Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2009., 22:59   #81
Quote:
sanja1111 kaže: Pogledaj post
nalazi uredni...sta sad...?
mislim da trebas ic dalje. u svakom slucaju, iskljuci stres kako god znas i umijes.
slazem se da trebas posjetit kardiologa i napravit UZV srca. i mislim da ce ti to preporucit i tvoj dr. opce prakse jer imas ocito izrazene subjektivne tegobe koje su indikacija za daljnje pretrage.
medgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 08:37   #82
Quote:
Rani mraz kaže: Pogledaj post
1) Javiti se liječniku opće prakse ( KKS, Urin i sve ono što je u njihovoj domeni)
2) Vjerovatno će vas uputiti:

a) Kardiologu: Ekg, Uzv, Holter, Ergometrija

b) Pulmologu: Spirometrija, Klasična Rtg snimka srca i pluća, ev. alergološki testovi
Ja sam sve to napravila, kod privatnika, jer tko bi dao uputnice za sve te pretrage, potrošila brdo novca, a sve što imam je diagnoza: nedefinirana hiperkinetička srčana cirkulacija. Preporuka: KKS, pregled hematologa (morfolog E) i pregled endokrinologa. Problem u tom što kod endokrinologa sam se naručila još prošlog leta (nisam našla privatnog), i nikako doći na red, a ja u međuvrijemenu ni na prvi kat se ne mogu popeti...
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 11:30   #83
to sve mi napravili na hitnoj,sve pretrage.reko doktor da mu ne izgledam ko srcani bolesnik nego da probam malo mirovat doma,uzet neku knjigu citat.pito dal imam kakvih problema ja reko nemam..mislim svi mi imamo problema neki vise neki manje al ja se stvarno ne opterecujem nicim u zivotu previse..mislim da cu i ja kod privatnika zavrsit...
__________________
skiing is only 4 little fat kids!!
sanja1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:37   #84
je li "normalno" između 115-130 otkucaja u minuti (cijeli dan, stanje mirovanja) ako osoba ima temperaturu 38-39C?
žena, 23 g
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 17:02   #85
Quote:
lefter kaže: Pogledaj post
eh, da. jednom do dva puta godisnje javljaju mi se napadi tahikardije razlicitih trajanja. od 2 minute, pa sve do 2 sata. nisu bas ugodni s obzirom da puls dostize ritam i od 200 otkucaja u minuti, a tada covjek vise ne moze stajati na nogama. ubrzano disem i drze me na rubu nesvjestice......a nakon njih pišam ko slon. imam ih od kada znam za sebe, a sada imam 27 godina. dolaze iz cista mira, neuvjetovani ikakvim emotivnim, mentalnim ili fizickim naporima. prosao sam sve zive srcane pretrage. radili su mi ekg srca, u nekoliko navrata....čisto. nosio sam holter, opet čisto. trčao sam na ergometriji......istrčao sam vrijednost od 13 nekih mets-a, a liječnik mi je rekao da je to rezultat koji istrčavaju piloti i ronioci i da bolesno srce nikako ne može istrčati tako nešto. radili su mi i ultrazvuk srca....i opet ništa. dakle, sve te silne pretrage nisu donijele ama baš nikakvog rezultata. ima li netko kakav konstruktivan savjet? ili možda netko ima sličnih problema?

Hvala svima.
ja sam imala istih problema i točno znam kako ti je.zahvaljujući sjajnim doktorima uspješno sam riješila taj problem.prvo da ti rećem da se od toga ne umire,iako imaš osjećaj u tom trenutku da si gotova...ja sam lupala 2-3 puta mjesećno po 210.sve sam pretrage radila kao i ti i sve je bilo o.k. ali tu je caka što u tom trenu kad ti se to dogodi trebaš biti prikljućena na ekg,zato prvom prilikom kad se to dogodi ostavi sve i pođi na hitnu da ti tada to snime,jer ovo što si se pregledavala dok ti nije lupalo ne mogu ni doktori ništa vidjeti kad ti je tada srce normalno kucalo.Nakon toga sam išla ne elektrofiziologiju,jedan zahvat koji i nije tako strašan ali o tome će ti doktor više reći.nadam se da sam ti barem malo pomogla.samo hrabro i sretno
ančilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 16:11   #86
Ubrzano lupanje srca

