Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2012., 19:38   #201
Nažalost ovakve greške se još dešavaju, iako rijeđe nego prije.
Pripremi dopis i u Finu, pa u gradsku upravu da se razjasnite.

Ono što je više naplaćeno biti će vraćeno, a pripremi se da će biti problema oko troškova podizanja ovrhe.

Sretno i javi kako je prošlo, baš me zanima.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 14:11   #202
Zbog nedozvoljenog minusa od nekih 200 kn, prvo mi je 15-ak dana bio blokiran račun. Da bi danas saznala da mi je zbog toga minusa tekući račun suspendiran i ukinut mi je minus u cjelosti - koji je popriličan. A banka me uopće o ničemu obavijestila nije. Nasreću imam stalna primanja, ali ni narednih 6 mjeseca da mi banka uzme cjele iznose plaće to neće pokriti. A režije, hrana.. Što da radim?? Ima li tko kakvu ideju, iskustva, što je sljedeće?? Zahvaljujem na svim dobrodošlim odgovorima!
ignacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 21:37   #203
Račun mi je pod ovrhom, a prodao bih dionice i kažu mi da se ne mogu isplatiti nigdje nego na moj račun ( znači taj koji je blokiran ), zna li itko postoji li kakav zaobilazni put ?

Tnx unaprijed
rondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 22:33   #204
A da ti uplate na neki račun na kojem si opunomoćenik. Npr. roditelj otvori tekući na svoje ime , tebi da punomoć i na taj račun ti izvrše uplatu.
Nisam sigurna da to može, samo predlažem.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 18:43   #205
Dobar dan. Imam 2 pitanja u vezi ovrhe pa ako biste bili ljubazni da
mi odgovorite.
Imam blokiran racun zbog ovrhe i treba mi sjesti novcana pomoc za
strucno osposobljavanje sa HZZ-a pa me zanima da li cu tu naknadu moci
podici posto je ona sama po sebi zasticeno primanje?
2.pitanje:
Duzan sam oko 1200kn i kad bih namirio taj dug za koliko ce mi
vremenski racun biti odblokiran? Da li se odmah po podmirenju duga
racun odblokira ili treba proci nekakav vremenski period?
vmarko20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 14:58   #206
Quote:
Sunnce kaže: Pogledaj post
u banci možeš napraviti reklamaciju i zahtjev za povrat dijela sredstava, ali će ti trebati potvrda poslodavca o iznosu 2/3 plaće
evo i mene u "klubu 35" :"(
imam ovrhu, dug je dug, platiti ga moram - bez obzira kako je nastao i zasto, prihvacam sve troskove
no, prekasno sam uopce saznala za ovrhu, jurila na finu rijesiti papire, ali mi se cini da je isti dan i placa bila uplacena. mislim da mi je pojelo cijelu placu, do banke mogu tek za koji dan. mogu li kako preko bankomata provjeriti u kakvom sam stanju? i ako je ovrha uzela sve, imam li kakve sanse za povrat tih 2/3?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 15:22   #207
update: bila na banci, racun "35" otvoren 11. 8., placa sjela 14.8., ali na tekuci tako da mi nije nista ostalo.
teta s banke kaze da bih morala u Finu da mi pokusa Fina vratiti novcice, one 2/3 trecine.
ima li sanse da to dobijem?
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 09:23   #208
Pozdrav, molim za savjet dok ne nazovem banku, u Zabi sam vec godinama.
Ovako, imao sam nesto sitnog duga - sudski troskovi koje nisam mogao podmiriti jer mi je placa kasnila 4 dana. U medjuvremenu mi je sjela ovrha i bio sam u nedouvoljenom minusu 200kn puna 2 dana. Placa je sjela, dug je podmiren, u minusu trenutno nisam ali mi je racun blokiran. Saznao sinoc u ducanu, na bankomatu takodjer ne mogu nis s karticom. Imam net bankarstvo pa tu mogu provjeriti potpuno stanje i sve je u redu osim sto ne mogu koristiti karticu...
Sto mi je ciniti, nemam slicna iskustva? Osim sto cu zvati banku danas.
Hvala!
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 11:09   #209
Quote:
fugazi kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molim za savjet dok ne nazovem banku, u Zabi sam vec godinama.
Ovako, imao sam nesto sitnog duga - sudski troskovi koje nisam mogao podmiriti jer mi je placa kasnila 4 dana. U medjuvremenu mi je sjela ovrha i bio sam u nedouvoljenom minusu 200kn puna 2 dana. Placa je sjela, dug je podmiren, u minusu trenutno nisam ali mi je racun blokiran. Saznao sinoc u ducanu, na bankomatu takodjer ne mogu nis s karticom. Imam net bankarstvo pa tu mogu provjeriti potpuno stanje i sve je u redu osim sto ne mogu koristiti karticu...
Sto mi je ciniti, nemam slicna iskustva? Osim sto cu zvati banku danas.
Hvala!
Moguće je da ti još kartica nije deblokirana ( mislim da ih deblokiraju kroz nekih 48 sati ). Odi do banke, ako je u tome stvar , na šalteru bi ti trebali odmah deblokirati karticu ako račun više nije blokiran .
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 11:16   #210
Bio u banci i na Fina-i, rijeseno sve.
Svejedno hvala na odgovoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 20:20   #211
što se dešava ako fizička osoba ima blokirani račun koji glasi na fizičku osobu i ako ta ista osoba otvara neki oblik štednje? što je s tom štednjom? da li i ona spada pod blokadu tj da li se može doći pod zapljenu?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 22:41   #212
Bolje se ne igrati s tim.Štednja kao oročeni depozit, dakle ne ŠTEDNI RAČUN nego bas orocenje koji nema NKS broj, ne moze se na njega uplatiti preko opće uplatnie da pojednostavim, neće biti predmet blokade ali je to za igrati, jer, cim vlasnik to razroci , cim novci sjednu na neki racun, to je predmet blokade, to je vrlo sklizak teren uglavnom.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 00:54   #213
pa već ako se razročuje tako da se novac uplaćuje na neki račun onda jednostavno daš broj računa koji ne glasi na tebe....
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 22:08   #214
Ma da pa nejde to tak, vecina banaka radi razrocenja na nacin da novci sa orocenja idu direkt na racun u toj banci, ak se radi o kunama onda kunski, ako devize devizni.
I najcesce su novci odmah na racunu, ali velim, vidio sam situacija kad su se takve situacije zakomplicirale (dovoljna je nocna obrada da sredstva budu blokirana! ).
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 00:33   #215
ok kužim kaj hoćeš reći... znači treba gledati prilikom ugovaranja da se novac isplaćuje na račun po želji stranke a ne banke... jesam u pravu?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 10:55   #216
Orocena stednja podlijeze ovrsi. Nece ju dirati do isteka ugovorenog roka, ali kad rok istekne ovrha ce se namirit iz stednje.


