Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2007., 14:39   #41
Quote:
mano_a_mano kaže: Pogledaj post
u bugojno se dosta hrvata vratilo kolko znam.
U općini Bugojno danas živi više od 13 tisuća Hrvata, a to je više nego 1971. godine, kada ih je po popisu bilo 12 040.
Wetiko is offline  
Old 27.05.2007., 15:50   #42
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Jao teme i sranja . Cuj protjeranih iz Zenice 25000 . Iz sarajeva 25000 . Pa koliko se ja sjecam citave kolone hrvata su izlazile preko Kiseljaka , naravno preko cetnickuh teritorija iz Sarajeva jos na pocetku rata a i gospodin puljic je zbriso u dubrovnik koliko se ja sjecam . dakle vecina tkz prognanih iz sarajeva i zenice su ustvari pobjeglice .
Klasična muslimanska laž, kao i obično. Iz Sarajeva je izašao samo jedan konvoj Hrvata. I to su bili Hrvati iz Otesa, Bara i Dogloda. To se dogodilo tek kad je taj teritorij pao u ruke srbima. U tom konvoju nije bilo više od tisuću ljudi lažove................


Znači slijedeći tvoju logiku možemo bez problema reći da su svi oni muslimani što ljetovaše na Jadranu u stvari pobjeglice??????????
Zrinski is offline  
Old 27.05.2007., 18:15   #43
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
U prijeratnoj općini DA(relativna) u ratnoj/poslijeratnoj NE.
U ratnoj ste vi bili 100%-stotni!!!

Quote:
Klasična muslimanska laž, kao i obično. Iz Sarajeva je izašao samo jedan konvoj Hrvata. I to su bili Hrvati iz Otesa, Bara i Dogloda. To se dogodilo tek kad je taj teritorij pao u ruke srbima. U tom konvoju nije bilo više od tisuću ljudi lažove................
opet pocinjemo istu pricu...ja sam, LICNO, izvukla iz sarajeva prijateljicu ANU (IME ANA) na krsni list. Ustvari, nije ga imala a receno je da samo tako moze izaci. I, povuci potegni sa svestenikom, dobila je krsni list i izasla iz sarajeva...preko ilidze.
Tako joj je izasao i brat par mjeseci poslije a i tata 93'.
U to vrijeme, pravo da ti kazem, nije mi bilo bitno kako ce izaci vec sam kopala i nogama i rukama da izadje. Baka joj je bila vjernica(katolkinja).

PS da. upravu si. Iz sarajeva nisu izlazili hrvati u konvojima.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 27.05.2007., 18:34   #44
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A da te pitam pametni....a kako to da se ti isti Bosnjaci ne vracaju u Banja Luku...ili Modricu...ili Visegrad ili Srebrenicu?..samo da nabrojim par mjesta

