Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2010., 20:48   #1001
ima li netko od starijih studenata ovdje? ili poznaje nekoga tko je još na starom programu?
plizzzzzzzzzzzzzz, hitno mi treba netko s biotehnologije, može i na pp
__________________
‎''Osvajanje vrhunaca ne bi bilo ni upola lijepo kada na tom putu ne bi trebalo prijeći mračne doline.'' (Hellen Keller)
misscow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 21:56   #1002
Quote:
mikitomic kaže: Pogledaj post
Bok!
Studiram Mediteransku poljoprivredu u Splitu.Mogu li na diplomski na PBF smjer Prehrambeno inženjestvo ili Nutricionizam?
Rekli su mi da bih trebala pisat prijemni.
Zanima me ako ko zna što točno bude u prijemnom,koji predmeti?
Gdje poslije s tim mogu raditi?
Kakav je fax općenito,kakvi su profesori?
Hvalaaaa
Naravno da možeš, polaže se prijemni, e sad točno ne znam koji predmeti, ali to ti na vrijeme izvjese na sranici od faksa
__________________
Omnia mea mecum porto
cvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 16:56   #1003
HITNO! Molim vas ako mi netko može reći kakva je prof. Tibela Landeka Dragičević? dali je zahtjevna ....dali izlazi u susret studentima... Te kakav je prof. Branko Tripalo?
Unaprijed zahvaljujem ... ako mi možete reći kakva je na ispitu i kakva je prolaznost?
annnaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 21:37   #1004
Quote:
annnaaa kaže: Pogledaj post
HITNO! Molim vas ako mi netko može reći kakva je prof. Tibela Landeka Dragičević? dali je zahtjevna ....dali izlazi u susret studentima... Te kakav je prof. Branko Tripalo?
Unaprijed zahvaljujem ... ako mi možete reći kakva je na ispitu i kakva je prolaznost?
Dobra je, jedna od boljih na ispitu. A i prolaznost je velika. Ali nisi navela o kojem se ispitu radi, ima ih vise, i neki su naravno tezi.
Isto vrijedi i za prof. Tripala, o kojem ispitu se radi? Vecina je samo pismeni.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 12:11   #1005
Smile

Quote:
Stingray kaže: Pogledaj post
Dobra je, jedna od boljih na ispitu. A i prolaznost je velika. Ali nisi navela o kojem se ispitu radi, ima ih vise, i neki su naravno tezi.
Isto vrijedi i za prof. Tripala, o kojem ispitu se radi? Vecina je samo pismeni.
hej! kod profesorice Tibele radi se o ispitu biološki procesi obrade voda , a kod prof. Tripalo kolegij separacije krutine ili kapljevine iz plina.....
hvala puno na informaciji!
ako još netko ima iskustva neka mi piše....
annnaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 19:06   #1006
Quote:
annnaaa kaže: Pogledaj post
hej! kod profesorice Tibele radi se o ispitu biološki procesi obrade voda , a kod prof. Tripalo kolegij separacije krutine ili kapljevine iz plina.....
hvala puno na informaciji!
ako još netko ima iskustva neka mi piše....
Pretpostavljam da je to Ekoinzenjerstvo na FKIT-u?
Toga nema na PBF-u, pa na zalost ne znam previse o tome...
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 14:19   #1007
da to je na fkitu!
al me zanimalo kakva je inače profesorica... al zaključujem da je ok-e,a? da neće kod nje bit nekih večih problema..
annnaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:05   #1008
bok
ja ću sad na jesen upisati,nadam se, neki fakultetić
Pa bi mene zanimalo sljedeće...
ja gledam sve povezano sa biologijom, najviše genetikom
Pa sam došla do ideje na biotehnologiju otići.
Možete mi dati savjet kolko je to povezano s biologijom odnosno genetikom?
inaće u obzir dolazi biotehnologija, molekularna biologija na pmf-u i veterina =) puno hvala
__________________
“Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.”
žaluzine ^^
lol9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:57   #1009
Quote:
lol9 kaže: Pogledaj post
bok
ja ću sad na jesen upisati,nadam se, neki fakultetić
Pa bi mene zanimalo sljedeće...
ja gledam sve povezano sa biologijom, najviše genetikom
Pa sam došla do ideje na biotehnologiju otići.
Možete mi dati savjet kolko je to povezano s biologijom odnosno genetikom?
inaće u obzir dolazi biotehnologija, molekularna biologija na pmf-u i veterina =) puno hvala
S genetikom je najviše povezana Molekularna biologija na PMF-u, zatim Biotehnologija na PBF-u.
Međutim, ako ti nije problem učiti jako puno najbolja opcija bi bila Medicina jer se nakon nje isto možeš baviti genetikom, a imaš i milijun drugih opcija (i to puno bolje plaćenih) i osiguran posao, ako shvatiš da ipak ne želiš u znanost, što na ova dva fakulteta (PMF i PBF) nije slučaj.
Geppetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 21:08   #1010
Quote:
Geppetto kaže: Pogledaj post
S genetikom je najviše povezana Molekularna biologija na PMF-u, zatim Biotehnologija na PBF-u.
Međutim, ako ti nije problem učiti jako puno najbolja opcija bi bila Medicina jer se nakon nje isto možeš baviti genetikom, a imaš i milijun drugih opcija (i to puno bolje plaćenih) i osiguran posao, ako shvatiš da ipak ne želiš u znanost, što na ova dva fakulteta (PMF i PBF) nije slučaj.
ej hvala na odogovru,ali ja bi da baš u znanost...
__________________
“Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.”
žaluzine ^^
lol9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:49   #1011
Quote:
lol9 kaže: Pogledaj post
ej hvala na odogovru,ali ja bi da baš u znanost...
Čak i ako bi u čistu znanost, medicina ti nije preprjeka. Ovo što Gepetto ističe je da s tim faksom uvijek imaš sigurnu odstupnicu.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 17:21   #1012
stari parcijalni,materijali

