Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2006., 02:01   #21
Quote:
blue bird kaže:
i ne vrijedi pol k.... za mene
O tebi i nije rijec, nego o psima.

Za tebe sam samo rekla da nemas pojma o njima i projiciras svoje emocionalne bedastoce na pse.
Taj dio stoji.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 28.11.2006., 02:11   #22
Quote:
Gospon Pes kaže:
O tebi i nije rijec, nego o psima.

Za tebe sam samo rekla da nemas pojma o njima i projiciras svoje emocionalne bedastoce na pse.
Taj dio stoji.
ma daj ...
a ti si iz
Ministarstva istine o covjeku i psu...

* ocito ti se omakla poruka iz mog posta, pa da je ponovim:

Quote:
Stoga me ne pokusavaj dresirati i oblaciti u tvoje misljenje
i stavljati mi lajnu..
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 28.11.2006., 07:44   #23
Quote:
goranbo kaže:
Mozeli zivotinja bez svijesti, kao stoje pas, posjedovati nmeke osobine svjesnih bica, kao sto su vjernost, snalazljivost, inteligencija?
Moze i cesto i posjeduje.
Ali otkud ti to da je pas bez svijesti?
Quote:
Ako mi nekoga percipiramo ovakvim i onakvim, je li on takav?
Nije.
Niti je onakav kakvim se percipira sam.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 28.11.2006., 11:54   #24
Quote:
Gospon Pes kaže:
Covjek si umislja da mu je pas jedno i/ili drugo.
A sto na to kaze pas?
pas ne kaže ništa.

a oni koji misle da su prijatelji psima su jako smiješne i meni osobno zabavne osobe.
pomalo bedaste, ali šta se tu može.
naime, osnovni preduvjet prijateljstva je slobodna volja.
prijateljstvo bi trebalo biti odnos dvaju slobodnih osoba koje se slobodnom voljom spajaju u tom odnosu uzajamno se obogaćujući na ovaj ili onaj način.

otkad to pas ima slobodnu volju? gdje je pseća sloboda izbora?
kad se to psa pitalo želi li on biti u tom odnosu?

ovime ni u kom slučaju ne želim implicirati da pas ne voli svog gospodara, ili da gospodar ne voli svog psa. samo želim reći da se taj odnos ne bi mogao niti smio nazivati prijateljskim, jer se time obezvrjeđuje i pravo prijateljstvo kao i sam odnos između psa i čovjeka.

taj odnos je dovoljno kvalitetan takav kakav jest i ne treba ga dodatno kititi nazivajući ga prijateljstvom.

izbrisao sam pametne dijelove ovoga posta (i svih ostalih krvnikovih postova) zato da bi ispalo da je Krvnik blesav
nitko i ništa
__________________
Saće bit bamba ramba.

Zadnje uređivanje Krvnik : 28.11.2006. at 12:25.
Krvnik is offline  
Old 28.11.2006., 12:29   #25
Quote:
Krvnik kaže:
naime, osnovni preduvjet prijateljstva je slobodna volja.
prijateljstvo bi trebalo biti odnos dvaju slobodnih osoba koje se slobodnom voljom spajaju u tom odnosu uzajamno se obogaćujući na ovaj ili onaj način.

otkad to pas ima slobodnu volju? gdje je pseća sloboda izbora?
kad se to psa pitalo želi li on biti u tom odnosu?
Tocno to.

A dobar ti je sig i ovi crni komentari.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 28.11.2006., 12:36   #26
Quote:
blue bird kaže:


....stoga jedaci zivih stvorova...ne pricajte o prijateljstvima izmedu covjeka i pesa ili bilo koje zivotinje...mislim, noirmalno da cete pricati - ali je pervrzno i paradoksalno...sweet..

A biljke nisu živi stvorovi? Samo zato što ne trče i ne mašu repekom? Ma daj, molim te. Pa i ne jedemo žive, već mrtve stvorove : zecove, gujdice, prokulice, grahek, jabučice, pužeke.....Glupo je povezivati egzistencijalnu potrebu hranjenja, sa voljenjem životinja i biljaka. Čak paradoksalno i perverzno....sweet...
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 28.11.2006., 13:06   #27
Quote:
Krvnik kaže:
[COLOR="Navy"]pas ne kaže ništa.
Tu se varaš. Pas itekako ima i pokazuje svoje emocije. Čak i glasno, proizvodeći zvukove koje vremenom naučiš prepoznavati. A o mimici da ne govorim. To što je njegovo "kazivanje" drugačije od čovjekovog, ne znači da ga nema.

