Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 00:27   #11181
Quote:
sale-xxx kaže: Pogledaj post
Da li je iznimka ako se netko zaposljava u ugostiteljstvu (kuhinja,restorani,hoteli)?Tj. mislim tu se mozemo zaposliti bez ikakvih zabrana?Tako mi je jednom odvjetnik pricao al ja ga bas nisam dozivljavao a sad mi je bas ta situacija u igri sa curom-buducom zenom...
Mislim da je situacija drugacija ako si u braku i jedan od partnera ima neogranicenu dozvolu, onda se moze,nisam sigurna neka me drugi isprave, ali ja nisam u braku pa je to drugacija situacija, slozenija meni se cini, sto se tice dozvola
plavidupin is offline  
Old 17.12.2014., 07:46   #11182
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Ali nije taj posao i u hrvatskoj izplatljiv? ;-)
Ne znam ne zivim u domovini od djetinjstva.
Ne bi mi dobro isao posao osim ako puno domaci muskaraca imaju fetis za trandze.
Znam da Njemci vole svakakve perverzije i zato su mi simpa.
DJ1990 is offline  
Old 17.12.2014., 08:16   #11183
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Treba ti Gewerbeschein, i treba ti "Bockschein" što je zapravo zdravstveni pregled kod Gesundheitsamt i Amtsarzt....i to svaka 3 mjeseca!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
O vielen dank ali ipak necu postati kurva.
To ja uvijek govorim kada me netko iznervira na poslu.
DJ1990 is offline  
Old 17.12.2014., 09:30   #11184
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Pinneberg-Posla nema mnogo, vecina ide u Hamburg raditi.
Povezanost sa Hamburgom javnim prijevozom je jako dobra.
Ljudi ima svakakvih, dosta stranaca i socijalnih slucajeva ali nema bas problematicnih kvartova. Stanarine se u poslednjih godina povisile ali da se ovdje zivjeti.
hvala na info! u stvari ne znam zasto Pinneberg, vodila sam se logikom dalje od grada - bolja situacija (veca sigurnost i sl), a posao je bas u centru Hamburga..tako da kako god okrenes moras putovati.
Koje dijelove/kvartove/family oriented preporucas?
Quincey is offline  
Old 17.12.2014., 15:43   #11185
Quote:
plavidupin kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, znaci na zalost mogu samo raditi puno radno vrijeme i nikakv drugi oblik rada ne dolazi u obzir tj manje satnice?
Ne, možeš raditi i pola radnoga vremena. Ja sam zvala već dva puta Arbeitsamt, pitala i raspitivala se i žena mi je rekla da uopće ne ovisi o tome radi li se o punom radno vremenu ili na pola radnoga vremena. Evo u ostalom i jednoga odgovora koji sam dobila mailom, a isto sam pitala mora li taj moj posao biti isključivo na puno radno vrijeme:

"grundsätzlich können Sie in jedem Beschäftigungsverhältnis arbeiten.
Wenn Sie eine mögliche Anstellung gefunden haben müssen Sie einen Antrags eine auf Arbeitsgenehmigung-EU stellen. Eine Zustimmung/Ablehnung hängt von der Bezahlung (Beschäftigungsbedingungen) und der konkreten Situation des Arbeitsmarktes vor Ort ab. "

To je to. Zato mi i nije jasno odakle nekima informacije da se ne može dobiti dozvola za mini-job i kako onda jedan forumaš par stranica prije govori da mu žena radi dva mini-posla? Osim ako nije na crno, to je onda druga stvar.
Funny Queen is offline  
Old 17.12.2014., 16:01   #11186
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ne mozes dobiti radnu dozvolu za mini job.
ja sam ju dobio
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Old 17.12.2014., 16:13   #11187
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
ja sam ju dobio
Ok, a sada objasni kako - lako ili nelako ili na lijepe oči?
Funny Queen is offline  
Old 17.12.2014., 19:05   #11188
sef se potrudio, na prvu su odbili, onda ih je izvao i ispravili se uz ispriku
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Old 17.12.2014., 19:24   #11189
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Ne, možeš raditi i pola radnoga vremena. Ja sam zvala već dva puta Arbeitsamt, pitala i raspitivala se i žena mi je rekla da uopće ne ovisi o tome radi li se o punom radno vremenu ili na pola radnoga vremena. Evo u ostalom i jednoga odgovora koji sam dobila mailom, a isto sam pitala mora li taj moj posao biti isključivo na puno radno vrijeme:

