Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2007., 19:00   #41
ne razumijem baš

ja imam neki mali kreditić preko stambene, dobio potvrdu o plaćenim kta u iznosu od neznam nekih 2000kn, priložio vlasnički list i ugovor o kreditu i sve prošlo

pitanje za što si ti tražio povrat?

za kta po stambenom kreditu ili pak za izvođenje radova
oih 360000 ne razumijem što bi bilo
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 19:53   #42
tražio sam povrat po osnovi stambenog kredita, tj kamata na stambeni kredit
dado1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 20:54   #43
pa onda ti ne trebjau računi izvođača već potvrda banke o plaćenim kamatama

da nisi ti nešto krivo ispunio?

a kta ti priznaju do 12000 kuna godišnje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 22:45   #44
Edgae, ne pričaj o onome što ne znaš.
Čovjeku su ispravno rekli. Država traži da do zadnje lipe potvrdiš računima. Izvođača, ne materijala i izvođača.

Tek kad opravdaš cijeli kredit imaš pravo na povrat poreza za plaćene kamate.

Ja odustao. Iako mi je to cca 50kkn u 20godina.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:22   #45
a kak sam ja onda dobio povrat poreza na kta po kreditu iz stambene?

any answers?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:30   #46
Ako je zaista ovko kako si napisao, onda je moj odgovor: Greškom!
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:32   #47
samo pitanje jet: tko griješi

meni je povrt sjeo a vi kak hoćete
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 08:50   #48
Edgar jel to stambeni kredit za kupnju stana ili gradnju kuce? Doduse diskrecijsko pravo onog referenta koji obrađuje poreznu prijavu cesto je presudno, ti si mozda imao srece

Porezna uprava kaže:

"Rezident je obvezan je izvornim računima i/ili građevinskim situacijama registriranih izvođača radova i usluga DOKAZATI U CIJELOSTI NAMJENSKO ISKORIŠTENJE SREDSTAVA KREDITA, osim ako se gradnja financira sredstvima namjenskog stambenog kredita koji je poreznom obvezniku odobren prije 1. siječnja 2005. godine.
U godini u kojoj na navedeni način dokaže u cijelosti namjenski iskorištena sredstva stambenog kredita, porezni obveznik rezident može koristiti dio osobnog odbitka za tu namjenu.

Izvorni računi registriranih izvođača radova i usluga uz podatke propisane poreznim propisima, obvezno trebaju sadržavati i podatke o imenu i prezimenu te prebivalištu odnosno adresi stanovanja poreznog obveznika (kupca ili primatelja/naručitelja usluge), adresu stambenog prostora na kojoj su radovi i/ili usluge gradnje izvršene."
Dakle, ako ne mozes opravdati svih 365000tis kuna ne mozes dobiti ni povrat poreza po osnovi povecanog osobnog odbitka za izgradnju stambenog prostora. Tim vise sto je veliki dio iznos potrosen na namjestaj.
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 17:10   #49
meni je rečeno -imaš pravo na povrat poreza od kamata stambenog kredita,nikakvih opravdanja(u mom slučaju 20 000 E) ne moram prikazati.
Ja sam predao povrat poreza ali nisam još dobio-ispunila računovodstveni biro-valjda oni znaju potrebnu dokumentaciju.
Kako se može provijeriti kad bi bila isplata?
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 22:53   #50
Ne može se provjeriti kada će biti isplata, ali se može u Poreznoj upravi ( tamo gdje je predano ) provjeriti da li je Prijava poreza na dohodak verificirana. Ako je odgovor potvrdan, lova stiže uskoro, a u suprotnom ne preostaje, nego čekati. U slučaju nejasnoća pri verifikaciji, obično nazovu iz Porezne da ih prosvijetliš s ponekim podatkom. Očito, tvoja prijava još nije došla na red. Iako se ljetos PU hvalila da je obrađeno preko 90% prijava. Očito, uglavnom onih gdje nije bilo puno povrata.

Ja isto čekam lovu...
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 00:17   #51
Quote:
Žena vrag kaže: Pogledaj post
Edgar jel to stambeni kredit za kupnju stana ili gradnju kuce? Doduse diskrecijsko pravo onog referenta koji obrađuje poreznu prijavu cesto je presudno, ti si mozda imao srece
za adaptaciju
Quote:
Žena vrag kaže: Pogledaj post
Porezna uprava kaže:

osim ako se gradnja financira sredstvima namjenskog stambenog kredita koji je poreznom obvezniku odobren prije 1. siječnja 2005. godine.
meni je odobren 05/2004
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 06:07   #52
Pitanje vezano uz povrat poreza

Pozdrav svima!

pripremam se za gradnju kuće, pa me zanima da li je moguce dobiti povrat poreza na nešto od slijedećeg:

1) kupljeno zemljište (bio sam oslobođen plačanja poreza jer mi je to prva nekretnina)

2) izradu projekata (idejno rješenje, glavni projekt....)

3) plaćen iznos za priključak struje

???

Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 13:29   #53
Ne može. "Poreznom obvezniku rezidentu se osobni odbitak može uvećati za kupnju ili gradnju prvog stambenog prostora, a ne i za kupnju građevinskog zemljišta. Gradnjom se ne smatra projektiranje stambenog prostora, ishođenje građevinske dozvole i drugih isprava, a ni projektiranje i gradnja pomoćnih građevina (garaža, drvarnica, spremišta, sjenica, bazena i drugog), iako se nalaze na istoj građevinskoj čestici, a niti kupnja gradilišta odnosno građevnog zemljišta."
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 23:20   #54
He, he, ti bi da te država oslobodi poreza na zemljište pa da ti onda još to uračuna i u porezni odbitak
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 22:05   #55
evo neznam gdje da postavim pitanje pa cu probati ovdje.da li se za povrat poreza mogu uzeti u obzir i racuni od privatnih poluklinika,jer bi moj racun trebao biti 20000 kn i imam jos hrpu racuna od kojekakvih pregleda i toga ima dosta i jos me zanima da li mi privatna klinika mora izdati racun za taj iznos.hvala.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:07   #56
I privatne poliklinike su ok za povrat poreza, ali ti se porezna olaksica moze uvecati samo za maximalnih 12000 kn. Znaci, ako imas racune za 20.000kn i ako ih sve predas, bez obzira na to, u obracun ti ulazi 12000 kn.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 14:50   #57
Quote:
scepo kaže: Pogledaj post
Ne može se provjeriti kada će biti isplata, ali se može u Poreznoj upravi ( tamo gdje je predano ) provjeriti da li je Prijava poreza na dohodak verificirana. Ako je odgovor potvrdan, lova stiže uskoro, a u suprotnom ne preostaje, nego čekati. U slučaju nejasnoća pri verifikaciji, obično nazovu iz Porezne da ih prosvijetliš s ponekim podatkom. Očito, tvoja prijava još nije došla na red. Iako se ljetos PU hvalila da je obrađeno preko 90% prijava. Očito, uglavnom onih gdje nije bilo puno povrata.

Ja isto čekam lovu...
pozvao poreznu i lik mi kaže prijava verificirana ali se čeka riješenje iz ZG...kao izborna godina i lova od povrata išla za izbore zato mi toliko čekamo NAŠ povrat
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.