Ovako...ima jedno 2tjedna osjetim da mi srce ponekad podje jace lupati, ne traje dugo eventualno 5min...obicno se desi kada sjedim,vrlo rijetko dok hodam ili nesto radim...tlak mi je 120/73..to si mjerim sama doma,a imam 27g,180cm,65kg....nekih fizickih poteskoca nemam, radim ,pjesacim itd sve bez bilo kakvih poteskoca....ne znam koliko je vazno ali sa 18g sam operirala skoliozu i naravno drzanje mi nije cesto najispravnije(a kome je ) , pod stresom sam bila dobra 3mj ,u tome razdoblju se nije javljalo to lupanje srca...je imao netko slicnih problema?
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 16:20   #87
Da nemas panicni napadaj?Jel ti zraka nestaje?
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 19:10   #88
Ej...to lupanje srca i meni se zna događati isto kada ništa ne radim,dok mirujem...meni je to zbog štitnjače pa i tebi savjetujem da odeš na pregled.
mandarina2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 19:20   #89
da vidis na stitnjacu nisam mislila...ici cu sutra doktorici pa cu vidjeti sta mi ona kaze.....
@ul7 ne vjerujem da imam panicni napadaj...jer ne ostanem bas bez zraka..primjetila sam da kada me nesto prestrasi(znala me seka iz zezancije cimnuti s necim) srce normalno dalje kuca
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 19:27   #90
Pa znaš da sam i ja imala par puta napadaj panike iz čista mira, a to je isto povezano sa štitnjačom.
Odeš izvaditi hormone i na ultrazvuk...samo što se dugo čeka na pregled štitnjače, i po par mjeseci
mandarina2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 00:22   #91
A jesi razmišljala da posjetiš kardiologa? Iako nije sigurno ništa strašno, možda kakva aritmija? Meni se to zna događati ali tako da nekoliko mjeseci često pa onda i po godinu dvje ništa! Nema pravila! Snimi prvo EKG pa s doktorom vidi šta dalje ... UZV!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 10:40   #92
Poštovani,

imam jedan problem, trebam pomoć molim Vas...! Imam 24 godine, navršila sam ih 01. veljače...
U prsima me, malo iznad srca, grudni koš jako probada i trne mi to mjesto i to mi se događa iznenada. Ne znam što je to? Kad sam bila na pregledu(krvna slika, štitnjača, sve) je to bilo jako dobro, ali mene to jako boli.. Po noći posebno, pa utrniva, pa mi onda srce jako preskače kao da će mi nestati daha, pa onda stanem i duboko 3-4 puta udahnem i onda osjetim jako lupanje srca u vratu..
Ako mi možete reći što bi to moglo biti?

Unaprijed zahvaljuem! puno pozdrava!
KATE85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 19:07   #93
Quote:
crvena ruža kaže: Pogledaj post
A jesi razmišljala da posjetiš kardiologa? Iako nije sigurno ništa strašno, možda kakva aritmija? Meni se to zna događati ali tako da nekoliko mjeseci često pa onda i po godinu dvje ništa! Nema pravila! Snimi prvo EKG pa s doktorom vidi šta dalje ... UZV!
Danas mi je doktorica napravila EKG i bio je dobar(hvala Bogu),a u ponedjeljak idem vaditi hormone stitnjace pa cemo vidjeti....
tinika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 09:30   #94
Quote:
KATE85 kaže: Pogledaj post
Poštovani,

imam jedan problem, trebam pomoć molim Vas...! Imam 24 godine, navršila sam ih 01. veljače...
U prsima me, malo iznad srca, grudni koš jako probada i trne mi to mjesto i to mi se događa iznenada. Ne znam što je to? Kad sam bila na pregledu(krvna slika, štitnjača, sve) je to bilo jako dobro, ali mene to jako boli.. Po noći posebno, pa utrniva, pa mi onda srce jako preskače kao da će mi nestati daha, pa onda stanem i duboko 3-4 puta udahnem i onda osjetim jako lupanje srca u vratu..
Ako mi možete reći što bi to moglo biti?

