Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2017., 00:02   #21
Vrlo ste direktni...
Ali mi je to i potrebno, tako da super.

Quote:
nyxter kaže: Pogledaj post
Kao prvo, mogao bi prihvatiti da se ovo ne događa nekom tamo Marku, već njemu.
Prvo ovo.
Naravno da prihvaćam da sam to ja, ali sam htio na početku da tema bude nekako neutralna, a ne baš o meni, pa sam pisao u trećem licu. Malo mi je bilo i glupo sad u zadnjem postu pisati o tamo nekom Marku.

Glede ostaloga, da vas sve ne quoteam.
Zaključak je da je se okanim. To je bilo manje-više očito, te to zato nisam ni stavljao detaljno u uvodni post.
Ipak je dobro da sam sad napisao jer ako mi u bliskoj budućnosti kakve gluposti padnu napamet, doći ću pročitati ovih prethodnih par postova.
Međutim, i dalje ostaju sva ona pitanja iz prvog posta. Što dalje? Kako promijeniti pristup? Što kad upoznam sljedeću takvu? Kako da ne pravim ovakve gluposti? Zašto mi je s curama koje nisu napete puno lakše?

ex anais - najdirektnija si, i makar ne bih htio to napisati, u pravu si. Vjerojatno bih je odbacio da sam je osvojio. Slično kao i sa svakom drugom dosad. Možda je zato i nisam osvojio, jer sam znao da će mi postati neinteresantna.
Ne znam jesam li radi toga najgora vrsta ljudi, ali sam zasad nažalost takav. Htio bih to promijeniti, ali ne ide. Zato sam tu.

Tomislav - Nije otišla s nikim, to je sigurno. A i prema nekima drugima bila isto u nekim trenucima neugodna. Obično nije takva, ne znam šta joj je bilo.
Makar da sam bio na njenom mjestu, vjerojatno bih postupio ovako kako piše u tvom postu.

edit:
joshua - Zamišljam scenu gdje bih ja njoj pijan krenuo izjavljivati ljubav. Nekako sumnjam da bi mi se bacila u naručje i rekla da ona me je čekala sve ovo vrijeme. To bi na početku priče prije dvije godine sigurno prošlo, ali sada si to ne mogu zamisliti.
A još moram poslije toga s njom raditi.

Zadnje uređivanje Dobro je sve : 19.12.2017. at 00:17.
Dobro je sve is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 04:20   #22
Bila je neugodna jer si je valjda ispizdio svojim ponašanjem svo to vrijeme. Ne na toj zabavi nego prije. Očito je imala nekakve osjećaje prema tebi, a ti si ispao šonjo i normalno da joj nije ugodno vidjeti te i sresti, žene inače ne pamte rado tipove koji su ih ili povrijedili ili se poigravali s njima i obično ih ne vole sresti. To ne znači da ima osjećaje prema tebi, ali moguće da je još uvijek iživcirana cijelom situacijom.
Pusti je na miru, nema tu više nikakve šanse. Ne vjerujem u odnose koji počnu tako da je on bio neodlučan i zajebavao ju pa se onda predomislio, to je bulšit i nemoj to raditi. I kao što rekoh, ionako ti se ne sviđa, samo te muči što je više ne možeš imati.

A ovo što pitaš, ni pametniji i stariji od tebe nisu iznašli odgovore, zašto je to tako, zašto neki ljudi uvijek žele ono što ne mogu imati, a kad imaju ne cijene. Jebiga. Možda je priroda, možda je Maybelline, možda trebaš na psihoterapiju ako imaš para, ne znam, a možda prođe s odrastanjem. Ili odabereš neku koja ti inicijalno i nije baš napeta i pomiriš se s tim oscilacijama u sebi nasilu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 08:38   #23
Slazem se uglavnom s ovim iznad sto je ex anais napisala.
Nisu svi muskarci u kasnim dvadesetima jos uvijek dovoljno odrasli za nesto ozbiljno.
Ako nisi dosad imao neku ozbiljnu vezu ili brodolom, onda vjerojatno jos ni sam ne znas sto zelis, a sto ne zelis.

Ja nisam stekla dojam da je autor svjesno i namjerno zavlacio curu, nego da nije znao kako se postaviti.
To mi je pokazatelj neozbiljnosti, nesigurnosti.
A kako se postaviti sljedeci put? Pa probaj biti iskren. Mislim da je iskrenost dobar start.
Ako ti se neka cura svidi i zelis je vidjeti izvan radnog okruzenja, a vidis da postoje obostrane simpatije, pa reci joj to.

Najgore sto se moze dogoditi je da te odbije. A vec te jedna odbila jer si je drzao na tankom ledu.

I ne preporucujem alkohol.
Nema nista odbojnije od pijanog muskarca od 3 banke koji pripazi zeni.