"grundsätzlich können Sie in jedem Beschäftigungsverhältnis arbeiten.
Wenn Sie eine mögliche Anstellung gefunden haben müssen Sie einen Antrags eine auf Arbeitsgenehmigung-EU stellen. Eine Zustimmung/Ablehnung hängt von der Bezahlung (Beschäftigungsbedingungen) und der konkreten Situation des Arbeitsmarktes vor Ort ab. "

To je to. Zato mi i nije jasno odakle nekima informacije da se ne može dobiti dozvola za mini-job i kako onda jedan forumaš par stranica prije govori da mu žena radi dva mini-posla? Osim ako nije na crno, to je onda druga stvar.
Drugo je kad su ljudi u braku, onda jedan partner moze dobiti radnu dozvolu na temelju negranicene dozvole drugog partnera, zato ta zene moze radit. Evo i ja sam bila na burzi i pitala, zenska mi je samo uvalila papire za radnu dozvolu i rekla da si nadem poslodovca, bez ikakvog objasnjenja, valjda ovisi na kog naletis
plavidupin is offline  
Old 17.12.2014., 19:41   #11190
Quote:
plavidupin kaže: Pogledaj post
Drugo je kad su ljudi u braku, onda jedan partner moze dobiti radnu dozvolu na temelju negranicene dozvole drugog partnera, zato ta zene moze radit. Evo i ja sam bila na burzi i pitala, zenska mi je samo uvalila papire za radnu dozvolu i rekla da si nadem poslodovca, bez ikakvog objasnjenja, valjda ovisi na kog naletis
Sigurno ovisi i o tome na koga naletiš, međutim, možeš vidjeti odgovor koji sam "zalijepila" gore, a i žena s kojom sam pričala (Arbeitsagentur) je rekla da nikakvu ulogu ne igra radiš li na pola radnoga vremena ili puno radno vrijeme? U ostalom, ne vidim razloga zašto bi nekomu zabranili da obavlja mini-posao? Jer je premalo love? Mislim da oni samo uspoređuju je li ti plaća premala s obzirom na isti taj posao na tržištu, to jest, radiš li pod gorim uvjetima nego netko drugi. Tako sam ja to shvatila.
Funny Queen is offline  
Old 17.12.2014., 21:31   #11191
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
ja sam ju dobio
Svaka cast, cestitam.

A sad objasni detaljnije (ako nije problem) kakav posao i za koju satnicu.

Meni je covjek u arbeitsamtu (koji izdaje radne dozvole) rekao da ih odbija samo zbog niske satnice tj ako se sa navedenom placom ne moze zivjeti onda mora odbiti zahtjev za radnom dozvolom.

Zato mi je cudno da si ti dobio radnu dozvolu za mini job.

Vjerojatno imas gdje besplatno stanovati i ne placas rezije?

Ako je to tako, onda ima smisla sto si dobio radnu dozvolu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 17.12.2014., 21:57   #11192
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Svaka cast, cestitam.

A sad objasni detaljnije (ako nije problem) kakav posao i za koju satnicu.

Meni je covjek u arbeitsamtu (koji izdaje radne dozvole) rekao da ih odbija samo zbog niske satnice tj ako se sa navedenom placom ne moze zivjeti onda mora odbiti zahtjev za radnom dozvolom.

Zato mi je cudno da si ti dobio radnu dozvolu za mini job.

Vjerojatno imas gdje besplatno stanovati i ne placas rezije?

Ako je to tako, onda ima smisla sto si dobio radnu dozvolu.
ne zivim sam (al nisam ni u braku) i minijob mi je tek stepenica za dalje al da, zasad mi je to jedini izvor prihoda, valjda su isli gledat jel sam s jos kim prijavljen na adresi (al opet nema logike, stambena zgrada)

satnica mi je 12€ neto, iako to nema veze kad ionako mogu dobit legalno max 450€

i kod moje radne je objasnjenje bilo da je premala satnica za posao, sto nije istina jer je 13,xx bruto najmanja satnica (za to zanimanje), tako da moja neto svakako spada u to

sef je dao prigovor i nakon cca mjesec dana je dosao odgovor da se ispricavaju na gresci

posao je tehnicki crtac u cad-u

inace i ja sam se zapravo nadao da ne dobijem i time pokusam najebat sefa da me uzme full
__________________
Sve ima svoju cijenu...

