Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2012., 22:13   #241
ako je malo sijedih onda mozda plave pramice pa se nece kuzit da su sijede
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 23:15   #242
aria- tako nesto sam i mislila, samo me malo strah jer nisam bila svjetlokosa od djetinjstva (dugo sam se godina farbala u crno pa crveno pa vratila u smedju), a sad se vec tri godine ne farbam. Sto se sijedih tice- tu i tamo pokoja dlaka, dovoljno da me iritira. Jos cu vidjet sa frizerkom sta ona predlaze, ali sam htjela prije toga malo izvidjet mogucnosti.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 18:42   #243
Imam pitanje u vezi pramenova. Prije pramenova, kosa mi je bila ovakva
By lalalend9 at 2012-07-28. Kupila sam blajh, hidrogen 9% i neku srebrno plavu farbu za preljev. Pramenove mi je radila frendica, kojoj je to bio 1.put, a i meni da mi netko nestručno radi pramenove. Ispalo je ovako
By lalalend9 at 2012-07-28. Osim što su više medeni nego plavi, čak sam i zadovoljna rezultatom. Sad me zanima za dalje... Moram li i dalje koristiti blajh ili mi je dovoljno kupiti npr Keune 1511 + 9% hidrogen i s time izvući lijepe pramenove? Poslije toga ne treba preljev? Kakvu nijansu mogu s tim očekivati? Ne želim biti bijela, nego više mat pepeljasto plava... Hvala unaprijed na odgovorima.
lalalend9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 19:44   #244
koja je razlika, ako postoji, izmedju Balayage i ombre tehnike? hvala
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 09:14   #245
Balayage su kao "osuncani" pramenovi, vise onako kao da je kosa prirodno posvijetlila od sunca, a ombre su svjetliji vrhovi odnosno postepeno svjetlija kosa na vrhovima .. ombre je kao da imas veliki izrast, meni osobno se svidja ombre, a ja na svojoj kosi imam balayage, sutra idem bas na pramenove
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 10:11   #246
A rade se i razlicitom tehnikom ili? Jel se na tvojoj kosi vidi izrast onda ili se to nekako stopi? Stavis sliku prije nego odes ba popravak tj nove pramenove
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 10:18   #247
stopi se, premda sad nisam bila vec tri mjeseca i vidi se razlika, pogotovo kad se zamasti kosa, kad operem kosu uopce ne izgleda strasno izrast.. eh kosa mi je u repu, prljava necu ju prati prije pramenova pa ne znam koliko bi se mogla vidjeti razlika prije i poslije.. al ajd uslikat cu ju pa cu sutra staviti sliku prije/poslije..
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 20:05   #248
Ako ima nekog sa sličnim iskustvom, molila bih savjet...

Imala sam tamno-smeđu boju i otišla na pramenove boje meda. Izblajhala je, stavila preljev, super se sve primilo... Odmah mi je rekla da samo slobodno dođem ako će se ispirati, ali da se neće ispirati.

I tako, veselim se ja rezultatu i što se isplatilo dati brdo love za to. Nakon tjedan dana operem kosu i hop- žuto!!! Tek tad sam skužila da joj je preljev 200 kn.
Nekako mi je sad muka ići ponovno jer su i frizerka i naučnice arogantne, a i cijena je prevelika za takvu uslugu.
Čitala sam po forumu za šampone koji ubijaju žutilo itd., ali ne želim da bude sivo ili bijelo. Help!
prepademe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:48   #249
Bok ljudi.Kao dijete imala sam skroz plavu kosu no kako sam odrstala kosa mi je počela sve više i više nalikovati na svijetlosmeđu.No pošto ta boja kose meni ne odgovara(jer sam cijela blida i imam zelene oči) odlučila sam staviti pramenove koje bi s vremenom podebljavala i podebljavala.Pa imam par pitanja te molim osobe s sličnim iskustvom da mi odgovore:
1.Hoće li se vidjeti previše da sam stavila pramenove zato što mi je to ružno kad su očiti pramenovi?
2.Koliko se stavlja pramenova u prosjeku?
3.Hoće li to naštetiti mojoj kosi(prepretanka je i bojim se da će postati još tanja)
4.Koliko se otprilike kreću cijene-jeli to ide sve skupa ili npr.jedan pramen 20 kn?
5.Jeli bolje da stavim tanke ili debele pramenove?
6.Ako s vremenom te pramenove podebljavam oće li mi cijela kosa poplaviti?

Evo hvala svima koji su potrošili malo svog vremena za čitanje ovoga.I svaki savijet ću užaviti.:**
mia034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 16:15   #250
1.Mia, ne mora se baš očito vidjeti da su pramenovi, istina primijeti se gotovo uvijek, ali neki su ipak ljepše napravljeni. Mislim da bi mogla reći da želiš višebojne pramenove, oni uvijek ispadnu manje očiti. Dakle više nijansi plave, mislim da bi to super izgledalo.
Možda da pitaš neku prijateljicu, čija ti se frizura sviđa, kod koga je išla.

2.Nema nekog broja pramenova, to se odredi prema tvojim željama, reći ćeš da želiš guste ili rijetke pramenove.

3.Svako bojanje u svjetlije skida pigment sa kose, ipak boje manje oštećuju od blajha, reci da ne želiš pramenove sa blajhom nego sa bojom, vjerojatno će ti odlično izvući s obzirom da si bila plavuša.

4.Cijena ovisi o salonu, otprilike nekih 300-ak kn, i to za višebojne, koji su ljepši.

