Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2013., 10:55   #41
dakle moja preporuka je definitivno vinogradska bolnica, najprije ćete sve obaviti. jučer vadila krv bez naručivanja, za mjesec dana rezultati.. nije baš ekspresno, ali je brže nego igdje drugdje.
__________________
10...9...8...7...
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 21:07   #42
evo mene nakon nepuna tri tjedna s nalazima

dakle ANA mi je blago pozitivan (btw na nalazu mi baš piše ANA ne ANCA, ali pretpostavljam da je to jedna te ista stvar.)
Antinuklearna antitijela (ANA)

slabo pozitivna zrnasta fluorescencija
(1:160) a referentna vrijednost bi bila 1:100


to može značiti da je početak nekih reumatskih oboljenja, što ne bi bilo čudno budući da imam problema sa kralježnicom. ali isto tako i ne mora značiti jer ovako blago povišenje kao što ja imam može teoretki imati i 5% "zdravih" osoba (tu informaciju o 5% sam našla negdje na netu)

uglavnom, jako sam hepi jer je vrlo lako moguće da smo nakon 2 godine idiopatske dijagnoze ipak našli u čemu je problem. - (samo da napomenem, meni nikad nije reuma dijagnosticirana, nego skolioza sa početnim osteoartritisom - upale nisu spominjane ) vjerojatno ću kod slijedećeg transfera dobiti kortikosteroid koji bi trebao smiriti ta antitijela.

tako da je moj savjet svim ženama koje imaju neke probleme s kralježnicom i idiopatsku dijagnozu da traže imuno pretrage, jer većina mpo-vaca to i ne traži tako često.
ja sam imala i sreće što je ovo kod mene skuženo relativno brzo (2 IUI i 1 IVF - SET)
__________________
10...9...8...7...
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 23:09   #43
Imala sam 4 inseminacije i 11 ivf-a, uvijek dođe do transfera, ali nikad se nije uhvatilo.
Dobila sam nalaze nekih pretraga.
Može li mi netko objasniti što znači ovakav nalaz i koja se terapija koristi?
faktor V leiden (R506Q) NORMALAN TIP
faktor II protrombin (G20210A) HETEROZIGOT
MTHFR (C677T) HETEROZIGOT
PAI-1 (4G/5G) HOMOZIGOT 4G
FIBRINOGEN povišen 4,6 g/l
**sanja** is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 14:39   #44
Podižem temu jer sam nova..
U 6om mjesecu sam prijavljena za IVF pa sad po redu rješavam sve pretrage..
Još mi je ostala pretraga ACA. U Vinogradskoj sam obavila sve ostalo, a za ovo su rekli da nemaju reagensa i uputili me na Rebro.
Na Rebru kažu da ne rade..

Ima li možda koja prijedlog uopće kamo da zovem za tu pretragu?

Hvala
nurka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 15:57   #45
Quote:
nurka kaže: Pogledaj post
Podižem temu jer sam nova..
U 6om mjesecu sam prijavljena za IVF pa sad po redu rješavam sve pretrage..
Još mi je ostala pretraga ACA. U Vinogradskoj sam obavila sve ostalo, a za ovo su rekli da nemaju reagensa i uputili me na Rebro.
Na Rebru kažu da ne rade..

Ima li možda koja prijedlog uopće kamo da zovem za tu pretragu?

Hvala
Ako mislis na acl - antikardiolipinska antitijela - rade ih na rebru sigurno.
Ja radila prije cca 3 tj. Nalaz se ceka cca mjesec dana.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 16:11   #46
Moram s djetetom na genetiku na rebro radi postavljanja točne dijegnoze.
Da li je to:

Klinički zavod za kliničku i molekularnu mikrobiologiju »»
ili
Klinički zavod za laboratorijsku dijagnostiku »»

na uputnici piše samo "medicinska genetika".
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 08:19   #47
Na uputnici mi piše aCL/ACA IgG i IgM.

Poslala sam scan na Rebro i odgovorili su da ACA ne rade a za ostalo su mi dali datum...
nurka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 08:56   #48
Quote:
nurka kaže: Pogledaj post
Na uputnici mi piše aCL/ACA IgG i IgM.

Poslala sam scan na Rebro i odgovorili su da ACA ne rade a za ostalo su mi dali datum...
Pa to jesu antikardiolipinska antitijela.
Znaci prije 3 tj. su ih radili, a sad ih vise ne rade. Super.
Ne znam sto bi ti rekla. Znam samo da su meni u vinogradskoj i dubravi rekli da ih ne rade.
Privatno u breyeru kostaju 450 kn pa sam od toga odustala.
Mozda da pitas jos u Petrovoj 3?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 12:21   #49
Budem onda još tamo probala.. Hvala ti...

