Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2010., 16:30   #201
Imam nešto, nije poljoprivredno, nego idealni dio vikendice, tak da sam dolje samo 3-4 tjedna godišnje. Do Gabonjina mi je 4-5km.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 20:55   #202
Ja sad iman željeznu konstrukciju i na njoj je zelena mreža. Liti je milina ispod nje. Znan i to da se bočne strane plastenika dižu, vidija san kod prijatelja. Ali ja ipak nisan izdrža 15 min (iako volin vrućinu) ispod najlona. Zato mislin da plastenik nije idealno rješenje.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 20:59   #203
Je ali ja sam imao samo pokriveno ovog ljeta sa kartonom, i ispod je maksimum bilo 26 u leglu. Bez ikakve zaštite, a sad imam zidanu konstrukciju sa nekakvim valovitim pokrivkama, ali neznam da li će izdržati snijeg.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 17:59   #204
Ubi brterano ovo vrime. Ko je normalan poludija bi na ovom vrimenu. Oblačno i južina, dobitna kombinacija za bungie jumping sa šibenskog mosta, ali bez konopa. Čoviče taman pomislin nešto radit i odma neki klinac iskrsne. Stvarno neko glupo vrime. Danas me zva čovik koji mi je posla ponudu za nekakve hangare za poljoprivredu. Skup neki sport ali kad ovako nemožeš raditi prigorija bi pare i pare samo da imaš uvjete za raditi. Ali objekti su vrhunski. Slučajno san naletija na tu stranicu i osta oduševljen. Mora bi malo prosurfat neton da nađen, zaboravija san kako se ono zovu. Iman materijala za bacat a nemogu ga vadit vani. A i da ga izvadin di ga sušit. Stvarno ludilo.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:26   #205
Di ste ljudi? Ja pripremija sve za vadit humus. Danas san se umorija šta nisan davno. Malo san ga okrenija vilama da ga bura prozrači. Nema do bure, da mi ga je stavit na pravo misto i jedan dan sa buron osuši ga znaš kako. Kakvo je stanje kod tebe Diabolica, ne javljaš se opet?
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:38   #206
Ma ne pitaj me niš, već sam tri dana na humusu ( od ove kiše 90 % vlažan), okrećem ga , prosijavam, pa nosim na tamno mjesto, pa sam u podrumu, na 6 bačava, pa sam danas sprešao zadnji turnus kupinovog vina i još sam ulovio malo sunca da operem i osušim dječiji veš. Di sam, u pi... mat....... Dođe dan sunca i sve poludi a nije istok.. to je naša dinamovska fora..;O)
Kad napravim prvu spravu za uzgoj glista bez puno muke, ajajas ti ćeš prvi znati. Neš majci više ovog prosijavanja i ostalih gluposti. U proljeće okrećem novu ploču o uzgoju glista na ovim prostorima.
Upravo sam napravio nacrte, i sljedeći tjedan idem u slaganje sprave. Kako se to ono kaže prototipa.
Prve slike će biti na mojoj stranici.
Idem u podrum provjeriti jel još vrije.........
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:48   #207
Kod mene je berba u punom jeku. Jedva čekan da crno sazrije, obožavan crno vino. Ja iman neku ideju za sušenje, mislin da je super ali o tome ću ti na PP. Prije 10-ak dana san prosijava kubik ali mi je bija prevlažan, možda 60-ak %. Kroz sito je prošlo možda 60%. To nije posa, kad je on dobro osušen prošlo bi ga sigurno 80-90%. A čoviče milina ga gledat kad ga okrićen vilama. Neće biti ostataka niti 10%, ono neprerađenog, nešto kamenčića, koja travka, grančica. Ma milina Božja.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 03:00   #208
Molim,morti je pitanje i glupo,ali mogu li se za početak gliste uzgajati na balkonu?
U čemu je poanta? te koika je komercijalna vrijednost proizvedenoga humusa te legla glista?
Može i na p. p.
Hvala-
Pozdrav!
