Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 10.10.2015., 18:43   #11
Pozdrav fellow sf-ovci ! Ima li među vama studenata ? Velika mi je želja upisati faks, ali zbog ogromnog straha od izlaganja seminara već se godinama ne mogu odlučiti na taj korak. Kako stojite s tim javim izlaganjima, roknete par persena ili nešto ? Ozbiljno pitam. Jednom sam imala nekakvu prezentaciju i popila tri normabela. Ništa. Nula. Nada. Srce mi je lupalo ko ludo, ruke se tresle i glas podrhtavao, a čak sam na momente i mucala. Zemljo...
Tu je naravno i onaj strah od novih ljudi, vječna pitanja poput što ako se ne uklopim, s kim ću provoditi pauze između predavnja, hoću li biti etiketirana kao čudakinja...

Trenutno čitam Oslobodite se stida koji vas sputava, a sljedeća na redu je The Psychology of Shame : Theory and Treatment of Shame-Based Syndromes. Netko čitao možda ? Imate neku preporuku za literaturu koja obrađuje emociju srama ( može i nešto drugo vezano uz SA ) ?
Trenutno se fokusiram na prihvaćanje sebe takve kakve jesam, ipak me borba s vjetrenjačama počela umarati ( a i pametniji popušta ) pa je vrijeme za nove taktike. Teško je, ali po prvi put doista radim na sebi i, bez obzira što ne želim biti previše optimistična, nadam se nekim pomacima. Baby steps

Inače, životni san mi je biti novinarka.
oblačna is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.