Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2011., 02:22   #81
Quote:
Havajac 74 kaže: Pogledaj post
Jarane koga sam ja doveo u nezgodnu situaciju?Svakog ovog lika a i ja sam medju njima pitaj i svi ce ti reci trebao si davno,niko se ni za sta ne stidi niti se krijemo,branio sam svoje,ponosan sam!!Ako imas snimke sa toga dijela ratista stavi,ako nema zlocinana na njima,e tu bi vec nekoga doveo mozda u nezgodnu situaciju!Jesi li ti vidio ista cega bi se trebali sramiti,zaklanih ljudi,djece,zena?Sve vojnici koji nisu pobjegli ili koji su pruzili otpor!Covjek baca zolju jer je ratni plijen ali nije ispravna,kao ni onaj minobacac 60mm ili granate u Zenici napravljene,sta ima cudno u tome?!Akcija se radila po svim ratnim nacelima pogledaj bolje pa ces vidjeti kako tenk unprofora dovozi ljudstvo i mts vama,kao i cijelo vrijeme u Starome Vitezu,jer im je baza bila 100m,od sela!!A pogledaj video o zlocinima koji su pocinjeni na ovim prostorima pa usporedi!A to sto ti nesto o Olovu pricas nemam zive veze,da vam je Kordic dao oruzje i ostalo,jarane ja sve vise sumnjam da si ti tek sad prolupao kada si vidio ove snimke!http://www.youtube.com/watch?v=VhQVWWM06R0
u ljeto 92,kordic je nudio da sve linije odbrane u turbetu preuzme hvo jer je opremljeniji bio i naoružaniji od to-a,što je bilo tačno.turbećani i ostali su ga glat odjebali,naravno,i neka su jer su već tada govorili da ako im cvikeraš bude komandovao pade turbe,a kordić je davao municiju svih kalibara,omiljeno mu je bilo nora i oganj da isporučuje armiji,dok mu nije ponestalo streljiva,pa su topnici morali da se vade ultra-preciznim ekspolzivnim napravama!
snowball is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 02:43   #82
vitez

pa da bili su u pravu iz turbeta muslimani kad su odjebali kordića kako ti kažeš da bi zbog njega sve palo..

zbog njega je pao i vitez osvojili ste ga nema šta...

loš im je bia samo ih je naoružavao dok ja alija vikao nije to naš rat.

Zadnje uređivanje marko-m : 15.05.2011. at 02:56.
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 02:57   #83
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
pa da bili su u pravu iz turbeta muslimani kad su odjebali kordića kako ti kažeš da bi zbog njega sve palo..

zbog njega je pao i vitez osvojili ste ga nema šta...
kordić je bio totalan bezveznjak,propali novinar i politička figura,on sam je u vojnom smislu totalno nebitan; po onome što sa ove distance mogu reći da.kada je konkretno o hvo-u LD riječ,jedan od boljih zapovjednika vam je bio filipović,pokojni leutar,pa recimo i blaškić,a kordić je bezveznjak u svakom smislu.
snowball is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 03:00   #84
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
pa da bili su u pravu iz turbeta muslimani kad su odjebali kordića kako ti kažeš da bi zbog njega sve palo..

zbog njega je pao i vitez osvojili ste ga nema šta...

loš im je bia samo ih je naoružavao dok ja alija vikao nije to naš rat.
i opet i opet,alija je vikao to,sasvim si u pravu ali ljudima muslimanske narodnosti s ciljem da se ne odazivaju mobilizaciji i pozivu jna za rat u hrvatskoj,a indirektno i srbo-političkom vojnom vrhu.šta je trebao 91,popeti se na romaniju i pobosti šahovnicu u znak solidarnosti?
snowball is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 10:20   #85
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
i opet i opet,alija je vikao to,sasvim si u pravu ali ljudima muslimanske narodnosti s ciljem da se ne odazivaju mobilizaciji i pozivu jna za rat u hrvatskoj,a indirektno i srbo-političkom vojnom vrhu.šta je trebao 91,popeti se na romaniju i pobosti šahovnicu u znak solidarnosti?
lipanj 1992 Gradačac¸nema u BiH još nikakvih sukoba Hrvata i Bošnjaka.Doktor Hrvat iz GSSRH Josip Stojanović dolazi u bošnjački grad pomoći ustrojiti vojni sanitet.Vlasnik restorana mu priča priču i izjednačava ulogu Slobe i Tuđmana.Van pameti.

