Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li da su Židovi izabrani Božji narod?
Da 32 28.32%
Ne 81 71.68%
Glasovatelji: 113. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 03:42   #201
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
U knjigama i nema odgovor već samo poticanje da sam nađeš odgovor.
A poticanja i nove ideje od nekih pojedinaca znaju biti blago.
Neke stvari čovjek što se tiče starog doba ne može bez nekih informacija.
A opet te informacije nisu THE END već jedan opet početak.
Da da, shvaćam to, ali kažem osjećam da bih trebao negdje otići, ostaviti ovo kapitalističko, nemam više mnogo što iz samih knjiga naučiti u tom nekom kontekstu nečeg novog što već nisam na ovom ili onom mjestu čuo...
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Old 26.11.2010., 04:27   #202
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Da da, shvaćam to, ali kažem osjećam da bih trebao negdje otići, ostaviti ovo kapitalističko, nemam više mnogo što iz samih knjiga naučiti u tom nekom kontekstu nečeg novog što već nisam na ovom ili onom mjestu čuo...
U to ne ulazim oko tih tvojih osobnih stvari ...
Ali što se tiče knjiga..
Griješiš i to puno.
Imaš naučiti mnogo.Ima stvari garant za svakoga čovjeka da padne na stolicu od iznenađenja kad neke stvari pročita.
Ja sam preko 50000 stranica pročitao o tim temama a uvjek nešto novo nađem što zaintrigrira.
Uvjek ima nešto...
Ali ako ćovjek se osjeća zasićen tekstovima onda je to druga priča.
No pitanje je zašto je to tako.
Ja ne očekujem ništa a dobivam puno dok sam prije očekivao puno a dobijao ama baš ništa..
Ako s ljubavlju nešto činiš onda nema umora...

A da ti pokažem da ti nisi čuo puno toga evo samo jedna stvar.
Ti ustvari ne znaš što anđeli predstavljaju što je to zaista ....
To su ljudi prije 2000 godina jako dobro znali..
Tko je Lucifer tko je Satan itd
Pater Petar is offline  
Old 26.11.2010., 21:50   #203
Lucifer je bio andjel isto by the way.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Old 27.11.2010., 02:58   #204
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
A da ti pokažem da ti nisi čuo puno toga evo samo jedna stvar.
Ti ustvari ne znaš što anđeli predstavljaju što je to zaista ....
To su ljudi prije 2000 godina jako dobro znali..
Tko je Lucifer tko je Satan itd
Nitko ne zna, jer i onaj koji bi eventualno to znao a nema ga na zemlji, ne bi o tome govorio. A teoreme razno razne znam, ali to su sve teoremi.

Hajde ako si se našao dostojan da me podučiš što su anđeli, izvoli imaš moju pozornost, jer ja sam ponizan i rado slušam.

Iako ne možeš ni ti biti u to što ćeš reći siguran, možeš samo naginjati prema nekoj od tih varijanti, ne kažem pritom da nisi u pravu, ali ne možeš znati sa sigurnošću.

Osim samo u jednom slučaju, a taj je da su ti duhovi sami to objavili, ako jesu pa eto slušam najpozornije ikada.

Dakle po tebi, tko su anđeli, kakva je to energija, odakle dolazi, da li je inteligentna, nije, uopće ne postoji, skrivena je u nama samima, to je biće neko(nevjerujem to), to se treba osloboditi, to je skriveno od koga čega, zašto, tko to nalazi, da li je to stanje duše, duhovi razni, spoznaja, nakon čega, koga dolazi, gdje, kada, što...
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 27.11.2010. at 03:10.
Epic hero is offline  
Old 27.11.2010., 03:15   #205
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Nitko ne zna, jer i onaj koji bi eventualno to znao a nema ga na zemlji, ne bi o tome govorio. A teoreme razno razne znam, ali to su sve teoremi.
Ne sumnjam.



Quote:
Hajde ako si se našao dostojan da me podučiš što su anđeli, izvoli imaš moju pozornost, jer ja sam ponizan i rado slušam.
Ni slučajno.
Podučavanje je greška.
Tebi samo fali informacija a ja da bi te potaknuo da bi te zainteresirao jer neke stvari ne poznaješ sada sam prozvan.

