Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2017., 19:07   #1
Kako da se osoba sa paranormalnim iskustvima uklopi u društvo i pronađe životnu partnericu?

Moja priča počinje ovako rođen sam kao osoba koja je empatična i od djetinjstva posjedujem snažnu intuiciju. Puno puta sam kao mali dječak znao predvidjeti buduće događaje u to su se uvjerile pojedine osobe iz moje obitelji. Uvijek sam imao jako žive i upečatljive snove kad spavam. Svaku noć sam se molio Bogu i moje molitve su se ostvarivale na čudesne načine. Do petog razreda osnovne škole bio sam odlikaš poslije sam izgubio volju za učenjem u pubertetu sam pravio probleme nisam priznavao autoritet koji su nastavnici pokušavali nametnuti.

U pubertetu sam bio društven i istaknut među ostalim omladincima imali su strahopoštovanje prema meni. Uvijek sam bio dobronamjeran i spreman za pomoć osobama koje trebaju pomoć. Imao sam kratkih veza ljubavnih kao srednjoškolac i par godina sam bio zaljubljen u jednu djevojku. Njoj sam jednom prilikom priznao svoje osjećaje kratko smo se zabavljali ali nije uspjela veza.

Sa 16 godina doživljavam prvo za mene jako upečatljivo duhovno (paranormalno ili metafizičko iskustvo) nazovite ga kako hoćete samo znam da nije iskustvo koje je psihološke prirode.

Riječ je o sledećem bio sam na katoličkoj karizmackoj obnovi kod jednog veoma poznatog svećenika gdje se ujedno molilo za ozdravljenja od raznih bolesti. Doživio sam iscjeljenje od bolesti kičme i još jedno dodatno iskustvo.
Svećenik je pozvao omladinu na oltar da izađu sa riječima "neka izađe omladina da prime Isusa u svoje srce" izašao sam i doživio blagoslov Isusov Duh je ušao u moje srce i moj duh se stopio sa njegovim tu sam osjetio prelijep nadnaravni osjećaj koji je trajao par minuta bio sam potpuno svjestan dok sam to doživio.

Na jednoj običnoj misi pred Svetu Gospu sam se jako opustio gledao sam u jednu točku to jest u križ koji je bio na oltaru nisam treptao očima niti ih pomijerao dok je trajala propovijed. Postigao sam toliko dubok umni i duhovni mir da je u jednom trenutku moja prijateljica koja je stajala sa strane pogledala u mene i vidjela je veliku zlatnu svjetlost koja isijava i okružuje moju glavu.

Sljedeći doživljaj se desio u jednoj stranoj državi gdje sam radio sa 19 godina. Javio se osjećaj u meni da se molim u jezicima što je poznat fenomen pod nazivom glosolalija. Počeo sam se moliti riječi su izlazile same iz mojih usta bez mog razmišljana pojavio se moćan i prelijep osjećaj strujanja u prsima i oko srca kao da neka energija i sila me ispunjava i taj osjećaj je počeo ići u beskraj. U jednom trenutku prozor od sobe koji je bio otvoren na kipu se jako zalupio i zatvorio, a nije bilo vjetra niti propuha. Tako se molitva i taj osjećaj prekinuo.

Sljedeći niz spontanih paranormalnih-duhovnih iskustava se desio u mojoj 25 godini. U vremenu prije toga se desilo još slučajeva da su mi dolazile misli koje su predvidjele budućnost čak pola godine unaprijed. U 25 godini sam doživio vrhunac takozvanog duhovnog buđenja prvo sam doživio takozvani kozmički orgazam beskrajno moćan osjećaj i prelijep osjećaj. Dva dana poslije toga sam doživio vrelinu koja se popela od nogu do vrha glave pulsirala je i osjetio sam nešto poput elektriciteta osjećaj vreline je bio milione stepeni celzijusovih trajalo je gotovo pola sata bio je prisutan visoko frekventan zvuk u ušima i glavi kao zvuk tisuće velikih vodopada. U istoj noći sam se probudio i osjetio sam da moje tijelo i soba miriše vrlo snažnim prelijepim mirisom kao milijarde različitih mirišljavih cvjetova. U danu sam bio pod nabojem te energije da je elektronika oko mene zakazivala i jednom prilikom je sijalica eksplodirala staklo se rasulo po svuda kad sam pritisnuo prekidač. Životinje su se ježile kad ih dodirnem pogotovo mačke i nakratko paralisale.