EDIT:
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Bolje se ne igrati s tim.Štednja kao oročeni depozit, dakle ne ŠTEDNI RAČUN nego bas orocenje koji nema NKS broj, ne moze se na njega uplatiti preko opće uplatnie da pojednostavim, neće biti predmet blokade ...
Nema blokada veze sa NKS brojem. Blokada ide po OIB-u i blokiraju se svi računi u svim bankama, uključujući i oročenu štednju. Ovrsi za sad ne podliježu jedino sredstva u stambenim štedionicama...


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
__________________
Just because you are breathing doesn't mean you're alive...

Zadnje uređivanje Sunnce : 29.12.2013. at 11:14.
Sunnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 04:03   #217
Upravo sam skužila da sam krajem listopada bila pod nekakvom sitnom ovrhom od 180 kn preko tekućeg računa u Zagrebačkoj banci.

Nikad u životu mi nitko nije rekao da mi se sprema nekakva ovrha, niti znam zašto, ni kako, ama baš ništa, ne piše radi čega je bila ovrha,
a ja nikakvu obavijest nisam dobila niti se mogu sjetiti razloga zašto bi me netko ovršio. Nemam nikakvih neplaćenih dugova.

Jedino što piše je da je otišlo u državni proračun.

Wtf? KAko je to moguće?

Kako saznati radi čega je to bilo? (Ako ja ne vidim preko internet bankarstva da igdje piše radi čega je to bilo, onda mi ni teta u banci baš neće mnogo moći pomoći, zar ne.)
__________________
Moj mol ima više stupića.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 10:26   #218
teta u banci neće ali teta u fini hoće
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:15   #219
trebam savjet Ovako žena je jučer dobila plaču i igodno se iznenadila bio joj je blokiran racun ,Nije fina nego banka zbog toga što je bula u dopuštenom minusu 5000 kn a plača joj je 3400 .naime pred pola godine si je odobrila minus ,31 12 je bio rok minusa i sada joj je banka blokirala račun da si naplati minus bez obavjesti o tome,jedini problem je to da ima ugovor na mjesec dana i to tako več traje 2 godine..neznam sta da radim radi se o pbz-u pozz
dinocro2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 16:35   #220
Pa samo je trebala u 12. mjesecu odnijeti novi ugovor o radu. Kažeš da je stalno na određeno , onda mora banci donijeti ugovore tj.svako produženje kako bi se znalo da će i dalje primati plaću i da joj se i dalje može odobravati minus. Račun vjerojatno nije blokiran nego je ukinut minus pa je ona u nedozvoljenom i ne može onda ništa podizati. U ponedjeljak neka ide u banku pa će joj tamo reći što joj treba da se minus opet obnovi.
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.