Quote:
Iako ne možeš ni ti biti u to što ćeš reći siguran, možeš samo naginjati prema nekoj od tih varijanti, ne kažem pritom da nisi u pravu, ali ne možeš znati sa sigurnošću.
Uopće nije riječ o tome već o sasvim drugome da neke stvari nisi čuo da mogu se tako interpretirati a ne da netko zna ..
A to sam zaključio iz infaltilne predožbe ono o anđelima kakvu crkva zastupa pa si o tome malo i napisao.



Quote:
Osim samo u jednom slučaju, a taj je da su ti duhovi sami to objavili, ako jesu pa eto slušam najpozornije ikada
.
Ni slučajno.


ZNači da je u pitanju da ti neke stvari ne poznaješ iako misliš da si sve čuo.
I čuj da si sve čuo.
Ne znam da li su to i najnačitaniji ikad izrekli...

Sorry na smetnji..
Pater Petar is offline  
Old 27.11.2010., 03:31   #206
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Sorry na smetnji..
Nisam se ništa ni naljutio niti se našao uvrijeđen, kužim ja što ti meni govoriš, znam ja da ima iznad i iznad toga opet iznad i da nema drugog puta nego kroz spoznaju koja je svuda oko nas, pitanje je samo tko želi a tko ne želi tražiti i vidjeti. Koga te staze i putevi zanimaju, a potom da bi se stvari spoznale na pravilan način prethodi dugi niz godina proučavanja, razmišljanja, kontempliranja, askeze, učenja, čitanja, razglabanja, itd, itd..

Ali velim ovo za anđele samo usput nevezano za išta, da je to toliko apstraktan pojam (dakle anđeo) da je uopće pitanje da li se može ikako riječima protumačiti. Eto to je bila moja poanta. Jer sam sam si htio odgovoriti na to pitanje mnogo puta pa nisam uspio jer mi je preapstraktno. A sa svećenikom nisam razgovarao jer ne kužim relacije, termine, smisleno, i sl, nego me užasno zanimalo kako će mi on takvu nebulozu od kontradiktornosti protumačiti koja je u bibliji maksimalno pojednostavljena do te mjere da je sama po sebi smiješna. Daleko od toga da ja ne znam što ti govoriš.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 27.11.2010. at 04:39.
Epic hero is offline  
Old 23.06.2012., 22:58   #207
Da li su Židovi još uvijek Božji izabrani narod...ne znam, ali ne bih dala ruku u vatru da nisu......sa njima se nikad ne zna.
Pročitala sam da je netko spomenuo Vječni savez.
Ako nisu, tada Bog laže , a znamo da Bog jedinu stvar koju ne može , a to je laganje.
U kom smislu se misli kada Bog sklapa saveze za vječnost, ne može da neki vječni savez prestaje, a neki traje.
Ako je nešto vječno, tada je vječno...ili !?
__________________
יהוה אדנינו, איך מלכותי שמך בכל הארץ
Meggy ! is offline  
Old 24.06.2012., 00:17   #208
Quote:
Meggy ! kaže: Pogledaj post
U kom smislu se misli kada Bog sklapa saveze za vječnost, ne može da neki vječni savez prestaje, a neki traje.
Ako je nešto vječno, tada je vječno...ili !?
Prvenstveno se misli na savez Boga i covjeka, prvi savez je i bio upravo takav- savez Boga i Abrahama, tocnije njegovih potomaka, koji cine znacajan udio u cjelokupnoj populaciji, vise od 50% (judaizam, krscanstvo, islam), ako ne grijesim. Isti savez je i dalje valjan, kontinuirano se prenoseci te je bio, po nauku Katolicke crkve, zakljucen Isusovom zrtvom.
Bynw is offline  
Old 24.06.2012., 11:24   #209
Hahahahahahahaha!!! Vjerovati da su Izraelci božji narod!!!