Zadnje uređivanje WTF : 17.12.2014. at 22:16.
WTF is offline  
Old 20.12.2014., 01:43   #11193
Pozdrav svima,
pročitala sam dosta stranica unatrag na forumu, ali nisam našla sve što me zanima pa molim ako mi netko može malo pojasniti stvari.
Muž mi je Nijemac, privatno zdravstveno osiguranje. Ja sam od nedavno tu, još mi vrijedi Europska zdravstvena iskaznica od HZZO-a.
Još ne radim, ali se nadam da ću brzo naći posao.
Shvatila sam iz ovoga što je prije pisalo da prvo moram riješiti zdravstveno pa onda mirovinsko da bih od mirovinskog dobila broj koji mi treba za ispuniti zahtjev za radnu dozvolu.

E sad moje pitanje: ako mi je muž u privatnom zdravstvenom, isplati li mi se više njegovo privatno za mene dok ne radim? Ili državno? I mogu li to promijeniti kad se zaposlim ili moram nastaviti biti u privatnom?

A za mirovinsko - pretpostavljam da ništa ne plaćam dok se ne zaposlim? Ili ipak nešto moram plaćati kao nezaposlena/domaćica, ne znam što je točan status? Kako se taj status uopće određuje, možda netko zna link na kojem mogu više pročitati o tome?

Unaprijed hvala!
TinaHo is offline  
Old 20.12.2014., 10:25   #11194
Muz ti je Nijemac, neka nazove svoju krankenkasse i dobit ce sve info oko tvog zdravstvenog.

Neka sto prije promijeni poreznu klasu da placa manje poreza, posto ti ne radis on na 3-u a ti na 5-u jer ste automatski prebaceni oboje na 4-u cim ste prijavili da ste u braku.

Ne placas mirovinsko ako ne radis.

Za dobiti radnu dozvolu ti ne treba broj mirovinskog, ti je preko muza dobijes odmah neogranicenu (arbeitsberechtigung) u lokalnoj Arbeitsagentur.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 20.12.2014., 10:49   #11195
Ljudi, trebam danas nekoga s njemačkom IP adresom na 23 i pol sekunde. Ima li dobrovoljaca?
mrzm smglsnk is offline  
Old 20.12.2014., 11:48   #11196
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Muz ti je Nijemac, neka nazove svoju krankenkasse i dobit ce sve info oko tvog zdravstvenog.

Neka sto prije promijeni poreznu klasu da placa manje poreza, posto ti ne radis on na 3-u a ti na 5-u jer ste automatski prebaceni oboje na 4-u cim ste prijavili da ste u braku.

Ne placas mirovinsko ako ne radis.

Za dobiti radnu dozvolu ti ne treba broj mirovinskog, ti je preko muza dobijes odmah neogranicenu (arbeitsberechtigung) u lokalnoj Arbeitsagentur.
MaliZeleni hvala ti!
Stvar je u tome da kad sam se prijavila na Ausländerbehörde oni su mi rekli da moram otići na ZAV. Onda sam ZAV zvala da ne putujem i oni su mi rekli nema potrebe, poslali mi papire i rekli da označim Arbeitsberechtigung. A kad smo krenuli ispunjavati, gore je taj broj. Kad sam ponovo zvala ZAV i pitala koji je to broj rekli su mi da je to mirovinsko i neka guglam.
Hvala ti, otići ću u lokalnu Arbeitsagentur.
TinaHo is offline  
Old 20.12.2014., 14:09   #11197
Quote:
mrzm smglsnk kaže: Pogledaj post
Ljudi, trebam danas nekoga s njemačkom IP adresom na 23 i pol sekunde. Ima li dobrovoljaca?
Pucaj, tu sam.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 20.12.2014., 15:44   #11198
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Pucaj, tu sam.
Nadam se da si još uvijek tu negdje
Poslao sam ti PM!
mrzm smglsnk is offline  
Old 21.12.2014., 19:01   #11199
gledanje filmova

dobar dan dragi ljudi.
imam jedno pitanje pa ako mi netko moze odgovoriti bio bih jako zahvalan. naime, odnedavno zivim u köln-u i zanima me dali smijem gledati online filmove s prevodom. ako ne kako mogu gledati kako mogu gledati filmove a da ne prekrsim zakon(njemacki neznam dobro)? vec tako gledam 6 mj. filmove a nitko me nije kaznio medjutim sad sam cuo da se to nesmije pa ako netko zna molim odgovor.
miki1254 is offline  
Old 21.12.2014., 23:49   #11200
Ako gledas streamove, to nije kaznjivo.

Kaznjivo je ako ti nesto downoladiras pa onda uploadiras dalje, to rade torrenti i to je kaznjivo.

Znaci, slobodno i dalje gledaj streamove, samo nemoj nista uploadati i nemas brige.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.