U banja luku se vracaju, ali ne toliko. 92' su izasli i onda na Zapad. A, ko god je otisao na zapad, malo se vracao. Srebrenica-jel se pravis lud ili ti nesto nije jasno.
Visegrad-isto tako.
U principu, mozda si upravu pa se poredis sa ovim mjestima koje si naveo.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 27.05.2007., 19:06   #45
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Pricas gluposti . rekao sam uzmi popis iz 1991 po gradskim cetvrtima ( takav postoji na netu , imam ga i ja nedje potrazicu ) pa da ti se objasni . Pro da razjasnim
1. Mostarska naselja za zapadnoj strani dakle od Hita , preko suda do mosta ive lole Ribara
2 . naselja sa apsolutnom vecinom hrvata su bili Cim , Ilici , Rodoc .
Uglavnom ruralna podrucja koja su nekad pripadala bosnjacima a kojima je tile oduzeo zemlju ( tpionomi u tim naseljima nose uglavnom muslimanske nazive )
a u koja su se naselili seljaci iz zapadne Hercegovine
Gradske cetvrti blize centru , su uglavnom naseljena sa bosnjacima , jednim dijelom srba u vojnim zgradama a hrvata je tu bilo najmanje . Dakle naselja Avenija , Rastani , , Zgoni, Streljcevina , Bakamluk , DUM , Pamjevina , Podhum Cernica , Centar 2 su uglavnom bili naseljeni Bosnjacima iskljucujuci vojne zgrade I uopste najveci broj i Srba( iskljucujci vojna lica ) i Hrvata su stanovali u ruralnim podrucjima dok su u gradskoj jezgri i dijelovima oko gradske jezgre zivjeli vijekovima Bosnjaci muslimani . U prilog tome govori i broj dzamija i krscanskih bogomolja
Po podacima ministarstva za izbjeglice i raseljena lica sa zapadne strane grada koju je kontrolisao HVO i HV je ubijeno ili protjerano ili sprovedeno u neke od 20 tak konc logora oko 18000 Bosnjaka sto i nije mala cifra pa ako tome dodamo capljince , ljubusake , stocane prozorake livnjake , duvnjake dodjemo na cifru od oko 40 000 Bosnjaka
Onako odprilike
Mostar cijeli imo 48000 bosnjaka nek je trecina zivila u zapadnoh to ti je oko 16000 ,
Stolac 8000
Capljina 7000 Bosnjaka
Livno 5000
Duvno 3000
Zepce 12000
ipak sam malo umanjio , ispade ipak oko 50000 Bosnjaka protjeranih ako ne i vise
Tu nisam uzeo Kiseljak , Vitez , i jos neka mjesta pa da cifra ispadsne jos gora , Ispade na kraju vise protjeranih Bosnjaka nego sto je antim prostorima zivjelo hrvata


Sve da je svaki zadnji musliman protjeran a nije ni pola opet ne možeš nategnuti cifru iznad 20 000. Mostar je specifičan. Na strani koju je kontrolirala ABiH nije uopće ostalo Hrvata dok je muslimana na zapadnoj koju je kontrolirao HVO ostalo na tisuće. dakle..omjer se povećava. je li HVO kontrolirao cijelu općinu Žepče. Vitez i Travnik i cijela srednja Bosna...više je ABiH imala pod kontrolom..dakle i tu se omjer mijenja.


Ts..ts ništa ne ostade od vaših laži...a...
Inkvizitor is offline  
Old 27.05.2007., 19:17   #46
Quote:
Zrinski kaže: Pogledaj post
Klasična muslimanska laž, kao i obično. Iz Sarajeva je izašao samo jedan konvoj Hrvata. I to su bili Hrvati iz Otesa, Bara i Dogloda. To se dogodilo tek kad je taj teritorij pao u ruke srbima. U tom konvoju nije bilo više od tisuću ljudi lažove................