http://img837.imageshack.us/img837/4605/2034g.jpg
sidrun is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 10:49   #86
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
u ljeto 92,kordic je nudio da sve linije odbrane u turbetu preuzme hvo jer je opremljeniji bio i naoružaniji od to-a,što je bilo tačno.turbećani i ostali su ga glat odjebali,naravno,i neka su jer su već tada govorili da ako im cvikeraš bude komandovao pade turbe,a kordić je davao municiju svih kalibara,omiljeno mu je bilo nora i oganj da isporučuje armiji,dok mu nije ponestalo streljiva,pa su topnici morali da se vade ultra-preciznim ekspolzivnim napravama!
Je je samo vam je Dario jednom uvalio i one skolske granate bas na ratistu oko Turbeta
Oganj? Nikad licencirani raketni sustav kojeg je Dario podjelio HV-u , Armiji i mislim da je samo jedan ostao u HVO. U ratu koristen veoma malo osim od strane SVK.

Sto se tice Blaskica on je pravi vojnik i za razliku od Vaseg "Napoleona" Sefera bio je jako odmjeren. U Biti covjek je provodio aktivnu obranu cijelo vrijeme dovoljno da zadrzava Vase "bezazlene pokusaje i zajebancije" (P.S u toj igri ta-ta dosta je sudionika poginula valjda je to Vas nacin igre)
quick_nickk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 11:36   #87
Lasvanska Dolina

Snowball,izgleda da ova moja videa pokazuju ucinkovitost na psiholoskom planu!
Malo mjesas,Kordic je bio 2 covjek Herceg-Bosne u politici,a sa vojskom je vrlo malo imao,mozda ti zvuci cudno ali sve je uglavnom vodio ili potpisivao Blaskic,na operativnome planu,Filipovic je kasnije bio.A to sto ste dobivali oruzje od nas samo potvrdjuje cinjenicu ko je koga napao vi nas ili mi vas!Ko normalan daje oruzje sutrasnejm neprijatelju??I sada ti si se nasao da kazes kako mi nismo imali zapovjedni kadar na nivou?Pa bolan budi pametan,ispocetka je kod vas bio onaj Refik Lendo idiot od covjeka,coban,mislim zaduzen za podrucje srednje bosne!Ja mu nebih dao dvije ovce na papiru da cuva jer bi jednu izgubio!Onda je bio Dzemo Merdan zaduzen za podrucje Busovace,a Jokeri mu ulete u selo Merdane odakle je rodjen,nije za povjerovati kako su Armijci bjjezali ja mislim da im u Zenici nisu dali da jedu i piju ,nebih stali do tuzle da bjeze!I glavna vam je bila ona kurva sa Radio Zenice sto smo joj vikendicu na skradnome u Busovacu digli u zrak kao znak paznje za izgovorene lazi!A to sto se dosli di Baskarada zaboravio si reci da ste naletili na zicu od televizorke da vas je 12 otislo u sehide,nije fer!Reci istinu,nemoj jarane govoriti da ste mogli ali eto sazalili ste jer smo mi bili nemocni ili nismo znali!Ja uvjek govorim znam da imate video dokaze,pokazite te uspjehe ako ih ima u tom pogledu kako ti govoris,gledao sam jedan video kako ulaze na bobase mudjahedini,covjek nije htio prodati ,da vidis kako nose one borce dzihada u nosilima nazad,i nigdje nasih na pocetku otisli ljudi vadit krumpire i peci rakiju,a mungosi oslobadjaju selo od civila!Da je rat potrajao jos 6 mjeseci,vi bi ste bili u kurcu sto od gladi sto od nedostatka municije i ostaloga mts,vjeruj mi!Ja neznam ni jednoga vojnika vaseg koji je bio zarobljen,da nije rekao da nema te sta jesti,nema municije,i da je bio cilj zauzeti Vitez,ako su njima lagali onda ti si im lagao jer ovdje kazes da niste htjeli zauzeti,slao si onda vojnike svoje u pakao,jarane onda vojska nema morala,nema razloga za reci da ste pokusali na sve nacine,ali niste uspjeli.