Drugu noć doživljavam jedinsto sa Bogom (Božanskom sviješću) beskrajno prelijep osjećaj povezanosti sa svime što je uzrokovalo niz misli koje su mi otkrile ko sam i kakva je moja istinska priroda kao živog bića. To jedinsto i nadnaravni osjećaj je trajao dva ili tri sata.

Posljednji veoma upečatljiv i značajan osjećaj se desio jedne noći duh mi je izašao iz tijela kroz vrh glave i putovao sam kroz zlatnu svjetlost koja je veoma snažno i ugodno vibrirala. Zlatna svjetlost je postajala sve bjelija i vibrirala je sve snažnije osjećao sam sve veću ugodu i putovao sam sve brže. napokon sam stigao u beskrajnu čisto bijelu svjetlost koja je pulsirala i vibrirala beskrajno moćno. Osjećao sam da me prožima ta bijela svjetlost bio sam stopljen sa njom. Bila je toliko jaka kad bi se sve zvijezde univerzuma spojile u jednu ne bi je nadjačale. Čuo sam muški glas koji se meni obratio i razgovarali smo. Na kraju razgovora sam se vratio velikom brzinom u tijelo za jedan tren sjećao sam se par minuta tog razgovora ali sam ubrzo zaspao i kad sam se probudio sjećao sam se svega ali samo ne onoga o čemu sam razgovarao sa tim glasom u bijeloj svjetlosti.

Poslije toga su se dešavala još neka sitna iskustva još mogu reći kad se molim za druge ljude koji su u potrebi dešavaju se čudnovate stvari i molitve mi se ostvaruju. Jedino kad molim za sebe ne dobijam odgovor.

Malo kome iz svoje sredine sam pričao o ovome svemu ne razumiju me ni ukućani. Ne družim se puno kao prije veoma rijetko izlazim niti sam upoznao ljude koji bi me mogli bar malo razumiti i prihvatiti me sa svime tim. Nemam društva niti prijatelja kad bi znali u sredini gdje živim o svemu ovome što sam pisao sigurno bi me izbjegavali zbog ne razumijevanja neki bi se možda i plašili.

Jedino mi je želja pronaći žensku osobu koja bi bila potencijalna buduća životna partnerica. Ali bi i njoj morao sve ispričati i pitanje je da li bi me prihvatila sa svime ovim što sam proživio. Tako da ne živim sam i da imam nekoga uz sebe ko bi me bar malo podržavao i prihvatio ovakvog kakav jesam.

Da li ima još ljudi na ovom forumu koji su imali neka nadnaravna iskustva, a uspjeli su se uklopiti poslije svega toga u društvo, pronaći životnog partnera ili partnericu ima li neko ko je već u braku ili ljubavnoj vezi, a doživio je određena duhovna iskustva i kako se njihovi životni partneri nose sa svime tim?

Kako se oni koji su usamljeni, a imali su slična životna iskustva nose sa svime tim da li imaju želju da pronađu neku osobu bilo budućeg dobrog prijatelja ili životnog partnera.

Mislim da ova tema nije za duhovnost, jer je otvaram na ovom podforumu da bi se razvila konstruktivna rasprava među ljudima koji su usamljeni, a imali su neka neobična ili nadnaravna iskustva, a žele da počnu život živjeti u punom potencijalu, pronaći ljubav, razumijevanje, podršku, društvo i živjeti slobodno u punini te riječi. Dobrodošli su na ovoj temi da se uključe u raspravu i svi oni koji su već u vezi ili braku, a žive sa nekim ko je već imao nadnaravna iskustva ili će ih imati.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:19   #2
Podforum "Religija" ti je malo nize.