Ak ne, onda privatno...
nurka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 14:46   #50
Quote:
nurka kaže: Pogledaj post
Na uputnici mi piše aCL/ACA IgG i IgM.

Poslala sam scan na Rebro i odgovorili su da ACA ne rade a za ostalo su mi dali datum...
Svjeza info od jutros: na rebru rade acl.
Nalaz se ceka cca 4 tjedna.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 10:52   #51
Naručena sam 02.04. pa će mi onda vjerojatno sve napraviti.. Kad je zajedno na uputnici..

Hvala ti puno..
nurka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 09:11   #52
podižem temu.

radim pretrage za trombofiliju, preko uputnica mog gina. dobila sam termine za sve osim za protein s, koju ne rade, pa bi to probala privatno obaviti.
da li možda koja od vas zna, gdje, u kojem labu mogu napraviti protein s?

hvala
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 10:50   #53
Mene zanima da li je vama socijalni ginekolog bez problema davao uputnice za genetske i imunološke pretrage na temelju preporuke privatnog mpo doktora..Problem je što ja želim sve istražiti prije nego skupim godine staža i žuljanja guzice u mpo vodama,a naravno doktori u bolnici obzirom na situaciju u zdravstvu i štednje na sve strane ne žele mi na temelju 2 transfera odličnih embrija dati preporuku za pretrage..Pa sam mislila otići na privatne konzultacije kod Radončića i onda na temelju njegovog nalaza gdje bi mi on (valjda) napisao koje 'pretrage da obavim išla kod socijalca i doktora opće prakse po uputnice..Pa me zanima da li je netko tako radio i da je dobio uputnice..Jer znam da se jako teško dolazi do tih pretraga,a prije idućeg postupka ih svakako želim obaviti...
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 12:30   #54
red,
meni je moj gin dao uputnice bez problema, nisam ni imala pismenu preporuku mpo, samo sam mu rekla da bi to rado napravila. dao mi je za kariogram i savjetovanje i za pretrage vezane za trombofiliju. sve mogu obaviti u bolničkom sustavu, osim proteina s - to ću valjda privatno..

iako, moja mpo dokica, a i soc.gin. se slažu kako mi nisu potrebne pretrage za trombofiliju ili bilo kakve druge pretrage - ostvarila sam 1 trudnoću iz 2. ivf-a i imala missed abb.
napraviti ću kompletni sistematski - to mi je, uz kariogram i savjetovanje, preporučila moja mpo dokica.

iako imam puno povjerenje u svoju mpo dokicu, moja savjest mi nije dala mira, jer me sve to skupa strašno pogodilo pa sam se morala nagoditi sama sa sobom da ne radim hrpetine pretraga, već sam izdvojila trombofiliju, nekako mi se činila čestim uzrokom spontanih. iako objektivno nemam nekih indikacija..
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 13:49   #55
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post
red,
meni je moj gin dao uputnice bez problema, nisam ni imala pismenu preporuku mpo, samo sam mu rekla da bi to rado napravila. dao mi je za kariogram i savjetovanje i za pretrage vezane za trombofiliju. sve mogu obaviti u bolničkom sustavu, osim proteina s - to ću valjda privatno..

iako, moja mpo dokica, a i soc.gin. se slažu kako mi nisu potrebne pretrage za trombofiliju ili bilo kakve druge pretrage - ostvarila sam 1 trudnoću iz 2. ivf-a i imala missed abb.
napraviti ću kompletni sistematski - to mi je, uz kariogram i savjetovanje, preporučila moja mpo dokica.

iako imam puno povjerenje u svoju mpo dokicu, moja savjest mi nije dala mira, jer me sve to skupa strašno pogodilo pa sam se morala nagoditi sama sa sobom da ne radim hrpetine pretraga, već sam izdvojila trombofiliju, nekako mi se činila čestim uzrokom spontanih. iako objektivno nemam nekih indikacija..

pozdrav
ja iza sebe imama 2 neuspjela ICSI postupka, zadnji završio kiretažom u 8tt .
Moji hormoni su svi ok, a mm ima oligoastenozoospermiju.
Budući ne prihvaćam činjenicu da je to tako moralo biti jer sve ima svoj razlog i čitajući po forumima došla sam na temu trombofilije i otišla u privatni laboratorij Genos i tamo napravila pretrage (jer uputnicu nisam uspjela dobiti).
uglavnom imam ove nalaze:

