Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2014., 15:10   #581
Hypo testiranje

Da li zna tko šta bude na tesiranju od Hypo banke?
tereza07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:39   #582
Quote:
maserka80 kaže: Pogledaj post
ma na šalterima rade u večini banaka sa sss, u Splitskoj je za te poslove plaća od 4200-4500(ovisi kako koji mj), u RBA 3500 max, pbz isto oko 4500 znam da zgb imaju 5000
Hej, isprike na smetnji i što pitam za stari post no, zanima me kako znaš da su tolike plaće u pojedinoj banci. Konkretno, da li znaš iz pouzdanih izvora da je u Pbz oko 4500kn ili si to rekla tak okvirno svoje mišljenje?! hvala na odgovoru
Mandarinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 00:40   #583
Quote:
Mandarinaa kaže: Pogledaj post
Hej, isprike na smetnji i što pitam za stari post no, zanima me kako znaš da su tolike plaće u pojedinoj banci. Konkretno, da li znaš iz pouzdanih izvora da je u Pbz oko 4500kn ili si to rekla tak okvirno svoje mišljenje?! hvala na odgovoru
u PBZ placa bankarskog službenika se krece između 4700-4900 kn i to bez obzira na stručnu spremu.

samo što će oni sa VSS prije ili poslije napredovati, a oni sa srednjom školom će se jako teško maknuti sa šaltera, ito nakon mnogo godina rada...maksimalno do osobnog bankara što i nije neki veliki napredak u odnosu na cijelu hijerarhiju zaposlenika i razine odgovornosti (i stresa) u banci
Waxey Gordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 17:58   #584
da li ja koja nemam pojma o financijama mogu raditi kao blagajnica u banci? imam sss gimnaziju opću, studirala 4 god jezike
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 14:26   #585
Quote:
Waxey Gordon kaže: Pogledaj post
u PBZ placa bankarskog službenika se krece između 4700-4900 kn i to bez obzira na stručnu spremu.

samo što će oni sa VSS prije ili poslije napredovati, a oni sa srednjom školom će se jako teško maknuti sa šaltera, ito nakon mnogo godina rada...maksimalno do osobnog bankara što i nije neki veliki napredak u odnosu na cijelu hijerarhiju zaposlenika i razine odgovornosti (i stresa) u banci

ovo ti nije istina, moja mama ima sss, i krenula je sa radom na salteru, a danas je voditelj poslovnice. Istina, to nije neka njihova praksa, ali ako se pokazes tamo, pruzit ce ti mnogo prilika, a sa sss nakon osobnog bankara mozes bit i MOK (menader za odnose s klijentima), veca placa, ali i vece odgovornosti
__________________
One bad thing about making a deal with the devil is, he always comes to collect.
lizzy27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 21:00   #586
...radim i ja u PBZ i sa sss možeš dogurati maksimalno do voditelja smjene i to nakon 20-setak godina staža u banci...


pri tome ne mislim na neke male ispostave po otocima i zabitima jer tamo to može biti praksa zbog manjka osoblja ali u bilo kojem većem gradu to nije nije nikada slučaj!


dakle u Zagrebu, Splitu, Osijeku ili bilo kojem drugom gradu tvoja mama sa sss nikada nece dogurati do voditelja poslovnice
Waxey Gordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 00:05   #587
Quote:
Waxey Gordon kaže: Pogledaj post
...radim i ja u PBZ i sa sss možeš dogurati maksimalno do voditelja smjene i to nakon 20-setak godina staža u banci...


pri tome ne mislim na neke male ispostave po otocima i zabitima jer tamo to može biti praksa zbog manjka osoblja ali u bilo kojem većem gradu to nije nije nikada slučaj!


dakle u Zagrebu, Splitu, Osijeku ili bilo kojem drugom gradu tvoja mama sa sss nikada nece dogurati do voditelja poslovnice
nisi u pravu.prošla sam dosta banaka (u gradu) i baš ni u jednoj voditelj poslovnice nije imao čak ni višu..ako radiš u banci,znaš na što se najviše gleda
natalija09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 00:16   #588
Quote:
Waxey Gordon kaže: Pogledaj post
...radim i ja u PBZ i sa sss možeš dogurati maksimalno do voditelja smjene i to nakon 20-setak godina staža u banci...