Quote:
U danu sam bio pod nabojem te energije da je elektronika oko mene zakazivala i jednom prilikom je sijalica eksplodirala staklo se rasulo po svuda kad sam pritisnuo prekidač. Životinje su se ježile kad ih dodirnem pogotovo mačke i nakratko paralisale.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:29   #3
To je Tež imao lošu seriju žarulja jedno vrijeme. Sjećam se da sam tri puta u mjesec dana išao kupovati žarulju za spavaću.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:30   #4
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
To je Tež imao lošu seriju žarulja jedno vrijeme. Sjećam se da sam tri puta u mjesec dana išao kupovati žarulju za spavaću.
Siguran si da nije bilo neko paranormalno iskustvo?
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:36   #5
Čovjek, ako ne laže, ima neku neurološku bolest. Ovo s osjećajem mirisa je klasičan simptom. Preporučam odlazak liječniku.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 19:43   #6
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Čovjek, ako ne laže, ima neku neurološku bolest. Ovo s osjećajem mirisa je klasičan simptom. Preporučam odlazak liječniku.
Kako znaš da nije bilo pravo paranormalno iskustvo?
Revolucion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 20:01   #7
trebao si otvoriti temu u sklopu Religije (ako je to tvoje vezano za religiju) ili Alternative, ako nije.

tamo se nalazi tvoja ciljana skupina. ne znam zašto si je na US-u postavio.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 21:35   #8
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Čovjek, ako ne laže, ima neku neurološku bolest. Ovo s osjećajem mirisa je klasičan simptom. Preporučam odlazak liječniku.
Nije to neki fiktivan i ne postojeći miris nego miris tečnosti kojom je moje tijelo bilo prekriveno možemo je nazvati i znojem. Probao sam pomirisati hranu posebno sam osjetio kako pravi pčelinji med miriše kao nikada prije. Riječ je o tome da se privremeno aktivirao poseban dio mozga pobuđen utjecajem te energije koji je nekada bio aktivan kod naših predaka jer su velikim dijelom preživljavali uz pomoć čula mirisa. Zbog toga sam snimio CT mozga i utvrđeno je da je potpuno zdrav bez oštećenja i tumora. U Vedskoj znanosti je poznato da ta energija probuđuje 5 različitih dijelova mozga i uspostavlja da sinkronizovano rade što znači da se veliki procenat mozga stavlja u upotrebu i postaje aktivan.

Ali nećemo sad ulaziti detaljno u to. Moje pitanje je da li postoji potreba društva za visoko svjesnim osobama da li društvo ima obzira prema takvim osobama ili ih po nekom šablonskom obrazcu svrstava u čudake ili gleda kao psihičke bolesnike? Da li ljudi poput mene su poželjni suprotnom spolu za zajednički život i zasnivanje obitelji. Zanima me još mnogo toga.

Da li bi osobe koje traže buduće životne partnerice ili partnere, a koje su trenutno same imale toleranciju i bar malo razumijevanja ili bi ušle u vezu sa nekim ko je imao duhovna iskustva.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 21:48   #9
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
trebao si otvoriti temu u sklopu Religije (ako je to tvoje vezano za religiju) ili Alternative, ako nije.

tamo se nalazi tvoja ciljana skupina. ne znam zašto si je na US-u postavio.
Mislim da sam naslov teme jasno definirao u sadržaju teme sam naveo da sam usamljen i da nemam društva, te sam postavio pitanja oko kojih bi se trebali zamisliti i oni koji su usamljeni i koji nisu. Pitanja su društvene (socijalne) prirode. Opisao sam neka od iskustava čisto da se zna što sam doživio i kako bi ljudi mogli konkretnije odgovarati.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:02   #10
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Ali nećemo sad ulaziti detaljno u to. Moje pitanje je da li postoji potreba društva za visoko svjesnim osobama da li društvo ima obzira prema takvim osobama ili ih po nekom šablonskom obrazcu svrstava u čudake ili gleda kao psihičke bolesnike? Da li ljudi poput mene su poželjni suprotnom spolu za zajednički život i zasnivanje obitelji. Zanima me još mnogo toga.
Stavljas se u uzvisenu poziciju po kriterijima koji su iskljucivo religijski, tj. neprihvatljivi ljudima koji nisu religiozni.

Visoka svjesnost.
Imamo sasvim razlicit pogled na to. Tvoj tebe stavlja u poziciju uzvisenog bica i na prvo mi djeluje osudujuc prema svima koji to nisu.

