Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2015., 02:44   #541
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
sloboda je apsolutna vrijednost zivota :bl iss:

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Uvek cemo biti robovi samih sebe,secanja,spoznaja,iskustava..robovi samih sebe fizicki,duhovno i u Bozijim rukama : )
isprike, isprike .. utjeha u kolektivnoj shizofreniji

mislim da ne shvacas doslovno pojmove .. kratko i jasno sam iznio svoje misljenje i ne odobravam tvoju interpretaciju na temelju moje misli .. molim te svoje zavaravanje ne petljaj sa slobodom izrazavanja

evo vidis, evo ti ga sad na .. jednostavan i praktican primjer slobode
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:34   #542
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
isprike, isprike .. utjeha u kolektivnoj shizofreniji

mislim da ne shvacas doslovno pojmove .. kratko i jasno sam iznio svoje misljenje i ne odobravam tvoju interpretaciju na temelju moje misli .. molim te svoje zavaravanje ne petljaj sa slobodom izrazavanja

evo vidis, evo ti ga sad na .. jednostavan i praktican primjer slobode

extra! Svaka Cast

Naravno da trebas branit svoje i ja sam za da se mozemo sloziti oko toga da se ne slazemo i da u potpunosti prihvatam tvoje misljenje iz tvoje perspektive samo izgleda iz razlicitih uglova drugacije vidimo.

Pozzz!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 01:19   #543
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Pozzz!
respect!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 09:06   #544
Sloboda je kazati ne.

Sebi i drugima.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 21:38   #545
Mislio sam napisati nešto...onak ozbiljno na ovu temu ali sad bih ipak iskoristio slobodu da to ne napišem. Možda neki drugi put. A možda i ne.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 19:50   #546
"...freedom is just another word for nothing left to lose..."
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 17:14   #547
Quote:
Lidiya22 kaže: Pogledaj post
Sloboda je skup osjećaja, kad je osoba bez opterećenja.
To je ugodno stanje svijesti i emocija uvjetovano ponašanjem drugih i vlastitom sposobnošću za primanje ...Sloboda je ne ovisiti o ničemu pa niti o osjećajima .
.Svjesnost ograničava slobodu .Jer tu je odma prisutan ego ,emocije ,suživot propisan zakonima itd.
Ako je čovijek stvoren na Božju sliku i priliku i ako je to volja Njegova -to je već ograničenje u startu . Priča o slobodnoj volji tu ne prolazi .Sve ovisi o volji Njegovoj .
Ako je sve pa i čovijekov pra početak nastao u velikom prasku i slućajnom evolucijom -to je bliže apsolutnoj slobodi .

Pa i životinjskom svijetu nema apsolutne slobode .
Organizacija mrava u mravinjaku i pčela pokazuje da je sve sa svrhom i zadanom ulogom".

Kad bi svako rađanje bilo mali prasak svojevrsni ...neovisan o genetici ili mogućim prošlim životima i okruženju kulturnom i svekolikom -to bi eventualno bio početak-neuvjetovan ničim, koji vodi u pravu slobodu .
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 19:52   #548
Kako biti slobodan u društvu u kojem smo kontrolirani 24/7?
A osobe, tzv. buntovnici poput mene se smatraju luđacima, svima se ispiru mozgovi, a oni koji imaju pametno i realno mišljenje boje se izreći ga...
__________________
I don't like being told what to do.
VedranaWec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 22:11   #549
Sloboda je najbolji osječaj. Sputani jesmo u mnogome, ali najviše to sami radimo.
I sloboda i nesloboda, sputanost su večinom u našim mislima. Ako sebe zarobimo mislima da nismo sretni ni slobodni i da nam treba nešto da bismo se osječali slobodnim tad smo sputani i samo vidimo nevidljive zidove i rešetke i prepreke preko kojih vjerujemo da ne možemo preči.

Sloboda je u nama.

Ako u mislima vidimo iza zida te pustimo sami sebe iz simboličnih okova u koje smo sami sebe zarobili svatimo da imamo mnogo slobode.

Prvenstveno sloboda je u mislima, osječaj, kao i ograničenost.

morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.