Pa prije ću povjerovati da babaroga postoji nego u to!
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 24.06.2012., 13:36   #210
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Hahahahahahahaha!!! Vjerovati da su Izraelci božji narod!!!

Pa prije ću povjerovati da babaroga postoji nego u to!
Nisu izbrani već su se sami odabrali - zato danas drže filmsku industriju zabave u šaci, politika...
pametan narod koji je učio na greškama drugima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 24.06.2012., 14:38   #211
Da, bilo je saveza koji su sklopljeni sa pojedincem, recimo Noa.
Bog je sa njim sklopio trajan savez ,ali svi imamo koristi od njega da više nikada neće biti potopa, zar ne.

Ima mnogo saveza koje je Bog sklopio sa nekim pojedincem iz Židovskog naroda , a vrijedio je za ciljo njegovo kasnije potomstvo, pa smo opet svi mi imali koristi od njega.
Što je bi ostali savezi sklopljeni sa Židovima !?
Bog na mnogo mijesta je dao zapisati, citiram " da će ih se na kraju sijetiti, " pitam se samo kada će to biti .
Nesmijemo zaboraviti da pojedinci čine narod.......uglavnom , toliko!
__________________
יהוה אדנינו, איך מלכותי שמך בכל הארץ
Meggy ! is offline  
Old 24.06.2012., 16:03   #212
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Vjerujete li da su Židovi izabran Božji narod?

Prošli su kroz strašne muke i progone u svojoj povijesti, nikoga nisu toliko gazlili kao njih, a opet su uspjeli sačuvati svoj identitet i kulturu. Iako ih ima malo dali su svijetu dosta sjajnih znanstvenika i velikih ljudi.
Ovo je vrlo jedan površan i tendeciozan objeljen zaključak proistekao iz neznanja povjesnih prilika koje se ne sagledavaju u kontekstu nego izdvojeno.
EliEliLama is offline  
Old 24.06.2012., 16:39   #213
Quote:
Meggy ! kaže: Pogledaj post
Da li su Židovi još uvijek Božji izabrani narod...ne znam, ali ne bih dala ruku u vatru da nisu......sa njima se nikad ne zna.
Pročitala sam da je netko spomenuo Vječni savez.
Ako nisu, tada Bog laže , a znamo da Bog jedinu stvar koju ne može , a to je laganje.
U kom smislu se misli kada Bog sklapa saveze za vječnost, ne može da neki vječni savez prestaje, a neki traje.
Ako je nešto vječno, tada je vječno...ili !?
Ako je tebi knjiga bog onda najbolje progutaj ju kao pravi prorok i ne trebaš jesti više i biti će ti usta puna boga..
EliEliLama is offline  
Old 24.06.2012., 17:03   #214
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ako je tebi knjiga bog onda najbolje progutaj ju kao pravi prorok i ne trebaš jesti više i biti će ti usta puna boga..
EliEliLama, što te spopsdne
__________________
יהוה אדנינו, איך מלכותי שמך בכל הארץ
Meggy ! is offline  
Old 24.06.2012., 17:24   #215
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nisu izbrani već su se sami odabrali - zato danas drže filmsku industriju zabave u šaci, politika...
pametan narod koji je učio na greškama drugima.
nisu se sami izabrali nego žive na staroj usahloj slavi
ne čekaju li još dandanas svog proroka koji je obećan?
dok tako čekaju, vrijeme prolazi, evo je prošlo već toliko da bi trebalo biti jasno da čekaju uzalud... prošo voz a oni zaspali na stanici (bez uvrede)

i što uopće danas znači biti Židov?
i oni su se kao religija razdijelili odavno između sebe kao i svi drugi
Pravi Život is offline  
Old 24.06.2012., 17:31   #216
Quote:
Meggy ! kaže: Pogledaj post
EliEliLama, što te spopsdne
Sve zavisi koliko možeš progutati od puta,mislim da bibliju ne bi ipak mogla ali zato je podjeljena na tri djela.Žvaći ju ..
EliEliLama is offline  
Old 24.06.2012., 21:11   #217
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Sve zavisi koliko možeš progutati od puta,mislim da bibliju ne bi ipak mogla ali zato je podjeljena na tri djela.Žvaći ju ..