Znači slijedeći tvoju logiku možemo bez problema reći da su svi oni muslimani što ljetovaše na Jadranu u stvari pobjeglice??????????
Pa reci cu ti samo da nisi u pravu . Ne zelim se s tobom raspravljati ali iz Sarajeva su redovno , do kraja 1992 izlazili hrvati kako su htjeli naravno kad su cetnici i HVO saradjivali ( pitaj rajica ) . U moj ulaz je dosla u srpski stan jedna doktorica u novembru a moja drugarica sa Strelcevine je izasla sa komplet familijom jos u julu 1992 a da ne nabrajam dalje . Reci mi gdje je bio Puljic za vrijeme rata
Krushko is offline  
Old 27.05.2007., 22:53   #47
Quote:
Wetiko kaže: Pogledaj post
U općini Bugojno danas živi više od 13 tisuća Hrvata, a to je više nego 1971. godine, kada ih je po popisu bilo 12 040.
e pa tako sam i ja nešto čuo, da ih ima preko 12.000.
mano_a_mano is offline  
Old 28.05.2007., 01:16   #48
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Pricas gluposti . rekao sam uzmi popis iz 1991 po gradskim cetvrtima ( takav postoji na netu , imam ga i ja nedje potrazicu ) pa da ti se objasni . Pro da razjasnim
1. Mostarska naselja za zapadnoj strani dakle od Hita , preko suda do mosta ive lole Ribara
Istina
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
2 . naselja sa apsolutnom vecinom hrvata su bili Cim , Ilici , Rodoc .
Uglavnom ruralna podrucja koja su nekad pripadala bosnjacima a kojima je tile oduzeo zemlju ( tpionomi u tim naseljima nose uglavnom muslimanske nazive )
a u koja su se naselili seljaci iz zapadne Hercegovine
Plus Bjeli Brijeg, Zahum su naselja u gradu gdje je Hrvata bilo više od vas. A ovo s ruralnim mi je kod vas najkomičnije. Ta zna se odakle su smećari u gradu dolazili i k0o su bili. Gnjojničani i Drežničani(sve vaša naselja). Još kad se doda Podveležćje. UF...
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Gradske cetvrti blize centru , su uglavnom naseljena sa bosnjacima , jednim dijelom srba u vojnim zgradama a hrvata je tu bilo najmanje . Dakle naselja Avenija , Rastani , , Zgoni, Streljcevina , Bakamluk , DUM , Pamjevina , Podhum Cernica , Centar 2 su uglavnom bili naseljeni Bosnjacima iskljucujuci vojne zgrade I uopste najveci broj i Srba( iskljucujci vojna lica ) i Hrvata su stanovali u ruralnim podrucjima dok su u gradskoj jezgri i dijelovima oko gradske jezgre zivjeli vijekovima Bosnjaci muslimani .
E hajmo malo sad po tim naseljima. Na Aveniji/Strelčevini vas je bilo samo 2 % više. Inače to je jednao od najizbalansiranijih MZ u gradu(velik broj zgrada pa zato).
Raštani(zar je i to centar???) vas je 5 % više ali je to bilo Srpsko naselje od čak 44%.
Na Zgonima vas je bilo 5 % više
A bakamluk je stvarno ooooogromno naselje daj ne budi smješan iako je i tu bio egal.
U DUM-u(+ soliteri) je začudo Hrvata više za 5 %
Panjevina je egal dok je Đikovina većina Hrvata za 20 %
Podhum je egal .
Cernicu ste vi držali i ne vidim kako ista upada u ovaj popis. Samo za info tu je vas bilo 39%, a Hrvata 22%.
Centar 2 ponovo je hrvata više za 3 % dok je tu i veliki broj Srba.
Još da dodam Šantićevu u kja je u ratu bila pola-pola tu vas je bilo 1 % više.

Toliko o tvojoj priči o naseljima.

Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
U prilog tome govori i broj dzamija i krscanskih bogomolja
Turci sve porušili i katolicima nije dozvoljeno graditi novu crkvu sve do pred sami raspad. Tako da ti to nije baš nešto za ponosit se.


Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Po podacima ministarstva za izbjeglice i raseljena lica sa zapadne strane grada koju je kontrolisao HVO i HV je ubijeno ili protjerano ili sprovedeno u neke od 20 tak konc logora oko 18000 Bosnjaka
Što si sve to fino izmikso i ubijene pa protjerane, pa internirane. Jedni s drugim nemaju veze u tezi koju ti postavljaš. Do 2.7. oni kloji nisu bili u Armiji nisu dirani(skoro puna 2 mjeseca) i tek poslije Bijelog Polja slijede internacije muških i tjeranje. Uz to nisi dodao da je veliki broj ljudi iz Helidropma i s vaše strane ubrzo vratio. Tako da ti je ta brojka kvarna. Prosto jednostavno po staroj vašoj laž kao umjetnost.

Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
sto i nije mala cifra pa ako tome dodamo capljince , ljubusake , stocane prozorake livnjake , duvnjake dodjemo na cifru od oko 40 000 Bosnjaka
Onako odprilike
Za Livnjake i duvnjake nisi upravu tako da ti cifra dobrano pada

Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Mostar cijeli imo 48000 bosnjaka nek je trecina zivila u zapadnoh to ti je oko 16000 ,
- 9 000 koji su ostali je oko 5 000

Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Stolac 8000
Capljina 7000 Bosnjaka
Hajde neću sitničarit i odbijati dio stoca pod Srbima

Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Livno 5000
Duvno 3000
I koliko vas je protjerano i ubijenu u ove 2 općine???

Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Zepce 12000
Većinu općine Žepče ste vi držali(pogotovo južni, a i dio sjevera) A isto kao u Mostaru veliki broj vas je cijelovrijeme rata ostao na teritoriju pod kontrolom HVO-a.Uz to u toj općini je bilo malo manje od 11 000. Ono što se u ratu podrazumjevalo pod "Žepče" su i sela iz zavidovićke i maglajske općine u kojima su Hrvati uvjek bili većina.

[QUOTE=Krushko;8675708ipak sam malo umanjio , ispade ipak oko 50000 Bosnjaka protjeranih ako ne i vise
Tu nisam uzeo Kiseljak , Vitez , i jos neka mjesta pa da cifra ispadsne jos gora , Ispade na kraju vise protjeranih Bosnjaka nego sto je antim prostorima zivjelo hrvata [/QUOTE] Ispadne ako idemo tvojom metodom da nitko nije ostao( a da je to više nego što je bilo Hrvata na tim prostorima je smješno), a pokazalo se da nije tako. To je ipak bila vaša praksa.
Viteška općina isto ste vi držali većinu(stari vitez npr) pa ti je rezultat kvaran.

Ovime si samo potvrdio ono o čemu se govori. Samo lažima i natezanjem možete da sakrijete svoje sranje
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 28.05.2007., 02:28   #49
okobrb kaze

Quote:
U Mostaru su prava zatezanja počela izgreadnjom montažnog mosta na Musali. Tada je se praktički grad podjelio, a to je bilo krajem 1992. Ja i moja ekipa smo zarobljeni 8.5. 1993. kad smo se vraćali s položaja prema Srbima ( Armije BiH na tim položajima nije nigdjhe bilo). Na ši su napali tek 9.5.1993
Tih prvih dana su pokupljeni i nternirani samo pripadnici ABiH i "političari" koji su ostali na našoj strani. Masa Muslimana je još bila u HVO-u. I onda se krajem 6. mjeseca desilo Bijelo Polje i Sjeverni logor. Tada su Muslimani u HVO-u na ova dva mjesta u isto vrijeme okrenuli puške svojim " suborcima" u leđa. A dio Muslimanskih snaga u Bjelo polje je upalo preko srpskih položaja. Ekipi u S logoru su Muslimani otvorili kapiju i prekinuli viseći most. Većina ih je pobijena na spavanju i nakon zarobljenja. I tek onda 2. i 3. 7. Na području Mostara i južnije počinju masovna kupljenja i protjerivanje. Znači tek 2 mjeseca od početka otvorenog rata. Da to tada nije odrađeno ostatak Mostara, Stolac, dio Čapljinske općine bi doživjeli istu sudbinu kao bjelopoljci.
Notorne lazi i poluistine.
Krenimo redom
Quote:
U Mostaru su prava zatezanja počela izgreadnjom montažnog mosta na Musali. Tada je se praktički grad podjelio, a to je bilo krajem 1992. Ja i moja ekipa smo zarobljeni 8.5. 1993. kad smo se vraćali s položaja prema Srbima ( Armije BiH na tim položajima nije nigdjhe bilo). Na ši su napali tek 9.5.1993
Hvala Bogu ti si ziv i zdrav i evo pises po forumu, a onim momcima iz Vranice su tek nedavno pronasli ostatke, zapravo jos nije potvrdjeno 100% da su to oni.
Quote:
Tih prvih dana su pokupljeni i nternirani samo pripadnici ABiH i "političari" koji su ostali na našoj strani.
Notorna laz ili je mozda pokupljeno toliko boraca ABiH i politicara da su popunili stadion pod Bijelim Brijegom. Bilo je na svim TV stanicama nemoj reci da nisi vidio (a mozda i ucestvovao u "akciji"). Pukla je bruka za Hrvate i HVO.
Quote:
I onda se krajem 6. mjeseca desilo Bijelo Polje i Sjeverni logor. Tada su Muslimani u HVO-u na ova dva mjesta u isto vrijeme okrenuli puške svojim " suborcima" u leđa. A dio Muslimanskih snaga u Bjelo polje je upalo preko srpskih položaja. Ekipi u S logoru su Muslimani otvorili kapiju i prekinuli viseći most. Većina ih je pobijena na spavanju i nakon zarobljenja. I tek onda 2. i 3. 7.
Muslimani jesu napali i osvojili Bijelo Polje i Sjeverni logor, ali je istog dana pocelo kupljenje i odvodjenje neduznih civila s desne obale Neretve. Sve do 65 godina je odvedeno, samo su se rijetki spasili. Umjesto da su isli pomoci svojim borcima koji su napadnuti ovi "hrabri" Hrvati su se natjecali ko ce brze i bolje "ocistiti" pojedina naselja.
I sta civili s desne obale imaju s napadom ABiH na lijevoj obali?
Koja je to vecina koja je pobijena na spavanju i nakon zarobljavanja? Koliko ih je bilo i koji izvor mozes navesti za svoju tvrdnju?

