Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2014., 18:49   #1
Niz tegoba: akne, afte, zadah, bolovi u mišićima, umor, nadutost, poremećaji vezani uz stolicu...

Pozdrav svima.

U zadnje vrijeme osjećam niz raznih simptoma i vidim da nešto nije u redu, ali zbog nedostatka vremena (i volje) nikako da odem doktorici (koja inače štedi na uputnicama i imam osjećaj da bi me poslala kući kad bih joj došao s ovakvom pričom). Imam 23 godine.

Simptomi su razni i naravno da ne mislim da su svi povezani, samo ih sve navodim da bolje razumijete situaciju:

-prištići (kojih toliko nisam imao ni za vrijeme puberteta) - imam one bijele (sebum) koji su neupaljeni i upaljene tj. crvene samo po donjoj čeljusti (kad ih istisnem oteknu i postanu bolni)
- afte (jedno vrijeme sam ih imao stalno - jednu za drugom; sad više nisu tako česte ali se i dalje pojavljuju - jako bolne)
- gadan zadah iz usta (perem zube 2xdnevno + zubni konac - ne vrijedi)
- česte i neobjašnjive upale mišića i nedostatak energije
- osjetno smanjena koncentracija
- čest osjećaj nadutosti
- jako mi je teško udebljati se bez obzira na to koliko jedem
- e probava je posebna stvar - izmjena tvrde i meke stolice (po nekoliko dana ne idem na wc i onda je vrlo tvrda, no ponekad zna biti češća, ali onda je mekša, količinski je ima puno manje, sluzava je, jako smrdljiva i pa ne znam kako ovo drukčije opisati - topla i kisela
- stolica mi je prije neka dva mjeseca bila crna; to je trajalo neka 3-4 dana

jedem prilično raznovrsno
ručak mi se većinom sastojati od komada mesa i 3-4 priloga
uglavnom puno namirnica od kojih svake pojedem po malo
preko ljeta dok sam ima vremena pokušao sam mjesec dana živjeti što zdravije - izbacio sam šećere i konzerviranu hranu što sam više mogao, jeo ribu puno češće... - stanje se tek neznatno popravilo.

Eto, to bi ukratko bilo to. Ako imate dodatnih pitanja slobodno pitajte.

Modovima: Slobodno premjestite temu. Ja sam tražio gdje ju smjestiti, ali nisam našao ništa odgovarajuće pa sam otvorio novu.
kgk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 21:34   #2
Nemam namjeru da te plasim ali stvarno treba da odes doktoru i da vidis sta se desava.
Svi tvoji simptomi izgleda krecu od disbalansa u crijevima a po onome sto si opisao, najvise lici na ovo:

http://www.msd-prirucnici.placebo.hr...-proliferacije

Doktorica treba da te posalje specijalisti da uradis analizu stolice , da se utvrdi da li imas patogene bakterije koje ti izazivaju ove simptome a na kraju, sprecavaju i apsorpciju hranjivih tvari.

Ako razumijes engleski, ukucaj u google termin SIBO (small intestinal bacterial overgrowth) i naci ces mnogo korisnih informacija.

Ja imam velikih problema sa digestivnim traktom, vec mjesecima citam i istrazujem na ovu temu pa ako imas dodatnih pitanja, slobodno salji na pm.

Sretno!
Andromeda25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 11:13   #3
Moraš što prije kod dr! Postoji cijeli niz dijagnoza s ovakvim simptomima od koje su neke ozbiljne (chronova bolest, celijakija)i trebaju se što prije početi liječiti!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 19:41   #4
Da se i ja raspitam:
zadnjih tjedan dana mi se nesto cudno dogada i htjela bih cuti vasa misljenja.
Naime,prije 2tjedna sam imala neku virozu i stalno proljev.
I onda mi je mamina frendica(farmaceutkinja)dala kao neke tablete za to.
I tu pocinju moje muke.Nakon toga 5 dana nisam imala stolicu,dok nisam Bekunis kupila(tek nakon dvije salice me proteralo.)
I sada,opet 3.dana nema stolice.Osjecam da mi crijeva rade,kupila sam mljevene lanene sjemenke sa datuljama i šljivama i pomjesala ih sa jogurtom.
Sto mislite,o cemu se radi?
Prehodam max. 10km na dan,pijem puno vode i nisam trudna.
__________________
A Marina,ko`Marina.
azramia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 18:19   #5
Hvala na odgovorima. Mislim da ipak nije nešto tako ozbiljno, ali otići ću doktorici kad uhvatim vremena.
Ovo s bakterijama mi zvuči prilično moguće.
I dok sam sam googlao skužio sam da većina simptoma upućuje na to.
kgk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.