Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2005., 12:25   #1
Kako obradovati malo dijete?

Razmišljam što bi moja malena od 16 mjeseci mogla voliti. Do sada su favoriti:
Nošenje na ramenima. Uvijek pali, i razveseli ju.

Večernja zabava na podu. Prostremo stari poplun, legnemo draga i ja, a malena između, preko i oko nas puže i uživa.

Okretanje naglavačke. Uhvatim ju za struk i dignem u zrak, pa se izbeljim na nju. Zatim ju oprezno polegnem (da joj se ne pomuti u glavi).

Sad vi.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 12:51   #2
Moj maleni ima 19 mjeseci
vesele ga svakojake ludosti
obožava ples, pa često plešemo, što brži ritam to bolje
igra skrivača mu je ful napeta...vrišti od smijeha na svaki "bu"
lovice igramo vani, najviše voli kada ga tata nosi i trči, a ja ko munjena za njima
obožava "letjeti", muž ili ja legnemo na pod, on legne na naš trbuh, ukoči se i čeka da ga dignemo i vičemo letiiii (i meni je smiješno ali fakat ga veseli)
skakanje po krevetu, rolanje taburea po podu, uključivanje mašine, rastavljanje baby alarma, popravljanje bicikle i zabijanje s istom u vrata, vađenje jaja iz frižidera i ispadanje istih su samo još neka od sitnih zadovoljstava, njegovih dakako
sanjalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 17:31   #3
Quote:
sanjalica kaže:
najviše voli kada ga tata nosi i trči, a ja ko munjena za njima


Klinci te dobi obožavaju igru skrivača, s tim nikad ne možete fulati. Uz obavezno "Ku-ku(c)!" (ili "bu") na kraju .

Kad je bebač malo sigurniji na svojim nožicama, u šetnji ga svatko (mama/tata) primi za jednu ručicu, lagano se zatrči i *hoooop* digne malo u zrak i spusti metar dalje, kao da je doskočio. (Nadam se da sam dovoljno razumljivo to opisala). To im isto dođe kao neka vrsta letenja.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 19:31   #4
Quote:
just Sandy kaže:
:



Kad je bebač malo sigurniji na svojim nožicama, u šetnji ga svatko (mama/tata) primi za jednu ručicu, lagano se zatrči i *hoooop* digne malo u zrak i spusti metar dalje, kao da je doskočio. (Nadam se da sam dovoljno razumljivo to opisala). To im isto dođe kao neka vrsta letenja.
hm,da
kasnije imash problem da ti se dijete, cim ga oboje uhvate za ruke,objesi i cheka
pa chak mi se ponekad objesi i samo na mojoj ruci i cheka da poleti

moja se voljela skrivat u "kuchici"
nabavila sam joj ooooooogromnu kartonsku kutiju koju smo sa pokojom tkaninom i izrezanim otvorima pretvorili u skrovishte
tu smo se uvlachili i mi veliki
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 23:05   #5
Nemojte malu djecu tako podizati za ruke jer im kosti još nisu čvrste i lako dođe do iščašenja.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 23:18   #6
Quote:
verica kaže:
Nemojte malu djecu tako podizati za ruke jer im kosti još nisu čvrste i lako dođe do iščašenja.

mislim da chvrstoca kostiju nema nikakve veze s ishchashenjem. ishchashenje je povreda zgloba, odnosno iskakanje zglobne glavice iz zglobne chashice.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 23:22   #7
Okej, onda im zglobovi još nisu čvrsti, u svakom slučaju nije preporučljivo dizati malu djecu za ruke nego uvijek ispod pazuha, tako da ova 1-2-3 HOP! igra (koju sam i ja jako voljela kad sam bila dijete) može biti opasna, a i njihanje djece tako da ih se drži za ruke isto.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 08:22   #8
Quote:
verica kaže:
Okej, onda im zglobovi još nisu čvrsti, u svakom slučaju nije preporučljivo dizati malu djecu za ruke nego uvijek ispod pazuha, tako da ova 1-2-3 HOP! igra (koju sam i ja jako voljela kad sam bila dijete) može biti opasna, a i njihanje djece tako da ih se drži za ruke isto.
Kad u nešto nisam siguran, pokušavam se služiti logikom. Tako i u gore navedenom slučaju. Naime, koliko znate djece kojima je iskočio zglob iz čašice? Nikoga naravno
Stoga, bacajte djecu slobodno, imat će puno gorih i važnijih problema od tužnog zgloba...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 11:20   #9
Nedavno je na Rodinom forumu jedna mama napisala svoje iskustvo i upozorenje, djetetu su iščašili ruku upravo ovim 1-2-3 HOP! bacanjem, završili na Hitnoj kirurgiji gdje su djetetu namjestili ruku; onda se javilo još roditelja koji su imali loše iskustvo sa dizanjem male djece za ruke (njihanje).

Eto, ne bih bila mirna da nisam upozorila roditelje male djece na ovu opasnost, a tko misli da opasnosti nema neka jednostavno zanemari moju poruku
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 04:24   #10
bas sam stavljala nove slike na stranicu i skuzila sam da su mi skoro sve slike iz parkica. Mi smo non-stop vani, doma samo jedemo i spavamo.

Moj malac je nedavno navrsio 15 mjeseci i jako je drustven i voli biti okruzen klincima. Vise voli one starije, naravno

Doma se naganjamo po podu. Imamo jednu mekanu loptu pa se loptamo, igramo se lovice po sobama, bacamo se po krevetu. Uglavnom ja njega naganjam a on se smije i bjezi okolo.

Sad je vec i dovoljno velik pa mi pomaze namjestiti krevet, pospremiti sitnice po stanu. Jedino ga jos ne pustam u kuhinju.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 15:40   #11
ma njima ti je to svejedno secundo. glavno da su u centru pažnje mame i tate i da osjete da imaju tvoju punu pažnju. nemoj misliti da ne kuže kada ti misliš na nešto drugo ili pokušavaš pogledati krajičkom oka (ili bar poslušati) dnevnik dok slažeš space shuttle od legića .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.