Quote:
Da to tada nije odrađeno ostatak Mostara, Stolac, dio Čapljinske općine bi doživjeli istu sudbinu kao bjelopoljci.
Ovo je jos najbolje. Sta bi bilo kad bi bilo, vjerujem da nisi svjestan gluposti koju si ovdje napisao. Slijedeci ovu "genijalnu" logiku mogao bi se opravdati svaki zlocin i sta god hoces.
Drugi put budi oprezniji prije nego sto se provalis.
dolma is offline  
Old 28.05.2007., 02:37   #50
I jos jedna "sitnica". Jos za vrijeme izmedju 09.Maja i napada na Sjeverni logor
pocele su pljacke i protjerivanja na lijevu obalu. Dolazili su razni "junaci" i uzimali sta su htjeli od Bosnjaka, nijedan automobil nije ostao. Polako ali sigurno su cisceni kvart po kvart tako da je prilikom velikog ciscenja pola posla vec bilo obavljeno. Narocito draga meta su bile izbjeglice iz Nevesinja, Gacka, Bijelog Polja itd.
Pisao sam vec nekoliko puta, ali evo moram jos jednom.
Kazes da su Bosnjaci iz HVO-a okrenuli ledja dojucerasnjim saborcima. Zar si ocekivao da ce biti samo nijemi posmatraci. ALi hajde slozicu se da je u pitanju bila izdaja.
Ali onda reci ti meni sta su ti isti borci pomislili onoga dana kada su potjerani cetnici i kada je Mostar "oslobodjen" a prva stvar koja je uradjena je postavljanje hrvatskih zastava na okolna mostarska brda. Je li to zajednicka borba ili izdaja. Siguran sam da bi ti borci bili puno zadovoljniji da su bile bar obje zastave, tada im hrvatska ne bi smetala.
Ko tada, tog prvog dana "oslobodjenja" nije bilo jasno sta se desava taj je bio pravi naivac. Na zalost takvih je bilo puno.
dolma is offline  
Old 28.05.2007., 07:39   #51
Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
Ali onda reci ti meni sta su ti isti borci pomislili onoga dana kada su potjerani cetnici i kada je Mostar "oslobodjen" a prva stvar koja je uradjena je postavljanje hrvatskih zastava na okolna mostarska brda. Je li to zajednicka borba ili izdaja. Siguran sam da bi ti borci bili puno zadovoljniji da su bile bar obje zastave, tada im hrvatska ne bi smetala.
Ko tada, tog prvog dana "oslobodjenja" nije bilo jasno sta se desava taj je bio pravi naivac. Na zalost takvih je bilo puno.
Smetala bi hrvatska uvijek, kao što i danas smeta.