ej ljudi, otkud mogu nabaviti stare primjere parcijalnog?
ovi svi sa faksa (prva sam godina) nekako uspiju nabaviti primjere i onda do par sati prije ispita skrivaju i rade sve što mogu da nebi ne-daj-bože dali nekome da se kopira.
ako ima tko kakve stare parcijalne sa prve godine (pt/bt) da mi pošalje na pm,bila bi mu jako zahvalna.
(pogotovo mat!!)
acid alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:28   #1013
Quote:
acid alice kaže: Pogledaj post
ej ljudi, otkud mogu nabaviti stare primjere parcijalnog?
ovi svi sa faksa (prva sam godina) nekako uspiju nabaviti primjere i onda do par sati prije ispita skrivaju i rade sve što mogu da nebi ne-daj-bože dali nekome da se kopira.
ako ima tko kakve stare parcijalne sa prve godine (pt/bt) da mi pošalje na pm,bila bi mu jako zahvalna.
(pogotovo mat!!)
parcijalne i testove s matI i mat II imas na stranicama kabineta odnosno ovdje:http://www.pbf.hr/hr/zavodi/zavod_za...u/matematika_i ...., tu su svi prijasnji parcijalni i testovi... a sad za ostalo... mislim da negdje medu svim papirima imam parcijalne iz biologije i iz svih kemija.... samo je pitanje gdje tocno...
DantoAini is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 17:52   #1014
Quote:
Stingray kaže: Pogledaj post
Dobra je, jedna od boljih na ispitu. A i prolaznost je velika. Ali nisi navela o kojem se ispitu radi, ima ih vise, i neki su naravno tezi.
Isto vrijedi i za prof. Tripala, o kojem ispitu se radi? Vecina je samo pismeni.
oboje navedenih su s PBF-a, polagao sam kod njih i super su!
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:19   #1015
Quote:
lol9 kaže: Pogledaj post
bok
ja ću sad na jesen upisati,nadam se, neki fakultetić
Pa bi mene zanimalo sljedeće...
ja gledam sve povezano sa biologijom, najviše genetikom
Pa sam došla do ideje na biotehnologiju otići.
Možete mi dati savjet kolko je to povezano s biologijom odnosno genetikom?
inaće u obzir dolazi biotehnologija, molekularna biologija na pmf-u i veterina =) puno hvala
Genetika se na pbfu bavi na područjem mikrobne i molekularne genetike. Težište na oplemenjivanju industrijskih mikroorganizama primjenom klasičnih genetičkih metoda i metoda rekombinantne DNA (proizvodnja rekombinatnog humanog inzulina, hormona rasta i sl pomoću Escherichie coli ili kvasca Saccharomyces cervisiae), te na proučavanju molekularnih mehanizama mutageneze i popravka DNA.
Rade se projekti sekvencioniranja genoma i drugi projekti koji uključuju sistematsko sakupljanje i analizu podataka na genomskoj razini, kao što su reverzna genetika, sustav dva hibrida i analiza transkriptoma ("DNA chipovi").

