Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2009., 23:16   #261
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
da,itekako ima veze sa saturnom.
i meni kada je saturn tranzitirao 4.kućom,nešto me stalno tjeralo van,inače nisam takva,obožavam biti kod kuće.
... 04. kuća je i mjesto rođenja, sredina odakle osoba potječe, roditelji, ljudi iz rodnog kraja, zar ne? U tom bi slučaju i sva sjećanja na prošle događaje i na te ljude bila vezana za Sa i njegov tranzit 04. kućom?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 23:27   #262
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... 04. kuća je i mjesto rođenja, sredina odakle osoba potječe, roditelji, ljudi iz rodnog kraja, zar ne? U tom bi slučaju i sva sjećanja na prošle događaje i na te ljude bila vezana za Sa i njegov tranzit 04. kućom?
ne,ne bi.
to je sve simbolika 4.kuće,ali sjećanja na prošle događaje konkretno donosi tranzit saturna na mjesec,ne nužno prelazak saturna 4.kućom.
tj.nije bitno u kojoj je saturn kući,ako ti aspektira mjesec,prisjećat ćeš se prošlosti,bez obzira u kojoj je saturn kući.
zato sam rekla da je za ponavljanje prošlosti,sjećanja i sl.bitan saturnov tranzit na osobne planete.
kada se nađe u određenoj kući samo donosi ograničenja na tom polju,ne prisjećanja vezana uz simboliku tog polja.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 10:14   #263
... bi li netko mogao pogledati tranzite na dan 27.03.1999. i 27.03.2009.? Postoji li koji zajednički aspekt ili položaj planeta i što bi to moglo značiti? Na nebu općenito ili na mojoj karti.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 14:49   #264
Moze li mi neko kazati sta znaci tranzit Sa preko osmog polja koje je u Vagi a u kome su PL, Mars i Uran i kako tranzitni Sa utice na natalni Sa u konjukciji sa natalnim Mjesecom iz trece kuce a koji su 120 stepeni u odnosu na tranzitni Sa???
mirjana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 21:57   #265
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Kad je retro, još je i bože pomozi, ali kad je stacionaran, kuku .

Mnogo dramite oko tranzita na Mesec. Meni je najlepši, ali stvarno najlepši period u životu bio kad je pravio opoziciju na natalne Veneru i Mesec. Nikad nisam bila srećnija, spokojnija, uravnoteženija, potpuno sam se bila obnovila. Što nije ostao tamo... Savršen period za introspekciju. Naravno, ako je nešto iznutra trulo, moraće da boli.
DA, da sve bi to bilo super, kao sedis kuci i razmisljas, sazrevas, al je problem to sto ovaj tranzit snazno utice na spoljne, svakodnevne okolnosti, pa nam nista ne ide, nece se.. Ma koliko se trudili. Malo mi je dosta ovog aspekta Pojavila mi se prva seda od njega.
A znam i ja jednu osobu kojoj je ovaj aspekt donio veliku ljubav, i uopste jednu mnogo pozitivniju atmosferu u zivotu. Valjda je nekome dato da sazreva tako, a i valjda je to neka karmicka nagrada kroz Saturna
__________________
14.04.2010 :)
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:36   #266
da li mi tranzit marsa i venere na sunce moze donijeti ljubav?
moja natalna:http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...OF-u1238417981
tifani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 12:42   #267
Quote:
tifani kaže: Pogledaj post
da li mi tranzit marsa i venere na sunce moze donijeti ljubav?
moja natalna:http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?r...OF-u1238417981
Ne može. Tranziti na Veneru, Mjesec i Mars stvaraju ljubavne prilike. Jedino ako je Sunce u 5 i 7 i 8 kući tranzit na njega može donijeti ljubav i vezu, ali samo ako u tranzitu djeluje jača planeta(Jupiter,Saturn, Uran , Neptun i pluton) osobni planeti imaju kratkotrajni učinak u tranzitima.
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 13:06   #268
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Ne može. Tranziti na Veneru, Mjesec i Mars stvaraju ljubavne prilike. Jedino ako je Sunce u 5 i 7 i 8 kući tranzit na njega može donijeti ljubav i vezu, ali samo ako u tranzitu djeluje jača planeta(Jupiter,Saturn, Uran , Neptun i pluton) osobni planeti imaju kratkotrajni učinak u tranzitima.
al u isto vrijeme imam tranzit jupitera i neptuna u konjukciji na mars i u kvadratu na veneru
tifani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 13:22   #269
Quote:
tifani kaže: Pogledaj post
al u isto vrijeme imam tranzit jupitera i neptuna u konjukciji na mars i u kvadratu na veneru
Jupiter u konjukciji sa Marsom je 5 puta jači tranzit od Marsa na Sunce. Ali smotano je što ti istovremeno kvadrira Veneru, što znači da imaš natalno Veneru i Marsa u kvadratu, što donosi teškoće u ljubavnim vezama, ili prekide koje ne želiš, ili veze sa zauzetim ili udaljenim osobama
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:12   #270
... zbog kojeg sam tranzita danas dala otkaz? Bi li netko pogledao?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:23   #271
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... zbog kojeg sam tranzita danas dala otkaz? Bi li netko pogledao?
Zbog onog aspekta koji imaš natalno (Me 180º Ur).

