Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2012., 22:15   #1
Hipoteka

molio bi odgovor na ovom jednom primjeru vezano za hipoteku:

primjer: imam stan vrijedan 100.000 eura, na njega dignem hipoteku i dobijem 50.000 eura za kupnju nekog drugog manjeg stana. prođe par godina i ja isplatim nekih 20.000 eura i preostaje mi 30.000 eura + kamate. nakon toga u nemogucnosti sam isplatiti ostatak hipoteke. sta se desava?

banka mi oduzima stan od 100.000 eura kako bi ga prodala da namiri dug. ja sad znaci ostajem bez stana.

pitanje: ja ostajem samo bez stana ili ostajem bez stana od 100.000 eura + bez stana od 50.000 eura i bez pocetnih 20.000 eura koje sam isplatio? da li na kraju ostaje nesto moje?

ako banka oduzima veci stan i proda ga onda meni ostaje manji jer ga je banka isplatila sa mojim vecim stanom?

unaprijed zahvaljujem
actys is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 22:38   #2
banka prodaje stan na kojem ima hipoteku. u slučaju da proda za cijenu višu od iznosa koji u tom trenu duguješ (30000 eur), ostatak ti isplačuje.
ako proda za manje, podmiruje dio kredita a tebe i dalje tereti za ostatak duga. bez obzira što ti na vlasničkom listu piše da je hipoteka vrijednosti 50.000 eur, banka će od prodaje nekretnine uzeti stvarno dugovanje (30 000 eur + troškovi)
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 22:44   #3
znaci stan od 50.000 eura ostaje meni ako banka proda onaj veci i isplati dug?
actys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 15:39   #4
točno
podmiruje se ostatak duga koji ti je ostao, a eventualni višak novca se vraća tebi
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 16:05   #5
Ima li netko iskustva s kupovinom nekretnina preko Rent2own kreditiranja?
Trava zelena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.