Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2015., 23:25   #141
Kad me uhvatilo u leđima našao sam Kiromax centar za kiropraktiku, tamo su doktori završili fakultet kiropraktike tako sam imao neko povjerenje u njih, a jedan je od njih i japanac . Išao sam mjesec dana 2x tjedno na ravnjanje kičme. Poželjno je da imaš neku rengensku snimku problematično dijela.

Uglavnom, zaključak je da su mi mišići kičme atrofirali od sjedenja za kompjuterom i da je skolioza još dodatno odmogla. Jedan disk u lumbalnom dijelu pomakne malo van.

Makar sad više nemam nikakvih problema s kičmom, redovno je idem servisirati svakih 2-3 mjeseca i svakodnevno vježbam. I to tako do kraja života. Ako se auto mora servisirati jednom godišnje, onda se mora i kičma.
__________________
Da bi znao rekurziju moraš znati rekurziju
collector is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 16:11   #142
Pozdrav svima! Imam bolove u kralježnici i lijevoj natkoljenici koja je hladna i imam osjećaj da u njoj hodaju mravi. Bolovi mi traju zadnjih mjesec dana. Prvotno me liječnica opće prakse punila analgeticima za bolove i primila sam deset injekcija. Nije gotovo ništa ublažilo bol. Zadnjih dva tjedna hodam na terapije. Terapije su malo pomogle, ali bol još nije do kraja prestala.
Ovdje se javljam s pitanjem s iskustvima oko kiropraktike. Da li da isprobam i tu opciju? Pročitala sam cijeli ovaj topic, vidim da ima i vrlo pozitivnih i vrlo negativnih iskustava, pa se pomalo bojim. Ako netko zna dobrog kiropraktičara u Varaždinu, molim da mi preporuči. Hvala unaprijed na svakom savjetu.
Arieellee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 12:54   #143
Kiropraktičar koji valja

Ne znam da li se može ovdje pitati pa ako nije pravo mjesto neka moderator prebaci.

Naime, u potrazi sam za kiropraktičarem koji je vrlo iskusan i cijenjen, ali da ima završen fakultet kiropraktike. Ne podcjenjujem samouke, ali eto, zanima me u ovom momentu ima li neki fakultedžija koji se s tim bavi, a da je naširoko priznati i cijenjen, kao što je nekada davno bio Vjekoslav Bolkovac koji je već 5 godina u mirovini.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 16:43   #144
Pricekaj da Pavlovic izadje s robije, prica se da je on najbolji doctor of chiropractic na planeti...
A zavrsio je i fakultet...
Slayer1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 18:12   #145
A gdje ga tražiš?
U Zagrebu je Michael Šantek, kaže da je doktor.

http://www.kiropraktika.com/chiropra...michael-santek


Ima dr DEutscher,
http://www.kraljeznica.com.hr/

Ima dr Johnson
http://www.americkakiropraktika.hr/

Samo malo potraži.
TIT is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 18:54   #146
Ne postoji takav, jer je to dokazano nedjelotvorno i opasno. Rade se ne igraj s tim.

I ovaj kaj linka, samoprozvani doktori, dobili titulu s tecaja u americi, svaka im cast.
oxymoron69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 10:54   #147
Ja sam bila kod jednog,odnosno jedne,u pitanju je žena.
Završen studij kiropraktike i neće raditi bez snimke rendgena što je po meni sasvim u redu.
Iznimno kvalitetna i zna svoj posao,ako ne može pomoći,to i kaže i neće zavlačiti samo da bi ti uzela novce.
Mene je prošle godine tako sfrkalo da 3 mjeseca nisam spavala od bolova,žderala tramale,zaldiare,ibuprofene,voltarene,normabele... nema šta ne.
Pošto je naše zdravstvo takvo kakvo je,na pretrage sam čekala 2 mjeseca,na kraju otišla privatno na magnentnu koja je pokazala diskus herniju.
Otišla kod žene po preporuci kolegice i nakon prvog tretmana mi je bilo malo bolje,mogla sam barem ruku podići iako su bolovi i dalje bili nesnosni.Nakon drugog,bila sam kao nova.
Od tada je prošlo godinu dana i niti jedan jedini put se nisam ukočila a prije je to bila redovna pojava.
Žena je iz Đakova,pa ako nekome odgovara neka se javi na PM da mu pošaljem br.telefona.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 14:39   #148
Quote:
oxymoron69 kaže: Pogledaj post
Ne postoji takav, jer je to dokazano nedjelotvorno i opasno. Rade se ne igraj s tim.

I ovaj kaj linka, samoprozvani doktori, dobili titulu s tecaja u americi, svaka im cast.
Kiropraktika je fizioterapeutska metoda priznata u medicini, njome se bave školovani fizioterapeuti, druga je stvar što ju prakticiraju i diletanti, šarlatani i nazoviiscjelitelji što može uzrokovati teške posljedice.
http://www.webmd.com/pain-management...ic-pain-relief
https://www.nlm.nih.gov/medlineplus/chiropractic.html
Iako i medicinari znaju i te kako pogriješiti.
Shy-Ning is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 20:43   #149
Vjekoslav Bolkovac iz Rijeke, pod uslovom da jos uvek radi.
dasivon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 09:10   #150
pozdra

treba mi hitno preporuka nekog kiropraktičara u Zagrebu,

Hvala puno!
matijaVM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 09:57   #151
Kiromax kod dr. Šanteka http://www.kiropraktika.com/
ili
kod dr. Takahashija http://www.kiropraktika-takahashi.hr/

oba su iskusni kiropraktičari.
__________________
Da bi znao rekurziju moraš znati rekurziju
collector is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 09:58   #152
Quote:
matijaVM kaže: Pogledaj post
treba mi hitno preporuka nekog kiropraktičara u Zagrebu,

