Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2007., 10:53   #1
Exclamation Cross linking

Uskoro bih trebao biti podvrgnut zahvatu na oku koji se zove kros linking. Njime se navodno sprečava napredovanje bolesti koja se zove keratokonus
(ispupčena rožnica). Koliko sam upoznat zahvat se izvodi tako da se skine očni epitel (mislim da je to neka opna) i tada se oko osvijetli sa UV zrakama.
Mislim da se zahvat kod nas još nije izvodio pa molim nekoga ako ima nekakva iskustva sa tim, svoja ili tuđa da ih iznese. Da li postoje neke opasnosti?
karamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 19:33   #2
:))

hej, imas na stranici milos klinike objašnjeno kako ide taj postupak, zove se UV B2 cross linking.
Nadam se da sam ti makar malo pomogla.
Ako ne uspiješ naći javi pa cu ti detaljnije pojasniti.

Quote:
karamba kaže: Pogledaj post
Uskoro bih trebao biti podvrgnut zahvatu na oku koji se zove kros linking. Njime se navodno sprečava napredovanje bolesti koja se zove keratokonus
(ispupčena rožnica). Koliko sam upoznat zahvat se izvodi tako da se skine očni epitel (mislim da je to neka opna) i tada se oko osvijetli sa UV zrakama.
Mislim da se zahvat kod nas još nije izvodio pa molim nekoga ako ima nekakva iskustva sa tim, svoja ili tuđa da ih iznese. Da li postoje neke opasnosti?
 
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 16:04   #3
Jasno mi je sve što je tamo navedeno, ali ako imaš neka iskustva s tim zahvatom bilo bi lijepo da ih navedeš. Da li postoje neke opasnosti, uspješnost... Jesi ti možda bila na tom zahvatu?
karamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 23:22   #4
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 12:31   #5
:))

hej, ja nisam bila ali bio je od frendice bratic u svicarskoj.. malom je super sada, bio je prije nekih par godina i bolest je zaustavljena. ne znam sto drugo da ti kazem, ide mi frend idući tjedan na zahvat pa ti mogu kasnije prenjeti njegova iskustva.. a mozda je malo bed sto je to relativno novu kod nas.. al ako te tjesi makar još nije postao rutinski zahvat pa ce bolje paziti. mislim da nema bojazni..
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 21:15   #6
Molio bih te da napišeš njegova iskustva. Gdje ide na zahvat? Ja se spremam sljedeči mjesec.
karamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 00:20   #7
Dugo je prošlo od zadnjega posta na ovoj temi, pa me zanima ima li kakvih novosti? Je li se tko podvrgnuo zahvatu i kakva su vam iskustva? Što vam preporučuju vaši oftalmolozi? Podvrgnuti se ili ne?
Chosma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 09:44   #8
Ja sam bio na oba dva oka i baš danas idem nakon kontrolu pošto je prošlo oko 6 mjeseci od zadnjeg zahvata. Javit ću detalje.
karamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 17:03   #9
i jesi bio na kontroli? kakve su vijesti?
Chosma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 18:08   #10
Nema te dugo! Jesi u zemlju propao?
Chosma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 10:00   #11
Evo me nisam u zemlju propao. Bio sam na kontroli i sada je sve u redu, naravno stanje će se i dalje pratiti.
karamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 18:00   #12
Karamba, prošlo je dugo od tvojeg zahvata. Mom suprugu je jučer konstantiran keratokonus i totalno smo zbunjeni, ali ovaj kros linking izgleda obećavajuće - barem kod zaustavljanja bolesti. Ajde molim te, napiši štogod opširnije, gdje si išao na zahvat, koja je tvoja dioptrija bila i što i kako se sada osjećaš nakon obavljenog krosa!
Pomagaj!
vecky143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 18:20   #13
Mene zanima da li se to u Hrvatskoj radi rutinski ili samo u privatnim klinikama, i koliko je cijena zahvata? Ako neko zna, bila bi zahvalna na odgovoru.
veronica_mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 19:48   #14
ja sam danas zvao u jednu kliniku, postupak je 650 eura po oku, s tim da je prije obavezan pregled na kojem se vidi da li je moguće primjeniti CL koji košta 400kn. Ima li netko iskustva s tom metodom, zanimaju me rezultati ?
a_neznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 23:57   #15
keratoconus

molim Vas,s koliko cilindara na oku ste isli na crosa? pomagajte,ja imam 18 god i dijagnosticirali su mi keratokonus koji je vec uznapredovao.moli Vas bilo kakva informacija je dobro dosla havla
marta1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 16:22   #16
ja sam cula da ljudi uglavnom nisu zadovoljni s ovim postupkom pa ako ima tko da je radio i da je zadovoljan neka javi..
sva iskustva (dobra i losa) su dobrodosla..

hvala
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 18:37   #17
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
ja sam cula da ljudi uglavnom nisu zadovoljni s ovim postupkom pa ako ima tko da je radio i da je zadovoljan neka javi..
sva iskustva (dobra i losa) su dobrodosla..

hvala
brat moj bio prije 4 godine kod dr.Šarica Vinogradska tj. bio je privatno kod njega u Visumedu. jer se to ne može obaviti u bolnici.
zasada sve ok, na oba oka je imao zahvat. bolest stoji, kontrole redovito svakih 6 mj. on se ne žali.
seni-seviyorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 19:44   #18
Koliko je platio zahvat?
xyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 11:59   #19
da malo ozivimo temu ;)

dakle,jel ima netko iskustva s cross-linkingom?? ili znate nekog tko je radio?
ajde podijelite informacije jer svima bi nam dobro dosle
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 12:34   #20
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
dakle,jel ima netko iskustva s cross-linkingom?? ili znate nekog tko je radio?
ajde podijelite informacije jer svima bi nam dobro dosle
Bok ljudi
Evo još jednog čovjeka koji ima keratoconus. Prekjučer sam napravio cross linking na lijevom oku u optical expressu. Zahvat je prošao dobro. Postupak traje cca sat i pol sa svime (dolazak,kapanje,čekanje,postupak i kratko vvrijeme pregleda i odmora nakon). Odmah po izlasku do auta oko je počelo suziti i nisam ga mogao držati otvorenim. Nakon dolaska kući teža koma. Najblaže rečeno. Počinje peći,boliti i ko da lijeva iz oka. Preporučam jaku dozu tableta za spavanje i udri. Čim duže tim bolje. J sam zaspao tek oko dva u noći. Ujutro buđenje oko pola deset i nov čovjek. Ko da je netko uzeo sve one pošasti koje su me snašle navečer. Onda na kontrolu (traje dvije minute) i kapanje i sve ok do večeri. Onda me počelo peći i lagano boliti ali je stalo i zaspao sam ko top.Ujutro danas buđenje i opet za volan(kratko doduše,par km. ali izvodljivo). Nemam većih tegoba.Kapam svakih tri četiri sata sa tobradex kapima i unjetne suze (90 kn suze i 30-tak kn tobbradex). Nijedno na recept. Hrvatsko zdravstvo. Evo dame i gospodo nadam se da sam vam barem malo uspio dočarati iskustvo sa cross linkingom. Lijep pozdrav iz zagorja.
rosko2013 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.