Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2005., 20:07   #21
kad ce pm proradit'?! (ret. pit. mnogih)

Quote:
Krvnik kaže:
dakle, definiraj ozbiljnost.
nema potrebe da uskladjujemo svoje definicije ozbiljnosti kad ti znas na sto sam mislia

Quote:
definiraj kvalitetu.
ovo s kvalitetom cemo lako rjesiti...naime, pricala sam o narusavanju kvalitete...5 do 6 posljednjih postova smo se bitno udaljili od teme, znaci sami smo narusili kvalitetu rasprave...ne govorim ja da ovo o cemu sad pricamo ne valja, ali recimo da je netko ovdje napravio copy/paste 'godota' moglo bi se reci da je taj sadrzaj narusio TIJEK (puno prikladnija rijec!) rasprave (pretpostavljajuci pritom da ce bit' onih koji to nece ignorirati)

Quote:
molio bih da se ne shvati ovo kao da ja mislim da su slike koje postavljam kvalitativno jednake njihovim djelima, nego samo želim reći da nije nužno da ton posta bude ozbiljan da bi post bio kvalitetan.
slazem se, ali tvoj primjer (mislim na slike) nije u skladu s ovim sto je gore navedeno

Quote:
isto je i s raspravama.
hm...e ovdje vec ima iznimaka...npr. kad netko 1. put dodje ovdje na filozofiju, on NE ZNA na koji nacin ti ljudi raspravljaju...mozda je njima uobicajeno stavljati rijeci poput "jebem" i "idiote" u tekst (hipoteticki, zasto bi se zaustavljali na salama kad mozemo prijeci na uvrede; gdje se povlaci granica?), a ovaj sto je dosao to ne zna...i onda on pomisli sebi "koje su ovo budaletine neozbiljne" i ode s filozofije____naravno da je ovdje propust njegov (jer je vidjevsi da je njima "jebo te bok" ko dobar dan POGRESNO zakljucio tu "nema kruha"), ali u stvarnom zivotu znamo (bar mislim da znamo, ja znam, a za 2. ne znam) da to ne funkcionira tako...ne vidjam bas obrazovane ljude koji psuju (i nisu tu samo psovke...mislim da su emoticoni, sto se tice raznih foruma, vise nego dobar primjer; "ne znam sto bi rekla pa cu stavit' neki/e od emoticona koje forum ima na lageru"

Quote:
uglavnom, budi malo neozbiljnija.
reci zasto
593 is offline  
Old 12.12.2005., 20:21   #22
kad pišem postove ne pišem ih razmišljajući o tome kako će izgledati nekom padobrancu, nego osobama s kojima raspravljam.

a budi neozbiljna ako imaš puno djeteta u sebi.

ono se želi malo poigrati sa starim filozofskim gunđalima, kojima je već otpala kosa, oči im oslabile, pa na nosu imaju teške naočale, a ono malo zubi što imaju im je požutilo od pućkanja lule.

onda će oni prijekorno pogledati razigranu djevojčicu koja ih vuče za bradu, a zatim će joj se nasmiješiti, uzeti ju u krilo i popričati malo s njom o tome zašto slonovi imaju rep, jer su i oni samo velika djeca. i tako.

znaš kako to ide...
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 12.12.2005., 22:00   #23
Quote:
Krvnik kaže:
ono se želi malo poigrati sa starim filozofskim gunđalima
zar takvih ovdje ima?

Quote:
onda će oni prijekorno pogledati razigranu djevojčicu koja ih vuče za bradu, a zatim će joj se nasmiješiti
in spe

Quote:
znaš kako to ide...
inace ne ide tako kad se nadju (bolje da kazem "sudare") mladi i neiskusni sa starijima, al' na filozofiji bi moglo
593 is offline  
Old 12.12.2005., 22:19   #24
ovdje su svi drugovi i nema psovki i vrijeđanja.

osim što se jedan penis tu i tamo pojavi.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 19.12.2005., 12:43   #25
Quote:
Krvnik kaže:
[/B]
Na riječi ti nemam prigovora.Na sličice imam.
Zašto ih nema?
Meni su lijepe duhovite i zanimljive.
brezovka is offline  
Old 19.12.2005., 18:52   #26
tu se može čatat?

viš, viš...

teta Brezovka, ja sam jako mali i teta koja je_bila_593 me preplašila. i ja sam onda mislio da će me nalupati po guzi ako nastavim sa sličkama.