Danas je Merkur (posao) egzaktno na tvom natalnom. No po svemu sudeći nije to još finito budući da kreće retro sve do kraja mjeseca.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 23:05   #272
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zbog onog aspekta koji imaš natalno (Me 180º Ur).

Danas je Merkur (posao) egzaktno na tvom natalnom. No po svemu sudeći nije to još finito budući da kreće retro sve do kraja mjeseca.
... misliš da ću ostati tamo? Solarni ASC je u Vodenjaku, vladar Uran je u 01. solarnoj, 10. natalnoj, to bi moralo donijeti krupnije promjene, zar ne? I nagle.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 00:20   #273
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... misliš da ću ostati tamo? Solarni ASC je u Vodenjaku, vladar Uran je u 01. solarnoj, 10. natalnoj, to bi moralo donijeti krupnije promjene, zar ne? I nagle.
Ne, mislila sam oko otkaza. Tu po svemu sudeći stvari još nisu završene i oko njega može biti još problema budući da je Merkur retrogradan (Merkur-informacija, retro-ponavljanje).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 15:39   #274
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Čuj, diki, vrijedi pokušati u svakom slučaju, ne možeš izgubiti ništa osim par kuna za taj listić. Uran u trigonu na vladara 5. kuće bi mogao donijeti neki iznenadan dobitak, ali tranziti ne mogu donijeti ništa što već nije zapisano negdje u natalu, no to i sam/a znaš. S obzirom na Uranovu nepredvidljivost i na to da su Ma i 5. kuća u pitanju, možda ti donese neku iznenadnu, vruću avanturu Nikad ne znaš s tim Uranom.

Druga osoba o kojoj govoriš bi mogla imati neke šanse, no zašto gledaš 11. kuću? Kao ostvarenje želja, nada, ili nešto drugo ? Ja ju promatram isključivo kao novac od karijere, nisam čula da se gleda i kod igara na sreću.
Nisam ništa dobila, osim povišice.
11. kuću gledam zato što sam na jednoj stranici tako pročitala i izgledalo mi je logično.
"Preferiram tradicionalnu astrologiju koja dobit od igara na sreću promatra kroz jedanaestu kuću (”novac koji pada s neba”, bogatstvo do kojeg dolazimo bez truda ili zasluge). To znači da je poželjno da osoba ima osnaženo nebesko tijelo u jedanaestoj kući, odnosno da je vladar jedanaeste kuće jačeg dostojanstva. Upravo se u dostojanstvima krije ključ ima li neka osoba predispozicije za manji ili veći dobitak..." (Astro.log / Tedi Viškanić)
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 16:02   #275
Tranzitni Jupiter u kvadratu je s natalnim Saturnom. Budući da takav aspekt indicira i promjenu posla, zanima me, mogu li ga promatrati i kao situaciju u kojoj u jednoj firmi radim više različitih poslova?
Naime, do kraja godine je takva situacija da gotovo svaki mjesec idem na novo radno mjesto (unutar te jedne firme), a naravno, ne bih htjela dobiti otkaz a opet, previše sam subjektivna da bih objektivno samoj sebi povjerovala da se ne tješim, pa me zanima profi mišljenje oko tog kvadrata i moje trenutne poslovne situacije.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 17:00   #276
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne, mislila sam oko otkaza. Tu po svemu sudeći stvari još nisu završene i oko njega može biti još problema budući da je Merkur retrogradan (Merkur-informacija, retro-ponavljanje).
... budući je Me retrogradan, mora li to značiti da će biti nepovoljno za mene ili će se neka situacija jednostavno ponavljati?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 18:00   #277
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... budući je Me retrogradan, mora li to značiti da će biti nepovoljno za mene ili će se neka situacija jednostavno ponavljati?
Evo ovako:

Dala si otkaz usljed Merkurova egzaktnog dolaska na natalnu poziciju i na taj način aktivirala snažnu natalnu opoziciju na Uran u 6. polju. Tranzit Merkura sam po sebi ima slab i brz utjecaj koji se najviše ogleda u mentalnim refleksima, no ovdje je situacija drugačija jer on prije svega replicira situaciju iz natalne (Merkur/Saturn/Uran - "nagli otkaz posla").