To bi bilo ukratko to

Quote:
acid alice kaže: Pogledaj post
ej ljudi, otkud mogu nabaviti stare primjere parcijalnog?
ovi svi sa faksa (prva sam godina) nekako uspiju nabaviti primjere i onda do par sati prije ispita skrivaju i rade sve što mogu da nebi ne-daj-bože dali nekome da se kopira.
ako ima tko kakve stare parcijalne sa prve godine (pt/bt) da mi pošalje na pm,bila bi mu jako zahvalna.
(pogotovo mat!!)
Ovo još nisam čula, hvala Bogu na mojoj generaciji, jer inače nikad ne bih dogurala do četvrte godine i šugave kinetike
__________________
Omnia mea mecum porto

Zadnje uređivanje Lady_D : 08.12.2010. at 14:17.
cvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 17:47   #1016
Quote:
DantoAini kaže: Pogledaj post
parcijalne i testove s matI i mat II imas na stranicama kabineta odnosno ovdje:http://www.pbf.hr/hr/zavodi/zavod_za...u/matematika_i ...., tu su svi prijasnji parcijalni i testovi... a sad za ostalo... mislim da negdje medu svim papirima imam parcijalne iz biologije i iz svih kemija.... samo je pitanje gdje tocno...
hvala ti! jel to dovoljno za prolaz rješavat? koliko sam vidjela,t
u nema rješenja..
acid alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 19:27   #1017
Quote:
acid alice kaže: Pogledaj post
hvala ti! jel to dovoljno za prolaz rješavat? koliko sam vidjela,t
u nema rješenja..
uči matematiku po po parcijalnima, ako ti nije nesto jasno odi kod asistenta na konzultacije, riješi zadatke iz skripte...
nemate vise predavanja iz matematike (fala bogu, jer je perić to drzao i bilo je koma)

bilo bi dobro da to rjesavas s neki od kolega (tako sam bar ja, i tako mi bilo lakše)

biologija, uči je iz skrpite, tj ono s predavanja, na predavanju zapisuj

kemija, predavanja + knjiga i tako....

90% posto stvari sam naučila s kolegicom, pričajući o tome po kavama i raspravljajući

i evo me sad na četvrtoj godini i već mi je puna kapa svega...
__________________
Omnia mea mecum porto
cvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:11   #1018
Thumbs up

Quote:
cvijetic kaže: Pogledaj post
uči matematiku po po parcijalnima, ako ti nije nesto jasno odi kod asistenta na konzultacije, riješi zadatke iz skripte...
nemate vise predavanja iz matematike (fala bogu, jer je perić to drzao i bilo je koma)

bilo bi dobro da to rjesavas s neki od kolega (tako sam bar ja, i tako mi bilo lakše)

biologija, uči je iz skrpite, tj ono s predavanja, na predavanju zapisuj

kemija, predavanja + knjiga i tako....

90% posto stvari sam naučila s kolegicom, pričajući o tome po kavama i raspravljajući

i evo me sad na četvrtoj godini i već mi je puna kapa svega...
thnx!
acid alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 20:03   #1019
acid daj pa to se dila na veliko...zadaci i ostalo...matisu nisam ni ja osobno vidio neke parcijalne, osim onih koji postoje na netu.
onaj papir s proslim parc. iz kemije je set'o...ne znam kako do tebe ni'e doso..
btw. koji si smjer.. a možda se i znamo
GilmanPunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 10:39   #1020
analitika

e da.... posto sad imate analiticku evo vam jedan savjet.... nemojte ucit teoriju, zbog tih 5 bodove se ne isplati ucit te gluposti.... rade se naucite rjesavat zadatke... uzmite si knjigu iz analiticke u nasoj knjiznici i rjesavajte zadatke koji su tamo... teoriju pustite na miru... ako nest pogodite, pogodite...

i nasao sam pitanja iz inzenjerstva I, biologie II i fizikalne za 1. parcijalni, al to imate tek sljedeci semestar...
DantoAini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.