Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 23:12   #1
Kako otvoriti charge kreditnu karticu u inozemstvu?

Društvo,

Kako da otvorim račun u inozemnoj banci koju bi mogao koristiti za PayPal?
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 23:35   #2
A zašto u inozemstvu? Pa i u RH možeš imati karticu kojom možeš "puniti" paypal.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 09:20   #3
DA, nisam dovoljno precizirao. Ja bi htio na ebay-u biti seller. Dakle trebao bi primati pare.
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 15:52   #4
I mene to zanima.
VladBlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 19:04   #5
Koliko sam ja upućen, da bi državljanin RH otvorio račun u inozemstvu treba mu dopuštenje HNB-a, a koje se izdaje za potrebe školovanja, liječenja i takve slične stvari. Slušao sam o tome na jednom seminaru, ali bilo je to davno pa se ne sjećam baš svih pojedinosti.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 19:11   #6
Evo sam našao u zakonu o deviznom poslovanju ovo:

Članak 29.

Hrvatska narodna banka određuje uvjete pod kojima rezidenti, osim banaka, mogu otvoriti račun i držati sredstva na računu u inozemstvu.



Članak 63.

(1) Novčanom kaznom od 15.000,00 do 200.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba:
....
11. ako otvori račun u inozemstvu protivno ovom Zakonu, ili se ne drži obveze sadržane u odobrenju Hrvatske narodne banke,
....

A evo i odluke iz 2003. godine o uvjetima za otvaranje računa u inozemstvu te njezine promjene iz 2004. godine i promjene iz 2006. godine pa koga zanima ima što za čitati.

Ako ti se ne da čitati, na tebe bi se eventualno mogao primijeniti razlog za otvaranje računa u inozemstvu broj 17 iz prve promjene koji kaže:
Quote:
za naplatu potraživanja u inozemstvu ako je naplata uvjetovana propisom strane zemlje ili zahtjevom stranog partnera. Opravdanost zahtjeva podnesenih prema odredbi ove podtočke ocjenjuje Hrvatska narodna banka.
Sad je samo pitanje da li bi u HNB-u imali razumijevanja za prodaju preko web-a.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.