Evo Elić, prožvakala sam.....jesi li sad sretan....
Jel nastavljamo sa temom dali su Židovi Božji izabran na rod ili NE!?
__________________
יהוה אדנינו, איך מלכותי שמך בכל הארץ
Meggy ! is offline  
Old 24.06.2012., 22:08   #218
Quote:
Meggy ! kaže: Pogledaj post
Evo Elić, prožvakala sam.....jesi li sad sretan....
Jel nastavljamo sa temom dali su Židovi Božji izabran na rod ili NE!?


Pitanje mora biti s upitnikom da bi odgovorio jesam li sad sretan.

A što se tiče Jevrejevića mislim da sam se očitovao..
EliEliLama is offline  
Old 24.06.2012., 22:11   #219
Da su Hrvati napisali Sveto pismo ...

Da su Hrvati napisali Sveto pismo, u njega bi stavili da je njih odabrao Bog, smjestio ih na najbolje mjesto na svijetu, da su trpili nepravedno od okolnih naroda, ali ih je Bog uvijek sačuvao, bio na njihovoj strani protiv sila Zla, da se tu nalazio Raj na zemlji i da će na kraju vremena Hrvati biti odabrani među narodima.


Budući da su Sveto pismo pisali Izraelci, Jahve nije madžarski Bog, nego izraelski:


Lk 1,68 "Blagoslovljen Gospodin Bog Izraelov, što pohodi i otkupi narod svoj!

1 Kr 8,15 Reče on: "Neka je blagoslovljen Jahve, Bog Izraelov, koji je svojom rukom ispunio obećanje što ga na svoja usta dade ocu mome Davidu, rekavši:

2 Kr 14,25 On je dobio natrag izraelsko područje od Ulaza u Hamat do Mrtvoga mora, prema riječi koju je Jahve, Bog Izraelov, rekao preko sluge svoga Jone, sina Amitajeva, proroka iz Gat Hahefera.

1 Ljet 24,19 To je njihov red u službi kojim treba da idu u Jahvin Dom, po svom pravilu, primljenu od oca im Arona, kako mu je zapovjedio Jahve, Bog Izraelov.

2 Ljet 2,11 Dometnu još i ovo: "Neka je blagoslovljen Jahve, Bog Izraelov, koji je stvorio nebesa i zemlju. On je kralju Davidu dao mudra, pametna i umna sina koji će jedan dom graditi Jahvi, a drugi sebi da iz njega kraljuje.

2 Ljet 6,4 Reče on: "Neka je blagoslovljen Jahve, Bog Izraelov, koji svojom rukom ispuni obećanje što ga na svoja usta dade ocu mome Davidu, rekavši:

2 Ljet 13,5 Ne znate li da je Jahve, Bog Izraelov, predao Davidu kraljevstvo nad Izraelom zauvijek, njemu i njegovim sinovima, osoljenim savezom?

2 Ljet 34,26 A judejskome kralju, koji vas je poslao po Jahvin savjet, recite ovo: Ovako govori Jahve, Bog Izraelov: Riječi si čuo.

2 Mak 9,5 Ali Svevid, Gospodin Bog Izraelov, udari ga neizlječivom i nevidljivom bolešću. Čim je izgovorio onu riječ, spopade ga u crijevima nesnosna bol i strašne muke u utrobi.

1 Sam 1,17 Tada joj Eli odgovori ovako: "Pođi u miru! A Bog Izraelov neka ti ispuni molitvu kojom si ga molila."

1 Sam 20,12 Tada Jonatan reče Davidu: "Jahve, Bog Izraelov, neka mi bude svjedok! Ja ću iskušati svoga oca sutra u ovo doba. Ako bude dobro po Davida, a ja ne pošaljem k tebi da te obavijestim,

1 Sam 25,32 David odgovori Abigajili: "Neka je blagoslovljen Jahve, Bog Izraelov, koji te danas poslao meni u susret!

2 Sam 7,26 Neka se veliča tvoje ime zauvijek i neka se govori: Jahve nad vojskama jest Bog Izraelov, a dom sluge tvoga Davida neka stoji čvrsto pred tobom.