pri tome ne mislim na neke male ispostave po otocima i zabitima jer tamo to može biti praksa zbog manjka osoblja ali u bilo kojem većem gradu to nije nije nikada slučaj!


dakle u Zagrebu, Splitu, Osijeku ili bilo kojem drugom gradu tvoja mama sa sss nikada nece dogurati do voditelja poslovnice
znaci nismo s nikakvog otoka ili zabiti hahaha smijesna si malo, mozda si ogorcena sto sama ne napredujes, al to ne znaci da drugi ne mogu
__________________
One bad thing about making a deal with the devil is, he always comes to collect.
lizzy27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 00:18   #589
naravno, gleda se prodaja ali nema šanse da netko bude šef poslovnice u gradu sa sss

no way pedro..ne budite ljudima lažne nade o napretku u banci sa sss...šalter dugi niz godina i moooožda do osobnog bankara nakon dobre prodaje duži niz godina (i možda pokoje vezice)
Waxey Gordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 00:19   #590
Quote:
lizzy27 kaže: Pogledaj post
znaci nismo s nikakvog otoka ili zabiti hahaha smijesna si malo, mozda si ogorcena sto sama ne napredujes, al to ne znaci da drugi ne mogu





..ali sam ogorčen jer širite dezinformacije o vlastitom poslodavcu
Waxey Gordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 00:42   #591
Quote:
Waxey Gordon kaže: Pogledaj post





..ali sam ogorčen jer širite dezinformacije o vlastitom poslodavcu
nazalost, nitko ne siri dezinformacije osim tebe
istina, tamo 90% ljudi upadne s vezom, al dalje ovisis sam o sebi i svom znanju i trudu
__________________
One bad thing about making a deal with the devil is, he always comes to collect.
lizzy27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 09:18   #592
istina, vecina ih tamo dođe preko veze, vecinom svi ovise o vlastitom uspjehu i rezultatima ali napredovati će samo oni sa VSS...u banci oni sa SSS će biti prikovani za šalter i jako teško će se odatle maknuti kao što sam već rekao...pogotovo sada kad je na tržištu rada krcato kvalificirane radne snage pa banka sve češće uzima visoko kvalificirane i za onaj rad koji su prije vecinom obavljali oni sa nižom spremom
Waxey Gordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:52   #593
nadam se da si nekad u zivotu cuo da se unutar banke, poslovnice, sta vec, uvijek prvo objavljuje interni natjecaj za neku poziciju, i ako je neka osoba koja tamo vec radi dovoljno kompetentna za visu poziciju, njoj se prvo pruza prilika da se dokaze, a tek onda ide eksterni natjecaj (kojeg zapravo nema), pa neko ko ima dobru vezu i faks upadne na to mjesto ne raspravlja mi se vise, caopusabok
__________________
One bad thing about making a deal with the devil is, he always comes to collect.
lizzy27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 14:11   #594
Moze li mi netko reci sto se zapravo krije iza ovog oglasa, tj. sto bi tocno bio moj posao jer znam da se u natjecajima uvijek to radno mjesto uljepsa i tek kada se pocme raditi se zapravo otkrije sto su vase prave duznosti.

Financijski zastupnik za male poduzetnike u Poduzetnickom centru Zadar.
Opis posla ukljucuje; Direkcija malog poduzetnistva, sektor gradanstva, zaduzen je za opsluzivanje i akviziciju klijenata, aktivnu prodaju bankarskih proizvoda tvrtkama, obrtnicima i slobodnim zanimanjima, procjenu investicijskih projekata, nadgledanje plasmana i pracenje urednosti podmirenja obveza, upravljanje poslovanjem vlastitog portfelja te planiranje poslovanja i ciljeva.