Quote:
Krvnik kaže:
a oni koji misle da su prijatelji psima su jako smiješne i meni osobno zabavne osobe.
pomalo bedaste, ali šta se tu može.
Pa možda prijateljstvo nije najsretnija riječ, ali opisuje bit osjećaja koji čovjek ima prema svom ljubimcu.


Quote:
Krvnik kaže:
naime, osnovni preduvjet prijateljstva je slobodna volja.
prijateljstvo bi trebalo biti odnos dvaju slobodnih osoba koje se slobodnom voljom spajaju u tom odnosu uzajamno se obogaćujući na ovaj ili onaj način.

otkad to pas ima slobodnu volju? gdje je pseća sloboda izbora?
kad se to psa pitalo želi li on biti u tom odnosu?

Ako uzmemo prijateljstvo kao uvjetni opis odnosa čovjeka i psa, dok ne nađemo neki primjereniji, onda vidiš da kad sa ceste pokupiš napuštenog peseka, kada se brineš o njemu i obasipaš ga pažnjom i ljubavlju, on te slijedi stalno, i ne samo da dobije hranu.
Ima li slobodu i mogućnost izbora, te želi li biti u tom odnosu? Da. Zato su psi izgubljeni, ustrašeni i dezorjentirani kada ih zli vlasnici ostave. I danima se vraćaju pred praznu kuću i čekaju gazdu.
Psi su jako društvena stvorenja i najviše vole biti sa svojim čoporom. Ljudsku obitelj prihvate kao svoj čopor , a onda ti na tisuću načina pokazuju da su zadovoljni.
Uostalom, što ti misliš da bi oni pametno radili u divljini, osim što bi tražili i borili se za hranu?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 28.11.2006., 13:39   #28
Quote:
arna kaže:
Ima li slobodu i mogućnost izbora, te želi li biti u tom odnosu? Da. Zato su psi izgubljeni, ustrašeni i dezorjentirani kada ih zli vlasnici ostave.
To nije dokaz. Njihovo ponasanje je normalno jer je "ljudski copor" jedini kojeg su ikad imali, a odjednom su ostali bez njega.
No Krvnikovo pitanje nije ta situacija, vec kad bi pas mogao birati prije nego dodje u ljudske ruke, bi li izabrao covjeka ili bi mozda zivot ipak radije proveo u coporu svojih cetveronozaca.
A "zivot u divljini i borba za hranu" jest pravi zivot za zivotinju. Ne spavanje u krevetu, a s neba padaju pohani piceki.
Ljudi imaju zivotinje iskljucivo iz sebicnih razloga, a da si to ne bi morali priznati, izmisljaju izgovore i opravdanja.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 28.11.2006., 14:00   #29
Quote:
arna kaže:
Tu se varaš. Pas itekako ima i pokazuje svoje emocije. Čak i glasno, proizvodeći zvukove koje vremenom naučiš prepoznavati. A o mimici da ne govorim. To što je njegovo "kazivanje" drugačije od čovjekovog, ne znači da ga nema.
jest, to ni ne poričem. ali bi li pašče taj odnos nazvalo prijateljskim?
ni ti ga ne opisuješ kao prijateljski, već kao zahvalno sljebenički (odnos potčinjenog i nadređenog), što je očito iz onoga što si dalje u postu napisala.
pas ne iskazuje prijateljstvo. on iskazuje zahvalnost i ljubav. odanost i privrženost.

Quote:
arna kaže:
Pa možda prijateljstvo nije najsretnija riječ, ali opisuje bit osjećaja koji čovjek ima prema svom ljubimcu.
ne opisuje. ono što čovjek osjeća prema paščetu je ljubav. a i to je u rijetkim slučajevima. uglavnom, ljubav je bit tog odnosa. (više ljubav prema sebi, nego prema psu)
pojam prijateljstvo je u ovom slučaju toliko nategnut da jednostavno puca.