Poslano s mog kauča
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:03   #24
Mislim da ce Marko sam shvatiti da go for it pristupom nema sto izgubiti i jednog dana ce to prelomiti. Ono sto ja vidim kao puno veci problem su natruhe straha od bliskosti.
Recimo, naucio si nesto iz svojih pogresaka i nisi zabrljao sa slijedecom djevojkom, dolazi do zblizavanja, cvatu ruze i sto onda? Sto kada se ti tako nesiguran i krhkog samopouzdanja trebas otvoriti i prepustiti njoj sa svim svojim manama i nesigurnostima? Mislim da ce to ici puno teze nego nekakav poziv na kavu ili poljubac.
BigCityBeats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:43   #25
Quote:
BigCityBeats kaže: Pogledaj post
Mislim da ce Marko sam shvatiti da go for it pristupom nema sto izgubiti i jednog dana ce to prelomiti. Ono sto ja vidim kao puno veci problem su natruhe straha od bliskosti.
Recimo, naucio si nesto iz svojih pogresaka i nisi zabrljao sa slijedecom djevojkom, dolazi do zblizavanja, cvatu ruze i sto onda? Sto kada se ti tako nesiguran i krhkog samopouzdanja trebas otvoriti i prepustiti njoj sa svim svojim manama i nesigurnostima? Mislim da ce to ici puno teze nego nekakav poziv na kavu ili poljubac.
Slažem se da će ovo biti veći problem od svih dosad navedenih.
Možda je to i razlog zašto sam pasivnošću otjerao sve cure koje su mi se sviđale, pa i ovu zadnju o kojoj sam pisao. Nisam znao što dalje, što poslije. I plašio sam se toga.

Ne samo da će biti problem, nego je već i bio. I to sa svim curama dosad koje su neko vrijeme imale živaca se natezati sa mnom.
Nikad se nisam nekome otvorio do kraja. Ne samo sa curama, nego sa bilo kime. Uvijek kad bi otvoreno razgovarali, ja sam bio taj koji sluša, a nikad ne priča o sebi.
Ova tema je moje uvjerljivo najveće otvaranje bilo kome u životu.

Ne znam, ideja psihoterapije koju je predložila ex anais mi se čini dobrom. Nemam iskustva s time pa ne znam koliko to može pomoći, ali mi se čini da bih trebao pokušati.
Sve što ste napisali apsolutno ima smisla i dobro je otvaranje očiju, a još kad bih s nekime stručnim mogao popričati, mislim da bi to imalo učinka.
Dobro je sve is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:03   #26
Napokon zanimljiva tema Prvo cu napisati svoje misljenje, a onda procitati ostale postove

Odgovor na pitanje u naslovu ne znam. Valjda slucajno. Upoznajemo random osobe i s nekim kliknemo valjda nekad. Ja osobno ne bas cesto. 4 puta u zivotu sam bas bila jako zaljubljena. Bili su i oni. Kliknuli smo obostrano, ali svejedno se raspalo s vremenom.
Naucila sam iz svega da se ne mogu natjerati da mi se netko svidi, da ne zelim biti neciji eksperiment (da se on proba natjerati da mu se ja svidim). Ne znam je li normalno da nam kriteriji s godinama padaju (ocaj) ili rastu, ali meni rastu. Ne pristajem primiti manje od onoga sto dajem. Ne mislim tu na neki socijalno - financijski status, vec na pristupacnost i otvorenost, iskrenost itd.
Isto tako, dogovorila sam se sama sa sobom da nema vise laganja. Ponajvise sebi, a samim time i drugima.
Veza jest kompromis u neku ruku, treba biti fleksibilan ako vrijedi, ali treba imati i nacela od kojih se ne odstupa.
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:04   #27
Nema tu recepta,to se dogodi
Bernd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:17   #28
Prva reakcija na Alicine četiri prave obostrane zaljubljenosti je bila ova . Može poslužiti kao odgovor na ovo pitanje.
Quote:
Dobro je sve kaže: Pogledaj post
Koliko vam je teško naći osobu iz treće skupine (...)
Poprilično teško.
piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:23   #29
Quote:
Dobro je sve kaže: Pogledaj post
Ne znam, ideja psihoterapije koju je predložila ex anais mi se čini dobrom.
Njezin savjet mi se čini definitivno najboljim
Ti mi se u tim svojim strahovima zapravo činiš vrlo egoističnom i nezrelom osobom, uopće ne razmišljaš što činiš drugoj strani i kako se ona osjeća, kao da imaš jako snižen osjećaj empatije i vidiš samo sebe i svoje probleme, svoje strahove, svoje nesigurnosti. Takve osobe sam uvijek doživljavala dosta hladnima i usmjerenima samo na sebe.