Br 16,9 Zar vam je malo što vas je Bog Izraelov izdvojio iz Izraelove zajednice da vas približi k sebi te da vršite službu u Jahvinu prebivalištu i da stojite pred zajednicom služeći joj?

Ez 44,2 I reče mi Jahve: "Ova će vrata biti zatvorena; neka se ne otvaraju i nitko neka ne ulazi na njih, jer ja, Jahve, Bog Izraelov, kroz njih prođoh - zato neka budu zatvorena.

Ezr 7,6 taj Ezra vrati se iz Babilona. Bio je književnik vješt Mojsijevu Zakonu, koji je dao Jahve, Bog Izraelov. Kako je ruka Jahve, Boga njegova, bila nad njim, kralj mu je dao sve što je tražio.

Iz 21,17 d mnogobrojnih strijelaca među hrabrim sinovima Kedrovim malo će ih ostati." Tako je govorio Jahve, Bog Izraelov. Protiv radovanja u nevrijeme

Iz 45,3 Dajem ti tajna blaga i skrivena bogatstva, da bi spoznao da sam ja Jahve koji te zovem po imenu, Bog Izraelov.

Iz 45,15 Doista ti si Bog skriveni, Bog Izraelov, Spasitelj.

Iz 52,12 Jer nećete izići u hitnji, niti ćete ići bježeći, jer će vam prethodnica biti Jahve, a zalaznica Bog Izraelov! Četvrta pjesma o Sluzi Jahvinu

Jdt 14,10 Tada Ahior, vidjevši što je sve učinio Bog Izraelov, povjerova čvrsto u Boga te se dade obrezati i tako bi pribrojen narodu Izraelovu.

Jr 7,21 Ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: "Paljenicama dometnite još i klanice, i jedite meso.

Jr 9,14 ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: Evo, nahranit ću narod ovaj pelinom i napojiti ga vodom zatrovanom.

Jr 16,9 Jer ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: "Evo, učinit ću da s ovog mjesta i pred vašim očima i u ovim danima iščeznu poklici radosti i veselja i glasovi zaručnika i zaručnice.

Jr 23,2 Stoga ovako govori Jahve, Bog Izraelov, protiv pastira koji pasu narod moj: "Vi ste raspršili ovce moje, rastjerali ih, niste se brinuli za njih. Zato ću se ja sada pobrinuti za vas zbog zlodjela vaših - riječ je Jahvina.

Jr 24,5 Ovako govori Jahve, Bog Izraelov: "Kao na ove dobre smokve, tako ću milostivo pogledati na sužnje judejske koje sam s ovoga mjesta prognao u zemlju kaldejsku.

Jr 24,15 Ovako mi reče Jahve, Bog Izraelov: "Uzmi ovaj pehar vina iz moje ruke i napoji njime sve narode kojima ću te poslati.

Jr 27,21 Da, ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov, o posuđu koje preostade u Domu Jahvinu, u dvoru kralja judejskog, i u Jeruzalemu:

Jr 29,24 -(25) A Šemaji ćeš Nehelamcu poručiti: "Ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: Ti si u svoje ime poslao pisma svemu narodu koji je u Jeruzalemu, i svećeniku Sefaniji, sinu Maasejinu, i svim ostalim svećenicima:

Jr 30,2 Ovako govori Jahve, Bog Izraelov: "Upiši u knjigu sve ove riječi koje ti govorim.