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 07:13   #209
Poanta je u kvaliteti humusa,znaš čime prihranjuješ svoje bilje, EKO gnojivu.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 12:44   #210
Tako je Diabolica. Zemlju, vodu, zrak smo zatrovali svim i svačim pa se čudimo kad dođemo kod doktora i on nam reče nešto o čemu ni on nema pojma. Ja gledan nedavno dva vinograda, jedan od prijatelja tretiran HUMUSOM, drugi tretiran kemijom. U ovom drugom nema travčice, ma milina ga gledati. Ali nema nikakvog traga života, nema mravi, nikakvih buba, ma ništa. Žao mi je šta mi je i taj drugi čovik dosta drag, ali poslije ovog malo drugačije gledan na njega. Prijatelj kaže da nikad nije ima bolje grožđe. I šta je još bitno ne trune mu bilo grožđe koje je sklonije propadanju od crnog. Iman još puno primjera ali zaboliše me prsti he he. Možda će zvučati kao reklama ali jedini je spas u čistom, ekološkom gnojivu, a HUMUS to sigurno jeste. Ne zagađuje zrak ni podzemne vode a zemlji vraća ono šta smo joj oduzeli trovanjem kemijom.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 12:46   #211
Zaboravih!!! Kako tvoje vino i naravno ljubimci???
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 20:21   #212
Neznam kako su tvoje ali moje su da je milina. Napravio sam im pravu nastambu,hranim ih svakih 7 dana. I one zadovoljno vraćaju humusom. Kad maknem prvih 3 cm prvo se nasmiješe i onda zaplješću ručicama, kao da čujem "to care, još,još hrane nam daj". Muče me rusi i ona njihova najava ciče zime, srećom nabavio sam bale slame , samo još moram po njih otići, usput dogovorio sam 8 kamiona (cca 80 m3) konjskog gnoja, a nemrem to sam na ruke utovariti na kamiončić kojim raspolažem od prijatelja. I to sad dok mi mošt vrije, i sav sam u podrumu i za prešom, prešam jabuke za ocat i koju litru soka za klince. Niš ne stignem napraviti kako sam planirao, sve nešto kasnim, jer cijelo vrijeme gledam u nebo i molim se chegevari da ne padne kiša. eto, sad kao gledam tekmu, a u stvari idem leć jer sutra je novi cijeli dan , nadam se bez kiše.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 20:35   #213
Ovo je 20 x 1,5 m, u izdanju prije nego što sam dovršio nastambu.

http://i55.tinypic.com/2dt11tf.jpg
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 21:08   #214
Da ja ovako kod sebe napravin posli prve bure sve bi iša skupljat u Primošten. Mora sve biti učvršćeno. Na konstrukciji je ona zelena mreža pa kad bura dere sve gledan kako će sve počupati iz zemlje. Napravija san grešku i nisan zabetonira u zemlji. Drugi put ću pametnije. Sad bi, kako san spominja napravija nekakvo krovište ali me je opet strah vitrova. Nisan pametan kako. Zasad partimo sa najlonom ali najlonom zaštićujen samo nastambu za gliste. Doduše i financijski efekt je dosta bitan. Da me pogodi oni BINGO napravija bi najveću i najbolju đubretaru na svitu.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 21:08   #215
Sorry, Diabolica nije ti loša izvedba.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 21:11   #216
Ja i planiram biti najveći u Hrvatskoj.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 10:14   #217
Ti si skroman, ja želin biti najvaći na svitu, još mi samo BINGO fali. Ili neki zaboravljeni rođak iz Amerike ili Australije. Šalu na stranu prijatelju, ja samo želin raditi nešto od čega mogu pošteno živiti. Isto želin i svima drugima.
p.s. kad postaneš najveći nezaboravi stare drugove, a ako ja prije toga uboden BINGO dolazin k tebi sa 5 kamiona đubra, he he he
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 22:16   #218
Ozbiljno pitam,počeo bih kao početnik,pa me interesira kolio košta leglo gujavica( i koliko kom ih dobiš?) te,koliko košta kg humusa?
Hvala.
Poz.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 20:55   #219
Gle, humus je 1.5 kn, leglo je 800 - 1000 kn. Iz jednog legla za 3 mjeseca dobiš sve duplo, i to gliste i humus. Cca 150 kg humusa.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 11:32   #220
Imam livadu, mogu li gujavice živjeti i raditi samo od trave? Treba li ju prvo dati u kompost, ili bi išlo i suho sijeno?

Traže li one stalni nadzor, jer sam u mogućnosti obići ih samo vikendom, i to ne svakim? Znači ne mogu ih hraniti svakih par dana, trebao bih im dati bar za dva tjedna, ako je to moguće.
Drug Mile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.