Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2010., 17:38   #81
Quote:
Ljiljana32354 kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru.
Nazalost nemam odvjetnika ( tocnije nemogu ga platiti =( ). Sto se onda događa?
I dali postji ikakvo prisilno dovođenje ili nesto slicno.
(Sve sam potpisala i sa svime se slažem.)
Moraš doći osobno,ako će biti saslušanje,pisati će u pozivu,jer će te pitati da li se slažeš sa svime što ste dogovorili.Na tom ročištu će se brak proglasiti razvedenim.(ako se slažete da se brak razvede i ostajete pri sporazumnom)
Nema veze što si sve potpisala,do proglašenja razvoda,može se netko predomisliti
Ako je sve riješeno,brak se razvede.

Inače samo odugovlačiš.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 05:13   #82
Nema prisilnog dovođenja; najbolje nazovi sud i provjeri da li se u tom slučaju zakazuje novo ročište ili se prijedlog za rastavu odbacuje.
Inače, praksa je takva da kad primiš poziv i imaš opravdani razlog zašto ne možeš prisustvovati, javiš to sutkinji (da, začudo, sve su žene ) i moliš drugi termin ročišta.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 12:37   #83
koja je razlika između sporazumnog razvoda i razvoda tužbom?
viktory is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 10:38   #84
Sporazumno je kad na papir napišete da je brak gotovo, da djeca pripadaju tome i tome, da je iznos uzdržavanja toliko i toliko, blabla uglavnom jedan A4 je više nego dovoljan, no dakle oboje se slažete i potpišete na taj papir.

Tužbu pokreće jedan ako se nisu mogli nikako dogovoriti da stave oboje potpis na gore opisani papir.

U oba slučaja preporučujem odvjetnika, jer ipak se ljudi time bave i znat će kako to treba izgledati, što je sve bitno navesti i kamo to predati i urudžbirati, kako bi sve skupa bilo brže i bez tehničkih problema, a sve za ipak nekakvu prihvatljivu cifru 600kn za tužbu i 600kn za prvo ročište.

Također, kako ljudi koji se rastaju više ne mogu zajedno sjesti za stol i dogovoriti se (kako se nisu mogli nikad ni dogovoriti oko ničega inače se ne bi rastali) pa se onda to napiše i obavi na neutralnom terenu uz stručnu osobu, odnosno dakle u odjetničkom uredu gdje vas čovjek provede kroz pitanja, to se zapiše i onda potpišete.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 01:08   #85
kod tužbe - što ako jedna strana ne želi razvod i ne dođe uopće na ročišta? kao što je već netko pitao, postoji li prislilno dovođenje? ako ne, kako se riješi tužba?
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 16:44   #86
Evo, čisto da se javim nakon nekog vremena sa malo povratnih informacija..

Dakle, koristeći primjere sa početka ove teme, napisao sam zahtijev za sporazumni razvod braka. Potpisali smo ih, odnio sam u prijemni ured, platio 200 kuna, i rekli su mi da ćemo biti pozvani na ročište. Cca 5 dana kasnije već je bio napisan poziv za raspravu, za mjesec dana. Na raspravi su nas samo tražili osobne, potvrdili da stoji kako smo napisali, i napisali rješenje i presudu na licu mjesta. EDIT: Btw, odrekli smo se prava žalbe da ubrzamo postupak.<end edit> Platili smo sljedećih 200kn i odmah donijeli uplatnicu sutkinji, i to je bilo to. Jučer sam se vratio s mora i našao obavijest o prispjeloj pošiljci, i taman stigao podići. U kuverti je samo bila malo ljepše napisana presuda, i to je sve. Dakle sve skupa cca 45 dana od predavanja zahtijeva do presude, i još jedno 45 dana da to ljepše napišu i pošalju (i dostave) poštom. Brzo, i (relativno) bezbolno.

Što se tiče samog zahtijeva i predavanja, malo smo promijenili par riječi, ali ništa bitno. Na prijemnom nisu tražili 5 kopija, nego samo 2 koliko se sjećam. Nije trebala kopija osobnih i sl, iako sam ih uzeo i kopirao za svaki slučaj.

Mislim da se nema što više dodati. Hvala još jednom svima na informacijama i pomoći. Iskreno, sve je prošlo puno lakše nego bi ikad pomislio..

P.S. Naravno, ovdje je riječ o sporazumnom razvodu, bez djece, i bez bilo kakvih komplikacija..

Zadnje uređivanje LuxZg : 28.08.2010. at 16:52.
LuxZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 19:38   #87
Tužba za rastavu braka

Molim vas za pomoć!
Muž mi ne želi dati sporazumni razvod, a ne znam što točno trebam napaviti za tužbu. Nemamo djecu.
Koji mi papiri trebaju i što napisati u toj tužbi??
*petrunjela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 10:12   #88
Mene je moj isto navlačio, otišla sam odvjetnici i sastavila tužbu.