Zadnje uređivanje Havajac 74 : 15.05.2011. at 11:43.
Havajac 74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 12:00   #88
Quote:
Havajac 74 kaže: Pogledaj post
Snowball,izgleda da ova moja videa pokazuju ucinkovitost na psiholoskom planu!
Malo mjesas,Kordic je bio 2 covjek Herceg-Bosne u politici,a sa vojskom je vrlo malo imao,mozda ti zvuci cudno ali sve je uglavnom vodio ili potpisivao Blaskic,na operativnome planu,Filipovic je kasnije bio.A to sto ste dobivali oruzje od nas samo potvrdjuje cinjenicu ko je koga napao vi nas ili mi vas!Ko normalan daje oruzje sutrasnejm neprijatelju??I sada ti si se nasao da kazes kako mi nismo imali zapovjedni kadar na nivou?Pa bolan budi pametan,ispocetka je kod vas bio onaj Refik Lendo idiot od covjeka,coban,mislim zaduzen za podrucje srednje bosne!Ja mu nebih dao dvije ovce na papiru da cuva jer bi jednu izgubio!Onda je bio Dzemo Merdan zaduzen za podrucje Busovace,a Jokeri mu ulete u selo Merdane odakle je rodjen,nije za povjerovati kako su Armijci bjjezali ja mislim da im u Zenici nisu dali da jedu i piju ,nebih stali do tuzle da bjeze!I glavna vam je bila ona kurva sa Radio Zenice sto smo joj vikendicu na skradnome u Busovacu digli u zrak kao znak paznje za izgovorene lazi!A to sto se dosli di Baskarada zaboravio si reci da ste naletili na zicu od televizorke da vas je 12 otislo u sehide,nije fer!Reci istinu,nemoj jarane govoriti da ste mogli ali eto sazalili ste jer smo mi bili nemocni ili nismo znali!Ja uvjek govorim znam da imate video dokaze,pokazite te uspjehe ako ih ima u tom pogledu kako ti govoris,gledao sam jedan video kako ulaze na bobase mudjahedini,covjek nije htio prodati ,da vidis kako nose one borce dzihada u nosilima nazad,i nigdje nasih na pocetku otisli ljudi vadit krumpire i peci rakiju,a mungosi oslobadjaju selo od civila!Da je rat potrajao jos 6 mjeseci,vi bi ste bili u kurcu sto od gladi sto od nedostatka municije i ostaloga mts,vjeruj mi!Ja neznam ni jednoga vojnika vaseg koji je bio zarobljen,da nije rekao da nema te sta jesti,nema municije,i da je bio cilj zauzeti Vitez,ako su njima lagali onda ti si im lagao jer ovdje kazes da niste htjeli zauzeti,slao si onda vojnike svoje u pakao,jarane onda vojska nema morala,nema razloga za reci da ste pokusali na sve nacine,ali niste uspjeli.
Jeli to ona novinarka "Ustaske snage neprestano VBR-om tuku po Zenici" ?
quick_nickk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 12:32   #89
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
Jeli to ona novinarka "Ustaske snage neprestano VBR-om tuku po Zenici" ?
Jest,prijatelju,lagala je da i sama nije vjerovala da to moze,nemogu se sjetiti njenog imena,sada,pa smo joj diglu vikendicu u zrak kao znak paznje,i postivanja!Ali kasnije sam pricao sa rajom iz Zenice,kazu da je Armija BiH znala sa Janjca,baciti koju granatu prema Zenici,kada nije vojska htjela ici na Vitez,pa su koristili to kao stvar propagande i podizanje morala.Ljudi kontali vidi ustase nas tuku po Zenici iako se tamo na crti gine i svako drvo i panj eksplodira moramo ici da se zazuzme taj Vitez!Jos nesto da kazem,snowballu,evo rekao si da su i krajisnici bili u toj famoznoj akciji gdje ste gadjali Princip,sa LPG i RB,neznam za to nikada,a ako mislis na onu akciju kada ste pokusali proci neometano izmedju Baskarada i Gromile(Brdo iznad Gacica)lijevo od puta(sa vase strane gledano) pored one vikendice na vrhu,tu ste uletili na televizorku,culo je se zapomaganje cijeli dan pa je nas snajperista morao da usutka tu dernjavu!Vidjeli ste da nemozete i niste vise nikada tim pravcem ni krenuli!A vidis i krajisnici su bili aprije si rekao da nisu,a da te spomenem, na akciju kada je pala Pjescara,(nije ona u Mosunju)3 puta u danu ste uzimali kotu Pjescara 3 puta smo je vracali i ostala je nasa do kraja rata,bio sam u toj akciji cijelo vrijeme,poslije 3 puta kada smo je zauzeli,nije bilo vise vojnika sa vase strane da krenu u 4 napad!Ako nisi cuo raspitaj se!?