Pitanje "Da li ljudi poput mene su poželjni suprotnom spolu za zajednički život i zasnivanje obitelji.". Odgovor: Svaka roba nade svog kupca. Nekog ce mozda zanimat to kaj ti prodajes, nekog ce iritirat, netko ce biti neutralan. Vece su ti sanse sa religioznim ljudima.


P.S. Nekad sam bio vrlo religiozan. Ovo kaj pises nije nis novo nit posebno. Pridruzi se nekom religioznom drustvu a da nije crkva (vjernici jer nemaju pametnijeg posla), tipa evangelizacija ili adventistickoj crkvi ili slicno. Ja osobno upoznal gro mladih cura s pricama istima tvojoj.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:03   #11
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Ali nećemo sad ulaziti detaljno u to. Moje pitanje je da li postoji potreba društva za visoko svjesnim osobama da li društvo ima obzira prema takvim osobama ili ih po nekom šablonskom obrazcu svrstava u čudake ili gleda kao psihičke bolesnike? Da li ljudi poput mene su poželjni suprotnom spolu za zajednički život i zasnivanje obitelji. Zanima me još mnogo toga.
Da. Na žalost, to je tako. Može te shvatiti jedino tko je imao slična iskustva i s takvom osobom se možeš povezati. Ostalima ćeš biti jednostavno još jedan luđak. Ne pričaš o tome sa svima. Samo s onima s kojima možeš.
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:04   #12
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Mislim da sam naslov teme jasno definirao u sadržaju teme sam naveo da sam usamljen i da nemam društva, te sam postavio pitanja oko kojih bi se trebali zamisliti i oni koji su usamljeni i koji nisu. Pitanja su društvene (socijalne) prirode. Opisao sam neka od iskustava čisto da se zna što sam doživio i kako bi ljudi mogli konkretnije odgovarati.
aha, jasno mi je sad.
tebe zanimaju oni izvan tog kruga.

pa vidiš i sam po komentarima.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:08   #13
A u tri pičke materine kakav moćan naslov!Respekt!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:10   #14
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
To je Tež imao lošu seriju žarulja jedno vrijeme. Sjećam se da sam tri puta u mjesec dana išao kupovati žarulju za spavaću.
eichhoernchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:18   #15
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Stavljas se u uzvisenu poziciju po kriterijima koji su iskljucivo religijski, tj. neprihvatljivi ljudima koji nisu religiozni.

Visoka svjesnost.
Imamo sasvim razlicit pogled na to. Tvoj tebe stavlja u poziciju uzvisenog bica i na prvo mi djeluje osudujuc prema svima koji to nisu.

Pitanje "Da li ljudi poput mene su poželjni suprotnom spolu za zajednički život i zasnivanje obitelji.". Odgovor: Svaka roba nade svog kupca. Nekog ce mozda zanimat to kaj ti prodajes, nekog ce iritirat, netko ce biti neutralan. Vece su ti sanse sa religioznim ljudima.


P.S. Nekad sam bio vrlo religiozan. Ovo kaj pises nije nis novo nit posebno. Pridruzi se nekom religioznom drustvu a da nije crkva (vjernici jer nemaju pametnijeg posla), tipa evangelizacija ili adventistickoj crkvi ili slicno. Ja osobno upoznal gro mladih cura s pricama istima tvojoj.
Ne postavljam ja sebe u uzvišenu poziciju naspram drugih ljudi za mene su sva živa bića podjednake vrijednosti i podjednako su bitna za funkcionisanje života u organskom obliku. Ja nisam religiozan i ne može ovo se svrstati u religiju od rođenja sam katolik ne idem u crkvu ali ne namjeravam je niti napustiti.

Svako može doživjeti takozvano duhovno buđenje i iskustva slična mojim ali nismo svi na istom stepenu duhovnog razvoja (evolucije).