Mislim da ti odvjetnica nije potrebna obzirom da nemate djecu, imaš tu dosta primjera pa probaj sastaviti sama.
Potreban ti je vjenčani list (mislim da ne smije biti stariji od 6 mj. to nisam sigurna, nazovi nadležan sud pa pitaj).
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 12:30   #89
Quote:
enna-zg kaže: Pogledaj post
Mene je moj isto navlačio, otišla sam odvjetnici i sastavila tužbu.

Mislim da ti odvjetnica nije potrebna obzirom da nemate djecu, imaš tu dosta primjera pa probaj sastaviti sama.
Potreban ti je vjenčani list (mislim da ne smije biti stariji od 6 mj. to nisam sigurna, nazovi nadležan sud pa pitaj).
Koliki je ukupan trošak za tužbu bez odvjetnika? (Bez imovine i djece)
Tina019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 09:52   #90
Quote:
Tina019 kaže: Pogledaj post
Koliki je ukupan trošak za tužbu bez odvjetnika? (Bez imovine i djece)
To ti ovisi o odvjetniku, nazovi pa pitaj. Moja je meni rekla 2000 kn.
Ali smo preinačili u sporazumnu i plaćamo po pola.
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 10:40   #91
Quote:
enna-zg kaže: Pogledaj post
To ti ovisi o odvjetniku, nazovi pa pitaj. Moja je meni rekla 2000 kn.
Ali smo preinačili u sporazumnu i plaćamo po pola.

Ja sam baš mislila bez odvjetnika, sama napisati tužbu i predati, ako ne bude htio sporazumni potpisati. Negdje sam pročitala da je trošak isti kao i za sporazumni. Ali bih voljela da mi netko tko je to prošao može reći.
Tina019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 23:01   #92
Quote:
Tina019 kaže: Pogledaj post
Ja sam baš mislila bez odvjetnika, sama napisati tužbu i predati, ako ne bude htio sporazumni potpisati. Negdje sam pročitala da je trošak isti kao i za sporazumni. Ali bih voljela da mi netko tko je to prošao može reći.
Nije isto.
Ako ideš na sporazumni, 400 Kn i mjesec dana i gotovo.

Ako ideš na tužbu, moraš je napisati kao i razloge zbog kojih tražiš od suda da se bračna zajednica razvrgne. Imaš troškove pravnog zastupnika ( cca 500,00 Kn + 115,00 Kn PDV-a ) po ročištu pa ima caka da onaj tko je tuženi snosi trođkove postupka, ali može i podjela ( svako svoje )
Pri tužbi, ukoliko nema posebnih dokaznih postupaka, sve može biti gotovo u 1 ročištu ( bez djece i bez imovine - mada je imovina posebna parnica ) a može i u 5.
Pa računaj.
A Enicu nam je odvjetnica odrala maličko osim ako nema djece. A sporazumni? Ima ovdje šprancu.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:26   #93
Smile

Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Nije isto.
Ako ideš na sporazumni, 400 Kn i mjesec dana i gotovo.

Ako ideš na tužbu, moraš je napisati kao i razloge zbog kojih tražiš od suda da se bračna zajednica razvrgne. Imaš troškove pravnog zastupnika ( cca 500,00 Kn + 115,00 Kn PDV-a ) po ročištu pa ima caka da onaj tko je tuženi snosi trođkove postupka, ali može i podjela ( svako svoje )
Pri tužbi, ukoliko nema posebnih dokaznih postupaka, sve može biti gotovo u 1 ročištu ( bez djece i bez imovine - mada je imovina posebna parnica ) a može i u 5.
Pa računaj.
A Enicu nam je odvjetnica odrala maličko osim ako nema djece. A sporazumni? Ima ovdje šprancu.
Hvala na jasnom odgovoru. Bit će kako bude.
Tina019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 15:19   #94
molim vas, dosta mi je hito-ako netko zna odgovor na moje pitanje

sutra predajem zahtjev za sporazumni raskid braka. on ne zivi na adresi koja mu pise u osobnoj vec 3godine, niti tamo moze podizati postu, a na adresi na kojoj se sad nalazi nije prijavljen. u zahtjevu MORAM napisati njegovu adresu iz osobne, to mi je jasno-ALI kako i gdje da navedem da mu poziv salju na drugu adresu (ovog stana gdje nije prijavljen).
i jos nesto-sutra predajem zahtjev, a osobna mu istice sljed.tjedan. ne zelim cekati ni dana duze predajom zahtjeva, ali me brine hoce li biti problem zbog tog istjecanja osobne....