Hvala puno!
Probaj pročitati drugi post na ovoj stranici dr. Vjekoslav Grgić Bosanska 10 iznad Bitanca. Doktor fizijatrije i manuele terapije.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 23:03   #153
Pozdrav svima prvo.
Interesira me da li bi nekakav lagani kiropraktički tretman bio od pomoći ili blagodati 34-godišnjem sportašu bez specifičnih tegoba.
Znači ništa ne trne, ne smeta pa i ne boli (donji dio leđa ponekad poslije košarke) u teretani sam redovit i u prilično dobroj formi i snazi. Dakle interesira me da li kiropraktika može poboljšati performanse ili produžiti vijek sportaša. Na poslu puno sjedim pa me i to muči, držanje mi nije baš najbolje isto.
Ma ukratko da li kiropraktika ima smisla za takve osobe? Na sportsku masažu ću svakako pa me interesira da li bi i jedan lagani kiro-tretman imao smisla.
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 20:01   #154
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima prvo.
Interesira me da li bi nekakav lagani kiropraktički tretman bio od pomoći ili blagodati 34-godišnjem sportašu bez specifičnih tegoba.
Znači ništa ne trne, ne smeta pa i ne boli (donji dio leđa ponekad poslije košarke) u teretani sam redovit i u prilično dobroj formi i snazi. Dakle interesira me da li kiropraktika može poboljšati performanse ili produžiti vijek sportaša. Na poslu puno sjedim pa me i to muči, držanje mi nije baš najbolje isto.
Ma ukratko da li kiropraktika ima smisla za takve osobe? Na sportsku masažu ću svakako pa me interesira da li bi i jedan lagani kiro-tretman imao smisla.
Sigurno korisnije od bilo koje masaže ali samo specijalisti u ruke
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 22:51   #155
Čujem puno pohvala na račun Vjekoslava Grgića, pa me zanima kako se točno naručiti kod njega, da li je on privatnik ili moram imati uputnicu, ako je privatnik koliko naplaćuje...? Lumbalni dio mi je problematičan zbog čega mi se bol zna proširiti u obje noge. Išla sam na terapije strujom, ali ništa nije pomoglo, plivanje je dobro riješenje, ali bih trebala ići svaki drugi dan, što jednostavno ne stignem
Wey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 00:01   #156
Quote:
Wey kaže: Pogledaj post
Čujem puno pohvala na račun Vjekoslava Grgića, pa me zanima kako se točno naručiti kod njega, da li je on privatnik ili moram imati uputnicu, ako je privatnik koliko naplaćuje...? Lumbalni dio mi je problematičan zbog čega mi se bol zna proširiti u obje noge. Išla sam na terapije strujom, ali ništa nije pomoglo, plivanje je dobro riješenje, ali bih trebala ići svaki drugi dan, što jednostavno ne stignem
Pivatnik i naplaćivao je 15kn tretman u 15godina sam bio kod njega tri puta i od jednog tretmana mi oslobodi uklješten živac u lumbalnom dijeli .
Bez snimaka mr ili ct ili rengena neće da radi, što ja osobno poštujem. Nemože napamet znati u čemu je problem ako nema snimka. Za mene je genijalac a po struci je dr. fizijatar a ne sa nekim kursom
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 01:02   #157
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Pivatnik i naplaćivao je 15kn tretman u 15godina sam bio kod njega tri puta i od jednog tretmana mi oslobodi uklješten živac u lumbalnom dijeli .
Bez snimaka mr ili ct ili rengena neće da radi, što ja osobno poštujem. Nemože napamet znati u čemu je problem ako nema snimka. Za mene je genijalac a po struci je dr. fizijatar a ne sa nekim kursom
15 kuna tretman?? Tako malo?? Znaci ne trebam uputnicu, samo odem kod njega u ordinaciju? Mozda glupo pitanje, ali se stvarno ne razumijem u to i bila bih zahvalna na odgovoru
Wey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 20:47   #158
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Pivatnik i naplaćivao je 15kn tretman u 15godina sam bio kod njega tri puta i od jednog tretmana mi oslobodi uklješten živac u lumbalnom dijeli .
Bez snimaka mr ili ct ili rengena neće da radi, što ja osobno poštujem. Nemože napamet znati u čemu je problem ako nema snimka. Za mene je genijalac a po struci je dr. fizijatar a ne sa nekim kursom
I ovo je meni osobno broj jedan na što obraćam pažnju i savjetujem svima!
Da ne bi poslje bilo "nismo znali,tako su nam rekli..."
Nikada se ne bih dala u ruke čovjeku koji radi napamet,taman da ima završenih 16 fakulteta.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 02:03   #159
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
I ovo je meni osobno broj jedan na što obraćam pažnju i savjetujem svima!
Da ne bi poslje bilo "nismo znali,tako su nam rekli..."
Nikada se ne bih dala u ruke čovjeku koji radi napamet,taman da ima završenih 16 fakulteta.
150kn je tretman ili sat a ne 15 jer sam previdio nulu.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 13:55   #160
Zbog bolova u vratu sam isla kod dr.Stacey Poole, na uglu Vlaške, u Derenčinovoj 1, i mogu reci da mi je to jedino pomoglo. Ugodna atmosfera i okej su cijene, pa mogu slobodno preporuciti , imaju Facebook profil , http://www.facebook.com/americkikirosport
Ako netko ima slican problem, mozda mu pomogne, zena nije neki šarlatan, zavrsila je 5godisnji faks u SAD-u.
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.