Pokušaj razmišljati na drugačiji način i uživjeti se u ulogu druge strane koju ovako zavlačiš, pokušaj zamisliti kako se drugi osjećaju dok im ti činiš ovo što im činiš, jer znaš što, svi imamo strahove i nesigurnosti, nitko ne voli biti odbijen i svi riskiramo a ne samo ti. Pokušaj malo misliti i na druge a ne samo na sebe

Otvaranje je čin hrabrosti a hrabar nije lako biti, no korak po korak, pad po pad i shvatit ćeš, sazrijet ćeš. Evo s otvaranjem na temi si stvarno lijepo počeo i čestitam ti na tom početku

Nitko ne kaže da će otvaranje biti lako i da te nitko neće odbiti ali za početak pokušaj shvatiti da cure koje su ti napete imaju i osjećaje te da su osobe od krvi i mesa a ne samo trofeji od kojih ti zastaje dah, klecaju koljena i koje trebaš osvojiti te staviti na policu i zaključati u vitrinu
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 13:37   #30
Quote:
Kinder Pikachu kaže: Pogledaj post
Prva reakcija na Alicine četiri prave obostrane zaljubljenosti je bila ova . Može poslužiti kao odgovor na ovo pitanje.

Poprilično teško.
I jos uzmi u obzir da je Alice dama u godinama
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 15:31   #31
to se i ja pitam..gdje je pronaći
ersteliebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 13:00   #32
Kod mene za sad postoje samo opcije 1 i 2
Do sad mi je score 2:2 - dvojica su me htjeli ženit, ali nisam ja njih, i dvojicu sam ja htjela, ali nisu oni mene.
Nadam se da će bit 5. sreća

Mislim da je obostrana ljubav jako rijetka na ovom svijetu. To se baš mora potrefit.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 13:19   #33
Mislim da je obostrana ljubav jako rijetka na ovom svijetu. To se baš mora potrefit.[/QUOTE]

Zato što samo jedno voli onako iskreno svim srcem
ozirus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 02:49   #34
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
... a možda prođe s odrastanjem.
Da bar prođe ... al' neće. Zato i jesam sad budan, umjesto da spavam ko i svaki pošteni porezni obveznik, nego razmišljam, "A zašto nisam ..."
komunikator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 15:12   #35
Mislim da je obostrana ljubav jako rijetka na ovom svijetu. To se baš mora potrefit.[/QUOTE]

Nije rijetka. ...samo ju treba pronaći
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 15:15   #36
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post

Mislim da je obostrana ljubav jako rijetka na ovom svijetu. To se baš mora potrefit.
Nije rijetka. ..samo ju treba pronaći
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:09   #37
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Kod mene za sad postoje samo opcije 1 i 2
Do sad mi je score 2:2 - dvojica su me htjeli ženit, ali nisam ja njih, i dvojicu sam ja htjela, ali nisu oni mene.
Nadam se da će bit 5. sreća

Mislim da je obostrana ljubav jako rijetka na ovom svijetu. To se baš mora potrefit.
Quote:
Ammyy kaže: Pogledaj post
Nije rijetka. ..samo ju treba pronaći
Mislim da obostrana ljubav nije nešto što se pronalazi nego nešto što zahtjeva trud, rad, vrijeme i kompatibilnost u nekim sferama koje su individualne. Nekom je to smisao za humor, nekom smisao za vođenje financija...

Dobri odnosi ispunjeni ljubavlju i poštovanjem ne padaju s neba...

Obostrana zaljubljenost je nešto drugo...
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:44   #38
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Mislim da obostrana ljubav nije nešto što se pronalazi nego nešto što zahtjeva trud, rad, vrijeme i kompatibilnost u nekim sferama koje su individualne. Nekom je to smisao za humor, nekom smisao za vođenje financija...

Dobri odnosi ispunjeni ljubavlju i poštovanjem ne padaju s neba...

Obostrana zaljubljenost je nešto drugo...
Obostrana ljubav u prethodno spomenutom opisu upravo i proizlazi iz obostrane zaljubljenosti koja u nekim slučajevima i rezultira upravo takvim rezultatom neovisno o početnim 'nekompatibilnostima' koje s vremenom mogu prerasti u 'kompatibilnosti' dostatne za prethodno spomenuti opis istih;naravno ako je uistinu iskrena i 'prava'...
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:55   #39
Quote:
Ammyy kaže: Pogledaj post
Obostrana ljubav u prethodno spomenutom opisu upravo i proizlazi iz obostrane zaljubljenosti koja u nekim slučajevima i rezultira upravo takvim rezultatom neovisno o početnim 'nekompatibilnostima' koje s vremenom mogu prerasti u 'kompatibilnosti' dostatne za prethodno spomenuti opis istih;naravno ako je uistinu iskrena i 'prava'...
Pa upravo to sam i napisala.
Obostrana zaljubljenost je taj klik koji se mnogima ne desi toliko često ili toliko intenzivno da bi to sad rezultiralo time da se konstatira kako je obostrana ljubav ko bijeli nosorog u krajnjem slučaju...
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:03   #40
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Pa upravo to sam i napisala.
Obostrana zaljubljenost je taj klik koji se mnogima ne desi toliko često ili toliko intenzivno da bi to sad rezultiralo time da se konstatira kako je obostrana ljubav ko bijeli nosorog u krajnjem slučaju...
Ali i taj 'klik ' treba 'pronaći ' zar ne?
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.