pa sam otišao na politiku čitati o tome što se dešava u svijetu i vidijo sam da su neki ljudi ugroženi.

onda su ih drugi ljudi koji su im počeli objašnjavati da nisu ugroženi.

onda su došli i treći ljudi koji su nekim prvim i drugim ljudima zabranili da dalje pišu.

onda sam išao na jedan drugi filozofski forum, tamo jedan dečko šalje slike golih teta, pa sam mu objašnjavao da je seljačina.
onda je on meni objašnjavao da sam ja seljačina.
a onda smo se sjetili da smo u istom tajnom bratstvu pa smo se prestali prepucavati, a on od sada šalje samo slike djelomično obučenih teta.

onda sam otišao provjeriti mail.
tamo mi jedna teta koja radi u telekomu šalje neke slike koje su smiješne, pa im se smijemo.
dobro, ajde, ja im se ne smijem, ali ona je bedasta i njoj su jako smiješne, pa se i ja pravim da su mi smiješne iako ih ne kužim.
to sam joj jednom rekao, pa mi je objasnila da sam ja taj koji je bedast, a ne ona, jer ja ne kužim kaj je smiješno, a ona kuži.
od onda više ne pričamo o tome.

i zato sam prestao slati slike.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 19.12.2005., 19:15   #27
I...onda što je bilo.Onda je tebe uplašio svijet?
Ma nemoj.
Opravdanje ti ni uz najbolju volju nije uvaženo.
Ili je to bio perfidan način da izmamiš ovakvu sličicu
e ako može za ekipu uvaženih filozofa.Krvniku dva puta.
brezovka is offline  
Old 19.12.2005., 20:13   #28
nije me uplašio svijet.

desilo se nešto slično.

da ti objasnim:

Jednog dana, Krvnik je sjedio u svojoj sobi, razmišljajući o smislu života i o tome zašto je nešto, a ne ništa.
da li je svijet predeterminiran, ili je čitav svijet, a samim time i tijek njegovog života plod najobičnije slučajnosti.
i tako je on mislio i mislio, a onda je otišao doručkovati. nakon doručka su mu se opet vratile mračne misli.
-Što ako je netko unaprijed odredio mi ispadne kosa? to bi onda bila jako zločesta osoba. ako je osoba koja je uređivala svemir zločesta, onda je čitav svemir zapravo loše mjesto.
s druge strane, ako ništa u životu nije predodređeno, zašto mi se onda samo loše stvari dešavaju? koji je smisao svega toga? zašto velike stvari privlače manje, a ne obrnuto? zašto se ne smije jesti s otvorenim ustima?- takva i brojna druga filosofska pitanja su mučila maloga Krvnika.
i razmišljao je o tome do popodneva.
a onda ga je nazvao prijatelj Barun.
Barun je bio jako zao i pokvaren i bio je zaljubljen u sebe. i nisu ga mučila filosofska pitanja jer je sve odgovore već znao.
zato je on bio jedan od najboljih Krvnikovih prijatelja, jer Krvnik nije znao nijedan odgovor. i tako je Barun pozvao malog Krvnika na pivicu.
Krvnik mu je rekao-Ne bih smio. doktor mi je zabranio seks, tjelovježbu, vožnju motorom, tuširanje, stajanje na propuhu mokre glave i alkohol.
a zli Barun Vladimir mu je odgovorio-Znam, ali doktor ne mora znati da si ti pio. ajde, dozvolit ću ti da me častiš.
kad je to čuo, Krvnik je odmah pristao naći se sa zlim Barunom na pivici i popit si koju.
i tako su se našli u lokalnoj pivnici u kojoj je Božićno pivo u boci koštalo samo 10 kuna.
i popili su dvije.
negdje kod treće pive se Barun obično voli praviti pametan, tako da je Krvnik pričekao da odmaknu s trećom da bi mu počeo postavljati svoja dosadna pitanja.
danas ga je odlučio udaviti s etikom.
i pitao ga je-Barune, što je to dobro, a što je to zlo?
Barun, nimalo iznenađem iznenadnom provalom te birtijaške filosofije je zauzeo svoju najmudriju pozu i počeo mu objašnjavati: dobro? zlo? nisu mi poznata ta dva pojma. barem ne sami za sebe. dobro je uvijek dobro za nekoga. isto kao što je zlo uvijek zlo za nekoga. a ono što je dobro za nekoga može drugome niti zlo. i najčešće i jest. i zato sam odlučio ne zamarati se analiziranjem što je dobro, a što zlo.