Unaprijed zahvaljuem! puno pozdrava!
Jesi si mjerila tlak ?
entrepreneur is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 19:21   #95
joj to lupanje srca se i meni zna desit, ponekad znam razlog ponekad ne.

znalo mi se desit recimo, ne stignem posteno jesti cijeli dan, pa fax, pa u grad, pa nesto usput pojedem, pa se vratim na fax i onda popijem kavu i srce lupa ko blesavo.
pa sam prestala pit kavu.
recimo sa cajem mi se to nikad ne desi.... sto je cudno, pa caj isto ima onak... tein, kak se zove?

jucer mi se desilo opet, a isla sam kod prijatelja na kucnu zabavu, sto bi trebalo biti nesto veselo i uopce ne povezano sa stresom. i prestalo nakon 15 minuta...

nemam pojima, znalo me to tak prepast prije, pogotovo ako se uspanicarim da je nekaj strasnog...
mozda krivi nacin zivota? (studenski )?

sad sam se zamislila zbog stitnjace, jer inace sam imala problema sa prolaktinom, i dobila sam anti baby pilule zbog toga, i pomoglo je sve, i sad je sve u redu.
mozda je to neki podsvijesni stres...
__________________
"I'm the epitome of this demonstration and I got the remedy"
novozelanđanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 09:40   #96
Hvala Vam na odgovoru! Mjerila bih tlak, jako bi znao biti nizak..Postoji li šansa da je ovo sve zbog velikih dijeta za mršavljenje koje sam činila i kilogram koje bih znala gubiti?
KATE85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 14:40   #97
hej ljudi, imam 24.g.
imam hipertireozu i strah me da necu nikada izlijeciti to.
Ima li netko slican problem, nemogu zaspati smrsavila sam 5kg, srce mi lupa ko ludo, umorim se dok dignem kanister od 5l.

jel moguce da je to od stressa????
calathea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 14:42   #98
imaš cijeeeeeli topic o štitnjači

*link*
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 08:00   #99
Odjednom ubrzan rad srca...

Samo me zanima jeste imali ovakav slucaj, srce mi je oduvijek zdravo, nemam šum na srcu niti nesto slicno, no u zadnjih dva mjeseca sam pretjerao sa cigaretama... Ronhill Light dvije kutije na dan, uz tri ili četiri kave (čiste)...A da ne spominjem i učenje po noći za ispite na faksu...

i prije 10 dana, srce mi odjednom pocelo ono... BUM BUM BUM... tlak mi skocija dosta visok 170/90, a 24 mi godine

Otišao sam Kardiologu odmah, istina srce mi je bilo ubrzano ali nije našao nista glede srca, obavio sam EKG, kao i Ultrazvuk i sve je normala, doktor je savjetovao više bavljenja sportom (a nekad sam bija košarkaš) pa me to stvarno pogodilo, jer sam stvarno zapustio tijelo glede kondicije, no sad sam se stvarno umislio u ovo, glede srca...

evo u zadnja dva dana se stanje smiriva i vraća u normalu (prestao sam piti kavu) a pušim samo jednu kutiju ronhill super-light

Zanima me jeste imali slicnih problema i da li se ovo može povezat sa cigaretama i kavom...?

znaci visok tlak i ubrzano i jako lupanje srca...
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 12:53   #100
najvjerojatnije je samo stres u pitanju + cigarete i kava.ako ti se počne češće dešavati svakako ti savjetujem da kontroliraš štitnjaču.ja sam imala svakodnevna lupanja srca,aritmije i sl.na kraju se ispostavilo da je štitnjača.
shoba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.