Mislim da bi veliki dio ovih iskustava koje sam opisao religiozni ljudi koji pripadaju priznatim i velikim religijama nazvali okultnim, a to je veoma gruba riječ. Za mene je sve ovo prirodno jer se spontano odigralo u mom životu.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:32   #16
Quote:
Svako može doživjeti takozvano duhovno buđenje i iskustva slična mojim ali nismo svi na istom stepenu duhovnog razvoja (evolucije).
Moj brat igra nogomet. Igrajuci nogomet on dozivljava budenje "sebe". Meni dosadno ko struganje golubove kakice s auta.

Ne umanjujem tvoj dozivljaj ali ne slazem se s "tvrdnjama" da je tvoje duhovno budenje validnije ili na bilo koji nacin naprednije od "budenja" Barice s kraja ulice.

Quote:
Mislim da bi veliki dio ovih iskustava koje sam opisao religiozni ljudi koji pripadaju priznatim i velikim religijama nazvali okultnim, a to je veoma gruba riječ. Za mene je sve ovo prirodno jer se spontano odigralo u mom životu.
Crkva? Vjerojatno.
Govorim ti iz vlastitog iskustva. "Mi" bi imali petkom druzenja gdje bi se okupili, zajedno se molili i svako iznosil svoju pricu o "budenju" past week. Price su identicne tvojoj.

Prouci:
https://en.wikipedia.org/wiki/Evangelism
https://en.wikipedia.org/wiki/Sevent...ventist_Church

Googlaj.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:45   #17
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A u tri pičke materine kakav moćan naslov!Respekt!
Naslov mi je došao u trenutku kao blic i osjetio sam potrebu da baš tako napišem.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:53   #18
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Moj brat igra nogomet. Igrajuci nogomet on dozivljava budenje "sebe". Meni dosadno ko struganje golubove kakice s auta.

Ne umanjujem tvoj dozivljaj ali ne slazem se s "tvrdnjama" da je tvoje duhovno budenje validnije ili na bilo koji nacin naprednije od "budenja" Barice s kraja ulice.



Crkva? Vjerojatno.
Govorim ti iz vlastitog iskustva. "Mi" bi imali petkom druzenja gdje bi se okupili, zajedno se molili i svako iznosil svoju pricu o "budenju" past week. Price su identicne tvojoj.

Prouci:
https://en.wikipedia.org/wiki/Evangelism
https://en.wikipedia.org/wiki/Sevent...ventist_Church

Googlaj.
Na ovom forumu sam našao jednu osobu koja je doživjela identično iskustva kao što su moja samo putem budističke meditacije. Ja nisam meditirao sve se samo od sebe izdešavalo. Mnogi drugi to doživljavaju na različite načine što ne znači da ne idemo ka istom cilju samo su putevi različiti kod nekoga je auto put, kod nekoga kozja staza ali u jednom trenutu će svako stići istom cilju.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:59   #19
Clairvoyant. Jedno pitanje, ako si toliko dobar zasto ne zgrces milijune?! Zasto se svjetske vojne sile ne kidaju za tebe? Moja preporuka ti je odlasak psihijatru da se ustanovi razina šizofrenije. Nakon nekoliko mjeseci kad se terapija ustali probaj tad izac među ljude koji ce razumjeti tvoje mentalno stanje.

zec u srcu, konj u glavi.
zekkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 23:11   #20
Quote:
zekkov kaže: Pogledaj post
Clairvoyant. Jedno pitanje, ako si toliko dobar zasto ne zgrces milijune?! Zasto se svjetske vojne sile ne kidaju za tebe? Moja preporuka ti je odlasak psihijatru da se ustanovi razina šizofrenije. Nakon nekoliko mjeseci kad se terapija ustali probaj tad izac među ljude koji ce razumjeti tvoje mentalno stanje.

zec u srcu, konj u glavi.
Ja ne želim nikakve milijune niti želim da budem u službi institucija koje bi me istrenirale pa da zloupotrebljavaju moje darove. Niti ja zloupotrebljavam to nego se spontano dešava bez moje volje jednostavno mi dođe misao koja predvidi budućnost. U jednom specifičnom slučaju dok sam se molio za jednu osobu došla mi je misao kako će ta osoba iz moje familije ostati bez desne noge. Za pola godine ta osoba je dobila trombozu desne noge i doktori su izvršili amputaciju. Nisam to mogao spriječiti.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.