nastavak slijedi...
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 19.12.2005., 21:10   #29
Tebe kao da je svojim repom dohvatila tuga.Mora da je velika,jer kako ti kažeš ...velike stvari uvijek privuku male...pa je i mene naravno povukla.
Jer iz riječi ti izbija i nešto više.
Ali ako zlo učini da se više dobra rodi zar nije to pobjeda samog dobra.
Jasno, dobro kažeš nema tu odvajanja jer smo prožeti jedno drugim,a takav je i svijet oko nas.
Ali ako me zlo koje možda danas uradih uči svojom sjenom i u sutrašnjem danu možda ga i ne ponovim.Možda...jer tu imam pravo birati.Tu smo prožeti i tu odvajamo... ako možemo.Svi znamo da je to teško.
Predodređeno nije,koliko je... poznato.
Ili liječnik koji zna da će se porod dogoditi...što je predodredio osim eventualne potrebne skrbi,bebe,koja rađanje nasiljem smatra,pogotovo rađa li se s nekim problemom.
Ali dječak Krvnik to itekako dobro zna...i opet evo još jedne ponude...još jedno virtualno pivo za jednu sličicu.Bilo kakvu.
Molim te samo ne onakvu kakvu je ponudio Parsifal,ali tko mi je ovako znatiželjnoj kriv,jer je taman kad pomislih da i dječak Parsifal ima ukusa,krik ili slika...evo ni sad ne znam što me je prije uplašilo.Uh...
A tebi lijep pozdrav...nastavak čekam.
brezovka is offline  
Old 20.12.2005., 10:04   #30
nešto čudno se desilo. sve je na ingleškom.
uglavnom, jučer su se zanimljive stvari desile. nekih se čak i sjećam. upoznali smo dvije pijane ribe...

i jednog pijanog medu kojem sam u međuvremenu postao najbolji prijatelj, što mi je bilo baš drago jer se napio i počeo tući nekog tko nisam bio ja. a kasnije nam je jedan dečko na fajruntu krao naše prazne boce i vraćao nam ih pune. naime, konobari nisu pazili na šank, pa ih je dopunjavao dok nisu gledali. prasac jedan.
inače, nisam jučer bio tužan dok sam pisao prvi dio svog velikog djela. bio sam jako sretan. sad se nadam da će ta sreća preći i na tebe.
__________________
Saće bit bamba ramba.

Zadnje uređivanje Krvnik : 20.12.2005. at 11:33.
Krvnik is offline  
Old 20.12.2005., 11:02   #31
ali, da nastavim sa svojom pričom. najbolja djela nastaju iz boli, a sad me glava ubija, tako da će ovo biti u rangu sa Harry Potterom.

-U redu-reče mu Krvnik-mogu prihvatiti da ne analiziraš dobro i zlo, ali da li to znači da dobro i zlo ne postoje? da je to stvar subjektivnog doživljaja?
-Upravo tako-odgovori mu zli Baron-tko je meni najbitnija osoba na svijetu? pa ja, naravno. i čija mi je dobrobit najvažnija? moja. onda je meni dobro samo ono što je dobro za mene.
-zanimljivo... a jesi li kad pokušao raditi dobro drugome?
-naravno. dok sam bio mali. rekli su mi da je dobro i lijepo pomagati. pa sam pomogao jednom ili dvaput. jednom me jedan čiča pitao da li se neću piše zajedno ili odvojeno i ja sam mu rekao. a drugi put sam pomogao jednoj djevojci preko ceste.
-zašto? jel imala nogu u gipsu ili nešto?
-ne. noge su joj bile sasvim u redu. bila je zgodna. zato sam joj pomogao. nemoj me prekidati. uglavnom, nikakve koristi nisam imao od tog pomaganja. čiča me nije stavio u oporuku i ostavio mi milijune, a ženska me počela mlatiti torbicom i nešto se derati, a onda je došla policija i odvela me, i optužila me da sam perverznjak. a kad sam im rekao da sam samo htio pomoći samo su mi se nasmijali i rekli mi da to svi kažu i onda su mi propisali jedan tretman mokrim užetom po područjima koja nisu vidljiva, što me je, navodno, trebalo izlječiti od perverznosti. tako da vidiš, pomagao sam, ali s nikakvom koristi. samo sam nadrapao zbog toga.
-pa ne možeš odmah imati koristi od pomaganja. znaš kako kaže onaj stari čiča koji je već mrtav... treba puno zemlje prekopati da bi pronašao malo zlata.
-a kaj on zna. život nije kopanje zlata. jel znaš ti šta bi to značilo kad bi život bio takav?
-naravno da znam, ali zanima me kako bi ti to protumačio.
-znaš šta bi onda život bio? bio bi muka. znaš. mučio bi se ko konj za par trenutaka sreće, za par prijatelja, za par žena i tako dalje. a kome to još treba? zašto bi imao samo par prijatelja? zašto bi bio sretan samo tu i tamo kad sreću mogu kupiti, isto kao i prijatelje. ljubav, navodno ne mogu, ali ljubav se može unajmiti.
-pa da, to je istina. ali ti prijatelji ti traju dok ti traje i lova.
-pa onda se potrudiš da ti ne nestane love. evo, opet me prekidaš. a reko sam ti da to ne radiš.
-oprosti.
-evo, opet. daj prestani.
-evo, jesam.
kad je zli Barun shvatio da ga Krvnik malo podjebava, uštipnuo ga je za nos, jer je znao da Krvnik to mrzi i nastavio sa svojim izlaganjem ne obraćajući pažnju na bol i nevjericu malog Krvnika.

