje(kasnije mi je sin priznao da to nije bio jedini put...)....epilog: danas idemo na psihoterapije kako bi se razbio strah od odgovaranja , naravno da su isplivale i druge stvari koje su ostavile posljedice...kao maltretiranje od drugih(štreber, itd). O problemima koje si je sam stvorio pokušavajući se naprosto zaštiti od balavurdije i izjednačiti se s njima(dakako u lošem smislu) da ne govorim..
uvijeksutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 17:49   #113
dok sm bila mlada živjela sam u zabludi da je svaka osoba recimo to tako kompetentna za svoj posao. a onda u nekoj dobi vidiš da su profesorice polupismene, da su profesori pijanci i nasilnici, da je školska pedagogica blago rečeno laka žena itd. da ne kažeteda napadam prosvjetu, koliko puta nisam vjerovala liječniku, jer mi se činilo da nema pojma o čemu govori...svi smo mi samo ljudi.

ona izreka, ne nosi posao kući, ne vrijedi ipak za profesore i ljude vezane za obrazovanje.jako dobro znam da i oni znaju što se događa na odmorima , prije i poslje škole. dužnost im je da ukažu na to.

i opet, za dobrobit svoga ili tuđeg djeteta ću dignuti glas. pa neka kažu da luda vještica ponovo jaše.

uvjeksutra: ja bi školi ispostavila račun za psihoterapiju, i još fotokopijama izljepila cijelu školu. radikalna sam ali nema mi pomoći.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 13:35   #114
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Za svoje dijete cu uvijek tjerat mak na konac,a za tudje cu pruzit punu podrsku i pomoc;prvenstvo cu ipak,prepustiti njegovim/njegovom roditelju
Upravo tako.

Može meni biti žao druge djece, mogu imati mišljenje o roditeljima koji se ne zauzimaju za svoju djecu, ali ako njihovi roditelji ne žele reagirati, tko sam ja?

Ako netko drugi ima problem i reagira, pružit ću podršku. Ali prva za nekoga drugoga
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 14:49   #115
Mislim kako bi svi trebali osjećati svoj dio odgovornosti. Roditelji u svom segmentu, učitelji u svom, pedagozi, ravnatelji, susjedi, prijatelji i svi odreda shvaćati kako smo htjeli ili ne, vezani. Propusti neke npr. škole u Vukovaru prije ili kasnije imat će utjecaj i na nekog tko živi u Krapini. Ako se ne reagira na loše ponašanje onda se ono ukorjenjuje u mladoj osobi, a ona je slobodna i produkt svoje loše odgojenosti može demonstrirati na nekom potpuno nevinom, nekom tko nije zaslužan što je taj loš ispao loš.

Svi smo u istom loncu. Kada klinci premlate nekog koga su napikirali iz čista mira, to se tiče svih nas i svi moramo reagirati. Tako je i sa svim drugim slučajevima...
Quote:
Ako netko drugi ima problem i reagira, pružit ću podršku. Ali prva za nekoga drugoga
Pružiti podršku je dobro, a nekada se boreći za tuđa prava borimo i za same sebe, našu djecu i one koji tek dolaze.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 15:05   #116
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Pružiti podršku je dobro, a nekada se boreći za tuđa prava borimo i za same sebe, našu djecu i one koji tek dolaze.
A nekada nas oni za koje ili umjesto kojih se borimo još i naprave tolikim budalama da se i našoj djeci ismijavaju zbog toga.

Ako vidim da veće djete ili više njih mlate ili zlostavljaju manje, reagirat ću. Ako tuđe djete ima problema sa učiteljicom, ma koliko djete bilo u pravu, podržat ću tek nakon što mater ili otac reagiraju.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 16:00   #117
no imaroditelja koji se ne znaju zauzeti za sebe il svoje dijete... Njima treba ohrabrenje ili ignorancija?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 16:20   #118
ima roditelja koji se na snalaza iz raznih razloga.eto, onaj primjer dječaka u bjelovaru. reagiralo se tek kada je primjećena grupa mrzitelja na fejsbuku.

obitelj je socijalni slučaj pa kao takvima, treba im pomoć i razumijevanje.
agibagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 17:27   #119
Mišljenja sam da svaka reakcija roditelja mora biti u dogovoru s djetetom, dakle ako dijete ne želi da se reagira ovako ili onako to treba ispoštovati...možda nisam u pravu, ali meni je važno da moje dijete meni vjeruje, jer u protivnom neću ni saznati da ima ikakvih problema... Spomenuto nereagiranje bilo je posljedica razgovora i dogovora s djetetom, nikako ne i nespremnosti na isto.
Mene zanima kako ide dalje priča tate koji je pokrenuo temu?Koliko vidim više ga nema tu...
uvijeksutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 00:45   #120
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A nekada nas oni za koje ili umjesto kojih se borimo još i naprave tolikim budalama da se i našoj djeci ismijavaju zbog toga.

Ako vidim da veće djete ili više njih mlate ili zlostavljaju manje, reagirat ću. Ako tuđe djete ima problema sa učiteljicom, ma koliko djete bilo u pravu, podržat ću tek nakon što mater ili otac reagiraju.
Upravo tako.

Ima roditelja (ljudi opcenito) koji ne smiju/ne znaju/ne zele se pobuniti protiv nepravde,ali zato fantasticno znaju izmanipulirat drugoga za svoj interes.

Ono,nahuskaju te,pa izvuku guzicu...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.