Zadnje uređivanje Havajac 74 : 15.05.2011. at 12:46.
Havajac 74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 15:47   #90
Lasvanska Dolina

svakome sa ovoga foruma mogao bi da preporucim da pogleda ovaj video,a jos bolje da kupi knjigu i procita!Biti ce vam punoi stvari jasnije a pogotovu ovima koji govore da ste mogli zauzeti LD a niste htjeli!http://www.youtube.com/watch?v=NdW9nbspWPQ
Havajac 74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 16:00   #91
Lightbulb

Quote:
snowball kaže: Pogledaj post

na zabrdju su vam se uvalile po 2 čete,. 325 . i 17.krajiške kroz rupe koje su napravili idv-ovi,i od probe da se isto vrati,a bila su vaša 2 pokušaja-ništa.dakle,ostajem pri svome.nakon vašeg 2 pokušaja da se vratite gore,još ste gore prošli,spustili vam se armijci na razadljinu da su vam rpg-ovima i snajperima tulki po jednom dijelu principa, a i lično sam jednom u idv patroli kojoj sam bio pridodat,zaobilazio vaše linije i posmatrao kako poliježete protivtenkovske u baškaradima,iako nam to baš nije bilo sasvim jasno. što jeste,mora se priznati da vam je inženjerija bila sasvim solidna,pogotovo pletenje "paukovih mreža" i sistemi ukopavanja zemunica i tranšeja,to još nigdje nisam vidio.
To je bio najmanji problem,zaobići linije,rupa je bilo na sve strane.Pogotovo Zabrđe i sl.,šume na kilometre,može se provući stotine ljudi da se ne primjeti,naravno lijepi strah odradi svoje plus mine.
Pucanje po tvornici exploziva nema ama baš nikakvog efekta jer je taj dio gdje se proizvodi ukopan u zemlju i prekriveno betonom i zemljom,avio bombe nemaju efekta.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 16:06   #92
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
kordić je bio totalan bezveznjak,propali novinar i politička figura,on sam je u vojnom smislu totalno nebitan; po onome što sa ove distance mogu reći da.kada je konkretno o hvo-u LD riječ,jedan od boljih zapovjednika vam je bio filipović,pokojni leutar,pa recimo i blaškić,a kordić je bezveznjak u svakom smislu.
Filipović je jedan od onih koji su najviše pridonijeli brzom zauzimanju Travnika od strane Abih.Salonski časnik,da čuješ kakve je ideje lupetao...
Kordić je za njega svijet izmislio,makar u psihološkom dijelu,pitaj ovdje bilo koga za mišljenje oko gore navedenih persona..
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 18:29   #93
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
lipanj 1992 Gradačac¸nema u BiH još nikakvih sukoba Hrvata i Bošnjaka.Doktor Hrvat iz GSSRH Josip Stojanović dolazi u bošnjački grad pomoći ustrojiti vojni sanitet.Vlasnik restorana mu priča priču i izjednačava ulogu Slobe i Tuđmana.Van pameti.
vidiš meni kao hrvatu iz splita koji po meni može neke stvari pogledati objektivno:

upoznao sam bosnu i čuo sam od ljudi kako se živilo prije rata pogotovo u lašvanskoj dolini između muslimana i hrvata.
radil ljudi u vitezitu skupa i drugim tvornicama uvažavali se poštivali tuđe blagdane i živili u miru.
kaže meni zvonko iz zabilja stariji gospodin kod kojeg sam bia nije nitko meni brania ici u crkvu i nisam imao nikakve posljedice.