5. Mislim da je bolje da staviš više tanjih, nego manje debljih, ali to opet ovisi o tebi i što se tebi više sviđa.

6. Možeš podebljavati ili ne, ali možeš ti i sa tankima biti skroz plava, samo onda reci da želiš tanke a da su skroz gusti. eto.

eh, da, pitaju te i želiš li površinske ili pramenove na cijelu glavu, i to utječe na cijenu, pa vidi što želiš, frizerima je najdraže kad točno kažeš što želiš, možeš poslušat šta ti govore, pitaj što ti nije jasno, ako te pita za preljev npr. pitaj kakav će ti efekt dati pa odluči jel ti se sviđa.

Zadnje uređivanje DustyPink : 27.08.2012. at 16:21.
DustyPink is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:02   #251
Quote:
DustyPink kaže: Pogledaj post
1.Mia, ne mora se baš očito vidjeti da su pramenovi, istina primijeti se gotovo uvijek, ali neki su ipak ljepše napravljeni. Mislim da bi mogla reći da želiš višebojne pramenove, oni uvijek ispadnu manje očiti. Dakle više nijansi plave, mislim da bi to super izgledalo.
Možda da pitaš neku prijateljicu, čija ti se frizura sviđa, kod koga je išla.

2.Nema nekog broja pramenova, to se odredi prema tvojim željama, reći ćeš da želiš guste ili rijetke pramenove.

3.Svako bojanje u svjetlije skida pigment sa kose, ipak boje manje oštećuju od blajha, reci da ne želiš pramenove sa blajhom nego sa bojom, vjerojatno će ti odlično izvući s obzirom da si bila plavuša.

4.Cijena ovisi o salonu, otprilike nekih 300-ak kn, i to za višebojne, koji su ljepši.

5. Mislim da je bolje da staviš više tanjih, nego manje debljih, ali to opet ovisi o tebi i što se tebi više sviđa.

6. Možeš podebljavati ili ne, ali možeš ti i sa tankima biti skroz plava, samo onda reci da želiš tanke a da su skroz gusti. eto.

eh, da, pitaju te i želiš li površinske ili pramenove na cijelu glavu, i to utječe na cijenu, pa vidi što želiš, frizerima je najdraže kad točno kažeš što želiš, možeš poslušat šta ti govore, pitaj što ti nije jasno, ako te pita za preljev npr. pitaj kakav će ti efekt dati pa odluči jel ti se sviđa.
dustypink moram priznati da si mi bas pomogla i da si mi dala odlicne savjete.sad otprilike znam o cemu cu pricati s frizerkom ))
hvala ti <3
mia034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 18:02   #252
Molim, drago mi je ako ti je pomoglo!
DustyPink is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 11:55   #253
Balayage pramenovi, lipanj:



Nakon 3 mjeseca kosa je izgledala ovako:



Izrast:



U cetvrtak sam bila opet na balayage pramenovima, s tim da mi je frizerka na gornjem sloju izvukla nekoliko njih na foliju, balayage pramenove je izvlacila samo na izrastu i stavila je preljev, evo konacan rezultat:



Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:03   #254
^ suuuper izgleda

imam par pitanja za tebe sada

-na ovoj drugoj slici tri mjeseca nakon prvih balayage pramenova jesi radila sto s kosom u meduvremenu?boja izgleda skroz drugacije.dosta narancastije nekako.

- kakve ti je boje preljev stavljala? i jeli ti prvi put u lipnju takoder stavljala preljev nekakav?
adrianadior is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 21:56   #255
nisam nista radila, ali je boja od sunca, kupanja, klora itd.. posvijetlila, preljev se isprao.. i da u pravu si, postala je narancasta nekakva.. preljev je stavljala neki sivkasti tj pepeljasti i to dva puta, prvi put ga je dosta dugo drzala, i onda je jos jednom stavila .. imam taj crveni pigment i uvijek mi povuce na zuto/narancasto i zato obavezno mora staviti preljev i dulje ga drzati.. je i u lipnju je stavljala, ali nije toliko dugo drzala
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 12:41   #256
Molim
Vas zene pomagajte, vezana uz kucu a frizura koma, hocu se osisat i dat pramenove - trebam hitno dobru frizerku koja bi dosla doma i da nije neka za 1000 kn nego skromnije (porodiljni je u igri). U zagrebu sam. Moze na pm.
Anirul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 00:47   #257
Spremam se staviti par debljih platinastih pramenova, prvi put bih išla kod frizerke jer nisam nikada izbjeljivala kosu, a sudeći po boji prirodne kose (tamnosmeđa) trebala bih možda i dvaput. Kod frizera nema brige, no zanima me što da radim kada mi kosa počne izrastati, postoji li kakav kvalitetan proizvod za kućno izbjeljivanje korijena (navodno neke kreme)? Jer ne da mi se svaka 3 tjedna kod frizerke. Ako netko može reći iz vlastitog iskustva, bilo bi super.
MMayhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 10:28   #258
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
Balayage pramenovi, lipanj:



Nakon 3 mjeseca kosa je izgledala ovako:



Izrast:



U cetvrtak sam bila opet na balayage pramenovima, s tim da mi je frizerka na gornjem sloju izvukla nekoliko njih na foliju, balayage pramenove je izvlacila samo na izrastu i stavila je preljev, evo konacan rezultat:




odlicno izgleda!

u kojem si frizeraju to radila?
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:46   #259
Osijek, Studio M

sad su mi malo svjetliji pramenovi, posto se preljev malcice isprao, stavila je bila "siviji" preljev i sad je nakon par pranja super boja
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 22:22   #260
@Iva_na kakva ti je prirodna boja kose? zanima me radi preljeva kojeg ti je stavljala. ja bi isto neki preljev svjetliji da mi stavi ali ne znam dali bi se to uopce sto uhvatilo posto imam generic smedu boju kose. nije doduse prije bojana pa je mozda barem to neka prednost? i dali od preljeva ostaje izrast ili se prebrzo ispere da bi se to dogodilo?
adrianadior is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.