unaprijed hvala
Mrs.Scarlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 15:42   #95
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
A Enicu nam je odvjetnica odrala maličko osim ako nema djece. A sporazumni? Ima ovdje šprancu.
Nije me nitko odrao... to se radilo o tužbi, privremenoj mjeri itd.
Nakon obrata kao u filmu, dogovorili se sporazumno, predali, za 2 tjedna nas zvali na prvo ročište, uplatio sve zaostatke u međuvremenu i sad čekamo czss.
__________________
Sve se događa s nekim razlogom. ;)
enna-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2010., 11:41   #96
bok,svima..neznam pod koji naslov bih pisala pa sam odabrala ovu temu...ja i muž smo u bračnoj krizi,što je žalosno..razmišljam o rastavi čak,ali neznam dal m ije to pametno..u braku smo 15 mjeseci..imamo dijete od 11mj..priznajem da smo se zbog dijeteta i uzeli..obadvoje smo mladi,imamo 22 godine..razmišljam o razvodu jer je on skroz psihički nestabilan..tj.kad se svađamo govori mi da sam kurva,drolja,narkomanka,alkohoičarka,da su sve moje prijateljice kurve itd..što je najgore od svega dk sam još trudna bila digo je ruku na mene,nije me udario,ali me je naguravo,bacio na pod itd..prije kojih 6mj možd i više mi je tijekom svađe stavio ruke na vrat i počeo me daviti i imao je tak luđački pogled da je to za neopisat..i zna mi gazit po nogama..i svašta još..stvar je u tome da ja nesmijem na kave s prijateljicama nit nikud..ako slučajno odem,a on sazna digne takvu strku...kad sam bila kod staraca jednom ošla kod frendice kartat belu i na kavu..i nisam znala kaka če reagirat kad me zvao pa sam mu rekla..a on je meni i mojim prijateljima hebo sve po spssku,čak je sjeo u auto i došao odmah po mene i svašt je tu bilo...molim vas pomozite,jer neznam šta da radim..što bi se ja i razvela al strah me je da ne ostanem bez dijeteta pošto imam samo 2 razreda srenje škole..3 planiram završit nagodinu...prijeti mi se oduzimanjem dijeteta jer mu otac ima veza po zagrebu i svuda..tako da neznam..da se razvedem bojim se reakcije okoline i njegovog oca...neznam šta da radi..molim vas savjet..puno hvala...
Monika001.h is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:45   #97
Nekako sam uspjela sklepati tužbu pomoću špranci na forumu i internetu. Ali nisam baš najsigurnija jesam li sve dobro napisala. Isplati li se poći kod odvjetnika da mi to pregleda?
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:56   #98
Quote:
djurdja kaže: Pogledaj post
Nekako sam uspjela sklepati tužbu pomoću špranci na forumu i internetu. Ali nisam baš najsigurnija jesam li sve dobro napisala. Isplati li se poći kod odvjetnika da mi to pregleda?
Mislim da ne trebas..kad ju budes isla predavati,zamolis na sudu da bace pogled(moja frendica je tako izvela)..a oni su toliko toga dosad procitali,da ce ti rec odmah jel to ok il da nesto mjenjas..a ustedit ces pare
__________________
Things change.People leave.And life doesn't stop for anyone.
Streghetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 21:12   #99
Quote:
Streghetta kaže: Pogledaj post
Mislim da ne trebas..kad ju budes isla predavati,zamolis na sudu da bace pogled(moja frendica je tako izvela)..a oni su toliko toga dosad procitali,da ce ti rec odmah jel to ok il da nesto mjenjas..a ustedit ces pare
Hvala na savjetu, to me zanimalo. Nisam sad baš pri parama
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 17:49   #100
Quote:
LuxZg kaže: Pogledaj post
Evo, čisto da se javim nakon nekog vremena sa malo povratnih informacija..

Dakle, koristeći primjere sa početka ove teme, napisao sam zahtijev za sporazumni razvod braka. Potpisali smo ih, odnio sam u prijemni ured, platio 200 kuna, i rekli su mi da ćemo biti pozvani na ročište. Cca 5 dana kasnije već je bio napisan poziv za raspravu, za mjesec dana. Na raspravi su nas samo tražili osobne, potvrdili da stoji kako smo napisali, i napisali rješenje i presudu na licu mjesta. EDIT: Btw, odrekli smo se prava žalbe da ubrzamo postupak.<end edit> Platili smo sljedećih 200kn i odmah donijeli uplatnicu sutkinji, i to je bilo to. Jučer sam se vratio s mora i našao obavijest o prispjeloj pošiljci, i taman stigao podići. U kuverti je samo bila malo ljepše napisana presuda, i to je sve. Dakle sve skupa cca 45 dana od predavanja zahtijeva do presude, i još jedno 45 dana da to ljepše napišu i pošalju (i dostave) poštom. Brzo, i (relativno) bezbolno.

Što se tiče samog zahtijeva i predavanja, malo smo promijenili par riječi, ali ništa bitno. Na prijemnom nisu tražili 5 kopija, nego samo 2 koliko se sjećam. Nije trebala kopija osobnih i sl, iako sam ih uzeo i kopirao za svaki slučaj.

Mislim da se nema što više dodati. Hvala još jednom svima na informacijama i pomoći. Iskreno, sve je prošlo puno lakše nego bi ikad pomislio..

P.S. Naravno, ovdje je riječ o sporazumnom razvodu, bez djece, i bez bilo kakvih komplikacija..
Pa ja sam mislila da na sudu odmah dobiješ presudu o razvodu i to je to. Zar se to još mora čekati?
TinaB101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.