Quote:
arna kaže:
Ako uzmemo prijateljstvo kao uvjetni opis odnosa čovjeka i psa, dok ne nađemo neki primjereniji, onda vidiš da kad sa ceste pokupiš napuštenog peseka, kada se brineš o njemu i obasipaš ga pažnjom i ljubavlju, on te slijedi stalno, i ne samo da dobije hranu.
tako je, on te slijedi. on ti je zahvalan. on te voli zbog onoga što ti radiš za njega. i ti njega voliš zbog onoga što on radi za tebe.
simbioza. podređen može voljeti svog nadređenog i obrnuto, ali prijatelji ne mogu biti, jer u startu nisu ravnopravni. niti to mogu postati.

a što se tiče ovoga da te slijedi i ne očekuje hranu, to je stvar dresure i uvjetovanja.
sjetimo se Pavlova. kad je prestao nosit hranu, pas je još neko vrijeme reagirao slinjenjem na zvuk zvonca. ali je s vremenom prestao.
prestanimo hranit svoje pse i pogledajmo kako ljubav cvate.

Quote:
arna kaže:
Ima li slobodu i mogućnost izbora, te želi li biti u tom odnosu? Da. Zato su psi izgubljeni, ustrašeni i dezorjentirani kada ih zli vlasnici ostave. I danima se vraćaju pred praznu kuću i čekaju gazdu.
to nije izraz njegove volje, nego dresure. pas ne zna za ništa drugo. nema one vještine koje bi u čoporu naučio i vraća se jedinom izvoru hrane i ljubavi za koji zna, odnosno kući. ljudi vezuju pse uz sebe. u potpunosti ih prilagođavaju i potčinjavaju sebi. i onda ih jaaako vole, jer su to živa bića koja ispunjavaju svaki njihov hir. zato su meni držanje pasa u kući i dresiranje samo drugi izrazi za zlostavljanje.

Quote:
arna kaže:
Psi su jako društvena stvorenja i najviše vole biti sa svojim čoporom. Ljudsku obitelj prihvate (jer nemaju izbora nego prihvatiti taj surogat) kao svoj čopor, a onda ti na tisuću načina pokazuju da su zadovoljni.
Uostalom, što ti misliš da bi oni pametno radili u divljini, osim što bi tražili i borili se za hranu?
i bili sa svojom vrstom.
ako misliš da je pas sretan kad je sam, okružen samo s ljudma, onda pogledaj koliko su sretne usidjelice s gomilom mačaka. nitko ne može stvoru nadomjestiti društvo njegove vrste.
svatko je najsretniji s pripadnicima svoje vrste.
pas nije čovjekov prijatelj svojom voljom. pas je tu u početku bio zbog svojih kvaliteta. zbog svojih usluga. zbog vjernosti, zbog toga što je dobar i glasan čuvar i saveznik u lovu. sad te njegove usluge više nisu potrebne, ali ljudi ih ljudi i dalje imaju iz jednako sebičnih razloga. samo što taj odnos pokušavaju sebi prikazati ljepšim kiteći ga pojmovima kao što su prijateljstvo i tak to.

ljudi s psima idu na sigurno, znaju da će im se ulaganje vremena u tu paščad isplatiti i vratiti ljubavlju i odanošću. oko psa se ne treba toliko truditi da bi se zadobilo njegovu ljubav. on je zadovoljan s malo.
svatko može biti 'prijatelj' s psom. zato to i nije pravo prijateljstvo.
pravo prijateljstvo može biti samo između čovjeka i čovjeka.
to je prijateljstvo koje nije sigurno, koje nije zasnovano na nadređenosti i podređenosti, u kojem jedan prijatelj ne ovisi o drugome za hranu i dom odnosno u kojem su oba prijatelja slobodni.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 28.11.2006., 14:32   #30
Quote:
adriatic kaže:
Zamislite da netko kaže/napiše: Čovjek je čovjeku .... pas.
Kako biste to shvatili ?
Shvatila bih kao nešto negativno, kao da jedan na drugog reže i ne žele jedan drugom dobro. Jer, navikla čuti na primjer, bijesan kao pas, ljut kao pas, bezobrazan kao pas - čovjek je čovjeku... pas - izaziva negativne asocijacije kada se pas nađe u kontekstu opisa čovjeka ili međuljudskih odnosa. Vole se kao psi, na primjer. Da li bi to netko shvatio kao izraz ljubavi?

