Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika > Sam svoj elektroničar

Sam svoj elektroničar Hobby i profesionalna elektronika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 21:17   #1
Driver za UV lampu

Pozdrav ljudi!
Kupio sa UV lampu od 36W sastoji se od dvije 18W-ne cijevi od kojih se može napraviti da svaka radi zasebno. Kupio sam štednu žarulju od 20w pa sam mislio da ću s njenim driverom uspjeti spojiti da mi radi samo jedna cijev jer to mi je za sada dovoljno za fotopostupak. Otvorio sam štednu žarulju, a na driveru 4 izlaza, na svaku stranu cijevi spajaja se izlaz. Znači svaki izlaz bi trebao imati snagu od 10W, a jedna UV cijev ima snagu od 18W. Znači 8W previše.
Sad me zanima da li mogu paralelno spojiti izlaze iz drivera tako da dobijem veću snagu?

P.S. UV lampa mi treba za fotopostupa i to hitno
__________________
Kako oblikovati potpise
majsror12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 23:22   #2
Ja kad sam radio fotopostupkom pločice koristio bih snažniju običnu lampu (npr 200W) i osvjetljavao bi oko 10-15 minuta i uvijek bih dobio odlične rezultate..

Isprobaj ako želiš,

pozz..
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 02:08   #3
Lightbulb

Quote:
majsror12 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi!
Kupio sa UV lampu od 36W sastoji se od dvije 18W-ne cijevi od kojih se može napraviti da svaka radi zasebno. Kupio sam štednu žarulju od 20w pa sam mislio da ću s njenim driverom uspjeti spojiti da mi radi samo jedna cijev jer to mi je za sada dovoljno za fotopostupak. Otvorio sam štednu žarulju, a na driveru 4 izlaza, na svaku stranu cijevi spajaja se izlaz. Znači svaki izlaz bi trebao imati snagu od 10W, a jedna UV cijev ima snagu od 18W. Znači 8W previše.
Sad me zanima da li mogu paralelno spojiti izlaze iz drivera tako da dobijem veću snagu?

P.S. UV lampa mi treba za fotopostupa i to hitno
Pozdrav,
Ti u stvari uopće ne razumiješ kako funkcionira neonka ali to je već druga priča
Dakle kada si rastavljao štednu žarulju trebao si uočiti da je po jedan par izvoda iz drajvera spojen sa svake strana neonke i upravo tako spojiti i tu UV cijev.. Dakle izlaz na toma driveru je, da tako kažemo, ukupno 20W i nebi trebalo biti nikakvih problema da posve normalno propali i tu tvoju UVejku, razlika od +2W uglavnom nebi trebala igrati nikakvu ulogu.
__________________
Iz dana u dan dani mi sve brže prolaze.
ne®adnick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.