Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2012., 20:12   #221
u prošlosti su svi vladari sebe prikazivali veoma visokima, pravili su velike kamene statue sebe kako bi, kad netko ugleda taj kip pomislio kako je moćan i opasan. Velika večina "cezara" ni približno tako nije izgledala u stvarnosti kao što su sebe izprezentirali na kipovima, moguće je i da su bili niži nego što bi ih potlačeni ljudi/štovatelji zamišljali. to je isto kao i kod današnjih političara kad prave kampanje kad se kandidiraju, njihovi "menađeri" prave velike blješteće plakate, oglase, služe se medijskim trikovima kako bi naciju uvjerili kako su oni politički podobni zbog svoje moći i veličine i da njih treba slijediti i štovati

ovakve slike se s razlogom stavljaju u javnost kod izbora za predsjednika i ostalih izbora jer one poručuju -pridružite se nama, mi smo ti koji smo pravi, njegova moć govori za sebe i da je logično da je on pravi, obama je savršeni moćni amerikanac itd
Euphrasie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:20   #222
Quote:
Eufrazija kaže: Pogledaj post
....

kakve to veze ima s ičim, Obama nije dinarac.

Dmitar Zvonimir je idealiziran od strane umjetnika(vjerojatno kao i ostali kipovi koje san stavija), istina, al je idealizirani dinarac.


Isto tako naprimjer na platnu ispod, Nikola Šubić Zrinski, i vojnici oko njega su vjerojatno idealizirani, al opet po izgledu koliko se da vidit pripadaju dinarskoj rasi


Zadnje uređivanje Divljak414 : 12.07.2012. at 20:27.
Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:28   #223
Quote:
Divljak414 kaže: Pogledaj post
Zvone mi je kromagnoidan, i ne izgleda mi tipično Poljak ili Rus...
Baš izgleda.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:30   #224


Car Dušan(freska 14.vek) , to je onaj prokleti Slaven koji je maltretirao Vlahe po svojoj državi po staroj dobroj srpskoj tradiciji.



Kip Dušana od Meštrovića , jako liči na Dnitra Zvonimira po faci , ali je Dule bio Slaven a Zvone dinarac.mediteranac , i obojica su proganjali Vlahe(verovatno).
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:30   #225
Quote:
Divljak414 kaže: Pogledaj post
neznam odakle si izvadija da izgleda tipično Slavenski koji su po mom mišljenju generalno baltidne rase
Slaveni nisu Baltidne rase nigdje osim kod on-line rasnih teoretičara sa Stormfronta i sličnih stranica.Baltidi postoje kao rasa,ali većinom među ne-slavenima.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:32   #226
Quote:
Divljak414 kaže: Pogledaj post
Možda mješavina dinarca i mediteranca, ne izgleda mi tipično mediteranski.
Meni izgleda,a znam vrlo dobro što govorim,tj. pišem.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:33   #227
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Slaveni nisu Baltidne rase nigdje osim kod on-line rasnih teoretičara sa Stormfronta i sličnih stranica.Baltidi postoje kao rasa,ali većinom među ne-slavenima.
možda...

Mada recimo ja ne vidim da Hrvati generalno izgledaju identični Rusima
Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:34   #228
car DUšan sliči na Slavoljuba Penkalu
Euphrasie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:36   #229
Mali doprinos rješenju rasnog pitanja s moje strane.

Predstavnik bijelačke rase-bijelac

Typus blancus mod. dinaricus
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:36   #230
Quote:
Divljak414 kaže: Pogledaj post
možda...

Mada recimo ja ne vidim da Hrvati generalno izgledaju identični Rusima
Naravno da nisu identični Rusima.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:37   #231
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Mali doprinos rješenju rasnog pitanja s moje strane.

Predstavnik bijelačke rase-bijelac

Typus blancus mod. dinaricus
Je li to Lipicanac,koji pije lipički studenac.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:37   #232
Quote:
Eufrazija kaže: Pogledaj post
car DUšan sliči na Slavoljuba Penkalu
Penkala je alpinac




Primjer tipičnog alpinca



Oni su obično zdepasti(kraćih udova), nižeg rasta, imaju četvrtastu glavu, isto brahicepalični, imaju pomalo mesnati nos... itd
Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:39   #233
Quote:
Divljak414 kaže: Pogledaj post
Penkala je alpinac
Alpidi ili kako ti kažeš alpinci,su ona varijanta paleo-europljana koja je mješanjem s visokim mediteranskim pod-tipom stvorila dinarce.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:40   #234
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Alpidi ili kako ti kažeš alpinci,su ona varijanta paleo-europljana koja je mješanjem s visokim mediteranskim pod-tipom stvorila dinarce.
to je po Coonovoj teoriji?


Meni ima više smisla da su recimo borebiji mišani sa mediterancima stvorli dinarce, jer su robustniji.

Mada borebi je nešto ala viša i robustnija verzija Alpinca
Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:41   #235
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Mali doprinos rješenju rasnog pitanja s moje strane.

Predstavnik bijelačke rase-bijelac

Typus blancus mod. dinaricus
Bravo Adise to je to.

Inače stari naziv za nekoga ko ima plavu kosu je da je on "zeljast,zekast" , a zovu ga Zeljo ili Zeko.
A konja bele boje zovu Zekan.

Znaš onu staru seriju iz SFRJ kad hvataju ustaše pa onaj viknu "Ijaa zekane" i zekan skoči i ošine kopitama ustašu , e sad ne sećam se jel ustaša bio dinarske rase i baltoid.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:44   #236
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Je li to Lipicanac,koji pije lipički studenac.
Jok! Pravi bijelac. Nema drugog
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:44   #237


Josif Pančić rođen kod Bribira i prvi predsednik SANU ili srpske akademije nauka i umetnosti.

Šta li je on po obliku vugle da mi je znati?!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:45   #238
Quote:
Divljak414 kaže: Pogledaj post


Primjer tipičnog alpinca

Oni su obično zdepasti, nižeg rasta, imaju četvrtastu glavu, isto brahicepalični, imaju pomalo mesnati nos... itd
Bullshit.Srednjeg su rasta,uglavnom nisu zdepasti,nemaju četvrtastu glavu nego normalnu brahikefalnu glavu kao dinarci,samo s nešto kraćim licem,a nos je ravan,malo je širi od dinarskog,ali obično nije mesnatniji od noseva drugih rasa niti je širina nešto pretjerana(teško ćeš naći nekog da mu je nos širok kao Zvone Bobana ili Halida Bešlića,koji obojica nisu alpidi).Usput,znaš li ti izgled ijedne rase opisati a da to ne bude neka nakaradna karikatura od opisa...
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:46   #239
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post


Josif Pančić rođen kod Bribira i prvi predsednik SANU ili srpske akademije nauka i umetnosti.

Šta li je on po obliku vugle da mi je znati?!
Dinarac je,po svemu.Dobro se vidi.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 20:47   #240
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Bravo Adise to je to.

Inače stari naziv za nekoga ko ima plavu kosu je da je on "zeljast,zekast" , a zovu ga Zeljo ili Zeko.
A konja bele boje zovu Zekan.

Znaš onu staru seriju iz SFRJ kad hvataju ustaše pa onaj viknu "Ijaa zekane" i zekan skoči i ošine kopitama ustašu , e sad ne sećam se jel ustaša bio dinarske rase i baltoid.
Druže, ja bih volio kad ni ustaše nebismo pominjali (ja ih preskačem kol'ko mugu)...Valjda me kontaš.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.