U našoj sredini ( ili bar ovoj gdje ja živim ), naglasak na " pas " ima za cilj izraziti notornije nešto što bez te riječi ne bi imalo istu težinu odaslane poruke, i sl... Zašto je to tako, i da li je to specifičnost samo određene sredine i zašto - možda bi zahtijevalo posegnuti upravo do onih temeljnih pitanja našeg odnosa prema životinjama ( ali i ljudima ).

Ono što je za mene najokrutnije, to je pas svezan na lancu, u dvorištu neke kuće. Provesti život na lancu ili u kavezu - to je najokrutnije što psa može zadesiti u njegovom psećem životu.
 
Old 28.11.2006., 14:35   #31
Quote:
Gospon Pes kaže:
No Krvnikovo pitanje nije ta situacija, vec kad bi pas mogao birati prije nego dodje u ljudske ruke, bi li izabrao covjeka ili bi mozda zivot ipak radije proveo u coporu svojih cetveronozaca.
Tko zna. možda bi baš izabrao doći u ljudski čopor, jer tu mu daju hranu, spava na toplom, vodi ga se vetu kad je bubin itd. Nisu psi glupi, a da ne vide gdje bez borbe mogu doći do onoga što im treba. Zašto ne bi bilo tako?



Quote:
Gospon Pes kaže:
Ljudi imaju zivotinje iskljucivo iz sebicnih razloga, a da si to ne bi morali priznati, izmisljaju izgovore i opravdanja.
Mogu ti reći da bi ti sebični razlozi mogli privuči i mnoge ljude koji nemaju osiguranu hranu i krov nad glavom.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 28.11.2006., 15:08   #32
Quote:
Krvnik kaže:


. ono što čovjek osjeća prema paščetu je ljubav. a i to je u rijetkim slučajevima. uglavnom, ljubav je bit tog odnosa. (više ljubav prema sebi, nego prema psu)
pojam prijateljstvo je u ovom slučaju toliko nategnut da jednostavno puca. ]



A koji bi ljepši, značajniji, vrijedniji osjećaj od ljubavi mogao navesti? Volim svog psa, a on to osjeća, pa vrača vjernošću i maznošću. Što ćeš ljepše?
I zaboli me jel to prijateljstvo ili samo divan suživot.


Quote:
Krvnik kaže:
u potpunosti ih prilagođavaju i potčinjavaju sebi. i onda ih jaaako vole, jer su to živa bića koja ispunjavaju svaki njihov hir. zato su meni držanje pasa u kući i dresiranje samo drugi izrazi za zlostavljanje.]

Govoriš gluposti. Banaliziraš pojam zlostavljanja. Imati hranu, krov nad glavom, pažnju i ljubav daleko je od zlostavljanja. To bi ti rekao svaki pas u dobroj obitelji, samo kad bi ga ti razumio.


Quote:
Krvnik kaže:
ljudi s psima idu na sigurno, znaju da će im se ulaganje vremena u tu paščad isplatiti i vratiti ljubavlju i odanošću. oko psa se ne treba toliko truditi da bi se zadobilo njegovu ljubav. on je zadovoljan s malo.

Što na sigurno? Kakvo ulaganje vremena? Meni je fascinantno što u mom domu dvije različite vrste bića žive zajedno. U istim prostorima, istovremeno, i kako se slažu i čine jedni druge smirujuće zadovoljnima. Čovječe, kad se u jutro dignem, a pesica se izbezumi od sreće pa mi guguće, mazi se, i puna očekivanja da ju pogladim i nešto joj rečem, mlati repom ko ventilatorom. To su uzajamni trenuci sreće koje ne razumiju oni koji ih ne doživljavaju.