nastavak slijedi...
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 22.12.2005., 16:40   #32
Sličica ti je prava.
Nego očekujem nastavak.Mislim da tebe nije uhvatila za rukav potrošačka groznica.Šutnja ti nije iz tog razloga.Ali valjda će ovih dana nešto i biti.
brezovka is offline  
Old 22.12.2005., 17:48   #33
a o kakvoj se sličici radi??? ja hoće znati

krvnik, opet si bio nestašan....?
polyhymnia is offline  
Old 22.12.2005., 17:53   #34
mislim da teta Brezovka misli na onu sličku s dve ribe.

a pričica je zapela jer sam i ja zapeo.


i zato se zadnjih dana bavim duhovnošću, promišljanjem, meditacijom i jogom.

ovaj sam položaj jučer naučio...
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 22.12.2005., 17:59   #35
hehe... duhovit ko uvijek
polyhymnia is offline  
Old 22.12.2005., 18:00   #36
i daj mi objasni kaj znači tvoj potpis ?
polyhymnia is offline  
Old 22.12.2005., 18:06   #37
ovo je Horton...

on je slon koji je spasio mali svijet koji je bio na cvijetu djeteline od tete klokanice i njenog sineka koji nisu vjerovali da postoji svijet na vrhu djeteline, jer nisu mogli čuti te male ljude. Horton ih je čuo jer ima velka uha.
a oni su htjeli djetelinu baciti u kipuću vodu.
isto je bilo i sa stanovnicima tog malog svijeta. ni oni nisu vjerovali znanstveniku koji im je rekao kako postoji svijet veći od njihovog.
ove dvije rečenice su iz tog crtića (Horton hears a Who)
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 22.12.2005., 22:50   #38
Quote:
Krvnik kaže:
mislim da teta Brezovka misli na onu sličku s dve ribe.

a pričica je zapela jer sam i ja zapeo.


i zato se zadnjih dana bavim duhovnošću, promišljanjem, meditacijom i jogom.

ovaj sam položaj jučer naučio...
Znam da se ovaj put ne šališ puno,već malo.Ranjeno srce...i to ima svoju lljepotu.Vidim da je propisno i zbrinuto.
A poza sanjara? Rekla bih iskrena je radi jednostavnosti svoje.Rezultat osim glavobolje...morao bi biti još poneki.
Tko zna možda nam baš poslije Božića ispričaš i o ljubavi kakvu priču.
Mislim...kad prestaneš meditirati.
Moje je da ti poželim mnogo sreće. I manje glavobolje.
brezovka is offline  
Old 22.12.2005., 23:05   #39
Teška je srca teško mudrovat
Jedino možemo jedni druge psovat

__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 23.12.2005., 00:40   #40
Quote:
Krvnik kaže:
Teška je srca teško mudrovat
Jedino možemo jedni druge psovat

Iz teška srca tuga sijeva
i tad najljepše
dušu odjeva.
Hvala ti dječače...oborio si me s nogu.I tebi sretan Božić.
brezovka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.