Jr 32,36 Ipak, ovako govori Jahve, Bog Izraelov, o tom gradu za koji vi velite da će od mača, gladi i kuge pasti u ruke kralju babilonskom:

Jr 33,4 Jer ovako govori Jahve, Bog Izraelov, o kućama ovoga grada i o dvorima kraljeva judejskih, porušenim zbog nasipa i mača,

Jr 34,13 Ovako govori Jahve, Bog Izraelov: "Ja sam sklopio Savez s ocima vašim u dan kada ih izvedoh iz Egipta, iz zemlje ropstva, govoreći:

Jr 42,9 te im reče: "Ovako govori Jahve, Bog Izraelov, kojemu ste me poslali da izlijem preda nj molbu vašu:

Jr 44,2 Ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: "I sami vidjeste svu nesreću koju sam svalio na Jeruzalem i na sve gradove judejske: evo danas su to gomile ruševina, a u njima nitko više ne živi,

Jr 44,7 Zašto sami svaljujete na se tako golemu nesreću" - govori Jahve, Bog nad Vojskama, Bog Izraelov - "te sami do korijena istrebljujete iz Judeje sve muško i žensko, djecu i dojenčad, te vam ni ostatka ostati neće,

Jr 44,11 Zato ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: "Evo, okrećem svoje lice vama, na nesreću vašu, da zatrem svu zemlju judejsku.

Jr 45,2 Ovako govori Jahve, Bog Izraelov, za tebe, Baruše:

Jr 48,1 8O Moabu. Ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: "Jao brdu Nebu jer je opustošeno, postiđen je Kirjatajim i osvojen, tvrđa posramljena, razorena,

Jr 50,18 Zato ovako govori Jahve nad Vojskama, Bog Izraelov: "Evo, kaznit ću kralja babilonskoga i zemlju njegovu, kao što kaznih kralja asirskoga.

Jr 51,33 Jer ovako govori Jahve, Bog Izraelov: "Kći je babilonska kao gumno u vrijeme kad se po njem gazi; još malo, i doći će joj vrijeme žetve." Jahvina osveta

Mal 2,16 Jer ja mrzim otpuštanje žena - govori Jahve, Bog Izraelov - i onog koji nevjerom haljine svoje kalja - govori Jahve nad Vojskama! Poštujte dakle život svoj, ne budite nevjerni! Dan gospodnji

Post 33,20 podiže žrtvenik i nazva ga "El, Bog Izraelov". Osramoćena Dina

Ps 41,14 Blagoslovljen Jahve, Bog Izraelov, od vijeka do vijeka! Tako neka bude! Amen! PSALAM 42-43

Ps 68,36 Strašan je Bog iz svojega Svetišta. Bog Izraelov daje moć i silu narodu svojemu. Blagoslovljen Bog! PSALAM 69

Ps 72,18 Blagoslovljen Jahve, Bog Izraelov, koji jedini tvori čudesa!

Ps 106,48 Blagoslovljen Jahve, Bog Izraelov, od vijeka dovijeka! I sav narod neka kaže: "Amen! Aleluja!" PSALAM 107

Rut 2,12 Neka ti Jahve plati sve što si učinila i neka ti udijeli pravu nagradu Jahve, Bog Izraelov, kad si došla da se pod krila njegova skloniš!"

Suci 11,21 Jahve, Bog Izraelov, predade Sihona i svu njegovu vojsku u ruke Izraelu, koji ih porazi, te Izrael zaposjede svu zemlju Amorejaca koji nastavahu to područje.

Suci 11,23 I sada kad je Jahve, Bog Izraelov, protjerao Amorejce pred svojim narodom Izraelom, ti bi nas htio odagnati?


____________________________

Iz svega ovoga možemo zaključiti kako se ne radi o arapskom Bogu, nego baš o izraelskom Bogu. A čiji je Bog, tome je sklon, i na njegovoj je strani.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304

Zadnje uređivanje Nepoznati : 24.06.2012. at 22:16.
Nepoznati is offline  
Old 24.06.2012., 22:24   #220
Jahve krivokletnik, kradljivac, lažljivi prevarant + pljačkaš

Quote:
Meggy ! kaže: Pogledaj post
Ako nisu, tada Bog laže , a znamo da Bog jedinu stvar koju ne može , a to je laganje.
Kako nije. Jahve je veliki lažljivac:


Jahve lukavi lažljivi urotnik

A Mihej reče: "Zato čujte riječ Jahvinu. Vidio sam Jahvu gdje sjedi na prijestolju, a sva mu vojska nebeska stajaše zdesna i slijeva. (19) Jahve upita: 'Tko će zavesti izraelskoga kralja Ahaba da otiđe i padne u Ramot Gileadu?' Jedan reče ovo, drugi ono. (20) Tada uđe jedan duh, stade pred Jahvu i reče: 'Ja ću ga zavesti!' Jahve ga upita: 'Kako?' (21) On odvrati: 'Izaći ću i bit ću lažljiv duh u ustima svih njegovih proroka.' Jahve mu reče: 'Ti ćeš ga zavesti. I uspjet ćeš. Idi i učini tako!' (22) Tako je, evo, Jahve stavio lažljiva duha u usta tvojim prorocima; ali ti Jahve navješćuje zlo."
Mihaj, II Ljetopisi xviii, 18-21

Jahve krivokletnik, kradljivac, prevarant + pljačkaš

Jahve je prišapnuo Mojsiju kako će Izraelci "posuditi" zlata i srebra od svojih susjeda Egipćana, a onda im ga neće vratiti. Reče lukavi Bog:
Dobro ću raspoložiti Egipćane prema ovome narodu, pa kad pođete, nećete poći praznih ruku. Svaka će žena zatražiti (treba pisati riječ: POSUDITI) od svoje susjede i stanarke u svojoj kući nakita srebrnog i zlatnog i odjeće. To stavite na svoje sinove i kćeri. Tako ćete oplijeniti Egipćane."
(u originalu piše: "Svaka će žena POSUDITI ...!", a ne ZATRAŽITI. Radi se o pokušaju ublažavanja božje prjevare).

Treba razumjeti Bibliju u povijesnom okruženju i tadašnjem načinu razmišljanja. Ta podvala je ustvari "prepredena lukavština", jer su prevareni oni koji su njih maltretirali. U smislu: "lukavo smo vas opljačkali, a još ste ispali i budale, a mi pametni i puni zlata i srebra". Slušali smo Božije naputke, a On je ionako taj koji kroji moral i pravdu pa može lagati i varati.

Kod prevođenja Biblije (a prevode u pravilu crkvenjački plaćenici ili vjerni simpatizeri), uvijek se pokušava ublažiti prijevod i ukrasiti ga. Nema nekakvog kontrolora koji bi to obuzdao.

Na engleskom je poštenije napisano prema originalu: borrow = posuditi (uz obećanje da će brzo vratiti !), a ne nepovratno zatražiti, kao na hrvatskom.

King James Version (KJV)
But every woman shall borrow of her neighbour, and of her that sojourneth in her house, jewels of silver, and jewels of gold, and raiment: and ye shall put [them] upon your sons, and upon your daughters; and ye shall spoil the Egyptians.
http://www.blueletterbible.org/kjv/Exd/Exd003.html

Ako su "pošteno uzeli naplatu za robovanje uz privolu Egipćana", to ne bi bila nikakva (lukava) prjevara i pljačka. Egipćani bi, na taj način, isplatili svoje grijehe, kao neka vrsta okajanja, pa ih Jahve više ne bi imao pravo kažnjavati.

Zaključak: Bog je Izraelce naveo na krivokletstvo i lopovluk. Recite da ćete posuditi zlato, pa im ne vratite = krađa.

A onda je Bog poklao svu prvorođenu djecu u Egiptu:
U ponoći Jahve pobije sve prvorođence po zemlji egipatskoj: od prvorođenca faraonova, koji je imao sjediti na prijestolju, do prvorođenca sužnja u tamnici, a tako i sve prvine od stoke. Noću ustane faraon, on pa svi njegovi dvorani i svi Egipćani, jer se strašan jauk razlijegao Egiptom: ne bijaše kuće u kojoj nije ležao mrtvac.
I ode narod natovaren zlatom i srebrom i lijepim haljinama koje je posudio od svojih, dojučerašnjih susjeda.

Jahve zavodnik

"Ti me zavede, o Jahve, i dadoh se zavesti, nadjačao si me i svladao me. "
"Ah, Jahve, Gospodine, zaista nas teško prevari kad reče: 'Uživat ćete mir' a sad nam je mač pod grlom.' "
(Jeremija xx, 7)
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.