Quote:
Krvnik kaže:
pravo prijateljstvo može biti samo između čovjeka i čovjeka.
.... odnosno u kojem su oba prijatelja slobodni.
Pitam se jesu li prijatelji baš sasvim slobodni. I što dva čovjeka čini prijateljima? Da nije tu umješan neki interes? I zašto onda prijateljstva pucaju?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 28.11.2006., 22:25   #33
Quote:
arna kaže:
A koji bi ljepši, značajniji, vrijedniji osjećaj od ljubavi mogao navesti? Volim svog psa, a on to osjeća, pa vrača vjernošću i maznošću. Što ćeš ljepše?
I zaboli me jel to prijateljstvo ili samo divan suživot.
jest, ali radi se o topicu.
naime, u topicu je taj odnos nepravedno izjednačen s međuljudskim prijateljstvom, što po meni ne stoji. to po meni nije nikakvo prijateljstvo.
samo pokušavam razbistriti pojmove.

Quote:
arna kaže:
Govoriš gluposti.
često

Quote:
arna kaže:
Banaliziraš pojam zlostavljanja. Imati hranu, krov nad glavom, pažnju i ljubav daleko je od zlostavljanja. To bi ti rekao svaki pas u dobroj obitelji, samo kad bi ga ti razumio.
kavez je kavez, koliko god bio zlatan.
kad bi psi mogli razmišljati, vidjeli bi koliku cijenu ima ta hrana, pažnja i ljubav.
u većini slučajeva je pas taj koji pažnju i ljubav daje.
a prima ju gospodar kojemu to sve treba. jer toga svega malo dobiva od ostalih ljudi.
a ako dobiva, onda se psu, kornjačici, zlatnoj ribici i ostalom stvorenju desi da ih se zanemari i odbaci.
toliko o prijateljstvu.
tužno je to 'prijateljstvo'. u većini slučajeva.
nastalo iz nužde, iz nezadovoljenih potreba, iz straha od samoće, kao nadomještaj nečem drugom. pravoj stvari.
i opet ponavljam, u većini slučajeva.
ne kažem da je uvijek i svugdje tako.
Quote:
arna kaže:
Što na sigurno? Kakvo ulaganje vremena? Meni je fascinantno što u mom domu dvije različite vrste bića žive zajedno. U istim prostorima, istovremeno, i kako se slažu i čine jedni druge smirujuće zadovoljnima. Čovječe, kad se u jutro dignem, a pesica se izbezumi od sreće pa mi guguće, mazi se, i puna očekivanja da ju pogladim i nešto joj rečem, mlati repom ko ventilatorom. To su uzajamni trenuci sreće koje ne razumiju oni koji ih ne doživljavaju.
vjerujem da si ti dobra prema svojem psu.
i da te zato jako voli. ako si prema njoj dobra kao prema meni, onda sam siguran da te neizmjerno voli. ali moraš priznati da ti je bilo lakše zadobiti njenu ljubav i to sve, nego s bilo kojim čovjekom. i da je tu ljubav puno lakše zadržati nego ljubav i pažnju drugog čovjeka.
na to sam mislio kad sam rekao da ljudi s kućnim ljubimcima idu na sigurno. znaš da će te pas voljeti i da te neće ostaviti bez obzira na sve.

tu nema nekog rizika koji inače prati stupanje u odnose. zato je to igranje na sigurno.


Quote:
arna kaže:
Pitam se jesu li prijatelji baš sasvim slobodni. I što dva čovjeka čini prijateljima? Da nije tu umješan neki interes? I zašto onda prijateljstva pucaju?
prijatelji su ili slobodni, ili nisu prijatelji.
tu takozvanu prijateljsku ljubav nazivamo i filiom, koja je sastavni dio i onoga čime se bavimo na ovom forumu.
prijateljska ljubav - bezinteresna ljubav.
imati koristi od nekoga, ali ne biti s njim zbog te koristi, nego zbog te osobe, to je prijateljska ljubav.
ako se u 'prijateljstvo' ulazi s interesom, onda ono traje koliko traje i interes.


daj se ti prestani interesirati za ovaj forum
nitko i ništa
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 29.11.2006., 01:16   #34
“I like pigs. Dogs look up to us. Cats look down on us. Pigs treat us as equals.” Winston Churchill