sad gledaj to iz hrvatske erspektive,ako su u hrvatskoj išao u crkvu automatski nisi mogao imati dobar posao jer nisi mogao biti član komunističke partije,to znaju i hercegovci isto dobro jer su bili proganjani.
znači taj gostioničar uopće ne razumije zašto su hrvati rušili jugoslaviju svoju tamnicu.sve direktori srbi vojna lice policija sudovi...to se danas događa hrvatima u bih,i pitate se zašto ce hrvati srušiti bih.

zašto nebi i u bih svatko zivia na svome kao dobri susjedi,ne vidim razloga za to osim pokvarenosti i zeljom za tudim.
svatko zna da su hrvate srednje bosne muslimani htjeli istrijebiti to se i danas nastavlja.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 23.05.2011. at 15:52.
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:19   #94
vitez

koliko je lašvanska dolina odnosno enklava vitez,novi travnik,busovača brojila hrvatskih vojnika?
imam u vidu da su i djeca morala biti vojno sposobna čuo sam da su radili kao kuriri na crtama i da su spašavali crte odbrane.

dali je isina da je po noći padali paketi padobranski sa ljekovima i oružjem ??

dali je dragan vikić sobno napadao u lašvanskoj dolini???
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:23   #95
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
Opet ti kazem iz cega izvodis taj legitimitet, zar ja nisam imao legitimitet da branim svoju kucu? Vidis znam covjeka koji je isto pustio Vaseg zarobljenika ma da je smijesna scena bila radilo se o zarobljavanju bivseg skolskog prijatelja. (tako da ta humana djela u nehumanim uvjetima nisu bila toliko rijetka)
Lijepo je ako mi iz Srednje Bosne i oni koji su napadali nasu Srednju Bosnu mozemo danas razgovarati o tome. No tesko mi je sve skuziti, oni koji napadaju srednju "Bosnu" imaju tip "legitimno pravo# na to, hajde nemojmo se zajebavati. Bosnjaci (nekadasnji Muslimani) imaju "legitimno" pravo na cijelu Bosnu, je li? I onda je ok ubijati Hrvate u Bugojmu, Travniku...je li? I kao taj nas rat je glupost jer su eto Srbi zaradili?
Ne znam ljudi, ja sam rodjen u Srednjoj Bosni a roditelji su im iz hrvatske Slavonije, i glupo sam vjerovao kako rat nikada nece ozbiljno zahvatiti nase krajeve jer Srbi, nasi dezurni krivci, nisu imali nikakve zahtjeve u svezi s nama, je li? E, ta mi se glupost razbila o glavu tako da sam sahranjivao bliske i drage (od njih jedan zarobljeni pa zlocinacki, zar ne, ubijeni hrvatski vojnik na Zubicima kod Novog Travnika), a ti dezurni srpski krivci nisu imali s tim nista, nego je slavna Armija BiH zakljucila kako nas Hrvate Srednje Bosne treba kazniti kaznom istrebljenja.
Ovo nije svadja sa ljudima iz Armije BiH ovdje, uopce ne, ja cijenim svakog njihovog domaceg borca kao i naseg, ni oni nisu imali izbora, nego taj politicki dio ne mozemo nikako objasniti ovdje, i to je steta.
razmislite malo, prijatelji sa druge strane, kakve smo to mi strasne zlocine pocinili da nas treba etnicki ocistiti, jer ostali smo samo tamo gdje smo se obranili?
Bez obzira na to kako se ovo moze shvatiti ja nisam imao losih namjera, mislim, Ahmici su ratni zlocin pocinjen od moje vojske, i stidim se toga i zao mi je svakog ubijenog i nevinog civila u Ahmicima. Oni koji su to ucinili napravili su uz to medvjedju uslugu svim Hrvatima srednje Bosne. No, ta politika legitimnosti Armije BiH mi ide na k....legitimni ste koliko i drugas dva bosanska narod, Hrvati i Srbi.
Zao mi je no samo se nadam da ce se Bosna najzad podijeliti izmedju tri naroda, etnicko ciscenje je vec izvrseno i danas treba hrabrosti da se sprijece novi ratovi na tim prostorima. Mozda cemo uspijeti biti bolji kao susjedi nego smo bili kao sugradjani.
Jesam li puno zastranio? ak jesam brisite me, nemam prigovora.
ok_bukowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:31   #96
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
koliko je lašvanska dolina odnosno enklava vitez,novi travnik,busovača brojila hrvatskih vojnika?
imam u vidu da su i djeca morala biti vojno sposobna čuo sam da su radili kao kuriri na crtama i da su spašavali crte odbrane.