Hrvati su bili glupi, pustili su vas da se naoružavate do razine korpusa i tako gajili guju u njedrima, kao i u Bugojnu. Kad je guja narasla onda je ujela.
Naša Kvačica is offline  
Old 28.05.2007., 13:03   #52
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
Smetala bi hrvatska uvijek, kao što i danas smeta.

Hrvati su bili glupi, pustili su vas da se naoružavate do razine korpusa i tako gajili guju u njedrima, kao i u Bugojnu. Kad je guja narasla onda je ujela.
A ja mislio da smose zajedno borili.
Odgovor poput ovoga je bio ocekivan.
dolma is offline  
Old 28.05.2007., 13:07   #53
Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
A ja mislio da smose zajedno borili.
Odgovor poput ovoga je bio ocekivan.
Borili smo se zajedno dok ste bili slabi. Onda ste bili fini jer smo vam trebali.

Čim ste ojačali pokazali ste pravo lice.
Naša Kvačica is offline  
Old 28.05.2007., 13:46   #54
Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
Notorne lazi i poluistine.
Krenimo redom

Hvala Bogu ti si ziv i zdrav i evo pises po forumu, a onim momcima iz Vranice su tek nedavno pronasli ostatke, zapravo jos nije potvrdjeno 100% da su to oni.
Tu si upravu imao sam sreće iako sam iz istog izašao s 20 kila manje, al ipak žive glave.

Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
Notorna laz ili je mozda pokupljeno toliko boraca ABiH i politicara da su popunili stadion pod Bijelim Brijegom. Bilo je na svim TV stanicama nemoj reci da nisi vidio (a mozda i ucestvovao u "akciji"). Pukla je bruka za Hrvate i HVO.
U "akciji nisam mogo učestvovati jer sam bio u SDK. I kao prvo stadion nije pun kao što se i vidi na onoj snimci. Što ljudima ne kažeš da se nakon cjelodnevnog lupanja tek što su vidjeli ove na stadionu pradala ekipa iz Vranice.

Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
Muslimani jesu napali i osvojili Bijelo Polje i Sjeverni logor, ali je istog dana pocelo kupljenje i odvodjenje neduznih civila s desne obale Neretve. Sve do 65 godina je odvedeno, samo su se rijetki spasili. Umjesto da su isli pomoci svojim borcima koji su napadnuti ovi "hrabri" Hrvati su se natjecali ko ce brze i bolje "ocistiti" pojedina naselja.
I sta civili s desne obale imaju s napadom ABiH na lijevoj obali?
Pa šta su trebali čekat ko Bjelopoljci jel? da nas zadesi ista sudbina!? Pad je bio 30.6., a kupljena su počela sutradan u zoru.

Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
Koja je to vecina koja je pobijena na spavanju i nakon zarobljavanja? Koliko ih je bilo i koji izvor mozes navesti za svoju tvrdnju?
Ekipa u S. logoru koju je naguzila CZ i koji su otvorili vrata Armiji te precvikali viseći most. Valda znaš zašto je Humo krepo?


Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
Ovo je jos najbolje. Sta bi bilo kad bi bilo, vjerujem da nisi svjestan gluposti koju si ovdje napisao. Slijedeci ovu "genijalnu" logiku mogao bi se opravdati svaki zlocin i sta god hoces.
Drugi put budi oprezniji prije nego sto se provalis.
Tu priču prodaji nekom drugom. kakav vam je plan bio vidjelo se kad su izvidnici isti dan htjeli naguzit Čitlučane kod Gubavice. Sreća pa su ih provalili ili bi bilo ko Bjelopoljcima
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 28.05.2007., 13:56   #55
Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
I jos jedna "sitnica". Jos za vrijeme izmedju 09.Maja i napada na Sjeverni logor
pocele su pljacke i protjerivanja na lijevu obalu. Dolazili su razni "junaci" i uzimali sta su htjeli od Bosnjaka, nijedan automobil nije ostao. Polako ali sigurno su cisceni kvart po kvart tako da je prilikom velikog ciscenja pola posla vec bilo obavljeno. Narocito draga meta su bile izbjeglice iz Nevesinja, Gacka, Bijelog Polja itd.
E tih Nevesinjaca i Gačana mi nije nimalo žao. Dok sam ja i slični visio i krvario po podveležju oni su gledali koji će stan zauzet.

Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
Pisao sam vec nekoliko puta, ali evo moram jos jednom.
Kazes da su Bosnjaci iz HVO-a okrenuli ledja dojucerasnjim saborcima. Zar si ocekivao da ce biti samo nijemi posmatraci. ALi hajde slozicu se da je u pitanju bila izdaja.
Uglavnom da je razotkrivena vaša laž da su pripadnici HVO-a pokupljeni bez razloga. Iako vas je i nakon toga ostalo u HVO-a, a posebice vas je bilo dosta u Štelićima

Quote:
dolma kaže: Pogledaj post
Ali onda reci ti meni sta su ti isti borci pomislili onoga dana kada su potjerani cetnici i kada je Mostar "oslobodjen" a prva stvar koja je uradjena je postavljanje hrvatskih zastava na okolna mostarska brda. Je li to zajednicka borba ili izdaja. Siguran sam da bi ti borci bili puno zadovoljniji da su bile bar obje zastave, tada im hrvatska ne bi smetala.
Ko tada, tog prvog dana "oslobodjenja" nije bilo jasno sta se desava taj je bio pravi naivac. Na zalost takvih je bilo puno.
E sad mi reci šta ste tada odradili osim J. logora? Jedno veliko ništa. Uz HV koji je radio Jug i omogućio vam upad u J. Logor sva brda i većinu grada je odradio HVO. Možda zato taj prvi dan nije bilo "vaših" zastava, a ne zato što je netko imao drugačiji cilj!!!A pogotovo da se osvrnem na Podveležje i VELEŽ koji smo zauzeli i krvarili po istom čitavo to ljeto, a zimu smo bili na istom. Hrvata nigdje prije rata nije bilo na istom, a ginuli su i to dobrano, Od Cimljana, Širokbrježana, ekipe s Balnovca. U istoi vrijeme oni Gačani i Nevesinjci koje ti spominješ nisu kurcem mrdnuli. Zauzimali ste poslije oslobođenja "zahebane" kote po gradu dok sam se ja smrzavao po Podveležju. Proveo gore sve do 8.5.1993. a "vaših" nije bilo na vidiku.

Ali iz ovog tvog zadnjeg komentara se vidi s kakvim gujama smo živjeli.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 28.05.2007., 13:58   #56
Quote:
Naša Kvačica kaže: Pogledaj post
Smetala bi hrvatska uvijek, kao što i danas smeta.