Krvnik, drzeci se strogo teme i naslova topica, pomalo hladnim, pomalo veselim provokacijama, ima pravo.
Zivotinje jesu u nasoj milosti i to ne treba izjednacavati s medjuljudskim prijateljstvom. Citajuci ovaj zanimljivi topic pada mi na pamet Milan Kundera, koji je imao briljantan opis o ljudskom karakteru kroz odnos ljudi prema psima odnosno mackama. Zasto su nam psi drazi od macaka? Zato sto su potkupljivi, mogu se dresirati i tu njihovu poslusnost ljudi proglasavaju prijateljstvom. Covjekov najbolji prijatelj. S mackama to nije moguce. (po sjecanju, knjiga posudjena - nikad vracena)

Ali, spominjuci Kunderu, on je rekao jos nesto (po sjecanju - "Nepodnosljiva lakoca postojanja").
Ljudska dobrota, u punom smislu, moze doci do izrazaja samo kad je primalac bespomocan. Moralni, osnovni test ljudske vrste, sastoji se u nasem ponasanju prema onima koji su u nasoj milosti - zivotinjama.

Da me netko krivo ne razumije. I moj pas, dok ovo pisem (14 g. - ne cuje, jedva vidi) lezi kraj mene i spava kao top (sit, namiren, bili na wc-u iza kuce) .
On je vjeran meni, a ja njemu.

Ali Krvnice, ne zaboravi da je na Sutjesci vucjak Rex skocio da zastiti Druga Tita kad su padale granate. Pritom je poginuo je (Rex). Ima i film. To je bila ljubav.
bbc is offline  
Old 29.11.2006., 09:16   #35
They are not pets only ...

Nisu oni samo (kućni) ljubimci. Poneki su i superstručni "radnici".
Pas Kay vrijedi kao tri prosječna policajca.
Možda i nije prijatelj, ali je jedan od najvažnijih članova ekipe.
"The dog, a male Belgian Malinois named Kay, is what is known as a "title dog," or a dog that has excelled in all aspects of his training.
The dog's handler, Officer Jeff Dunscomb, said Kay is trained in narcotics detection, patrol, tracking suspects and missing persons, and searching for articles such as handguns.
Dunscomb, a 15-year veteran with the department, said testing this bite work involves a well-protected human target who is 100 yards from the dog. The target provokes the dog & begins to run in the opposite direction.
When he made contact, Kay was clocked at 29 miles per hour."
http://www.purdueexponent.com/?modul...&story_id=3063
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Old 29.11.2006., 10:57   #36
Quote:
adriatic kaže:
[INDENT]Nisu oni samo (kućni) ljubimci. Poneki su i superstručni "radnici".
Pas Kay vrijedi kao tri prosječna policajca.
i to ga je spasilo od kuhače.


šalu nastranu, nitko nije rekao da oni mogu biti 'samo' kućni ljubimci (stavio sam samo pod navodnike, jer to po meni nije baš tako beznačajna funkcija iako se čini drugačije).
mogu oni biti puno toga - vrsni policajci, vrsni lovci na medvjede i lavove, vrsni trkači, vrsni psi vodiči, mogu oni biti što god im čovjek namjeni da budu.

ali nemojmo si umišljati da nam mogu biti prijatelji. niti da oni sve ovo žele biti.
ono što psi rade kad su sa svojima je ono što oni žele raditi. trče okolo, traže hranu, igraju se sa drugim psima, njuškaju se ispod repa, ližu si ono što im čovjek rado i često odreže (čak ne ni za hranu, nego iz čiste obijesti, da mu bude lakše s Fifijem), love buve i traže nešto za povalit.
sve kao muškarci.