dali je isina da je po noći padali paketi padobranski sa ljekovima i oružjem ??

dali je dragan vikić sobno napadao u lašvanskoj dolini???
Busovaca u punoj mobilizaciji 1500 vojnika
Vitez i Travnik ne znam tocan broj
quick_nickk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:31   #97
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
koliko je lašvanska dolina odnosno enklava vitez,novi travnik,busovača brojila hrvatskih vojnika?
imam u vidu da su i djeca morala biti vojno sposobna čuo sam da su radili kao kuriri na crtama i da su spašavali crte odbrane.

dali je isina da je po noći padali paketi padobranski sa ljekovima i oružjem ??

dali je dragan vikić sobno napadao u lašvanskoj dolini???
Kakva djeca, kakve bajke ti pricas?
U Novom T., za druge nemam ja sto pricati, znam da si morao napuniti 18 godina pa onda jos imati jednomjesecnu pripremu da bi postao vojnik.
Nije bilo nikakvih kurira, ha ha, imali smo telefone na svim linijama.

Po sjecanju mislim bilo nas je oko 1 700 u HVO Novi Travnik a od toga 1 300 vojnika (bojovnika?).

Zadnje uređivanje rezon@tor : 23.05.2011. at 15:55. Reason: spajanje poruka
ok_bukowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:47   #98
Lasvanska Dolina

Markanm,nije tocno to su bajke,kakva djeca i to!Nije bilo ni ponoci paketa,imali smo samo dotur mts i ostaloga helikopterom HV,koji sletao danju,nekada i predvecer,a odovzio teze ranjenike u Split,a zdrave vracao!Vecina tajne obrane je sto smo imali koliko toliko mobilno PZO,Topnistvo,kao i eksplozivne naprave koje si mogao ispaljivati sa svake pozicijeSaniteta nismo imali vec su sve to bili bojovnici!Uz to vecina PPN su bile u pripravnome stanju rijetko gdje su drzale crtu,vec su uvjek ubacivane direktno u borbu kao rezerva ili snage za poticaj napada-proboja!Radi toga MOS nikada nisu znali u kojem broju napadamo i kojim smjerom,koji nam je cilj!Sve zajedno moja procjena da je bilo od 4500-5000 bojovnika!A za Vikica jest tocno da je bio na Buhinim kucama,morao je dokazati onim u Sarajevu da je pravi Bosnjak,i onda ga smjene sa njegove pozicije kao zapovjednika Specijalni postrojbi MUP BiH,i odreda "Lasta"u neki ured da radi i pise izvjesca,a za njegovog nasljednika stave njegovog ratnog zamjenika Kemu Ademovica,jebiga on je Kemo,nije Dragan!

Zadnje uređivanje Havajac 74 : 15.05.2011. at 20:00.
Havajac 74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:55   #99
Tema je odlična.