Hvala!
__________________
We are alive
pod pekon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 19:52   #595
Talking

Evo da se javi jos jedna "sretna" šalteruša ......radim u banci skoro godinu dana i odmah da odgovorim na glavno pitanje: placa mi je 5.300 kn, dok je ljeti zbog dvokratnog rada znala narasti i preko 6.000 kn, što nije malo s obzirom na situaciju u HR. Ali, naravno, svatko tko radi u banci zna da ne postoji ta plaća koja će nadoknaditi izgubljene živce, smanjiti razinu stresa itd.... jer je to takav posao, nije za svakoga! Osobno smatram da nije niti za mene, iako ga obavljam vrlo dobro (bila sam u top 10 prodavaca regije ovo ljeto) ali se ne vidim u banci na duge staze.. No, nikad ne znas sto ti zivot nosi (pogotovo u HR)
Moj je savjet onima koji su zainteresirani za rad u banci - probajte, saljite zamolbe, ali ne zamarajte previse svoje pametne glavice sto i kako- ako dobijete posao zamarat cete ih i te kako! Nije bajno, nije sjajno ni lako, ali koga cete uopce cuti da hvali svoj posao i da se ne zali. Ja sam prestala pricati o poslu jer netko tko nije radio u banci ne moze uopce niti zamisliti sto je to.

Btw nisam dobila posao preko veze.

Eto toliko
PennyP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:47   #596
Zna li netko kolike su place u call centru u splitskoj banci i kakve su smjene tj. radno vrijeme?
__________________
ALBUM
klomppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 12:38   #597
Pozdrav. Pošto se mislim prijaviti na posao referenta (pripravnika) u banci, zanima me koja je njegova uloga, koji točno posao obavlja? Dali je to nešto kao šalterski službenik?
Le Male is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 23:32   #598
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
da li ja koja nemam pojma o financijama mogu raditi kao blagajnica u banci? imam sss gimnaziju opću, studirala 4 god jezike
Mozes naucila bi sve sto trebas znati...
PennyP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 11:56   #599
pennyp , možeš reći u kojoj si banci ?
blerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 20:36   #600
Ja radim u jednoj od vodećih banaka, tri/četiri godine. Rad u banci bio je oduvijek moj "posao snova", oduvijek sam htjela radit bankarski posao. Međutim, razočarala sam se. Posao u banci nije uopće onakav kakav se čini. Prije je raditi u banci bio gospodski posao. Dakle, posao je sam po sebi nimalo jednostavan. Jako puno se traži od djelatnika, maltretiraju te prodajom. Ukoliko ne prodaš ništa, osjećaš se kao idiot i kao da ništa ne vrijediš. Moraš znati sve upute, i moraš biti svagdje. Posao u banci nisu samo uplate/isplate. Široka je paleta poslova koja moraš odrađivati, a ponajprije prodavati proizvode kojih banka ima sve više. VELIKA je odgovornost, a radi se za tako malu plaću. Moraš biti na više strana, a to je nemoguće. Moraš prodavati bankarske proizvode ljudima koji nemaju novaca za živjet. U biti, ako klijent nešto želi od banke (npr. promjeniti minus po računu), klijentu će se uz taj minus uvaliti osiguranja, paketi, štednje, koje klijent i netreba.
Žalosno je i frustrirajuće što neide na bolje. Svakim danom je sve gora situacija.
Ukoliko želiš napredovati, moraš biti dobar, najbolji prodavač. Neke druge osobine se ne traže, znači poslodavca ne zanima jesi li ti ljubazan i pristupačan prema klijentima, dali brzo odrađuješ zadatke itd, poslodavca zanima samo koliko si prodao, dali si izvršio plan (koji je btw nemoguć za ostvarit). Dakle, teško ćeš napredovati na veću poziciju ukoliko nisi pravi prodavač. Vjerujem da je u svim bankama identično. Iako nemora značit. Ovisi puno, i kakav ti je nadređeni.
Onaj tko nije probao ne razumije. Jer ljudi misle da je to gospodski posao, da te ljudi poštuju, da sjediš u klimatiziranom prostoru i da tu i tamo zaprimiš klijente. A klijenti su svakakvi. Rekla bih da je to psihičko zlostavljanje.
lipa mil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.