Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2011., 17:03   #1
Mijenjanje novca

Neka mi neko molim vas objasni ovo, danas zovem tipa u mjenjačnicu i pitam za tečaj on mi kaže 7,4 kn za 1 euro, a ako bi mjenjao preko 10.000 eura onda je 7,41 kn.

Ako sam ja dobro shvatio znači da što više eura želim promijenit to mi je skuplje?

Zar ne bi trebalo bit obrnuto da ja koji želim puno kuna promijenit u eure da ih dobijem više a ne manje?

Zbunjen sam totalno...
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 19:18   #2
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Neka mi neko molim vas objasni ovo, danas zovem tipa u mjenjačnicu i pitam za tečaj on mi kaže 7,4 kn za 1 euro, a ako bi mjenjao preko 10.000 eura onda je 7,41 kn.

Ako sam ja dobro shvatio znači da što više eura želim promijenit to mi je skuplje?

Zar ne bi trebalo bit obrnuto da ja koji želim puno kuna promijenit u eure da ih dobijem više a ne manje?

Zbunjen sam totalno...
Čuj. Tu si ga nekaj sfrfljal. Kad kažeš da bi "ako bi mjenjao preko 10.000 eura onda je 7,41 kn" onda se smatra da imaš € a trebaš kune. Tako da je ponuda sasvim ok, a ako mjenjaš obrnuto pa promjeni 5K i za pol ure ostalih 5K €. Ma znam da ti nisam baš nekaj pomogal ali...
freepepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 19:52   #3
Ma čudno mi ja samo to da ako oćeš npr. promijenit 100 eura tečaj je 7,40 a ako oćeš promijenit 10.000 eura tečaj je 7,41 to me ubija u pojam.

Zvao sam još jednu mjenjačnicu na trešnjevci kod njih je 7,38 i ista stvar ako mjenjam više eura onda su skuplji.

A u bankama da ne pričam, to je pljačka tamo mjenjat novce.
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 20:22   #4
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Ma čudno mi ja samo to da ako oćeš npr. promijenit 100 eura tečaj je 7,40 a ako oćeš promijenit 10.000 eura tečaj je 7,41 to me ubija u pojam.

Zvao sam još jednu mjenjačnicu na trešnjevci kod njih je 7,38 i ista stvar ako mjenjam više eura onda su skuplji.

A u bankama da ne pričam, to je pljačka tamo mjenjat novce.
Bi li radije za 10.000 eura dobio 74.000 kuna ili 74.100 kuna?

Čini mi se da bi bio najsretniji da ti na 10.000 Eura ponude tečaj od 7 kn za 1 eur...

Stvarno ne razumijem tvoj problem ovdje...
terza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 20:33   #5
Quote:
terza kaže: Pogledaj post
Bi li radije za 10.000 eura dobio 74.000 kuna ili 74.100 kuna?

Čini mi se da bi bio najsretniji da ti na 10.000 Eura ponude tečaj od 7 kn za 1 eur...

Stvarno ne razumijem tvoj problem ovdje...
Ne ja bih kune mjenjao u eure a ne obratno !!
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 20:40   #6
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Ne ja bih kune mjenjao u eure a ne obratno !!
Iz tvojih postova se zaključuje da želiš eure promijeniti u kune, a vjerojatno si na taj način pitanje formulirao i prema mjenjačnici pa su te krivo razumjeli.

Sigurno ćeš dobiti bolji tečaj da mijenjaš 70.000 kuna nego da mijenjaš 700 kuna.
terza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 20:36   #7
kupi svaki dan 9000 eura i bok....
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 08:32   #8
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Neka mi neko molim vas objasni ovo, danas zovem tipa u mjenjačnicu i pitam za tečaj on mi kaže 7,4 kn za 1 euro, a ako bi mjenjao preko 10.000 eura onda je 7,41 kn.

Ako sam ja dobro shvatio znači da što više eura želim promijenit to mi je skuplje?

Zar ne bi trebalo bit obrnuto da ja koji želim puno kuna promijenit u eure da ih dobijem više a ne manje?

Zbunjen sam totalno...


Prihvati odmah!!! jer ti nitko drugi danas neće prodati eure po 7,41 nego će to biti naj manje 7,44 !!!

Kao što su ti rekli, čovjek te je krivo razumio i mislio je da mijenjaš eure u kune. Oni nazivi Kupovni i Prodajni su sa njihove točke gledišta, dakle za njihovu kupnju i njihovu prodaju. Za tebe je to suprotno.
Kurs je bio jučer uglavnom: kupovni 7,40 prodajni 7,45
TransAm.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 13:12   #9
Jel sam dobro shvatio da je mjenjačnica postala jeftinija za kupit € od banaka!
U zabi je prodajni tečaj 7.5 kn za €!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 09:53   #10
Pa uvijek je bilo jeftinije kupiti eure u mjenjačnicama
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:05   #11
Mjenjanje novca

Imam veći iznos eura i htio bih kupiti kune pa me zanima koja mi je opcija najpovoljnija, mogu li direktno kupiti od HNB-a tako da nema provizije od mjenjačnica i banaka?

Postoji li opcija da se preko granice ode, izvan RH?

Hvala svima na pomoći.
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 08:40   #12
Quote:
Damjan_sesvete kaže: Pogledaj post
Imam veći iznos eura i htio bih kupiti kune pa me zanima koja mi je opcija najpovoljnija, mogu li direktno kupiti od HNB-a tako da nema provizije od mjenjačnica i banaka?

Postoji li opcija da se preko granice ode, izvan RH?

Hvala svima na pomoći.
Svaka mjenjačnica ti uglavnom daje povoljniji tečaj za veće iznose,provizije u većini nema,barem ovdje u Splitu.
Direkto od HNB-a Eure ne možeš mijenjati.
Ako odeš preko granice,nećeš ništa postići jer ti kuna nije službena valuta.
ninica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 15:52   #13
A osim toga se preko granice baš i ne može nositi preveliki iznos EURa bez prijave na Carini
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 23:56   #14
Ma pusti ga, dokopao se ovih krivotvorenih.
To se dobro proda za 30% navodne vrijednosti.
Top_secret_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 13:24   #15
Exclamation Gdje promijeniti poljske Zlote?

Ne znam da li slična tema već postoji, niti da li je ovo pravi pdf za to (neka mod premjesti, spoji...), no gdje u Zagrebu mogu promijeniti (papirnate novčanice, ne kovanice) u ovom slučaju poljske Zlote. Koja banka ili mjenjačnica prima te manje prisutne europske valute?
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 14:41   #16
Zaba ih ima na tečajnoj, što znači da otkupljuju http://www.zaba.hr/home/wps/wcm/conn...public/tecajna

ako ih ima Zaba, onda ih otkupljuju i ostale banke
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 16:37   #17
Imaju ih i u Hypo banci na tečajnoj pa su me blijedo pogledali kad sam htjeo zamjeniti
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 19:48   #18

odi u Zabu, budeš tamo zamjenio
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 14:26   #19
Da li postoji negdje u RH mjenjačnica ili banka koja mijenja saudijske riyale (SAR) u kune (HRK)?

Ako ne postoji, možete li mi dati savjet kako je i gdje najbolje zamijeniti par desetaka tisuća rijala?
mariobo11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 15:35   #20
U saudijskoj arabiji?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.