a što se tiče jedenja, tko u nas jede pse?
dapače, čujem da se u Hrvatskoj na to jako mrko gleda. navodno je jedan restoran u jednom mjestu blizu Karlovca koje ću nazvati samo T. u najboljoj maniri pisaca realizma, prije rata nudio pseće meso (prodajući ga pod janjeće). kad su vlasti za to doznale, odmah su ga zatvorile.
dakle, jedini logičan zaključak jest - u Hrvatskoj nema jedenja psećeg mesa.
to rade oni barbari Kinezi.
to ne govorim napamet. čuo sam neke njihove recepte za spremanje šteneta i želudac mi se okrenuo mnogo puta prije nego se smirio.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 30.11.2006., 12:34   #37
.........
ako misliš da je pas sretan kad je sam, okružen samo s ljudma, onda pogledaj koliko su sretne usidjelice s gomilom mačaka. nitko ne može stvoru nadomjestiti društvo njegove vrste.
svatko je najsretniji s pripadnicima svoje vrste][/QUOTE Krvnik)
........
djelomično se moram složiti s tobom,psi nisu sretni ako su okruženi samo ljudima,ili zamrze pripadnike vlastite vrste te ih napadnu čim ih vide ili se izbezume od "sreće"čim ih ugledaju.
No ovo o sreći usidjelica s gomilom mačaka ti je čisti promašaj,
jer da bi o tome išta mogao reči ili procijeniti,morao bi biti
a)usidjelica (a čopor mačaka imaju i ne-usidjelci/usidjelice)
b)znati uoopće što je sreća usamljenih ljudi u druženju sa životinjama.A životinje su voljene i u obiteljima.
Ti bi jednom stvarno trebao imati nekog ljubimca,izuzev pernati rod,da im ne počupaš perje ili još gore upotrijebiš onu famoznu toljagu na njihovim,
ljupkim glavicama.
VeronikaN is offline  
Old 30.11.2006., 12:54   #38
Quote:
VeronikaN kaže:
.........
ako misliš da je pas sretan kad je sam, okružen samo s ljudma, onda pogledaj koliko su sretne usidjelice s gomilom mačaka. nitko ne može stvoru nadomjestiti društvo njegove vrste.
svatko je najsretniji s pripadnicima svoje vrste][/QUOTE Krvnik)
........
Pa pas je životinja čopora i kompromisna životinja, da bi preživio on prihvaća čovjeka kao vođu i podvrgava se njegovoj želji.
Mi smo to njegovo preživljavanje pretvoriti u druženje i nazvali prijeteljstvom.
A zapravo smo s time dobili neuvjetovanu ljubav koja nama toliko nedostaje u svim vezama. Zašto kod psa postoji to teško je reći bit će da su se neki kanidi zaj...pa su čovjeka krivo shvatili, ne kužeći da je čovjek ponekad okrutna životinja koja ne poznaje prijeteljastvo iste vrste a kamoli ljubav.

Micamace su drugačije, male sotone više vole ono što im dajemo nego nas same. I zato su svoj život u čoporu zamijenili punom zdjelicom i ponekih čohanjem po ušima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 30.11.2006., 13:21   #39
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Pa pas je životinja čopora i kompromisna životinja, da bi preživio on prihvaća čovjeka kao vođu i podvrgava se njegovoj želji.
Mi smo to njegovo preživljavanje pretvoriti u druženje i nazvali prijeteljstvom.
A zapravo smo s time dobili neuvjetovanu ljubav koja nama toliko nedostaje u svim vezama. Zašto kod psa postoji to teško je reći bit će da su se neki kanidi zaj...pa su čovjeka krivo shvatili, ne kužeći da je čovjek ponekad okrutna životinja koja ne poznaje prijeteljastvo iste vrste a kamoli ljubav.

Micamace su drugačije, male sotone više vole ono što im dajemo nego nas same. I zato su svoj život u čoporu zamijenili punom zdjelicom i ponekih čohanjem po ušima.
Postoji jedna stara SF priča,mislim da je naslov(autora pomela iz uma) :
Pravi gospodari svijeta.
pa počinje s ljudskim genijalcima,kojima se nakako uvijek u blizini nađe neki čukonja,koji naizgled tako prijateljski i dokono drijema pri nogama,pa radnja
ide prema interstelarnom brodu,gdje samo jedan ljudski predstavnik (mjesta ili već nečega radi)može na taj put da uspostavi prvi kontakt s vanzemaljskom
civilizacijom,pa dok izabranik maše i pozdravlja,stojeći na otvorenom ulazu u letjelicu,odniokuda uz rampu zaždi čukonja,obori mašućeg heroja van letjelice,
ulaz se zatvara,letjelica uzlijeće i tako predstavnik pravih gospodara zemlje
ode da uspostavi kontakt s malim plavo/točkasto/zelenim.
Ponekad mi se bogme i čini da bi u toj priči i nekaj moglo biti.......
VeronikaN is offline  
Old 30.11.2006., 13:27   #40
Tko bi znao, tko, tko?
Ja bar priznam da me moja pesica redovito šeće.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.