Nemam volje pregledati sve postove radi provjere je li ova činjenica već spomenuta, ali nadodat ću:

Cilj napada Trećeg korpusa na Križančevo selo 22. prosinca 1993. godine i na Buhine kuće 9. siječnja 1994. godine bilo je presijecanje Lašvanske doline na dva dijela, gdje bi se snage Trećeg korpusa preko okružnih mjesta Dubravice i Rijeke spojile s brdskim brigadama Armije BiH u naseljima Kruščica, Vranjska i Kovačevac. U tom dijelu (za one koji poznaju zemljopisni položaj Lašvanske doline) bio je najuži koridor. Presijecanje bi bilo ravno općoj katastrofi jer bi se stvorio novi val izbjeglica prema Busovači i Novom Travniku. A slijedila je teška zima...

Važno je spomenuti i da je linija na tom dijelu u početku planirana na crti Kuber-Počulica-Lazine prema sjeveroistoku. Propast plana počeo je kada su se zenički Hrvati u brigadi "Jure Francetić" počeli naglo povlačiti iz Čajdraša. Tako se stvorila linija između Sivrina sela (Armija BiH) i Šafradinovih kuća (HVO) te između Krtine Mahale (Armija BiH) i Buhinih kuća (HVO). Najveća je nesreća što je Armija BiH dobila brdo Šljivčicu, s koje su svakodnevno granatirali Vitez i gađali vojnike snajperom (taj su prljavi posao obavljali članovi Streljačkog kluba u Zenici).

Toliko. Znam ponešto jer živim u Vitezu i jer mi je otac bio pripadnik PNN-a "Vitezovi" pod zapovjedništvom Darke Kraljevića.
LostWisdom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 19:56   #100
Quote:
snowball kaže:
kordić je bio totalan bezveznjak,propali novinar i politička figura,on sam je u vojnom smislu totalno nebitan; po onome što sa ove distance mogu reći da.kada je konkretno o hvo-u LD riječ,jedan od boljih zapovjednika vam je bio filipović,pokojni leutar,pa recimo i blaškić,a kordić je bezveznjak u svakom smislu.
Ok, znam da se sad puno petljam, no kao i vi ostali i ja iznosim svoje misljenje a ne nekakve istine (volio bih znati tu istinu)
No, my brother in arms, ovdje se slazem s tobom u svakoj rijeci. Ne znam za Filipovica i Leutara, no Blaskic je bio vojnik. A taj klown Kordic, ha ha, ajde nek se novinar pojunacio, on ti je "za dom spremni"-budala.
Ma previse je tu bilo politike. Evo jedna ratna prica iz NT-a.
Mi smo bili protivzrakoplovci na Strijeli 2-M, mislim tak se zvala, ispaljujes je sa ramena u svakom slucaju. E sad, na obuku nam navratio Vlado Juric, ili kak se zvao taj bivsi JNa-oficir?, i pita on nas desetak sto mislimo mi, koliko cemo aviona mi srusiti s nasom strijelom. Ha ha, kad se sjetim tih budalestina muka me hvata, ma dobro smo i prezivjeli. Kaze on, ak dodje 10 aviona koliko cete ih oboriti? Odgovori su glasili izmedju 7-8, ja odgovorio 1 (rekoh i corava koka zrno nadje) a on nama kaze: Necete oboriti ni jedan, oni vec znaju da imate strijele i nece vam nikad biti na dometu.
E, sad, moji mu se prijatelji smijali, a covjek znao sto govori. (Zabavan podatak ovdje je da mi je jedan prijatelj, Bosnjak, tih dana izjavio svoje ushicenje jer je vidio kako smo s raketom pogodili jedan avion _ nije mi vjerovao kad sam mu rekao da NIJEDNA strijela nije ispaljena jer ona ima domet ca 2 500 m a avioni su bili iznad 5 000 m).
Ak neko hoce da ga blati (mislim na zapovjednika Vladu), evo jos ukratko o njemu. kad je Armija BiH krenula u ofenzivu on je zaustavio povlacenje nasih negdje oko Nevic Polja, jednostavno rekao nasim braniteljima: Ljudi ne mozemo dalje nazad, nasa bolnica u Novoj Biloj je iza nas...i ljudi stali i obranili se.
To sam cuo, naravno, pa ne mora biti istina, no cijenim tog covjeka, i cijenim Blaskica, mog zapovjednika, a Kordic je za mene sto i za tebe, klown.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 23.05.2011. at 15:56. Reason: pravopis
ok_bukowski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.