Tranzitne opozicije Merkura na Uran općenito navode na ekstremnija gledišta i djela, koja su često nerazumna ili barem u onoj mjeri koja daje prednost nesputanosti, životu van ustaljenih pravila - naspram razumu ili praktičnosti. U osobi se pobuđuju "ozbiljna" suprostavljanja u cilju započinjanja novog životnog ciklusa.

Merkur je na taj dan postao retrogradan (nanovo ćeš imati ovu egzaktnu opoziciju 16. lipnja) što općenito nije baš najpovoljnje vrijeme za donošenje odluka, potpisivanje/raskidanje ugovora ili posla i sl., no Merkur je i korektor te ćeš imati priliku za eventualno korigiranje odluke.

Dakle, "nepovoljnosti" u ovom tranzitu se odnose na sklonosti brzopletim, ishitrenim i nelogičnim odlukama, nepažnji vezanoj uz detalje i ostalu Merkurovu simboliku (prikladni riječnik, najava, potpis, ugovor....)
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 19:50   #278
Sreća u poslu ti je zapisana u zvijezdama

Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... zbog kojeg sam tranzita danas dala otkaz? Bi li netko pogledao?
Onako na brzinu gledajući,jer to ipak nije samo stvar tranzita ; tranziti su poput ruke koja u mraku nepogrješivom točnošču putuje ka prekidaću zvanom točka interakcije (tranzitna točka).Ovisno pak o aspektu tranzicije razlikujemo događaje te način i intenzitet njihova aktiviranja.
Situacija u tvojem horoskopu govori da se radi o čimbenicima koji su ti,glede tvojih pogleda na karijeru, već duže vrijeme bili neprihvatljivi.Mislim da su te čak i neki ljudi iz bliže okoline tako savjetovali i u tome podržavali (direktno ili indirektno).
Kako bilo da bilo,da ne duljim,tvoja sudbina i tako nije bila ostvariva u tom poslu;pred tobom je razdoblje ulaska u privatan biznis,lako moguće povezan s obiteljskom tradicijom s očeve strane itd....
Put kojim si se kretala.jednostavno je morao biti prekinut da bi mogla krenuti na novi!
Tranzit Merkura u retro kretanju za mene znači da ti je netko;kobni 1001 put rekao nešto sto ti je prelilo čašu .

Gledaj,i vidjet ćeš !
Traži,i naći ćeš !
Spica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 22:42   #279
Quote:
Spica kaže: Pogledaj post
Onako na brzinu gledajući,jer to ipak nije samo stvar tranzita ; tranziti su poput ruke koja u mraku nepogrješivom točnošču putuje ka prekidaću zvanom točka interakcije (tranzitna točka).Ovisno pak o aspektu tranzicije razlikujemo događaje te način i intenzitet njihova aktiviranja.
Situacija u tvojem horoskopu govori da se radi o čimbenicima koji su ti,glede tvojih pogleda na karijeru, već duže vrijeme bili neprihvatljivi.Mislim da su te čak i neki ljudi iz bliže okoline tako savjetovali i u tome podržavali (direktno ili indirektno).
Kako bilo da bilo,da ne duljim,tvoja sudbina i tako nije bila ostvariva u tom poslu;pred tobom je razdoblje ulaska u privatan biznis,lako moguće povezan s obiteljskom tradicijom s očeve strane itd....
Put kojim si se kretala.jednostavno je morao biti prekinut da bi mogla krenuti na novi!
Tranzit Merkura u retro kretanju za mene znači da ti je netko;kobni 1001 put rekao nešto sto ti je prelilo čašu .

Gledaj,i vidjet ćeš !
Traži,i naći ćeš !
Sve je baš kako je napisano. Sve.
Ovaj naslov posta - odnosi li se na mene ili si to napisala kao općenito?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 23:06   #280
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Sve je baš kako je napisano. Sve.
Ovaj naslov posta - odnosi li se na mene ili si to napisala kao općenito?
Na tebe naravn,odnosno osbu čiji je chart na linku !

Lijepo je vidjeti neke od aspekata koje ti imaš !

U razdoblju si kada,vjerujem osječaš to i sama,neka viša sila radi za tebe,Osječaj,deja vu.Osječaj kao da se davno odsanjani snovi ostvaruju,

Ovo ti pišem,jer mislim da takve odgovore i komentare zapravo očekuješ.

Gledaj, i vidjet ćeš !
Traži,i naći ćeš !
Spica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.