Hrvati su bili glupi, pustili su vas da se naoružavate do razine korpusa i tako gajili guju u njedrima, kao i u Bugojnu. Kad je guja narasla onda je ujela.
Tako je! Bugojanci su nam najbolji primjer kako bi se proveli
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 28.05.2007., 22:08   #57
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
Tako je! Bugojanci su nam najbolji primjer kako bi se proveli
Pa ne moras ici tako daleko do Bugojna. Uci o tome od svojih komsija Bosnjaka sa desne obale Mostara. Oni bi ti trebali biti najbolji primjer kako se provedu ljudi koji vjeruju u svoje komsije.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 29.05.2007., 00:18   #58
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Pa ne moras ici tako daleko do Bugojna. Uci o tome od svojih komsija Bosnjaka sa desne obale Mostara. Oni bi ti trebali biti najbolji primjer kako se provedu ljudi koji vjeruju u svoje komsije.
Od svih Hrvata Bugojanci su bili najviše Jugosloveni u bivšoj BiH. Kako Nordea voli generalizrati o Mostaru, kao došli čobani iz okolice Mostara i naselili Bošnjački Mostar. Istina o Bugojnu je da su Hrvati Bugojna bili uglavnom fino "rafinirano" gradsko stanovništvo i bili su većina u gradu Bugojnu. I zato su najebali.
Ferrari is offline  
Old 30.05.2007., 07:48   #59
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa da...zna se da su Bosnjaci protjerali skoro 100,000 Hrvata od kojih se vratilo mozda 10,000 ...gotovo jednako koliko i Srbi.
Sa druge strane Hrvati su protjerali mozda ukupno 10-15,000 od kojih se vratilo 90%....ako me dobro pamcenje sluzi jedino u tuzli nije bilo protjerivanja...sve je ostalo ocisceno.

Normalno je da se o ovom genocidu suti u BiH ali mi je nejasno kako to da se o tome suti u Hrvatskoj.
Kakvom genocidu ? Znas li ti sta je genocid?


Protjerivanje Hrvata nije bilo nigdje osim tamo gdje su Hrvati pokusali da Bosnjake primoraju u svoju vojsku i da ih stave pod svoju cizmu. To su htjeli u Bugojnom i okolnim opcinama pa su sprijeceni, osim u dvije-tri opcine u srednjoj Bosni. Onda u Hercegovini isto.

Sto se tice Tuzle, tu nije bilo ni sukoba izmedju Bosnjaka i Hrvata i Hrvati nisu imali nikakvog veceg dodira sa ekstremnijom hrvatskom politikom kao sto su to imale opcine iz kojih su Hrvati ili protjerani ili oni protjerali Bosnjake.

Protjerivanje Hrvata se nije desilo ni u Banovicima, Zivinicama, Lukavcu, Srebreniku, Brckom ( osim od strane Srba - sjeverni dio opcine s gradom ), Gradaccu, Sarajevu, Bihacu, i u cijeloj Bosanskoj Krajini gdje je A RBiH drzala pod kontrolom.

Dakle, desilo se tamo gdje su Hrvati zeljeli da okupiraju i stave pod svoju cizmu Bosnjake, a to su odmah na pocetku pokazali u juznom dijelu Hercegovine, pa je to bila pouka Bosnjacima u srednjoj Bosni i Bosni uopce.
Abdullah is offline  
Old 30.05.2007., 10:27   #60
Quote:
Abdullah kaže: Pogledaj post
Kakvom genocidu ? Znas li ti sta je genocid?


Protjerivanje Hrvata nije bilo nigdje osim tamo gdje su Hrvati pokusali da Bosnjake primoraju u svoju vojsku i da ih stave pod svoju cizmu. To su htjeli u Bugojnom i okolnim opcinama pa su sprijeceni, osim u dvije-tri opcine u srednjoj Bosni. Onda u Hercegovini isto.
Da su Hrvati htjeli to bi i učinili dok Armija BiH nije ni postojala.

Ovako ste čekali dok ne ojačate, a onda zabili nož u leđa. Bugojanci su mogli 10 puta uzeti Bugojno dok muslimani nisu imali oružja, samo da su htjeli.

Kad je Armija BiH ojačala, onda je počela tražiti i povode i te neke "pokušaje", koje je onda naravno "spriječila". fuj!
Naša Kvačica is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.