Faktor II - normalan gen
Faktor Leiden - normalan gen
MTHFR 1298 - normalan gen
MTHFR 677 - mutacija TT - homozigot
PAI -1 - mutacija 4G/4G - homozigot


koliko sam čitala, ova mutacija MTHFR 677 utječe na smanjenu apsorpciju folne kiseline, a ovaj PAI nemam pojma šta je. Nalaze sam pokazala svojoj mpo doktoresi ali nije mi baš odavala dojma da bi me stavila na neku terapiju aspirina ili heparina ili da mi bi objasnila.

Sluđena sam totalno
helmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 07:02   #56
helmar

Tvoja dr je
Na oba gena imas tezu mutaciju. Za mtfhr bi ti bilo dovoljno veca doza folne kiseline, najbolje ti je stalno piti folacin, a za homozigot na pai bi ti trebala dat heparin.
Moj ti je savjet trazis dr uputnicu i da se narucis u hematologa, kad imas njihov nalaz onda ti mora dat lijekove. Sretno
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 07:46   #57
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
helmar

Tvoja dr je
Na oba gena imas tezu mutaciju. Za mtfhr bi ti bilo dovoljno veca doza folne kiseline, najbolje ti je stalno piti folacin, a za homozigot na pai bi ti trebala dat heparin.
Moj ti je savjet trazis dr uputnicu i da se narucis u hematologa, kad imas njihov nalaz onda ti mora dat lijekove. Sretno
jednababaroga, hvala ti

tako ću i napraviti.
helmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 08:53   #58
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post
red,
meni je moj gin dao uputnice bez problema, nisam ni imala pismenu preporuku mpo, samo sam mu rekla da bi to rado napravila. dao mi je za kariogram i savjetovanje i za pretrage vezane za trombofiliju. sve mogu obaviti u bolničkom sustavu, osim proteina s - to ću valjda privatno..

iako, moja mpo dokica, a i soc.gin. se slažu kako mi nisu potrebne pretrage za trombofiliju ili bilo kakve druge pretrage - ostvarila sam 1 trudnoću iz 2. ivf-a i imala missed abb.
napraviti ću kompletni sistematski - to mi je, uz kariogram i savjetovanje, preporučila moja mpo dokica.

iako imam puno povjerenje u svoju mpo dokicu, moja savjest mi nije dala mira, jer me sve to skupa strašno pogodilo pa sam se morala nagoditi sama sa sobom da ne radim hrpetine pretraga, već sam izdvojila trombofiliju, nekako mi se činila čestim uzrokom spontanih. iako objektivno nemam nekih indikacija..
Ma znači to sve dosta ovisi o socijalnom ginekologu..Onda se mogu slikat..ili promijeniti ginekologa..Ja sam isto izgubljena u svim tim pretragama..Naši u bolnici samo govore da mi nije ništa i da mi to sve nije potrebno..A tko može znati da mi nije ništa..ne piše mi na čelu..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 19:25   #59
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
Ma znači to sve dosta ovisi o socijalnom ginekologu..Onda se mogu slikat..ili promijeniti ginekologa..Ja sam isto izgubljena u svim tim pretragama..Naši u bolnici samo govore da mi nije ništa i da mi to sve nije potrebno..A tko može znati da mi nije ništa..ne piše mi na čelu..
da, izgleda da ovisi o soc.gin. moj je stvarno dobar, ide mi max na ruku..
napraviti ću sad ove pretrage pa ćemo vidjeti dalje..

helmar, žao mi je radi spontanih. nažalost ne kužim se u nalaz, i sama ću, ako bude potrebe, trebati pomoć oko tumačenja nalaza.. držim fige da sa sljedećom trudnoćom bude sve u najboljem redu.
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 20:11   #60
Red samo da te upozorim. Radoncic ti nece samo tako pisat privat preporuku za pretrage jer bi ih ti eto htjela obaviti.
Pisat ce ako mislim da imaju smisla i postoji citav niz neuspjelih postupaka.

On jest open minded u stilu da ce cackat ono na sto vecina odmahuje rukom al samo tako ne pise nista a ponajmanje preporuke za pretrage

Doduse ne znam kako ti sad stojis sa postupcima al neka indikacija za cackanje jest oko 10 transferiranih dobrih embrija. Ukoliko te ne prate vec unapred neke hard core dijagnoze.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.